3D TV do 4,5 tys ? LED czy Plazma ?

jungle

New member
Drodzy Forumowicze proszę Was o pomoc w wyborze tv ( jak w temacie ) główne źródła Tv :
głownie gry konsola xbox 360 s :)
popcorn hour c 200 (H.264,MKV, itp , itd ,.)
no i tv zwykła kablówka Toya ( na razie )

Z góry bardzo dziękuje tym forumowicza którzy zechcą odpowiedzieć i również tym którzy nie zechcą odpowiedzieć na mój temat . BLESS . Pozdrawiam
 

AS00

New member
Witam.Mam podobny dylemat co do wyboru TV jak Ty,na chwile obecną skłaniam się ku plazmie 3D LG 50PZ570S lub LCD Toshiba 46VL748 ale ta Tośka nie jest 3D.
 

jungle

New member
ja poszukiwanie tv wałkuje okołu 3 tygodni już i tak skacze po necie z jednego forum na drugie z jednej strony na druga i już mam taki mętlik (kocioł ) w głowie ze masakra .Już na tyle modelów się decydowałem ze ... ale zawsze kończyło się tak samo czyli na dalszym poszukiwaniu .Nie mam takiej możliwość żeby sobie wyskoczyć do jakiegoś większego sklepu rtv i porównać sobie dane modele tv (najbliższe 70 km Łódź lub Płock ) mam w mieście sklepy rtv ale maja takie ceny z kosmosu za starsze modele tv no i obsługa pozostawia wiele do życzenia w jednym sklepie nawet znalazłem tv 3d ale gdy się zapytałem czy można obejrzeć obraz w 3d Pan sprzedawca mi odpowiedział ze niestety nie można bo nie maja okularów do tego tv ręce mi opadły :) Także dalej poszukuje miedzy samsungami serii C , D. Panasonicami gt, vt , st. Sharpami le , Soniaczami ex , nx , hx . No i teraz miedzy tymi modelami które wymienił kolega wyżej LG i Toshiba .Pozdrawiam i trzyma kciuki za tych wszystkich którzy tak jak ja nadal poszukują swoich wymarzonych TV .
 

AS00

New member
ja poszukiwanie tv wałkuje okołu 3 tygodni już i tak skacze po necie z jednego forum na drugie z jednej strony na druga i już mam taki mętlik (kocioł ) w głowie ze masakra .Już na tyle modelów się decydowałem ze ... ale zawsze kończyło się tak samo czyli na dalszym poszukiwaniu .Nie mam takiej możliwość żeby sobie wyskoczyć do jakiegoś większego sklepu rtv i porównać sobie dane modele tv (najbliższe 70 km Łódź lub Płock ) mam w mieście sklepy rtv ale maja takie ceny z kosmosu za starsze modele tv no i obsługa pozostawia wiele do życzenia w jednym sklepie nawet znalazłem tv 3d ale gdy się zapytałem czy można obejrzeć obraz w 3d Pan sprzedawca mi odpowiedział ze niestety nie można bo nie maja okularów do tego tv ręce mi opadły :) Także dalej poszukuje miedzy samsungami serii C , D. Panasonicami gt, vt , st. Sharpami le , Soniaczami ex , nx , hx . No i teraz miedzy tymi modelami które wymienił kolega wyżej LG i Toshiba .Pozdrawiam i trzyma kciuki za tych wszystkich którzy tak jak ja nadal poszukują swoich wymarzonych TV .
3 tygodnie....:) Ja szukam już od 2 lat,fakt że na początku tylko się interesowałem tematem przed zakupem TV ale ten czas też się wlicza w poszukiwania.Najgorsze jest to że zawsze coś z modelem którym mocniej się zainteresowałem było nie tak, a to smużył a to buczał a to miał masakryczny IL w grach a to znowu coś innego i tak w kółko...Teraz interesuje się modelem LG 50PZ570S lub Tośką VL748 lub SL733,mam nadzieje że z tych TV już coś kupię....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To po co się stresować ?
Wystarczy zamówić prezentację w domu i wybór jest bardzo prosty.
 

ted123

New member
Ja polecam Samsunga PS59D550. Kupiłem go i jestem zadowolony. Ekran 59cali obraz bardzo ładny no i 3D. Cena troche ponad 5 tyś Mankament to brak internet@tv. W zestawie nie ma okularów (200zł szt)
 

jungle

New member
Cześć . co do tego samsunga PS59D550 to muszę trochę coś o nim poczytać bo nie brałem go pod uwagę (ale nie 59 cali ) co do panasonica Viera TX-P50GT30E wszystko pięknie cacy tylko przeraza mnie cena okularów 3D do niego w zestawie nie ma żadnej sztuki a najtańsze znalazłem chyba za 450 pln +jeszcze jedna szt 450pln wychodzi nam 900+4700 za tv = 5600 no i znalazłem coś takiego minusy tego tv : -

