3D - prawda i mity-sensacyjne odkrycia czy totalna lipa? Czy okulary są kompatybilne?

lysy25

New member
Ach zapomniałem byłem na pokazie panasonica w firmowym sklepie nie widziałem żadnych migotow drgan plam i innego świństwa , obraz był rewelacyjny w 3d 2d 7d i co tam jeszcze przesliczne kolory zarypiasta glebia kolorów krótko mówiąc nie było do czego się xxxxxxxxxxxxx
Nie wiem po co ten cały szum
Sorki koledzy ale jestem trochę nerwowy z natury he he
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,cyt.( skoro mam blu ray panasa z 3d to i będzie tv panasa 3d) kon.cyt.I slusznie robisz polecam GT20.Co do nerwów to przejdzie jak poogladasz co nieco w 3D.A jak nie to raczej mija z wiekem.?
 

lysy25

New member
Witam,cyt.( skoro mam blu ray panasa z 3d to i będzie tv panasa 3d) kon.cyt.I slusznie robisz polecam GT20.Co do nerwów to przejdzie jak poogladasz co nieco w 3D.A jak nie to raczej mija z wiekem.?

Własnie zdecydowałem się na gt20 bo większy brat trochę nie na moja kieszeń oglądałem go na prezentacji i dla mnie rewelka
Dzięki. Pozdro
 

K.A.J.

New member
Dla mnie 3D to jakas masakra. Na poczatku roku jak byłem na pierwszym w polsce ukazaniu TV 3D Sonego, nim bylo wiadomo jakie w polsce modele trafią na półki... przeżyłem szok. Gry na PS3 super... mimo że niby dostępne od niedawna dopiero. Ale reszta.... bolesne. W Samsungu miałem wrazenie że nie oglądam 2D do 3D na dekoderze n HD tylko jakieś RMVB... Doliczyć do tego że błędnik szaleje... Masakra. No i te okulary. Wliczając to że nosze już jedne okulary (korekcyjne jak coś :p ) to dopasowanie tych od 3D graniczy z cudem żeby ucho nie odpadło a na nosie sie trzymały. 3D to lipa po zbóju...
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,to tak troche nie elegancko!!! cyt.2291 gniotowatych postow napisales na tym forum he he.koniec cyt.Z drugiej strony ilosc postow ni jak sie ma do meritum sprawy.Piszą teraz tak bo po prostu boją się nowosci,nie znają tematu,a krytykować najlatwiej.3D to czarna magia(kosztowna)na razie w powijakach?.Od czegoś trzeba zacząć?.Tak samo kiedyś pisano o HD.Telewizory są coraz bardziej skomplikowane,multimedialne,nie to co trzy lata temu plazma czy lcd.W tedy latwiej bylo pisac,ze np.ta plazma to och i ach a tamta to be itd...Teraz zeby coś mądrego odpisać trzeba dużo większej wiedzy ,siedzieć w tym temacie,pasjonować się tym..itp.Ale to nie jest powód zeby kogoś obrażać.pozdr.
 

vdjfoxon

New member
Witam
Uwazam, ze na nowe technologie i mowimy tu o rynku tzw konsumenckim musi przyjsc czas. Niestety 3D wybiegło przez szereg, ale nie mozna mowic ze jest to technologia cyt. " nedzna" . Poprostu koncerny pospieszyly sie, a producenci filmowi troszke przysneli. Stara prawda jest taka, ze wojny i kryzysy gospodarcze napedzały gospodarke, a co za tym idzie nowe technologie. Moim zdanie tak tez zrobili producenci elektroniki odpowiadajac na spadki sprzedazy. Teraz dopiero dopracowują ta technologie, aby spelniala wszystkie oczekiwania uzytkownikow. Troszku sie rozpisalem, podsumowujac 3D jest OK!!!pozdro
 

lysy25

New member
kolego technologia nie jest nowa i jest nędzna....ma ponad 10 lat i po pierwszych dwóch świat o niej zapomniał.....

