47LM670S problem z TruMotion

bazyl12

New member
Gdy ustawiona jest opcja TruMotion na "Gładki" lub "Usuń Znak" to obraz jest płynny tylko, że widać smużenie (artefakty - jakby cień na rogach przedmiotu lub postaci) szczególnie jak coś porusza się szybko na obrazie, niema wyrazistości. Przy filmach *.mkv. wręcz jakby coś rwało kontury, ale to wszystko zależy od scen. Jedynie w opcji "Użytkownika" na 5 obraz jest akceptowalny ale nadal widać minimalne smużenie i zniekształcenia obrazu w/w. Jak ustawię na 3 to wtedy już smużenia i zniekształcenia szybko poruszających się obrazów są akceptowalne, tylko że widać wyraźnie brak płynności obrazu.

Na konwersji 3D na ustawieniu "Gładki" smużenie (artefakty) są mniejsze.

Czasem w TV DVB-T sczególnie jak ustawię De-Judder na 7-8 lub 6 to bywają sceny np. pojawia się nowe ujęcie i przez chwile ( 1 sekundę) nie jest obraz płynny dopiero zaczyna być płynny (na reklamach widać bo często zmieniają się sceny).

Generalnie coś jest nie tak według mnie TruMotion mocno sobie nie radzi z szybkimi kadrami, kontrastami itd.

Też tak macie, jakie macie odczucia ?
 
Ostatnia edycja:

gruby254

New member
Witam. Jestem szczesliwym posiadaczem równiez TV z tej serii tyle ze 620s i musze po czesci przyznac racje. U mnie to wystąpiło dopiero wczoraj(a przynajmniej wczoraj to zauważyłem). U mnie nie ma zadnych zniekształcen czy dodatkowych klatek tyle, że w niektórych momentach(zazwyczaj reklamy) następuje nienaturalne przyszpieszenie obrazu na chwile, pozniej wszystko wraca do normy i zaraz to samo(sygnał to DTV oraz tv analogowa Vectra) W przypadku filmow z USB takich efektów nie ma na szczescie. Zauwazyłem ze jak wylaczy sie trumotion wowczas zjawisko to nie wystepuje. Jestem po najnowszej aktualizacji wiec oprogramowanie niema nic do rzeczy:) Mam tez pytanie dotyczące chyba "efektu teatru", jak regulowac jego intensywność jezeli w ogóe mozna. Ogólnie mi sie ten efekt podoba (postaci sa wyraźnie z przodu, mam nadzieje ze dobrze pisze):)
Nie wiem czy zauwazyliście ale przy właczonym HBBTV w sytuacji syganlu DTV przy wlaczaniu np. menu, my apps na chilke obraz gaśnie i dopiero wyskakuje menu, przy wyłączaniu sytuacja jest taka sama) Niby nic ale troche denerwuje,widac ze niektóre opcje sie gryza.
Ktos ma pomysł jak wyeliminowac efekt przyspieszania obrazu bez wylączania trumotion??
Porównując do mojego wczesniejszego modelu LG LV3550(bardzo fajny model) obraz jest zdecydowanie lepszy, ostrość bardzo dobra, redukcja szumów, jakosć cyfrowa i aalogowa rowniez z tym ze ciezej jest ustawic dobrze kolory i kontrast przez co nie ma widocznej roznicy pomiedzy tymi modelami. O funkcjach nie pisze bo 620s ma ich duzo wiecej.
Pozdrawia
 

michal77

New member
Nie wiem czy zauwazyliście ale przy właczonym HBBTV w sytuacji syganlu DTV przy wlaczaniu np. menu, my apps na chilke obraz gaśnie i dopiero wyskakuje menu, przy wyłączaniu sytuacja jest taka sama) Niby nic ale troche denerwuje,widac ze niektóre opcje sie gryza.
U mnie takie coś nie występuje.
Ekran gaśnie jak włączę HOME, ale to niezależnie od ustawienia HBBTV.
 

gruby254

New member
Ciekawe dlaczego tak sie dzieje u mnie jest tak tylo w przypadku HBBTV i sygnalu cyfrowego(oprocz TVP 1 HD co jest bardzo dziwne) Jedyne co przychodzi mi do glowy to problem z rozdzielczoscia. TV gasnie dosłownie na pol sekundy ale moglo by tego nie byc:)
Brak dopracowanie oprogramowania niestety:/
 

jutu

Member
podobnie jest w tym tescie u mnie (47lm660s)...i wciąż miewam ząbkowane (i falujące) brzegi i linie w ujęciach, szczególnie widać przy HD kiedy dynamiczne sceny a mam sygnał z N-ki. Moze ktoś ma pomysł w ustawieniach lub na to wogóle?
 
Do góry