Bardzo średnia jakość dźwięku i przytłumiony dźwięk
Błyszczący ekran podnosi odbicia
Zasilacz sprawia irytując szum
Wysokie zużycie energii: 340 W w trybie THX i 230 W w trybie profesjonalnym
 

ted123

New member
a co 59' to za duzo? Mam pokuj 3.3 m od telewizora i nie przeszkadza. Mógłby być nawet 70". Miałem do tej pory 36" i wygląda jak malutki telewizorek. Ale jaka frajda oglądac na tak duzym ekranie film i to jeszcze w 3D :)
 

jungle

New member
i jak z tym błyszczącym ekranem mocno daje się we znaki przy oglądaniu tv ? a to zużycie energii ? może zdecyduje sie na tego Panasonic TX-P50GT30 E . A czy jest sens zamienić tego Panasonic TX-P50GT30 E ( 4700 bez okularów ) na mniejszego Panasonic TX-P42VT30 E ( cena ta sama + 2pary okularów ) ? Bo 46 cali serii vt30 chyba nie ma ? a na 50 po prostu mnie nie stać .
 

czaros

New member
Ten kto chce kupić Panasonica 3D niech zwróci uwagę na okulary. Dla mnie to najgorsze okulary spośród firm: Panasonic, Samsung, Sony, Philips i LG (aktywne i pasywne). Okulary Panasa przede wszystkim są niewygodne i zbyt wąskie, przez co przepuszczają za dużo światła, szczególnie z dołu. Radzę założyć je i porównać z innymi. Gdy założyć je po kolei to widać i czuć na nosie ogromną różnicę. A skoro różnica jest od razu to co będzie przy 2-godzinnym filmie?

Może Panas wypuści jakiś nowy model okularów, bo ten obecny w sprzedaży kompletnie im się nie udał.

Dodatkową sprawą jaka rzuciła mi się w oczy to zbyt ciemny obraz w Panasonicu. Okulary 3D jeszcze bardziej go przyciemniały. Kontrast był bardzo kiepski. Ale to może była kwestia ustawienia samego TV...
 

siteman

Member
a ja kupiłem 32PFL7606 i jestem mega zadowolony, 2 pary okularów w komplecie, każde kolejne kosztują 30 zł, przesiadłem się z plazmy, fakt, że leciwej i naprawdę jestem pod wrażeniem obrazu LCD. Nie jest to wprawdzie ful-led, al pasywne 3D moim skromnym zdaniem bije na głowę te aktywne.
W weekendzik trzasnąłem z żoną 3 filmiki pod rząd i zero zmęczenia wzroku czy tym podobnych rzeczy (podczas oglądania gran derby na aktywach, wzrok strasznie się męczył a oczy łzawiły). Teraz mam przeprowadzkę a po niej z pewnością zakupię albo 47 albo 55 od Philipsa 3D pasywnego (chyba, że LG zLW770 lub LW980 zaoferuje jakieś sensowne atrakcyjne ceny).Każdy żyd swój towar chwali, ale imho przyszłość to pasywne 3D. Szkoda, że Philips nie daje pasywnego 3D do serii 9000, traktując je jako tańszą alternatywę 3D, ale dla mnie niech będzie tańsza:)...Miałem na TV przewidziane 8k a zmieszczę się w 5k może 6k...i tak trzymać.
 

jbravo

New member
W panasie VT20 wystarczy zmienić obraz na Dynamiczny przy oglądaniu w 3D i masz już znacznie jaśniej bez wchodzenia w zaawansowane ustawienia.
Co do okularów - do każdej pary są po 2 noski w komplecie, które można zamocować chyba na 3 sposoby i dopasować do siebie. Poza tym jak nosisz okulary korekcyjne to be problemu możesz na nie założyć te 3D.
 
Ostatnia edycja:

siteman

Member
siteman a masz może jakaś konsole( ps3 , xbox 360 ) podłączoną do tego tv Philips 32PFL7606 ?
kolego KZ3 na PS3 wymiata....WYMIATA...zrobiłem nawet test input laga (niestety mam tylko netbooka lub notebooka) i wyszedł mi maksymalny lag 15 ms....Dzisiaj to samo zrobiłem ze stacionarnym ale także zapiętym po monitor LCD i 20 ms....
Do tej pory miałem czteroletnią plazmę Philipsa i to co widzę na współczesnym LCD Philipsa to niewyobrażalny skok technologiczny. Myślę, że jednak musisz sam zdecydować i porównać, co tak naprawdę Ci leży.Ja mam jeszcze z pewnością gorącą głowę, pewnie jak ochłonę, to zauważę niedoskonałości, ale pierwsze wrażenia są nieprawdopodobne.
Dodam jeszcze, że TV kupiłem zupełnie w ciemno, nie ma jeszcze żadnych testów, nie można zobaczyć go na półkach sklepowych ( w EURO na zamówienie) a mimo to zaufałem marce i jestem zadowolony (widziałem w akcji LG a to ta sama matryca).
 
Ostatnia edycja:

siteman

Member
. Poza tym jak nosisz okulary korekcyjne to be problemu możesz na nie założyć te 3D.
Nie do końca, moja małżonka (pozdrawiam) musiała jednak zapatrzeć się w soczewki, nie mogła obejrzeć nawet połowy filmu. Mogę Ją grzecznie poprosić, aby po weekendzie spróbowała obejrzeć film 3D na pasywnych okularach i może podzieli się swoimi wrażeniami.
 
Ostatnia edycja:

Jawosz

Member
powiem szczerze ze jestem mega rozczarowany faktem braku okularow ... placic 5k za TV 3D ready (bo zeby mieć 3D trzeba doplacic 800-900 zł) to lekka przesada ;-(
 
Do góry