[4000-4500 zł] Denon AVR-2113 + kolumny stereo (jakie?)

WiTT

New member
Bez reklam
No weźcie nie marudźcie ze marantz ma coś nie tak z wyglądem, zobaczcie na wygląd mojego NAD'a :) tyle tylko ze ja go za to kocham :p
 

piechu

Member
Bez reklam
Ale ja nie marudzę ze względu na jego wygląd bo przecież wygląda bardzo fajnie, wręcz hi-end'owo ;) Chodzi mi o jego funkcjonalność ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
Oj oj, funkcjonalność to jedno, ale marantz i NAD przede wszystkim grają, i to jak :)
U mnie na przykład braki w ampli są przeniesione na bluray NADa :)
 

piechu

Member
Bez reklam
Trudno się z tym nie zgodzić czytajać wiele recenzji i opinii użytkowników ale czy np. między Marantzem a Denonem jest aż tak duża przepaść brzmieniowa? Przepraszam jeśli wyjdę w tym momencie na ignoranta ale jeśli się nie mylę Marantz i Denon dzielą wspólnie wiele podzespołów i rozwiązań zatem teoretycznie jakość brzmienia powinna być podobna.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
Nie ma co teoretyzować, pójdź do pierwszego lepszego salonu i posłuchaj, potem powiedz nam czemu mieliśmy rację ;)
wiesz, dacia i renault to ten sam koncern, silniki etc. A jednak zupełnie różne auta :)
 

Ano-2013

New member
Spokojnie :) Nie jest tak, że definitywnie skreślam Marantza. W tej chwili po prostu nie jest on priorytetem i raczej zajmuje niższe miejsce na liście zakupów. Niemniej jednak jesli podczas odsłuchu wyraźnie odstawałby od swoich konkurentów jestem wstanie przełknąć tę gorzką pigułkę w postaci pseudo-wyświetlacza :)

Ja akurat amplitunera marantz nie mam, ale napewno zamierzam w przyszłości kupić. Okienko małe mysle ze w niczym Ci nie przeszkadza tym bardziej ze amplituner tez ma sterowanie z iphona ;) Mi ta aplikacja bardzo sie podoba choć steruje tyko odtwarzaczem sieciowym. Chciał bym mieć pełny taki sprzet który można sterować z poziomu aplikacji. Przygodzi do Ciebie ktoś znajomy a Ty mu jako pilota dajesz tablet czy telefon z którego wybiera sobie utwory, steruje głośnością czy włącza radio itp ;) To dopiero bajka aby zamienić te piloty na aplikacje smartphona czy tableta ;)
 

piechu

Member
Bez reklam
Nie ma co teoretyzować, pójdź do pierwszego lepszego salonu i posłuchaj, potem powiedz nam czemu mieliśmy rację ;)
wiesz, dacia i renault to ten sam koncern, silniki etc. A jednak zupełnie różne auta :)
Heh, ten argument do mnie przemawia ;)

Ja akurat amplitunera marantz nie mam, ale napewno zamierzam w przyszłości kupić. Okienko małe mysle ze w niczym Ci nie przeszkadza tym bardziej ze amplituner tez ma sterowanie z iphona ;)

Nie miałem, nie mam i mieć nie będę ajfołna więc airplay jest dla mnie zbędnym gadżetem i nie jest to kryterium, wg którego oceniałbym amplituner pod względem jego użytkowości :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie miałem, nie mam i mieć nie będę ajfołna więc airplay jest dla mnie zbędnym gadżetem i nie jest to kryterium, wg którego oceniałbym amplituner pod względem jego użytkowości :)

To zaluj, po raz drugi :)
Ja mam z tableta wszystko, liste utworow, radia, wszystko pod reka w przejrzystej formie. Swietne to jest. Ale Ty sie lepiej skup na odsluchu, to jest baza i od tego zacznij. Kup to co najlepiej zagra, nie sugeruj sie juz w salonie opiniami.
 

