40m2 - ampli + 7.1 do muzyki 70% + filmy

z3

New member
Bez reklam
czesc ludziska,

Mam w glowie pewien zestaw, jednak moze dostane ciekawsze oferty od was wiec nie bede go zdradzal, czekam na wasze strzaly :) cena do 20 tys
 

zbig1972

New member
Ja za taką forse na salon 34m2 kupiłem ONKYO TX-NR906 +JBL Studio L 7.1 zestaw: front surround tylny:L830, surround środek:L810, front:L890, central:LC2, sub:L8400P
 

matias2004

New member
pioneer sc-lx81 + canton chrono zestaw 7.1
pewnie bym to sobie kupil , slyszalem i mozna powiedzec ze ten pioneer moze spokojnie podloge myć denonem 4308.
Teraz mam zestaw w podobnej kwocie i jakbym mial jeszcze raz kupowac to bym bral pod uwage ten oto.
 

Kaszan

New member
Sporo muzyki, moim zdaniem na tyle sporo, że warto zainwestować w ampli+wzmacniacz.

Mój zestaw wygłądałby tak: Monitor Audio RS 8, RS-FX, RS 1, RS-LCR
Ampli H/K 355 , wzmacniacz H/K 990.
plus jakiś sub pokroju JBL ES250 do samego kina i odtwarzacz BD ale jaki to nie powiem bo sam nie wiem:)
 

squad05

New member
koledzy tu rzucają propozycjami a może...

chłopie masz 20 tyś i pytasz na forum ... rozumiem, że chcesz wychwycić perełki (to możesz zrobić używając "szukajki") ale lepie zacznij umawiać sie na odsłuchy bo jak uświdaomisz sprzedawcę z Twojego regionu, że chcesz mu dać 20 tys za porządny zestaw to będziesz miał wiele możliwości wyboru...
chyba najlepsza opcją (jak dla większości z nas ) jest jednak ampi z pra-out + integra, do tego porządne stereo + kolumny do 5.1
po odsłuchcach wybierz stereo, które jednak umaożliwi Ci rozbudowę do 5.0 (z tej samej serii), suba dobierzesz kolejno bez problemu.
Myślę, że jednak dokładnie to tak zaplanowałeś i chcesz się jedynie upenić wśród "kolegów" na forum!!!

Mając taką kasę na zestaw ...hmmmm....chciałbym miec rakie problemy...
 
Ostatnia edycja:

matias2004

New member
Do ampli z preoutem to raczej koncowki niz integra.Chyba ze wydajac 20 tys ktos sobie zyczy bieganie i przepinanie wszystkiego muzyka/kino.
 

Potito

Banned
Matias nie kombinuj - zdecydowanie integre + amplituner to jest swietne rozwiazanie. Oczywiscie nazlezy dopsaowac wszystko razem aby nie bylo potrzeby nawet podchodzenia do sprzetu w przypadku przelanczania trybu pracy. Wszystko mozna zgrac idealnie i brzmi pieknie.

Swoja droga gdzies tam w poscie czytalem ze szalales z zachwytu nad systemem autokalibracji w Pionierze. Chlopie skoro to dla Ciebie jest podstawa zwyczajna autokalibracja by usprawiedliwic wydatek 10tys na ampli ktory w stereo jest po prostu sredni to troszke w brzuchu sciska.

don111 zdecydowanie zgadzam sie z Twoim punktem widzenia. Wiem co pisze bo sam na codzien cos takiego stosuje - roznica jest kolosalna i nie wmawiaj ze Pionieer 81 bedzie w stanie dotrzymac kroku - slyszalem ocenialem nie takie klocki i jedynie arcam AVR600 staral sie dotrzymac kroku. Choc nie bylo to jeszcze to co mozna otrzymac ze wzmacniacza za okolo 3-4 tys.
 

matias2004

New member
Slyszales nie takie klocki , ale tych o ktorych mowa nie.
Kalibracja w kinie jest b.wazna , jesli robi to automat i to dobrze to tylko pochwalic.
To ze wcmacniacz lepszy do stereo to nie jest jakas tajemnica , ktora 3 osoby tylko posiadly na tym forum.Nie musicie jej przekazywac kazdemu kto chce amplituner kupic.
Jezeli ktos chce kupic , tak jak w tym watku , wysokiej klasy ampli do kina domowego , to po kiego grzyba wyjezdzacie ze wzmacniaczami stereo.
Mam harmana 745 i po odsluchach wiem ze podlaczajac koncowki (zeby niby lepiej bylo)w stereo nie uzyskuje wiele.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
matias2004 napisał:
Kalibracja w kinie jest b.wazna , jesli robi to automat i to dobrze to tylko pochwalic.

