42PQ6000 czy TX-P42X10Y

Kris02

New member
centur napisał:
nie przypominam sobie wątku w którym byłoby napisane tak wiele bzdur o x10 :eek:k: , no cóz gratuluję zakupu LG, tez rozważałem ten zakup (pq3000) i póki co złego słowa o LG powiedzieć nie mogę bo go nie mam, jednak po ok miesiącu czytania forów, opinii, porównań w sklepie, konsultacji, własnych doświadczeń itp wybrałem jednak panasa, nie załuję ...........
Życzę miłego ogladania, też byłem napalony na X10, zapewne za sprawą tego forum, bo panuje tu przekonanie że jeśli palazma to albo pionieer ewentualnie panasonic albo nic.
Jednak naoczne porównanie dwóch stojących obok siebie TV tj. X10 oraz PQ6000 nie pozostawia złudzeń który jest lepszy.
Sygnał jak to w sklepach nic ciekawego, jednak to on pokazuje czego można sie spodziewac w domu, bo gdy żródłem sygnału jest bluray to nawet stary rubin nieżle się prezentuje.
Ale wracając do sedna, programy typu. TVP, Polstat, TVN o wiele lepiej wyglądały na LG, przede wszystkim o wiele więcej szczegółw i lepsza ostrość.
Próbowałem ratować X10 regulując parametry jak tylko się dało, ale bez skutku, PQ6000 był poza jego zasięgiem. Myślałem że może coś z kablami nie gra, przepiołem te X10 do PQ6000 bez zmian nadal obraz na LG lepszy.
Aby nie było że mam coś z oczami, porównywałem te TV kilkakrotnie, zabierałem ze sobą kumpli i dziewczynę aby zasięgnąć neutralnej opini osób którę nie są skażone forumowymi naleciałościami oraz uprzedzeniami.
I wszystkie te osoby miały takie samo zdanie, PQ6000 gra lepiej, ostrzejszy obraz, to pierwsze stwierdzenie badanych.
Od siebie dodam jeszcze lepsza płynność obrazu na LG, na korzyść X10 przemawia lepsza powłoka antyrefleksyjna i właściwie tyle, o wypalanie cięzko powiedzieć bo do tego potrzeba czasu.
Może do tej pory plazmy LG były słabe, ale nowy model PQ6000 stać na wiele.
 

M_F

New member
Widzę że temat LG (inne marki też) vs. Panas to temat drażliwy dla posiadaczy Panasa,ale dzięki jeszcze raz za pomoc i proszę o kolejną.Jakie ustawienia optymalne ustawić w PQ6000 na okres wygrzewania,jako że jest to moja pierwsza plazma nie miałem z tym nigdy do czynienia , a niechciałbym czegoś zepsuć.:rolleyes:
 

centur

New member
M_F napisał:
Widzę że temat LG (inne marki też) vs. Panas to temat drażliwy dla posiadaczy Panasa,
hehehe, mam wrazenie że jest dokładnie przeciwnie bo osobiście nie spotkałem aby "panasowicze" pisali bzdury o lg, typu "trzeszczące obudowy" czy "purpurowe węze" (to mi sie podobało najbardziej :grin: ) i tak wzajemnie sie adorowali i zapewniali, jakiego to jedynie słusznego wyboru dokonali. Zresztą rynek i liczba sprzedanych sztuk, opinie na ceneo itp. najlepiej zweryfikują preferencje tvmaniaków(a panas przecież droższy i gorzej wypasiony) W ogóle to myślę ze zbyt emocjonalnie podchodzicie do tematu,w końcu to tylko telewizor który pewnie i tak za 7-8 lat sie wymieni. A tak wogóle to w moim wypadku ostatecznie zadecydowały refleksy bo tv kupywałem do jasnego i słonecznego salonu. Postawiłem panasa i lg obok siebie w sklepie i porównałem odbicia zarówno na włączonym jak i wyłączonym tv i to zadecydowało. Drugi tv (37'') będe jeszcze kupował do sypialni. Jeśli do tego czasu lg wypuści plazmę 37'' to na pewno kupię, bo tam reflexy juz nie mają znaczenia no i pewnie będzie tańsza od porównywalnego panasa, tak więc chłopcy moi mili, uszy do góry ..............
 
