40-42 cale do 1400zł

miques

New member
Witam,

w związku z tym, że przymierzam się do zakupu TV, zwracam się do Was, forumowiczów o pomoc w wyborze sprzętu.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15-20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2 - 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost, czasem z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
7. Jaki masz obecnie telewizor? stare pudło Panasonica
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart TV, USB do zewnętrznego dysku lub pendrive
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? tv naziemna, Xbox360
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Xbox360, laptop, ew w przyszłości jakiś dekoder
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? ~4-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Chyba matową? Ale nie ma to aż tak wielkiego znaczenia.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? głowie sport i filmy, dokumenty
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? yt, weeb.tv i inne podobne strony
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Xbox360
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? każda pora
17. Preferencje co do wielkości? minimum 40, ale tak do 42 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? długa zmiana kanałów, smużenie, czerń?
19. Preferencje co do marki? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? 3D nie jest potrzebne.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ok 1400zł , ale stówkę mogę dorzucić jak bedzie warto
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Nie.

Znalazłem takie tv:
1. PHILIPS 40PFH5509
2. Philips 40PFH4100/88
3. LG 42LB5610
4. PANASONIC TX-42AS600E
5. Toshiba 40L5435DG
 

miques

New member
a alternatywa dla tej Toshiby? bo aukcja gdzie była poniżej 1500zł już się zakończyła. Co byłoby równie dobrym wyborem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic sprawdź . Przecież to Twoja kasa , Twój wybór.
Panasonic zjechał już z ceną ponad 20% i to krótkim czasie.Ale to i tak jest model z matrycą 50Hz i droższy od poprzednika .
Thomsona właśnie testujemy i widzę, że Thomson znów odrobi lekcje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam teraz wyższe modele ,ale poproszę też o modele z niższej półki.
Ale to nie wcześniej jak za 10-14 dni.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
40FA5403 widać może dojdzie kolejna rozsądna budżetowa propozycja 40" obok PFH4009 4100 i Blaupunkta. Brał bym chyba jednak Philipsa bo cena podobna i sprawdzony choć 5403 ma ciut jaśniejszą matrycę ale nie wiadomo jak ze skalowaniem.
 

Maltitolu

New member
Też mam pytanie o tego TCL F40B3804

Przez blokadę antyspamową nie mogę dodać linka, ale chciałem wrzucić ofertę neonetu, gdzie model ten stoi za 999 zł (neonet.pl/tcl_f40b3804.html)

Telewizor chce podłączyć tylko do komputera i wykorzystywać jako drugi monitor do oglądania filmów, ewentualnie pogrania w coś na padach ze znajomymi, np. fifa (grać samemu i tak wolę na myszce i klawiaturze przy zwykłym monitorze, który ogarnę oczami). Filmy, które oglądam i tak nie są najwyższych jakości. Mam bardzo duży pokój, bo ponad 28 m2, dlatego potrzebuję co najmniej 40 cali ale studencka kieszeń nie pozwala na dużo więcej. Czy do takiego zastosowania się nada? Jaką opinię mają te telewizory, czy szybko się psują?
 
Do góry