42PQ6000 czy TX-P42X10Y

hojlo1

New member
Bez reklam
...no cóż - teraz znowu w temacie 42' umieszczasz test 50' , który ma całkiem inna matrycę.

Tam 42' Panasonic zawarty w wątku ma też tylko 3/5 (i podobną argumentację o braku ostrości, szczegółów....), a jego konkurenta brak w teście.
Tak chyba wszystkie HD Ready juz opisują. ;)
 
Ostatnia edycja:

Lasica

New member
...no cóż - teraz znowu w temacie 42' umieszczasz test 50' , który ma całkiem inna matrycę.

Tam 42' Panasonic zawarty w wątku ma też tylko 3/5 (i podobną argumentację o braku ostrości, szczegółów....), a jego konkurenta brak w teście.
Tak chyba wszystkie HD Ready juz opisują. ;)

Witam,

Rzeczywiście Panasonic też otrzymał dość niską ocenę, niemniej jednak wyższą niż LG. Pochwalony został za to za świetną czerń, i doskonały kontrast.

Od siebie dopiszę kolejną wadę jaka ujawniła się w moim 42pq3000 - telewizor piszczy.
Podlega to pod gwarancję? Przy głośności 5-6 piszczenie jest nie do wytrzymania(przebija się mocno przez dźwięk z TV). Jak jest jasny obraz np. jakaś reklama z białym tłem piszczy jeszcze głośniej.
 
Ostatnia edycja:

seksista

New member
Wszyscy narzekają na LG serii PQ moja plazma nie piszczy nie buczy, a na kanałach HD obraz jest super może trzeba było kupić model wyższy, a nie kupić 1000zł mniej i wrzucać wszystkie PQ do jednego worka . Ta cena coś znaczy że jest droższe lub tańsze są podzespoły lepsze i gorsze.
 

Lasica

New member
Wszyscy narzekają na LG serii PQ moja plazma nie piszczy nie buczy, a na kanałach HD obraz jest super może trzeba było kupić model wyższy, a nie kupić 1000zł mniej i wrzucać wszystkie PQ do jednego worka . Ta cena coś znaczy że jest droższe lub tańsze są podzespoły lepsze i gorsze.

PQ6000 to nie model wyższy, tylko model bardziej bogato wyposażony.

I Ty i Ja i każdy kto ma plazmę pqXXXX lub pqXXXr ma dokładnie taką samą matrycę(żeby nie było nieporozumień, chodzi mi o matryce tego samego rozmiaru), wiec jak Ty możesz mieć inny niż my wszyscy? Chyba że, kalibrowałeś odbiornik.

Widziałem ostatnio stojące oba w MM obok siebie 42pq2000 i 42pq6000 i mają dokładnie taki sam obraz.

To Ty przepłąciłeś 1000zł za dokładnie taki sam obraz jak posiadacze 50pqXXXX:] Chyba, że zrobiłeś to dla jakości dzwięku, wtedy będzie to zrozmiałe(no bo nawet dla divx nie bo ja pq3000 divx tez mogę odtwarzać.

Wyższa cena nie zawsze oznacza zastosowanie lepszych materiałów.

Moja plazma też długo nie buczała. Daj jej czas :)
 
Ostatnia edycja:

bigxlx

New member
Roznica w cenie wynika z design'u filtra szklanego, ktory ma lepsza charakterystyke transmisji oraz dodatkowa warstwe antyrefleksyjna, tak wiec jesli nie znasz do konca tematu to nie zabieraj glosu.
 
Ostatnia edycja:

seksista

New member
PQ6000 to nie model wyższy, tylko model bardziej bogato wyposażony.

I Ty i Ja i każdy kto ma plazmę pqXXXX lub pqXXXr ma dokładnie taką samą matrycę, wiec jak Ty możesz mieć inny niż my wszyscy? Chyba że, kalibrowałeś odbiornik.

Widziałem ostatnio stojące oba w MM obok siebie 42pq2000 i 42pq6000 i mają dokładnie taki sam obraz.

To Ty przepłąciłeś 1000zł za dokładnie taki sam obraz jak posiadacze 50pqXXXX:] Chyba, że zrobiłeś to dla jakości dzwięku, wtedy będzie to zrozmiałe(no bo nawet dla divx nie bo ja pq3000 divx tez mogę odtwarzać.

Wyższa cena nie zawsze oznacza zastosowanie lepszych materiałów.

Moja plazma też długo nie buczała. Daj jej czas :)

Pierwszy raz słyszę żeby jakaś firma dopłacała do produktu byle go sprzedać.Widocznie polityka LG jest taka by taki jak ty mógł tak że mieć plazmę kupioną za pól ceny o takich samych parametrach jak ktoś kto przepłacił wg ciebie. Żyj dalej w tym błogim przekonaniu i spoglądaj na swój wymarzony odbiornik.
 

Lasica

New member
Pierwszy raz słyszę żeby jakaś firma dopłacała do produktu byle go sprzedać.Widocznie polityka LG jest taka by taki jak ty mógł tak że mieć plazmę kupioną za pól ceny o takich samych parametrach jak ktoś kto przepłacił wg ciebie. Żyj dalej w tym błogim przekonaniu i spoglądaj na swój wymarzony odbiornik.