Ostatnia edycja:

aro_77

New member
Jesli chodzi o refleksy to jak najbardziej LG nie wiem jak PQ3000 ale PQ6000 przegra z Panas'em gdyz tak naprwde PQ6000 ma panel zintegrowany z szyba wiec odbija sie w nim wszystko tak jak w crt.
Co do ceny - to cena 50 calowych X10Y i PQ6000 jest prawie identyczna. 42 calowy panasonic X10Y jest drozszy cos okolo 300 PLN.
 

centur

New member
aro_77 napisał:
Jesli chodzi o refleksy to jak najbardziej LG nie wiem jak PQ3000 ale PQ6000 przegra z Panas'em gdyz tak naprwde PQ6000 ma panel zintegrowany z szyba wiec odbija sie w nim wszystko tak jak w crt.
dla wielu moze to być decydujący argument przy zakupie bo zaczących róznic w obrazie ja nie zauważyłem, tylko rada, wyluzujecie juz z tymi "wężami" itp bo nikt normalny i tak w to nie uwierzy a wy stajecie sie niewiarygodni piszac takie bzdury. Jako uzykownik x10 mogę zapewnić ze nic z wyzej opisanych "cudów" nie występuje, a czasami jest sytuacja wręcz przeciwna, np wieczorem wyłączam tryb eco bo mz przy włączonym eco elektronika zbyt mocno ściemnia obraz. Znalazłem swoje ustawienia i mz obraz jest super jak na tak nędzny sygnał który posiadam (w sklepie podłączyliśmy na chwile blu raya z płytą rafy koralowej i tvp hd z n - szczena max w dół). Jesli chodzi o jakośc wykoanania tv to jest ona bardzo wysoka, zadnych zgrzytów, szpar itp, żadnego buczenia, bzyczenia ani tym podobnych, jednolite podświetlenie matrycy znakomite, żadnych duchó węzy :) ani tym podobnych, czerń wręcz doskonała, właściwie nie ma róznicy miedzy obudową a czernią np. na kaszecie, dzwięk - lepszy niz na moim crt samsung 29'', choć to bez znaczenia bo korzystam z wieży. Minusów znaczących nie zauważyłem, moze to że podstawa nie jest obrotowa jak w lg i to ze jest on droższy (x10) od lepiej wyposazonego lg (pq3000). Jesli ktoś bedzie miał jakieś sensowne pytania to chętnie odpowiem ..............
 

M_F

New member
Nie ma co wykłócać,Panowie i Panie najważniejsze by każdy był zadowolony z zakupu a TV służył jak najdłużej bezawaryjnie:eek:k:
 

bubusia

Member
Witam w tym watku. Ja rowniez zastanawiam sie nad wyborem tv, niekoniecznie LG lub panas, ale ostatnio wlasnie porownywalem bohaterow tego watku, tzn lg 6000 i panas x10/s1. I coz moge powiedziec, ano jedynie to ze Lg wydaje sie po prostu ostrzejszy i bardziej kontrastowy, ogolnie, w moim mniemaniu, po prostu ma lepszy obraz(sama czern moze i lepsza w panasie). Przeczytalem tez ciekawy test na trustedreviews, gdzie reviewer krytykuje czern, wzmocnione artefkty na sygnale Sd, dziwne kolory skory-pomarancz i zielen, i w ogole obraz Lgika. Ktos komentujacy wypomina mu fakt ze poprzedni model wychwalal pod niebiosa. I tu pies pogrzebany, ekspert, czyli recenzent podajke tak idiotyczne wyjasnienie tego faktu, ze myslalem ze padne. Stwierdza mianowicie, ze poprzedni, tzn starszy model, nie mial wlasciwie odpowiedniej konkurencji i dlatego wydawal/mogl sie wydawac lepszy w tej cenie, dodaje jeszcze ze wsystko poszlo tak daleko w rozwoju przez rok, ze to co teraz jest wymaga duzo wyzszych standardow. Przyznam, ze ten drugi argument powalil mnie na kolana, szczegolnie gdy porownuje obraz PV 80(bezapelacyjnie lepszy w moim odczuciu) i X 10/s10. Krotko mowiac, tlumaczenie recenzenta wydaje sie arcyglupawe. Nie wie jak odeprzec argument, to podaje jakies ogolnikowe glupoty o dramatycznym rozwoju techniki w ciagu roku, hehe. Podkreslam, ze wypowiadam sie jako ktos kto wcale nie zamierza kupic Lg czy panasa, i nie chce obstawac za jednym lub drugim produktem. Po prostu takie a nie inne sa moje ostatnie wrazenia z ogladania i czytania


