3D zamroziło mój zakup tv!!!!

jarmalik

Member
Bez reklam
To żaden dowcip. Napisał prawdę. Patrząc jednym okiem widzi się obraz płaski, bez poczucia głębi - zupełnie tak jak w normalnym telewizorze.
 

arturos1970

New member
Bez reklam
ok,glebia napewno,ale ja caly czas pytam jak bez okularow zobaczysz cos poza ekranem?tak jak ma to miejsce w dzisiejszym 3d.to fizycznie niemozliwe.
 

cgc

New member
Ano możliwe,

tak samo jak przy okularach, chodzi o to żeby jedno i drugie oko widziało trochę inny obraz, chyba Sharp wymyślił taki ekran już dosyć dawno, konstrukcja zawierała odpowiednią maskownicę która pod różnymi kątami dawała różny obraz, wadą takiego rozwiązania jest to że trzeba go oglądać dokładnie z przodu a więc właściwie efekt jest dla jednej osoby. Ostatnio powrócili do tej technologii i wymyślili takie coś Sharp - 3D bez okularów - www.wyobrazsobie.pl
 

piotr10

New member
Bez reklam
spoko:) okulary pójdą do lamusa:) tylko producenci troszkę ulepszą technologię i zarobią na klientach, którym okulary nie przeszkadzają:)
 

kapsell

New member
Bez reklam
Monitory o ile pamietam NECa tez maja juz system 3d bez okularow.
Jestem w szoku jak mozna wciskac ludziom bezczenie "okulary" - odgrzewany kotlet i to bardzo nieswiezy...
 

piotr10

New member
Bez reklam
Monitory o ile pamietam NECa tez maja juz system 3d bez okularow.
Jestem w szoku jak mozna wciskac ludziom bezczenie "okulary" - odgrzewany kotlet i to bardzo nieswiezy...

okulary to beznadzieja:) przyjedzie do Ciebie rodzinka ( np. 7 osób) i poproszą, żeby im puścić film 3d :)
Wtedy zestaw okularów będzie Cię kosztował cenę dobrego tv!!!!
Poza tym obraz ciemniejszy.

Mam nadzieję, że rozsądni ludzie tą technologie (pseudo) zignorują i producenci będą zmuszeni sprzedawać tv 3d bez okularów.
 

benk07

New member
Nie znam pewnie ostatnich newsów z branży (wciąż się coś dzieje) ale póki co telewizory do 3D, które nie wymagają okularów mają wspomniane już ograniczenie, że należy oglądać materiał siedząc dokładnie na wprost ekranu.
Rok temu na targach widziałem taki monitor i muszę powiedzieć, że oprócz tego ograniczenia "tylko na wprost" dawał on znacząco gorszy efekt 3D niż technologia okularowa. Ale czas leci i pewnie teraz są już lepsze rozwiązania. Zakładam się jednak, że jet to droższy patent produkcyjny.
Do zastosowań rodzinnych (wiadomo, wszyscy na kanapie na wprost nie usiądą) taki sprzęt 3D można sobie wsadzić wiadomo gdzie. Okulary też są rozwiązaniem ułomnym, ale w tej chwili dają mimo wszystko producentom domowej technologii 3D większe szanse sprzedażowe.
No dlatego taki Samsung wypuscił to na rynek. I myślę, że może odnieść sukces.
Obawiam sie, że jeszcze dość długo nie będzie rozwiązania idealnego. Bo albo drogo i niekomfortowo w okularach (szczególnie drogo gdy np. ktoś sobie wymyśli zakupo zestawu okularów dla 5-6 osób), albo bardziej komfortowo bo bez okularów, jednak z ograniczeniami skąd można na ekran patrzeć.
 

k0val

New member
patrze że ostro wjeżdżacie na te okulary ,niektórzy przecież noszą je cały czas do snu zdejmują jedynie a wy się brzydzicie do maksymalnie dwu godzinnego filmu nałożyć..
Technologia 3D w kinie naprawdę jest świetna ,szczególnie po avatarze ale według mnie żeby mieć jej prawdziwe wrażenie trzeba pójść do Imaxu gdzie ekran jest kilkakrotnie większy niż w zwykłym kinie.Teraz porównajcie wielkość największych telewizorów w domu:)
 

piotr10

New member
Bez reklam
patrze że ostro wjeżdżacie na te okulary ,niektórzy przecież noszą je cały czas do snu zdejmują jedynie a wy się brzydzicie do maksymalnie dwu godzinnego filmu nałożyć..
Technologia 3D w kinie naprawdę jest świetna ,szczególnie po avatarze ale według mnie żeby mieć jej prawdziwe wrażenie trzeba pójść do Imaxu gdzie ekran jest kilkakrotnie większy niż w zwykłym kinie.Teraz porównajcie wielkość największych telewizorów w domu:)

:) sam tylko do spania zdejmuje:)
Ale takie okulary 3d przyciemniają obraz!!! I do końca nie jestem przekonany, czy nie psują bardziej wzroku przez te migawki/przesłony.Dodatkowo jakoś muszą się synchronizować z obrazem ( szkodliwość fal na zdrowie ) to tak jakbyś miał przez kilka godzin nawijać przez komórkę.
 

arturos1970

New member
Bez reklam
tak,tak,czekajcie na 3d bez okularow,cierpliwie czekajcie i zbierajcie gruba kase:razz:a rozsadni ludzie w tym czasie beda sie delektowac dzisiejszym 3d,a wy jak juz sie doczekacie to itak bez okularow pilotem w tv nie traficie,zycze cierpliwosci:razz:
 

pkomp

New member
to kup i sie ciesz...naiwni sie na to rzuca bo pojecia nie maja ze im sie splesniałego kotleta wrzuca jako nowinke a co madrzejsi nie polecą na taka tandetę....
 

spanker

New member
jeszcze nie kupilem bo czekam na plazme zeby porownac,ale widzialem co potrafi taki tv i juz jestem zadowolony.

jatez widzialem tego szajsunga w euro, okulary lekkie nie czuc dyskomfrtu zbytniego choc troche przykrotkie na moj leb, obraz lekko sciemniony ale bez przesady, konwersja 2d do 3d porazka, lekko cos tam widac ale słabo, bajka chyba potwory cos tam w miare ok, jedyna scena w ktorej naprawde widac 3d i robi to wrtazenie to scena z piłeczka i pewnie ta scene sprzedawca ci poazał, mi powiedzial ze ludki ida na to bo sie jarają ową sceną, ale pozatym efekty są co najwyzęj srednie, na pewno gorsze niz alicja w krainie czarów z silverscreen, do tego sam tv to pryszczyk jakis, większy mam w sypialni, do efektow 3d potrzebny duzy ekran jest, mysle ze 50cali z odległosci 2m to takie minimum. plusem na prezentacji na pewno btł fakt ze efekty choc slabe, to dobrze widziane sa w bardzo naswietlonym pomieszczeniu i ogolnie obraz jest b. wyrazny, wydaje mi sie ze nieco wyrazniejszy niz w silverscreen, ale powtarzam same efekty słabe, a rozmiar tv to słaby żart, takie prezentacje powinny by na min 50" a najlep[iej na 60tkach:mrgreen:
 
Ostatnia edycja:
Do góry