46LE630 vs 46TL838 vs 46G30/50G30

Który wg. Ciebie będzie odpowiedni:


  • Total voters
    0

luk-a-sz

New member
Witam.

Wiele godzin spędziłem na czytaniu forum w celu podjęcia trafnej decyzji jaki telewizor będzie dla mnie najodpowiedniejszy.

Jednak co do ostatecznej decyzji prosiłbym Was o pomoc.

Do finałowej trójki zakwalifikowywałem:
- Panasonic TX-P46G30 ~3000zł / TX-P50G30 ~3500zł
- Toshiba 46TL838 ~3500zł
- Sharp LC46LE630 ~3500zł

Jeśli przeoczyłem jakiś TV warty uwagi to jestem otwarty na propozycje.

Odległość do TV: 2-2.5m
Wykorzystanie: 33% - DVB-T / 33% - MKV 720p / 33% - PS3
Budżet: ~3500 PLN.


Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli nie chesz powidoków to najlepiej zagra Toshiba .
Chyba jest najlepiej predysponowana do Twoich celów
 

luk-a-sz

New member
Przyznam, że zbiliście mnie z pantałyku Panowie. Już wybierałem sklep z 46G30 gdy powróciła koncepcja z Toshiba.

Zdecydowałem się na wielkość 46" dlatego spytam:

Czy warto dołożyć 500zł do 46TL838 w porównaniu do 46G30?

Pozdrawiam.
 

don111

Banned
jeśli chodzi o jakość obrazu to o te 500zł przynajmniej, droższy powinien być Panasonic, no ale wiadomo jak to jest z cenami LED i plazm, można się tylko cieszyć
 

victor7577

New member
mam ten sam dylemat i też bliższy jestem "Tośce" ;) Plazma odpada z racji odblasków. Mi także zależy na ipli i tvnplayerze ale nie chcę Samsunga. A co z Sony 46ex720?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tam nie ma aż takiej dopłaty i zostałbym przy Toshibie oczywiście do tych celów które napisałeś.
 

don111

Banned
Wykorzystanie: 33% - DVB-T / 33% - MKV 720p / 33% - PS3
Kiki napisz dokładnie na czym wypadnie lepiej ta Toshiba w stosunku do kosztującego tyle samo Panasonica G30, bo testy wykazują w ogóle inny poziom obrazu w tych dwóch

Toshiba 32TL838
Panasonic Viera TX-PF50G30

apropo konsoli... co tu jest dobrego w tej Toshibie ?
Our technical tests didn't get off to a great start either. With an average ghosting time of 15.5 ms, we have to describe the display as slow and unresponsive, and it falls below the 12 ms average that we've encountered so far.

Worse still, dedicated gamers will be disappointed to find out that even in Gaming mode, where the input lag should be as low as possible, there's still a 66 ms delay, or four whole frames.
tu też zbliżony model
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/79542-toshiba-40rl838-smuzenie-xbox.html
 
Ostatnia edycja:

redzio13

New member
Szkoda, że się wcześniej nie dorwałem do tego testu. Wiedziałbym co mnie potencjalnie czeka z graniem na 40RL838 ;>

Chociaż input laga nie zauważyłem - nie wiem na ile jestem to w stanie przetestować manualnie, ale reakcja na ekranie jest natychmiastowa po wciśnięciu przycisku na padzie. Jedyny ból, to te czarne smugi:(
 

borejek3

New member
Podłączę się do tematu bo mam podobny problem. Oscyluje między zakupem Toshiba 46TL838, a LG 47LW4500. Sprzęt musi być do ceny 3500PLN. Używany będzie wszechstronnie Cyfrowy Polsat, Blu-ray, konsola X-Box. Pokój dość jasny, ze względu na wadę wzroku obraz powinien być kontrastowy o bardzo ostry. Może sprzęt innych producentów w takim rozmiarze i cenie?
 

akila

New member
Wyższa seria Toshiby prezentuje się tak:

tvtest.pl/toshiba-46yl863


Poza tym, dobrej klasy kalibrator mówi o nich:
Warto nadmienić, że kalibracja gamutu w WL/YL 863 prawie nic nie daje. Kolory nadal są po „toshibowemu”

Nie wiem czy tak samo jest w TL838...
 
Ostatnia edycja:

akila

New member
"Szło mi" o gościa, który napisał pod testem Toshiby YL863 to co zacytowałem wyżej.
A facet jest rozchwytywanym specjalistą po całej Polsce, zresztą można się zapoznać z jego doświadczeniem na jego stronie.
 

projektzwoo

New member
Pozwolcie, ze podepne sie pod temat. Od jakiegos czasu przymierzam sie do kupna nowego TV. Obecnie posiadam 32 calowy LCD Evotel, dokladnie nazwy nie pamietam :) Im wiecej czytam w internecie tym mniej wiem. Wstepnie wytypowalem 46TL838 oraz 50G30. Niestety mieszkam w Irlandii, a tu wybor jest ograniczony. Mam kilka wiekszych sklepow w okolicy, ale w zadnym z nich nie ma obu tych modeli, wiec nawet nie moge porwonac. Oba te telewizory juz przekroczyly moj poczatkowy budzet wiec raczej nie bede czekal na nowsze modele, bo zapewne i tak beda drozsze niz obecne. 46tl838 moge miec za 675e a Panasonica za 810e. Jak bardzo Panasonic odbiega jakosciowo od Toshiby? Telewizje ogladamy zazwyczaj wieczorem, ale w dzien tez sie zdaza. Pokoj jest dosyc jasny, ale slonce nie pada zazwyczaj bezposrednio w okna. Odleglosc od TV to od 2 do 4 m, przy czym zadko zdaza sie, ze jest to 2m, najczesciej 3-3.5m. Przeznaczenie to glownie n-ka, i troszke Xbox. Sklaniam sie razcej ku Toshibie, ze wzgledu na cene, dobre opinie i wydaje mi sie ze przy tej odleglosci 46cali bedzie raczej lepszym wyborem. Co o tym myslicie? Bede wdzieczny za wszelkie rady.
 
Do góry