ps byl jeszcze jeden ciekawy motyw recenzenta, ktory przewijal sie w jego tlumaczeniu - gdybys widzial tyle co ja to bys wiedzial co lepsze, no i wez polemizuj z recenzentem :)
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
tez zwrocilem uwage w sklepie na plazme 42 PQ6000. uwazam ze jakosc obrazu jest bardzo dobra, obok stal samsung 450. PQ mial ladniejszy obraz.
jakosc obrazu z PQ jest bardzo crt podobna czyli taka jak powinna byc aby odbiorca byl zadowolony.
z matryc LG korzysta tez AKAI.takim przykladem jest odpowiednik starszej plazmy LG 32PC51 w wersji AKAI.
http://www.plasma-lcd-crt.com/tvs/manufacturers/pos/akai_32pdp-501p
tu tez oceniono dosc dobrze PQ6000
szczegolnie za bardzo dobre przetwarzanie sygnalu sd
http://www.avforums.com/reviews/LG-42PQ6000-Plasma-HDTV-Review.html
 
Ostatnia edycja:

Lasica

New member
bubusia napisał:
Witam w tym watku. Ja rowniez zastanawiam sie nad wyborem tv, niekoniecznie LG lub panas, ale ostatnio wlasnie porownywalem bohaterow tego watku, tzn lg 6000 i panas x10/s1. I coz moge powiedziec, ano jedynie to ze Lg wydaje sie po prostu ostrzejszy i bardziej kontrastowy, ogolnie, w moim mniemaniu, po prostu ma lepszy obraz(sama czern moze i lepsza w panasie). Przeczytalem tez ciekawy test na trustedreviews, gdzie reviewer krytykuje czern, wzmocnione artefkty na sygnale Sd, dziwne kolory skory-pomarancz i zielen, i w ogole obraz Lgika. Ktos komentujacy wypomina mu fakt ze poprzedni model wychwalal pod niebiosa. I tu pies pogrzebany, ekspert, czyli recenzent podajke tak idiotyczne wyjasnienie tego faktu, ze myslalem ze padne. Stwierdza mianowicie, ze poprzedni, tzn starszy model, nie mial wlasciwie odpowiedniej konkurencji i dlatego wydawal/mogl sie wydawac lepszy w tej cenie, dodaje jeszcze ze wsystko poszlo tak daleko w rozwoju przez rok, ze to co teraz jest wymaga duzo wyzszych standardow. Przyznam, ze ten drugi argument powalil mnie na kolana, szczegolnie gdy porownuje obraz PV 80(bezapelacyjnie lepszy w moim odczuciu) i X 10/s10. Krotko mowiac, tlumaczenie recenzenta wydaje sie arcyglupawe. Nie wie jak odeprzec argument, to podaje jakies ogolnikowe glupoty o dramatycznym rozwoju techniki w ciagu roku, hehe. Podkreslam, ze wypowiadam sie jako ktos kto wcale nie zamierza kupic Lg czy panasa, i nie chce obstawac za jednym lub drugim produktem. Po prostu takie a nie inne sa moje ostatnie wrazenia z ogladania i czytania


ps byl jeszcze jeden ciekawy motyw recenzenta, ktory przewijal sie w jego tlumaczeniu - gdybys widzial tyle co ja to bys wiedzial co lepsze, no i wez polemizuj z recenzentem :)

Jak każdy recenzent i ten ma prawo do własnego zdania. Może za duzo wymagał, a może po prostu obraz mu się nie podobał? Ma do tego prawo.

Ma troszkę racji, że przez rok się troszkę zmieniło, bo dziś najlepszą czerń ma LCD Philips-a, a nie plazma Pionner-a :)

Może mieć rację, że poprzednio plazma LG górowała w kategorii cena/jakość(nie wiem jakie były ceny). Teraz natomiast cenowo jest bardzo zbliżona do konkurecji, w jakości zaś odstaje, więc staje się po prostu kiepskim wyborem.