Kto Ci nagadał takich bzdur, że LG do tego dokłada?

Właśnie pzreciwnie! Oszczędza! Ma jeden typ matrycy który wsadza do wszystkich modeli, ogranicza tym czas i koszt produkcji.

Potem różnicuje już tylko obudowy i dodatkowe elementy jak np. głośniki, w jednej wersji da 3 HDMI w drugiej 2 HDMI itp itd.

Wpiew były modele pq200r, pq600r itp. Nagle LG zmienia obudowę, dodaje tuner MPEG4, dodaje nowy soft, poprawia nieco dzwięk, odblokowywuje w sofcie USB, i taaaaaram mamy noworoczne modele pq3000, pq6000. Odejmuje 1HDMI, blokuje na stałe USB i wprowadza "budżetowe" pq2000 oraz pq1000 jako znowu nowe modele!

Za każdym razem sprzedaje ten sam panel. Z tą samą elektroniką(świadczą o tym identyczne parametry,identyczna rozdzielczość, wszystkie obsługują divx, mają takie same tryby ISM, każda ma 2x XD Engine itp, wszystkie mają te same wady i zalety.

Na jednej plazmie marża wynosi 30% na innej 50%, ale tracić LG nie traci na pewno.

Nie tylko LG tak robi, żeby było jasne.

Zrób sobie porównanie na stronie choćby LG. Zobaczysz, że mój i Twój model różni się tylko głośnikami, obsługą divx, za to parametry obrazu czy też wykorzystane technologie ma deska w deskę identyczne, to jak ma niby inaczej grać?
 
Ostatnia edycja:

Lasica

New member
Jak już prowadzisz tę krucjatę to prowadź prawdziwie.:p

Przecież ZNOWU się mylisz (brak podstawowej wiedzy i logiki).:p

Oczywiście chodzi mi o matryce tej samej wielkości. Gdzie Ty widzisz brak logiki i jak to nazywasz podstawowej wiedzy?

Żeby być uczciwym seksista ma taką samą marną i słabą matrycę jak 50pq3000 z testu.

Nim nie rozbiorę plazmy to nie będę miał pewności na 100%, ale wcale się nie zdziwię, jak elektronikę, procesory video i zastsowane podzespoły są dokładnie takie same w naszych plazmach.

W sumie to skonczyłem, nie chcę się z Wami kłucić. Jesteście zadowolenie ze swoich odbiorników co jest najważniejsze, i nie jestm moim celem tego zmieniać.

Recenzje wkleiłem raczje po to, żeby potencjalni nowi nabywcy mogli się z nią zapoznać.

Może ktoś się przy okazji odniesie do mojego pytania czy piszczenie odbiornika jest podstawą do gwarancji czy nie(a nie zaatakuje mnie tekstem "przecież mogłeś kupić TV 1000zł droższy!")?

Pozdrawiam,

Miłego dnia.
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
No cóż - jeżeli temat byl z kwietnia ubiegłego roku i praktycznie zakończony w kwietniu ubiegłego roku..., dotyczył konkretnego porównania, a ktos wchodzi w listopadzie i "tokuje" na temat LG (modele dowolne itp...) to podziwiam logikę i merytorykę.

Pozdrawiam . :D
 

seksista

New member
Twoje buczenie nie będzie podstawą do reklamacji dzisiaj przejeżdżałem kolo znajomego serwisu i okazało się że mamy prawie taką sama matrycę ale zasilacz całkiem inny nie mówiąc o innych rzeczach więc ci buczy.
 

Lasica

New member
Twoje buczenie nie będzie podstawą do reklamacji dzisiaj przejeżdżałem kolo znajomego serwisu i okazało się że mamy prawie taką sama matrycę ale zasilacz całkiem inny nie mówiąc o innych rzeczach więc ci buczy.

Hmmm to lipa. Może jakaś listwa antyprzepięciowa albo jakiś UPS by pomógł, może to kwestia "jakości" prądu w gniazdku?

To, że mam inny zasilacz, nie oznacza, że ma prawo buczeć.
 

seksista

New member
Moje plazmy a mam już 3 są podłączone do listwy łącznie z innym sprzętem i nawet przy PC51 każdemu buczała, a moja cisza morze coś w tym jest. Wyłączasz z prądu na noc?
 

gslaw

New member
42PQ6000
u mnie też słychać delikatne buczenie, szczególnie gdy wyświetlany jest jasny obraz. tak juz plazmy mają, pobór prądu jest zmienny i zależy od jasności wyświetlanego obrazu. czym jaśniej tym większy prąd, tym większe obciążenie zasilacza, tym buczenie większe. co prawda słyszę to tylko wtedy, gdy jest absolutna cisza i jak podejdę do tv. normalnnie oglądam z 4,5m i wogóle nic nie słyszę, żeby coś buczało.
Ogólnie jestem b. zadowolony. W porównaniu do Panasa, brakuje mi tylko autozoomu, ale coraz więcej programów jest nadawanych w 16:9. w panasie nie podobł mi się obraz, mniej kontarstowy, jakby szyba była lekko przyciemniana, nie wspominając już o rozbudowanym i czytelnym menu w LG.
 
Do góry