42 LM670s, przycinanie obrazu

lgela

New member
Uszanowanie specjalistom,
oglądałem ostatnio akurat "Transportera" na Polsacie odbieranej przez naziemną cydrową.
Przy dynamicznych scenach obraz nieprzyjemnie przycina, wcześniej specjalnie nie bawiem się w żadne ustawianie obrazu.
Ktoś ma radę na tą przypadłość?
Łukasz
 

lgela

New member
Wyłączyłem trumołszon. Wydaje się ze pomogło.
To było jakby film leciał nie 24 czy 36 klatek/sec, tylko 4-5 w szybkich scenach.
Albo jak coś na kompie ze słabą grafiką- dźwięk leci, a obraz się się zatrzymuje.
Zadzwoniłem jeszcze na infolinię LG- gość polecił wyłączyć w/w, telewizje nie nadają jeszcze programów w 100 hz i dlatego tak może się dziać.
Będziemy obserwować.
 

Adamson_PL_

New member
Zadzwoniłem jeszcze na infolinię LG- gość polecił wyłączyć w/w, telewizje nie nadają jeszcze programów w 100 hz i dlatego tak może się dziać.
Będziemy obserwować.

Co za bełkot...
Polecam czat przez ich "www" - zawsze można sobie wysłać zapis rozmowy na maila (wraz z danymi takiego "konsultanta"). Kiki powinien zbierać takie "pajacyki" i wklejać je na główną stronę.
 

townends11

New member
Chce sobie kupic ten sam lub troche starszy model LG 42LM640S i zastanawiam sie czy to zacinanie obrazu zaobserowales jeszcze w jakichs innych momentach uzytkowania TV?
Np: Ogladanie dynamicznych scen sportowych lub filmow, odtwarzanie filmu z komputera lub gier przez kabel HDMI?
Czy wylaczenie funkcji TrueMotion rozwiazalo problem na dobre?

Z gory dzieki za odpowiedz
 

andreas2012

New member
cala seria ma LM ma ta wade, pewnie poszli na oszczednosci i wladowali za slabe cpu i gp, dodatkowo moga byc jakies niedoracowania w oprogramowaniu, tyle w temacie
 

simoon78

New member
Kupiłem LG42LM640S tydzień temu i z ubolewaniem stwierdzam, że obraz się przycina przy dynamicznych scenach.

Podaj proszę konkretny przykład. Np: tytuł filmu, źródło danych.

Po kilku lekturach podobnych postów mam obawy, że coś nie tak z moim wzrokiem.
Gry takie jak Street Fighter IV czy Fifa 12, filmy blu ray (Marvelowskie adaptacje komiksów) są megadynamiczne, a ja żadnego przycinania nie obserwuję. Dla porównania oglądam/gram także korzystając z monitora PC.
 

luckd

Member
Te przycięcia występuja tylko w DVB-T mux2, pojawiają się też w innych stb, sporo osób zgłasza to na forum emitela ale nic z tym nie robią.
 

andreas2012

New member
Znasz to z autopsji? jakie to za słabe cpu-możesz podać model?


tak, w rodzinie jest LM620S a jako ze czesto bywam to nawet przynosze blu-ray ripy na USB i ogladamy to jest cecha wspolna serii mozna poczytac w testach (tych rzetelnych a nie kryporeklamach) nie podam linku bo to konkurencyjne strony wiec moge miec problemy z moderacja forum, chyba ze na PW
 

RHJG

New member
Bez reklam
Nie kol.ripy na USB, DVB-T mux2 itp,to jest zależne od sygnału dostarczonego do TV.Jak sygnał będzie zły,słaby,itd to nie ma cudów!!! Każdy TV obojętnie jakiej marki będzie miał problemy.Dobry sygnał to podstawa.Ja pytałem o model cpu,nie TV.Wydajesz opinie jak by to był Onet.pl.Tam tak można tu jest mało wiarygodna.Na zaprzyjażnionym forum jestem od dawna.
 
Ostatnia edycja:
Do góry