Fakt jest taki, że LG nie dostaje zbyt wielu pochlebnych recenzji. W tej podlinkowanej przez DIGITALUSA też nie została oceniona najwyżej, i autor podkreśla, co najważniejsze, że z powodu słabego poziomu czerni wygrałby plamzę bezpośredniego konkurenta cenowego - Panasonica.

Pozdrawiam
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Lasica - powielasz slogany.

Np. w testach przy Philipsie (na zachodnich stronkach) - musieli poziom czerni podwyższyć (zrobić mniej czarny, bo zbyt dużo szczegółów gubił, w Kuro nie).
Jednak nawet przy ustawieniu producenta czerń maił równą KURO (a nie lepszą) - mierzone przyrządami... .;)

PDP LG też w zachodnich testach nie odbiega od podobnego sprzętu w tej klasie cenowej, a i tutaj praktycznie wypowiadają się negatywnie (na okrągło) tylko 2 osoby które zawiodły się na tej marce(????).

Wystarczy wejść np na CENEO o zobaczyć statystyki opinii o PDP LG (same opinie ...oczywiście też) . ;)
 

Lasica

New member
hojlo1 napisał:
Lasica - powielasz slogany.

Np. w testach przy Philipsie (na zachodnich stronkach) - musieli poziom czerni podwyższyć (zrobić mniej czarny, bo zbyt dużo szczegółów gubił, w Kuro nie).
Jednak nawet przy ustawieniu producenta czerń maił równą KURO (a nie lepszą) - mierzone przyrządami... .;)

PDP LG też w zachodnich testach nie odbiega od podobnego sprzętu w tej klasie cenowej, a i tutaj praktycznie wypowiadają się negatywnie (na okrągło) tylko 2 osoby które zawiodły się na tej marce(????).

Wystarczy wejść np na CENEO o zobaczyć statystyki opinii o PDP LG (same opinie ...oczywiście też) . ;)


Opinie na CENEO? Nie bądź śmieczny i nie mów, że w nie wierzysz?
Większość urządzeń nawet tych z najniższej półki cenowej, o znanych powszechnie wadach(za pewną cenę nie da się osiągnąć pewnej jakości) mają same pozytywne opinie. Przykład mój stary TV LCD LG 27lz55 który jest(i wtedy też był) naprawdę słabiutkim telewizorkiem.

Nie wypowiedziałem się nigdzie negatywnie w poprzednim poście o LG, a odniosłem się tylko do dwóch recenzji z zachodu, które uznają wyższość Plazm innych marek(nie twierdzą że LG jest słabe, a gorsze od konkurencji).

Philipsa użyłem tylko dla przykładu, że jednak przez rok coś się zmieniło - nic więcej.

Tylko tyle, i aż tyle.
 

Lasica

New member
hojlo1 napisał:
...które to recenzje ????

Tak to jest jak się nie czyta postów do końca, nie zagłębia się w linki, a potem komentuje.

Mam wrażenie, że to Ty fanatycznie bronisz swojego TV, nie licząc się z prawdą. Tobie pasuje, jesteś zadowolony, i jest to ok. Ale plazmy LG odstają jakościowo i to wychodzi na testach.

Zacytuję za AVFORUMS

"LG's 42PQ6000 is a decent display. At this price point, its main competition is probably Panasonic's TX-P42X10, which also offers a 720p-centric resolution, but offers deeper black levels, less panel noise, more accurate Greyscale tracking, but also poorer SD video processing and less accurate calibrated colour. Both of these displays have their own strengths and weaknesses, but personally I'd be more inclined to go with the Panasonic display thanks to its superior black level (a tremendously important aspect of picture quality)."

Oraz za trustedreviews:

"Arch bargain hunters that we are, we really wanted to love the 42PQ6000. But while in typical LG fashion it delivers more than enough goods on paper, the reality of its pictures is actually very disappointing."

To tylko podsumowania, więcej znajdziesz pod linkami:

http://www.avforums.com/reviews/LG-42PQ6000-Plasma-HDTV-Review.html

http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2009/11/03/LG-42PQ6000-42in-Plasma-TV/p1
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
....to poczytaj dokładnie te recenzje :D
(ciekawe czy Wasze PDP faktycznie są głośne przy pracy jak to w opinii dali)

Generalnie i tak się pokrywa to z odczuciami tutejszych użytkowników (np. SD b.dobrze odtwarza) bo i w linku co dałeś stoi tak:
42PQ6000 LG to przyzwoity wyświetlacz.



...a swojego będę bronił....., bo mam inny model i spisuje się b.dobrze.
Nie mam kłopotów z formatowaniem, ani innych dziwnych efektów.
(fotki widziałeś i porównując z Twoimi fotkami w innym wątku, uważam że mój jest ustawiony na naturalne kolory itp...co mi b.odpowiada) ;)

Czy są lepsze TV?
Oczywiście (kwestia "portfela")!!
(tylko że mój kosztuje obecnie ok ~1900zł, ja dałem tuż powyżej 2000żł, a za poprzedni 6000zł... ) :D
 

Lasica

New member
hojlo1 napisał:
....to poczytaj dokładnie te recenzje :D
(ciekawe czy Wasze PDP faktycznie są głośne przy pracy jak to w opinii dali)

Generalnie i tak się pokrywa to z odczuciami tutejszych użytkowników (np. SD b.dobrze odtwarza) bo i w linku co dałeś stoi tak:




...a swojego będę bronił....., bo mam inny model i spisuje się b.dobrze.
Nie mam kłopotów z formatowaniem, ani innych dziwnych efektów.
(fotki widziałeś i porównując z Twoimi fotkami w innym wątku, uważam że mój jest ustawiony na naturalne kolory itp...co mi b.odpowiada) ;)

Czy są lepsze TV?
Oczywiście (kwestia "portfela")!!
(tylko że mój kosztuje obecnie ok ~1900zł, ja dałem tuż powyżej 2000żł, a za poprzedni 6000zł... ) :D

Bo te LG nie są kompletnie do niczego, nikt tak nie twierdzi. Są gorsze od bezpośrednich konkurentów cenowych od Samsunga i Panasonica i tylko o to chodzi.

Temat w którym się wypowiadamy brzmi: 42PQ6000 czy TX-P42X10Y, z testów wynika raczej jednoznaczna odpowiedź, dlatego nie wiem czemu się bulwersujesz tym co piszę i ciągle pod niebiosa wychwalasz swój model.

Nie o to chodzi w tym teamcie.

Peace.
 

bubusia

Member
witam ponownie, jednak tak jednoznacznie to raczej nie wynika, nawet z tego testu, z podsumowania moze i tak, ale z calosci raczej nie, jak sam recenzent pisze wybralby panasa glownie z powodu czerni, chociaz obydwa maja plusy i minusy, dlatego twierdze ze troche przesadzil z ta ocena, tzn tylko 6, szczegolnie w kontekscie oceny poprzedniego modelu, no i wysokiej oceny panasa, inna sprawa ze ma do tego prawo

biorac wszystkie za i przeciw, troszeczke jednak nadszarpnal swoja wiarygodnosc jesli chodzi o oceny w tym konkretnym przypadku, oczywiscie nie ma sie tu o co spierac, rowniez peace
 
Ostatnia edycja:

HILUX

New member
Moim zdaniem LG nie ustępuje Panasonicowi pod względem jakości obrazu ... subiektywne wrażenie. Jednak nie wiem dlaczego w takich testach nic nie pisze się o masakrycznych odbiciach, które psują nawet najwspanialszy obraz ... gdyby dali jakąkolwiek warstwę antyodblaskową byłbym mega-zadowolony z LG. (PQ200R)
 

norbertb

New member
Zarówno Panasonic ma mnóstwo zadowolonych użytkowników jak i kilku nie zadowolonych, tak samo w większości użytkownicy LG są bardzo zadowoleni ale też znajdzie się kilka osób którym ten TV nie przypadł go gustu.Miałem ten sam dylemat przed kupnem,czytałem różne fora przez kilka dni ,porównywałem obydwa TV jak stały obok siebie i mój wybór padł na LG, chodź w panasoniku obraz też był bardzo dobry.
 

Lasica

New member
Kolejny test jaki napotkałem dotyczący ty razem 50pq3000.

http://www.digitalversus.com/article-460-5735-35.html

Ocena 2/5.

Zalety:

- kąty widzenia

Wady:

- obraz pozbawiony detali
- matryca mogłaby być jaśniejsza
- matryca bardzo podatna na odbicia światła

W podsumowaniu autor napisał, że ten model próbuje być najtańsza 50" calową plazmą na rynku. Fakt, że jest duży, ale jakość obrazu jest bardzo słaba.

Pozdrawiam
 
Do góry