3D TV do 4,5 tys ? LED czy Plazma ?

leonid113

Member
Witam.Jeśli mogę coś dodać to ja ostatnio kupiłem Panasonica TX-P42VT20E obraz jest SUPER i pozostałe funkcje również czyta bez problemu filmy z dysku twardego w FACIE 32.W komplecie 2 egzemplarze okularów co jest zapewne plusem.Obraz z konsoli PS3 idealny,w 3D również.Pozdrawiam.
 

jungle

New member
na dzień dzisiejszy na teraz :
1.Panasonic TX-P42VT30E - 4700+okulary w zestawie 2 szt
2.Panasonic TX-P50GT30E - 4700 bez okularów w zestawie (1 szt okularów osobno około 400 pln )
3.ciekawi mnie ten Philips 47PFL7606K - 4800+ chyba okulary w zestawie
Aha i pytanko czy plazmy pobierają 2 razy więcej prądu niż led-y? Jak to jest z tym poborem prądu przez plazmy ?
 

leonid113

Member
Zdecydowanie więcej niż LCD.Miałem podłączony watomierz elektroniczny i na znamionowy pobór 390W ciągnie jak smok tzn średnio od 250 do 370 przynajmniej w moim egzemplarzu.Wiadomo że przy plazmie jest zmienny pobór w zależności od jasności obrazu czyli im jaśniejszy to pobór większy a przy tym wydzielana ogromna ilość ciepła w małych pomieszczeniach niezłe ogrzewanie:) ale kosztowne :(.Poza tym tak jak pisałem reszta SUPER.
 

jungle

New member
Czyli zabawa zaczyna się od nowa w poszukiwaniu TV :) a już bylem zdecydowany na któraś plazmę Panasonica ale skora piszecie ze pobór mocy (prądu) jest sporo większy niż w tvled to muszę zrezygnować z plazmy bo i tak już płace NIEMAŁE rachunki za prąd :( Tylko od czego tu zacząć :
Samsung LE46C750 ?
Samsung UE46C8000 ?
Samsung UE46D6500 ?
Sharp LC-46LE830 E ?
Same samsungi ? Masakra . cenowo wszystkie tak do 4500 pln. Nie mam zielonego pojęcia na co się zdecydować ???
 

panorafix

Member
I dla tego odszedłem też od plazmy,a już byłem za.U mnie telewizor chodzi od 8 rano do 24 przez cały tydzień.Więc ekonomia przemówiła za LCD.
 

don111

Banned
tylko weź poprawkę na to że LED jest dużo droższy od plazmy na samym starcie, wiec w sumie to żadna oszczędność
a pobór mocy jest śmieszny w plazmach, 42' <150W, szkoda sobie zawracać tym nawet głowę
 

panorafix

Member
No może przy 42 tak jest,ale jak mam brać plazmę to 50-51 topowe modele,mało tez nie kosztują a i są bardziej prądożerne.A LCD postanowiliśmy z żonką,że weźmiemy 55 i cena jest niewiele większa od tych plazm,a na pewno mniej prądu idzie.Tak jak pisałem w innych postach i tak połowy mankamentów LCD na pewno moje oko nie wychwyci.Teraz też mam LCD i jakoś mi to nie przeszkadza.
 

don111

Banned
skoro masz takie wymagania to dobrze zrobiłeś, tylko nie pisz że topowe plazmy 50' są drogie skoro kosztują tyle samo co nie-topowe mniejsze LCD 46'
 

accu

New member
Bez reklam
tylko weź poprawkę na to że LED jest dużo droższy od plazmy na samym starcie, wiec w sumie to żadna oszczędność
a pobór mocy jest śmieszny w plazmach, 42' <150W, szkoda sobie zawracać tym nawet głowę

Witam ,

Jak telewizor gra od 8.00 do 24.00 to niestety "pożera sporo prądu" i to nawet plazma 42".
Nowe telewizory lcd już pracują w klasie A , a więc są bardzo energooszczędne i mogą przez to grać
wiele godzin dziennie. Dotyczy to przede wszystkim telewizorów lcd wielkości 40" , 42 " , 46 " 52", 55".

Pozdrawiam ,
accu
:kom:
 

don111

Banned
akurat duży LED też potrafi zjeść >100W, czyli tyle ile nowe plazmy 42'
zresztą śmieszne wydaje się mówienie o rachunkach za prąd gdy kupuje się tv za 4,5 tys. i tu zamiast myśleć o jakości myśli się o oszczędnościach
rozsądne to byłoby gdyby chodziło o babcię z małą emeryturą, która musi liczyć każdy grosz, tak jak te kilkanaście zł na miesiąc czy nawet te pare dziesiątek
 

jungle

New member
Jednak zdecydowałem się na plazmę Panasonica tylko czy wsiąść :
Panasonic TX-P46VT20 E za około 4200 pln
Panasonic TX-P46GT30 E za około 4700 pln
Panasonic TX-P42VT30 E za okło 4700 pln
Jak jest różnica miedzy tymi modelami VT20 , GT30 , VT30 głownie czy są jakieś różnice w wyświetlanym obrazie ?
 

jungle

New member
Skorzystałbym z takiej subskrypcji miesięcznej szkoda ze tak jakoś " łatwiej " nie można wpłacić tych 6 pln np. przez sms-a
 
Do góry