piechu

Member
Bez reklam
Ajfołna akurat żałować nie będę ;)
Odsłuch to podstawa :)
Jeszcze pytanie. Porównując Marantz 5007 z Denon 2313 - Marantz ma jedno wyjście hdmi. W przyszłości planuję projektor i teraz w przypadku Marantza powstaje kwestia rozdzielenia sygnału na TV i projektor. Jak w praktyce sprawdzają się rozdzielacze HDMI?
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Też tak myślę, zatem jakby nie patrzeć wybór zawęża się zatem do Denona, którego i tak musiałbym wyrwać w promocyjnej cenie bo regularna w okolicach 3900-4000 odpada :/
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To zaluj, wlasnie to okienko dodaje mu uroku a i tak nie bedziesz z tego korzystac, pisze to jako stary zagladacz w wyswietlacze :) , tez kiedys nie wyobrazalem sobie takiego rozwiazania, ale po kupnie ten "problem" przestal praktycznie istniec. Krzychu tez pamietam (przed zakupem) zastanawial sie nad tym, a teraz jak sam pisze, nie ma z tym problemu. Ja mam podobne zdanie.

Tez mialem obawy, dobrze pamietasz, ale teraz kompletnie nie zwracam na to uwagi

Trudno się z tym nie zgodzić czytajać wiele recenzji i opinii użytkowników ale czy np. między Marantzem a Denonem jest aż tak duża przepaść brzmieniowa? Przepraszam jeśli wyjdę w tym momencie na ignoranta ale jeśli się nie mylę Marantz i Denon dzielą wspólnie wiele podzespołów i rozwiązań zatem teoretycznie jakość brzmienia powinna być podobna.

Zgadza się, ze to ta sama stajnia, ale brzmienie diametralnie różne. Nie pisze, ze lepsze (choc mi zdecydowanie bardziej pasowalo), ale po prostu inne, kwestia gustu, dlatego odsluchy tak wazne.

Jeszcze pytanie. Porównując Marantz 5007 z Denon 2313 - Marantz ma jedno wyjście hdmi. W przyszłości planuję projektor i teraz w przypadku Marantza powstaje kwestia rozdzielenia sygnału na TV i projektor. Jak w praktyce sprawdzają się rozdzielacze HDMI?

Zdecydownie ampli z 2x HDMI Out to lepsze rozwiazanie, ale w przypadku Marantza to dopiero seria 600X. Zdaje sie, ze nizsze Yamahamy ( :) ) mają po dwa wyjscia.
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Zgadza się, ze to ta sam stajnia, ale brzmienie diametralnie różne. Nie pisze, ze lepsze (choc i zdecydowanie bardziej pasowalo), ale po prostu inne, kwestia gustu, dlatego odsluchy tak wazne.



Zdecydownie ampli z 2x HDMI Out to lepsze rozwiazanie, ale w przypadku Marantza to dopiero seria 600X. Zdaje sie, ze nizsze Yamahamy ( :) ) mają po dwa wyjscia.


Odsłuch będzie bez dwóch zdań.

Co do Yamahy. Znajomy ma, niestety nie pamiętam dokładnie modelu więc nie chcę strzelać ale coś ze średniej półki cenowej. O ile w KD brzmiała naprawdę fajnie o tyle muzyczka brzmiała hmm.... mocno średnio :)
 

Sdolas

New member
Chętnie się podepnę bo nie chcę otwierać kolejnego wątku.
U mnie raczej będzie AVR-2113 Denona.
Do tego zestaw głośników 5.0.
Przeglądając dane w necie wybrałem Jamo 608.
Mogę na to przeznaczyć ok 2000 zł.

Co sądzicie o takim zestawieniu ?

Wczoraj odwiedziłem salon Audio, sprzedawca oczywiście jak usłyszał 2113 i do tego 608 to stwierdził że to są typowe kolumny do kina i że w stereo to będzie lipa. Te kolumny dobrą to mają tylko cenę i nic więcej. Jak chce przy tym ampli mieć fajne stereo to minim to Dali, a to już niestety nie mój budżet.

Jak faktycznie grają te 608 ? Są takie złe ? Czy to tylko sprzedawcy mają takie wyrafinowane gudta i uszy ?
Na dzień dzisiejszy moje uszy wsłuchują się w niezawodną wieżę technicsa SL-EH 600.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To może ma początek lepsze fronty? Do 2k masz już spory wybór. Napisz jaka wielkość pokoju? W tym przypadku sprzedawca Cię nie oszukał. Jamo 608 to typowo kinowe kolumny. W stereo słabo wypadają.
 

Sdolas

New member
No to mi podciąłeś skrzydełka :(
Nie że źle, bo zapewne jest dobrze mieć świadomość.
Salon otwarty z kuchnią ...., sam salon 30m +
Wersja kupna tylko frontów raczej odpada, bo tak jak już ktoś wcześniej pisał w tym wątku, wolę mieć gorszą ale całość. Idąc w jakość równie dobrze bym mógł pójść w lepsze fronty i kupić wzmak stereo i było by podobnie ale w funkcjonalności inaczej . Zakup kina planuje już od 2006 roku, wiem że jeśli pójdę w lepsze fronty z założeniem że resztę dokupię potem to będę całość składał dekadami :(

W podobnym przedziale cenowym są jeszcze :
- JBL LOFT system 5.0
- Wharfedale OBSIDIAN 600 HCP SET
Trochę powyżej 2000 zł :
- Wharfedale Diamond 10.6/10.0/10.CC

Czy powyższe zagrają lepiej od 608 ? Czy to pod każdym względem podobna półka ?

Prawie 3000 zł :
- JBL ES Pack 5.0

Sporo dobrych opinii poczytałem o tych ostatnich, 1/3 droższe niż zakładany budżet.
Może warto poczekać i dołożyć ...
Z drugiej strony niektórzy piszą że przy Denonie JBL jakoś nie zachwycają basem :(

EDIT
Właśnie dostałem ofertę na zestaw mało mi znanej firmy Audio Pro.
Sprzedawca bardzo je zachwalał, ponoć ..... zdecydowanie lepsze niż powyższe do 2000 zł.
Zestaw Audio Pro Avanto, znacie te głośniki, jak one wypadają w porównaniu do tych wyżej wymienionych ?

Plus taki że mogę podjechać do salonu i sobie je posłuchać.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystkie przez Ciebie wymienione zagrają lepiej niż Jamo 608. Do takiego metrażu najlepiej się sprawdzą JBL ES Pack 5.0 . Nie będzie to może jakieś subtelne audiofilskie granie, ale poprawnie nagłośnia tak spore pomieszczenie. W kinie będzie ogień, w stereo do dynamicznej muzyki też się sprawdzą. Diamondy 10.6 za male na ten metraż. Min model 10.7. Za 3000zł można kupić zestaw Monitor Audio MR6+MR1+MR Center, Klipsch F20-C10-B20, Taga Harmony Platinum v.2: F-100, C-40PR, S-40. Zerknij na nie. Co do basu to w Denonie go nie brakuje. Dołem bardziej gra Harman. Zerknij na avr270.

Audio Pro Avanto nie słyszałem. Jak masz możliwość to odsłuchaj.
 
Ostatnia edycja:

Sdolas

New member
Raczej na 99% będzie to Denon 2113 ze względu na funkcje no i na dobrą cenę.
Firmy Taga jakoś nie brałem pod uwagę a faktycznie mają i Platinum i Azure w podobnej cenie, oba możliwe do odsłuchania, Podobnie jak powyżej opisane.
Audio Pro Avanto wychodzą ok 300-400 zł taniej, i nawet całkiem się prezentują
audio-pro-avanto-5-0-aut_4921.jpg

audio-pro-avanto-5-0-aut_4928.jpg

Grają ponoć zaskakująco dobrze.
 
Ostatnia edycja:
Do góry