masz duzo racji ! jesli ktos przy sprzecie na tym poziomie potrafi "poprawic" autokalibracje..... to ma chyba sluch jak delfin....lub nietoperz...:D
 

Horanin

New member
Chciałbym dodać swoje - podkreślam, swoje - uwagi odnośnie porównania amplituner vs wzmacniacz. Mam zestaw SC-LX 71 i BDP-LX 71, do tego stereo Yamahy z serii CD-S2000 i A-S1000, i któregoś dnia zachciało mi się podłączyć CD do Pioneera: to był dzień w którym postanowiłem sprzedać wzmacniacz. Amplituner zagrał lepiej od nie najgorszego przecież wzmacniacza, tak w stereo :) i uprę się, że bardzo dobry ampli potrafi dorównać, lub stanąć bez wstydu obok przyzwoitego wzmacniacza. Ale jest i druga strona medalu, po sprzedaży A-S1000 udało mi się dostać do odsłuchu A-S2000 i po podłączeniu XLR'ami do CD: zapłakałem z zachwytu; z pewnością kupię go bo amplituner nie dotrzymuje mu kroku.
Ale podsumuję. Mając do wydatku kilka ładnych tysięcy, kupiłbym sam amplituner, bo potrafi taki zagrać na poziomie całkiem dobrego stereo. Mając następną taką sumę, zdecydowanie kupuję i wzmacniacz :) a wtedy hulaj dusza.... wszystko gra świetnie !
 

z3

New member
Bez reklam
zacznimy wiec od tego, że sprzet nie jest dla mnie, odbiorca bedzie sluchal muzyki powaznej, oraz klasyki rocka. Musi to byc w 1 klocku (ampli). Czy waszym zdaniem lepiej dac 50% na elektronike i 50% na kolumny czy jakos inaczej to rozlozyc, wstepnie na placu boju z kolumn sa MA, KEF, TRIANGLE
 

Tonio

New member
oooooo!

20 tyś???? hmmm
to tak....Radiomagnetofon kasprzak i ...2 tyg. na Teneryfie z koleżanką żony....co? nie tak????nie wiem jak reagować na takie pytania...Pozdrówka....
 

don111

Banned
Horanin napisał:
Ale podsumuję. Mając do wydatku kilka ładnych tysięcy, kupiłbym sam amplituner, bo potrafi taki zagrać na poziomie całkiem dobrego stereo. Mając następną taką sumę, zdecydowanie kupuję i wzmacniacz :) a wtedy hulaj dusza.... wszystko gra świetnie !
albo ten Pioneer LX 71 to taki "rodzynek" wśród amplitunerów albo zwyczajnie podpasował dużo lepiej od tamtej Yamahy do Twoich kolumn (przy okazji - na jakich słuchałeś ?)... poza tym jego cena to 6 tys. więc to nie jest mało....
dlatego wcale nie trzeba 2x więcej wydawać na wzmacniacz aby coś zagrało lepiej, nawet w mniejszej cenie zmieścić się można ze wzmacniaczami ze świetnym stosunkiem jakości do ceny w przeciwieństwie do obu Yamah (a zwłaszcza AS1000 nawet kiedy jeszcze była w niższej cenie niż obecnie, teraz doszedł jeszcze gorszy model AS700)

z tańszym amplitunerem oraz dodatkowym wzmacniaczem w 6 tys. (licząc same tranzystory) - zmieściłbyś się np z wysokimi Xindakami, Marantzami, Advancami, Vincentami, Naimem 5i-2, Roksanem Kandy, Caratem...
 

don111

Banned
nie ma się co oszukiwać, że przy filmach usłyszysz wielkie różnice między średniej klasy amplitunerem a takim "wypasionym", no chyba że porównasz jakieś najniższe serie w stylu HK 1xx albo Yamaha 3xx wyraźnie odstające od przyzwoitości
 
Do góry