46-48 model z 2014 czy zeszłoroczny model do 3 tys

dj crazy

New member
Witam,

Zastanawiam się nad kupnem nowego tv mam dylemat co wybrać ponieważ z jednej strony chciałbym mieć jak najlepszy obraz z drugiej aby funkcje Smart w miarę działały głównie zależy mi na TVN Player i ipla. Cena do 3300 mnie interesuje.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
16m2 kwadrat 4x4
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
Około 3/4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost czasem bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? będzie wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju?
Słońce z naprzeciwka, ale są rolety które mogę w dzień opuszczać
7. Jaki masz obecnie telewizor? duży kineskop, nie wart wspomnienia oraz stary LCD z rozdzielczością HD tylko pierwsze modele za który 6 lat temu ponad 5tys dałem .
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? TV zamierzam wykorzystywać głównie do filmów z pen drive przeglądanie zdjęć z lustrzanki, w przyszłości ps4
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
Naziemna, cyfrowy polsat
10 Jakie urządzenia? dysk zewnętrzny, laptop
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? W tygodniu 2-3h w weekend
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Dokumentalne, akcji, sensacyjne, sporty rowerowe motocyklowe
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
Jeśli w tej cenie będzie to działać płynnie to tak
[/B]15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Może w przyszłości PS4
16. Preferencje co do marki? samsung philips
17. Preferencje co do wielkości? 46-48''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - zacinajace się funkcje tv
19. Więcej oglądasz?
Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Około 3 tysięcy
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne
Obojętnie jakie

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

radier

Member
Bez reklam
Ja swojego Samsunga kupiłem na promocji w MM za 3499 zł z dodatkową gwarancją za free na 5 lat (jej wartość to 360 zł). Multimedialny kombajn. Najlepszy SmartTV.
 

dj crazy

New member
No dobra,a może coś więcej powiesz o tym modelu, wiadomo każdy swoje chwali, jak z funkcjami smart wszystko płynnie działa, przeglądarka również ?
Jakoś obrazu po wyjęcia z pudełka od czy do kalibracji ?
Z jakiego źródła oglądasz TV przeważnie ?
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
f6500 działa szybko i komfortowo obraz raczej będzie taki sam jak w h6400 , ale f6500 jest lepiej wykonany jesli chodzi o materiały za to h6400 dwa cale większy .
 

dj crazy

New member
Te dwa cale naprawdę nie robią mi różnicy, a skoro mam dopłacać za model z nowego roku który naprawdę nic nie wnosi to pomyśle jeszcze...
Dodam, że nie znam się na TV, ale potrzebuję zakupu na lata, w tej chwili mam TV bez żadnych bajerów typu smart tv itp i tv działa bardzo szybko obraz jaki jest taki jest, zbytnio w sumie nie będę zwracał uwagi na to czy róg jeden jest doświetlony czy nie, po prostu ma działać płynnie wszystko.

Często chciałbym oglądać pliki z pen drive lub dysku zewnętrznego, więc musiałby sobie radzić dobrze z czytaniem napisów, i formatów obrazu rożnych... Zastanawiałem się nad philipsem 6008, ale tam podobno dziwne rzeczy dzieją się z tym TV wiesza itp.
 

dj crazy

New member
Przeglądałem forum i mam dylemat ponieważ interesują 3 modele dokładniej
Samsung 46f6500 lub 48h6400, lub philips 6008. Są gdzieś filmiki pokazujące działanie funkcji Smart w tych modelach?


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

dj crazy

New member
Wiec, najbardziej na obrazie wiadomo, ale jeżeli tv posiada funkcję Smart to żeby one płynnie działały bez wieszania... No i głównie odtwarzanie filmów z pen drive i dysku zewnętrznego..

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

dj crazy

New member
TV na życzenie głównie, aby dobrze działało... Ipla, TVN Player, oraz YouTube. Przeglądarka jak nie będzie działała to trudno do neta mam kompa i tam ma to działać dobrze. A w TV chciałbym, aby właśnie te funkcje TV na życzenie bez problemu działały, a więcej nawet nie wiem jakie mają jeszcze funkcje Smart te telewizory... TV do internetu będzie podłączony kablem internet 6Mb/s

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

dj crazy

New member
Nadal szukam tv dla siebie, po obejrzeniu kilku w sklepach nadal mam wątpliwości co wybrać.. Głównie jestem przekonany do samsunga 48h6640 ale cena skoczyła do 4tys niestety.. Kolejny to h6400 ale jest okrojony trochę ma tylko jeden tuner brak MD itp zainteresowałem się również czymś od Sony np model 47w805 ale czytałem ze nie ma za dobrych opinii co do obsługi, lub coś z nowej serii LG na ten rok nad czym warto się zastanowić kwotę powiększyłem do 3500 tys.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry