[4000-4500 zł] Denon AVR-2113 + kolumny stereo (jakie?)

piechu

Member
Bez reklam
Witam.

Kupuję (w końcu) ampli AV, które ma w miarę sensownie zagrać w stereo. Zdaję sobie sprawę, że przy budżecie jakim dysponuję cudów spodziewać się nie można ale cóż, pieniądze nadal są pompowane w mieszkanie. Muzyka jakiej słucham razem z małżonką jest bardzo różna: jazz, rock, electro, house, deep, wszelkiego rodzaju zgrzyty, piski i trzeszczenia. Dlaczego ampli AV? Bo chcę rozbudować zestaw o kolejne głośniki w raz z upływem czasu i przypływem gotówki. Istotne jest dla mnie też wyjście pre-out (chociaż do końca nie jestem pewien czy wybrany przeze mnie model ma pre-out, nigdzie nie mogę dorwać instrukcji a w sieci sprzeczne informacje na ten temat się pojawiają - zerkając na foto tylnej obudowy nie moge się doszukać takiego wyjścia), które z czasem może zostać w sposób sensowny zagospodarowane. Funkcje sieciowe też są istotne. Wstępnie po przeczytaniu wielu recenzji wybór padł na Denona 2113 (brałem też pod uwagę model 2313, ze względu na promocję kwietniową ale chcąc zakupić sensowne głośniki nie zmieściłbym się w budżecie).

W załączeniu układ mieszkania: salon trochę ponad 20m2 otwarty na korytarz i kuchnię. Wysokość mieszkania to 2,5m. (niestety ze względu na obostrzenia panujące na forum tylko w ten sposób mogę umieścić link do planu - na czerwono zaznoaczone umiejscowie głośników)
imageshack.us/photo/my-images/138/mieszkaniem.jpg

Jakie głośniki polecilibyście w moim przypadku? A może zaproponujecie inny ampli, który spełni kryteria?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z nowych najtańszych z pre-out jest Yamaha 773. Denon 2113 czy Onkyo 616 nie mają. Trochę droższe z pre-out to Denon 2313, Onkyo 717, Marantz 5007. Jeśli chodzi o kolumny zwróć uwagę na : Monitor Audio MR6/BX6, Magnat Quantum, Paradigm 9 v.7, Klipsch RF-62.
 

piechu

Member
Bez reklam
2113 nie posiada preout. Jeśli to jest jakis priorytet to lepiej na Onkyo 616 się skupić.

Onkyo a w szczególności ten model odpada. Naczytałem się o nim i często są z nim jakieś problemy. Zresztą jak kolega jeden post niżej wspomina ten model także nie posiada pre-out.
Z drugiej strony czy pre-out jest mi tak do końca potrzebny? Sam nie wiem.
Denon 2313 bardzo mnie interesuje ale jak już wspomniałem decydując się na niego nie mam kompletnie szans zmieścić się w budżecie.

Jeśli chodzi o kolumny zwróć uwagę na : Monitor Audio MR6/BX6, Magnat Quantum, Paradigm 9 v.7, Klipsch RF-62.
Miałeś może okazje słuchać ich w połączeniu z Denonem?
BX6 odpadają, są bardzo drogie (przypominam, że budżet na całość to 4000-4500 a tutaj same kolumny kosztują 3500 zł ;)) to samo w przypadku Paradigm'ów.

A jak ma się np. Denon AVR-X2000 do AVR-2113? Cenowo stoją podobnie.
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Warto dobrze przemyśleć kwestię wyposażenia :). Miałem ten sam problem. Na co mi pre-out, 2 wyjścia HDMI, Internet, tyle wejść HDMI, strefa. Obecnie większość gniazd zajęta. Z czasem dojdzie wzmak, projektor. Muzyka śmiga tylko za pomocą sieci, radio internetowe. Nie mając tego teraz miał bym mały problem:)
 

woytaski

New member
Bez reklam
Miałeś może okazje słuchać ich w połączeniu z Denonem?
Pytasz o MA?
Posiadam zestaw 2113 + MA BX6 (5.1)
Gra to zacnie, po wygrzaniu basu ile trzeba, sekcja średnia i wysoka detaliczna, ale bez przesady.
Poza tym głośniki prezentują się naprawdę dobrze, więc w każdym typie pokoju (retro/ nowoczesny) będą się dobrze komponowały.
Co do pre-out... Jeśli nie zamierzasz iść w stereo, wystarczy Ci 2113.
Ja się ciągle waham - sprzedać 2113 i wejść w 2313?? :niewiem:
Kusi mnie CA 351R ze względu na lepsze stereo, ale jemu brakuje opcji sieciowych, i blu w cenie porażającej :roll:
Na razie wystarcza, i chyba tak pozostanie...
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
stereo całkowicie zmienia możliwości kolumn:). Miałem przyjemność słuchać moich kolumn na wzmaku do 2 tysi i to były całkowicie inne kolumny. Dopiero jak usłyszałem to uwierzyłem hehe:). W kinie każdy ampli jest bardzo porównywalny, ciężko wyłapać znaczące różnice. Jeśli ktoś z czasem planuje mieć prawdziwe stereo, to taka osoba powinna się skupić na tym aby ampli miało pre-out i nie kierować się zbytnio jak sobie ampli radzi w stereo tylko jakie daje możliwości na przyszłość:)
 

piechu

Member
Bez reklam
Warto dobrze przemyśleć kwestię wyposażenia :). Miałem ten sam problem. Na co mi pre-out, 2 wyjścia HDMI, Internet, tyle wejść HDMI, strefa. Obecnie większość gniazd zajęta. Z czasem dojdzie wzmak, projektor. Muzyka śmiga tylko za pomocą sieci, radio internetowe. Nie mając tego teraz miał bym mały problem:)

Opcje sieciowe są dla mnie bardzo ważne :) Pre-out kurde jednak chyba też, bo pewnie z czasem jak wspomniałem zachce mi się w przypływie gotówki pójść w stereo. Projektor też mi się po cichu marzy tym bardziej, że salon i wnęka, w której powieszony jest tv aż kusi aby ją doposażyć w ekran ;)
niemniej jednak widzicie, że dysponuję ograniczonym budżetem. Na porządny sprzęt to mało, choć dla mnei to i tak góra pieniędzy. W ostateczności jestem w stanie poszerzyć budżet do 5000 zł ale to już jest maksimum... żona i tak mnei pewnie ukatrupi ;)

Pytasz o MA?
Posiadam zestaw 2113 + MA BX6 (5.1)
Gra to zacnie, po wygrzaniu basu ile trzeba, sekcja średnia i wysoka detaliczna, ale bez przesady.
Poza tym głośniki prezentują się naprawdę dobrze, więc w każdym typie pokoju (retro/ nowoczesny) będą się dobrze komponowały.

No tak tylko jak wspomniałem BX6 to kwota ~3500 zł, dla mnie kosmos :)

W kinie każdy ampli jest bardzo porównywalny, ciężko wyłapać znaczące różnice. Jeśli ktoś z czasem planuje mieć prawdziwe stereo, to taka osoba powinna się skupić na tym aby ampli miało pre-out i nie kierować się zbytnio jak sobie ampli radzi w stereo tylko jakie daje możliwości na przyszłość:)

Masz rację ale wiem, że przez dłuższy czas nie będzie mnie stać na rozbudowę stereo dlatego ważnym jest dla mnie to, żeby w podstawowej konfiguracji sprzęt grając w stereo dawał mi chociaż namiastkę dobrego brzmienia dwukanałowego :)
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
to może celuj w yamahe 773, 771 praktycznie to samo i też posiada wszystko a jest znacznie tańsze. Wtedy zostaje Ci może nawet trochę ponad 3 tysie na kolumny. Można mieć za to już niezłe fronty nawet MA BX6:)
 

artsaulo

New member
Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Testowałem model Onkyo 616 z preout, widocznie przeznaczony na rynek poza europejski.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Piechu, czy masz możliwość odsłuchów? Możemy polecać, Ty się naczytasz, jak o Onkyo, a brzmieniowo może nie wcelujemy w Twoje gusta. Zamiast Twojego obrazka wyswietla mi się reklama na imgeshack. Wklej z dysku.

Pre Out tylko wtedy gdy w przyszłości chcesz bez przepinania kabli słuchac również muzy ze wzmaka stereo, co jak napisał kolega, kompletnie zmienia doznania. Z drugiej strony zazwyczaj tak jest, ze jeśli nawet w momencie zakupu myslimy sobie, ze to już koniec, to z biegiem czasu zmieniamy zdanie i wtedy klops, dlatego lepiej już ten Pre Out mieć,

Ja osobiście bo wielu odsłuchach mogę polecać Marantza, a potem spokojnie dozbierać do calosci.

BX6 bardzo fajna propzycja, tansze Dali Concept, Monitor Audio MR, ale popatrz tez na Dali Zensor, Klipsch RF62, oraz Pardigm i Roth Oli40
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałeś może okazje słuchać ich w połączeniu z Denonem?
BX6 odpadają, są bardzo drogie (przypominam, że budżet na całość to 4000-4500 a tutaj same kolumny kosztują 3500 zł ;)) to samo w przypadku Paradigm'ów.

A jak ma się np. Denon AVR-X2000 do AVR-2113? Cenowo stoją podobnie.

Z Denonem akurat ich nie słyszałem. BX6 to bardzo dobre kolumny - szczególnie jeśli chodzi o wysokie i średnie tony. Wszystko zależy jakiego brzmienia oczekujesz. Najlepiej wybrać się na odsłuch. Paradigm, Klipsch, Magnat Quantum będą trochę bardzie dynamiczne. Co do cen napisz do blackninja. Ma dobrze ceny i może się zmieścisz w budżecie. Jeśli chodzi o amplituner to Denon 2113 to dobry wybór w tym przedziale cenowym. Nie ma pre-out ale można bez tego żyć. Ja też nie mam i jak chce słuchać na wzmacniaczu to przepinam kable, trwa to 30s.
 

piechu

Member
Bez reklam
Piechu, czy masz możliwość odsłuchów? Możemy polecać, Ty się naczytasz, jak o Onkyo, a brzmieniowo może nie wcelujemy w Twoje gusta. Zamiast Twojego obrazka wyswietla mi się reklama na imgeshack. Wklej z dysku.

Pre Out tylko wtedy gdy w przyszłości chcesz bez przepinania kabli słuchac również muzy ze wzmaka stereo, co jak napisał kolega, kompletnie zmienia doznania. Z drugiej strony zazwyczaj tak jest, ze jeśli nawet w momencie zakupu myslimy sobie, ze to już koniec, to z biegiem czasu zmieniamy zdanie i wtedy klops, dlatego lepiej już ten Pre Out mieć,

Ja osobiście bo wielu odsłuchach mogę polecać Marantza, a potem spokojnie dozbierać do calosci.

Mam możliwość odsłuchu. Z tym nie ma problemu w Poznaniu i oczywiście bez tego się nie obejdzie. Chciałem po prostu w ramach zawężenia pola poszukiwań zasięgnąć Waszych opinii.
Zdaję sobie sprawę, że na zakupie ampli KD się nie skończy, masz rację :)
Co do Marantz'ów to mają bardzo dobre opinie tylko jedna rzecz mnie bardzo od nich odrzuca.... okienko :/ Niby pierdoła i drobny szczegół ale w codzinnym użytkowaniu pewnie by mnie strasznie irytował :/
Chciałbym także uniknąć sytuacji - najpierw kupujęampli a później zbieram na głośniki. Wiem, że to odkładanie na głośniki trwałoby w nieskończoność a po drodze wyskoczyłoby pewnie milion innych rzeczy do kupienia (cały czas jestem na etapie wykańczania i urządzania mieszkania) zatem taka opcja odpada. Jeśli mam kupić to od razu całość
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Piechu. Za 5 koła na upartego masz już dość solidny zestaw 5.0, albo jeszcze bardziej solidny ale wybrakowany zestaw 2.0 :) i licz się z tym że kompletowanie reszty kolumn też może sporo potrwać, zwłaszcza że to półka wyżej więc i ceny tych kolumn też są o półkę wyżej :). Ogólnie jestem za tym aby w miarę możliwości dołożyć jak najwięcej kasy i na początek inwestować w ampli plus fronty. Znam też przypadek kumpla, który tak uczynił i przez 2 lata nie może do kulać się do 5.1. Z perspektywy czasu, teraz żałuje bo mógł nie cipać się na wyższą półkę tylko niższą i tak dobrą , a miał by kompletne kino i pełną satysfakcję z filmów. Równie dobrze mógł wtedy kupić zamiast ampli, wzmak. Było by to znacznie lepsze i tańsze rozwiązanie:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma pre-out ale można bez tego żyć. Ja też nie mam i jak chce słuchać na wzmacniaczu to przepinam kable, trwa to 30s.

Oczywiscie ze mozna, ale to juz zalezy od indywidualnego umiejscowienia, u mnie nie ma takiej mozliwosci, albo jest, ale po akrobacjach alpejskich.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie. Ja miałem podobnie z dyskiem zewnętrznym. Stoi daleko od kącika kinomaniaka i jak chcę coś obejrzeć muszę rozciągać przedłużkę USB i podpinać. Na początku nie drażniło mnie to. Z czasem zaczynało mnie to totalnie irytować, a niby 20s roboty. Po małych zmianach nie muszę tego robić i odczuwam ogromny komfort hehe:). Podobnie z listwą zasilającą. Wstać z wyra aby wyłączyć, błądzić nogą aby włączyć, niby nic, pan pikuś, ale miałem już tego serdecznie dosyć i teraz robię to wszystko małym pilocikiem:) i nie psuję sobie nerwów :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Co do Marantz'ów to mają bardzo dobre opinie tylko jedna rzecz mnie bardzo od nich odrzuca.... okienko :/ Niby pierdoła i drobny szczegół ale w codzinnym użytkowaniu pewnie by mnie strasznie irytował :/

Tez na początku myslalem, ze ta pierdoła trochę będzie mnie draznic, ale nic z tego. Kompletnie nie zaglądam na wyświetlacz (tylko kiedy przełączam źródla, a radość z dzwieku wszystko rekompensuje i utwierdza w wyborze.

Wszyscy znamy dylematy szybkości rozbudowy systemu. Dobrze Cie rozumiem, tez zdecydowałem się na w miare szybkie zakupy podzielone na trzy; 1) kolumny 5.1, 2) ampli, 3) odtwarzacz i wzmak. Balem się, ze jak będę kompletowal kolumny na raty, to przestaną być produkowane :D
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Równie dobrze mógł wtedy kupić zamiast ampli, wzmak. Było by to znacznie lepsze i tańsze rozwiązanie:)

Wzmacniacz stereo i tańszy i fajniejszy w odsłuchu to jasne (szczególnie, że w moim przypadku słuchanie muzyki będzie w przewadze), ale pozostaje kwestia podłączenia BR, 2x konsola, dekoder. Poza tym wzmacniacz stereo nie obsłuży kodeków... chyba, że się mylę.
Przyznaję także, że w przypadku mojego salonu może być problem z sensownym rozstawieniem tylnych głośników w zestawie 5.1

Tez na początku myslalem, ze ta pierdoła trochę będzie mnie draznic, ale nic z tego. Kompletnie nie zaglądam na wyświetlacz (tylko kiedy przełączam źródla, a radość z dzwieku wszystko rekompensuje i utwierdza w wyborze.D

No tak ale do pełnej obsługi Marantza trzeba wtedy mieć włączony telewizor a to jakoś godzi w moje poczucie wygody, prostoty i intuicyjności obsługi ;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No tak ale do pełnej obsługi Marantza trzeba wtedy mieć włączony telewizor a to jakoś godzi w moje poczucie wygody, prostoty i intuicyjności obsługi ;)

To zaluj, wlasnie to okienko dodaje mu uroku a i tak nie bedziesz z tego korzystac, pisze to jako stary zagladacz w wyswietlacze :) , tez kiedys nie wyobrazalem sobie takiego rozwiazania, ale po kupnie ten "problem" przestal praktycznie istniec. Krzychu tez pamietam (przed zakupem) zastanawial sie nad tym, a teraz jak sam pisze, nie ma z tym problemu. Ja mam podobne zdanie.
 

piechu

Member
Bez reklam

Spokojnie :) Nie jest tak, że definitywnie skreślam Marantza. W tej chwili po prostu nie jest on priorytetem i raczej zajmuje niższe miejsce na liście zakupów. Niemniej jednak jesli podczas odsłuchu wyraźnie odstawałby od swoich konkurentów jestem wstanie przełknąć tę gorzką pigułkę w postaci pseudo-wyświetlacza :)
 
Do góry