3D TV do 4,5 tys ? LED czy Plazma ?

jungle

New member
Hej no ja jeszcze niestety nie wybrałem 3dTV miał być :panasonic TX-P50VT30 E ale ten pobór mocy . Przyglądam się teraz Samsungowi UE46D7000 no i nie wiem ktory z tych tv wybrać ?
Power Consumption Samsung UE46D7000 :
Default [Standard] mode (2D) 101 watts
Default [Standard] mode (3D) 111watts
Calibrated [Game/Standard] mode (2D) 72 watts
Calibrated [Movie] mode (3D) 111 watts
Standby 1 watt

Power Consumption Panasonic TX-P50VT30E :
Default [Normal] mode (2D) 193 watts
Default [Normal] mode (3D) 263 watts
Calibrated [Professional1] mode (2D) 183 watts
Calibrated [Professional1] mode (3D) 248 watts
Standby 1 watt

Chyba ze stronki hdtvtest. A jak to wygląda w praktyce z tym poborem prądu ? Wierzyc tym testą ?
 

don111

Banned
może lepiej rozważyć LEDa 32' ? biorą ok 40W
dla mnie to doprawdy niepojęte jak ktoś kto kupuje tv za 7 tys. marudzi o różnicę w opłacie za prąd rzędu 200zł / rok
różnica 100W x 10h dziennie pracy tv = 1kWh = 0,55zł
30x 0,55 = 16,5zł na miesiąc
przeżyjesz taki wydatek ?
 

jungle

New member
Pewnie że zależy mi na jakości obrazu . Tylko że może wydać się to komuś śmieszne ale uzbierałem 6,5tys na Panasonic TX-P50VT30E ale nie wiem czemu wcześniej nie brałem pod uwagę wielkości pokoju do tego tv i odległości oglądania tego Panasonica a wydaje mi się ze troszkę będzie za duży do mojego pokoiku . 2,20 na 3,55 normalny mały pokój w bloku , odleglosc ogladania od 1,50 do 2,50 max . Czy moze wziasc 42" VT30E ?
 

todei

New member
Bierz tego 50"!Zobaczysz że jeszcze Ci kiedyś będzie mało;)
Ja mam podobny pokój (3.30×3.30)i oglądam 50" z 2 m i jest w sam raz...choć przyznam że nie pogardziłbym jeszcze większym;) Wcześniej miałem 40" i to zdecydowanie za mało...Uwierz,że wbrew temu co niektórzy mogą myśleć,to nie ma czegoś takiego jak za duży TV...za duży,to jest tylko wtedy gdy już się nie mieści na ścianie albo nie można go przenieść przez drzwi:p
Ja co prawda miałbym trochę nie wygodnie na takich 80"czy 100" bo często gram a w grach trzeba mieć dobry pogląd na cały ekran,jednak do oglądania to by było cudo(i kiedyś pewnie tak będzie;))
 

juras215

New member
WITAM.
TEZ SIE ZASTANAWIAM NAD 3D. CO MYSLICIE O TYM SZKIELKU- LG 47LW570S? ODSWIZANIE 100 MHZ ALE MA TO Motion Clarity Index 600 MHz(CO KOLWIEK TO ZNACZY), POBORU MOCY NIE ZNALAZLEM... I TO TECHNOLOGIA PASYWNEGO 3D, CZY OPLACA SIE BRAC COS W TYM STYLU?
W SUMIE NIE MIALEM OKAZJI OGLADAC TELEWIZII 3D NA ZASADZIE POLARYZACJI I NIE WIEM CO MYSLEC. PROSZE FORUMOWICZOW O POMOC :) I Z GORY DZIEKUJE
 
Do góry