Nie bardzo się zgodzę z tobą technologia owszem już lecicwa ale 10 lat temu nie było technologi na tv 3d pozostawało kino. Idąc twoim tokiem myślenia nowoczesne samoloty to badziew jakich mało bo to to dopiero stara te hnologia wracając do braci wright , nie mówiąc o da vinci bo to już kilka stuleci. Wracając do 3d to jest to jak najbardziej zaawansowana technologia tv 3d zajmują coraz wiecej półek sklepowych i tyle. I naprawdę nie wiem czego się czepiasz. Skoro panas na swoim koncie ma już kilkanaście światowych wyróżnień to chyba nie dostał za jakaś lipe od przypadkowych ludzi z ulicy.
 

pkomp

New member
czego nie było?nie rozśmieszaj mnie - wystarczył monitor 120Hz odświeżania karta graficzna nvidii i dokładnie taki sam film jak obecnie....kto miał to sprawdził a że nikt nie widział większego sensu wprowadzania?DVD dopiero wchodziło a w tv analogowej nie bylo szans na przesyłanie obrazów 3D

a ty sie podniecasz wyróżnieniami - wyróżnić może każdy co tylko zechce - a fachowcy zależą od kasy
 

vdjfoxon

New member
Kolego, jest to nowa technologia na rynku konsumenckim, masz rację jej historia sięga 10 lat, ale musiało minąć właśnie tyle lat, aby ją dopracować, inżynierów ograniczały technologie. Czy 10 lat temu mogłeś sobie kupić, tv 3D?? NIE. To były tylko projekty nie finalne produkty, nie dostępne dla wszystkich. Co do wieku, którego się doczepiłeś, nie zgodzę się z tym. Teraz jest taki dostęp do informacji, że nie trzeba żyć w danych latach, aby coś o nich wiedzieć. Uwierz, że są osoby, młodsze od Ciebie i posiadają wiedzę większą niż Ty. Także nie oceniaj....... Czy 3D jest nędzne?? Oj to mało widziałeś, albo po prostu w ogóle Cię to nie interesuję skoro porównujesz do tego co było kiedyś i twierdzisz, że jest to samo. Pozdrawiam
 

kertis

New member
Kiedyś rzeczywiście nie było tv 3d ponieważ każdy monitor czy tv crt był de facto 3d. Miał wystarczające odświeżanie nie miał tylko nalepki. Monitory wyciągające 150 Hz przy 1600x1200 nie były ani mocno drogie, ani mocno niedostępne.

Co do dostępności rozwiązań: wcale nie było tak źle, można było kupić okulary do kart graficznej. Cena wcale nie zabijała (porównując z dzisiejszymi). Grać w 3d się dało łatwo i bez specjalnych problemów, wystarczyło włączyć profil dla gry w opcjach karty - strzelanki 3d chodziły na poziomie jaki teraz zapowiadają do konsol.

Z jednym się trzeba zgodzić, kowalski nie był karmiony reklamami, a technologia była bardziej dla pasjonatów, w fakcie artykułów może nie było, ale pisma branżowe o tym pisały, jakby przetrzepał bazę benchmarku to powinny być testy gier w 3d, o ile nie wywalili tego z historii, bo sam pamiętam tam obszerny artykuł o fpp w 3d właśnie.
 

pkomp

New member
kolego - technologia NIE RÓŻNI SIĘ KOMPLETNIE NICZYM od tego co było 10 lat temu - to dokładnie ten sam patent Nvidii
po co mi wmawiasz jakieś bzdury?a to że wytwórnie filmowe się nie zainteresowały to właśnie problem braku cyfrowego przekazu w tamtych czasach - analog nie pozwalał na przesłanie 3D


kertis niestety wtedy pojawiały się dopiero telewizory z odświeżaniem 100Hz w miarę przystępnej cenie choć to było ciut za mało na komfortowe oglądanie(120Hz minimum)
co do monitorów to się nie zgodzę - owszem były i były dostępne ale były też bardzo drogie - owszem można było kupić tańszy i oglądać powiedzmy w 800x600 ale takie parametry o jakich piszesz to była wysoka półka

problem leżał wyłącznie w parametrach przesyłanego obrazu - dvd nie pozwalało na zapis takich parametrów a analog nie pozwalał na przesłanie.
Gry tak jak kertis pisze nie były kompletnie żadnym problemem i wyglądały dokładnie tak samo pod względem jakości 3D jak obecne
 

timbot

New member
Bez reklam
@pkomp i kertis - święta racja
ale opowiem coś w stylu anegdotki- rzeczywiście nie było technologii umożliwiającej nagrywanie filmów 3D na płyty dvd, z grami nie było problemu.
Ale do anegdotki - widziałem kiedyś system 3d, gdzie na monitorze były na wysięgniku specjalne okulary (niepolaryzacjyne/niemigawkowe, tylko zwykłe pryzmaty), przez które widziało się tylko prawą i lewą część monitora, a materiał 3D był nagrany tak, że jednoscześnie na monitorze wyświetlały się obrazy dla prawego i lewego oka (i przez pryzmaty oglądało się prawy lub lewy obraz). Niestety poza demami filmów i zdjęciami statycznymi nie było co oglądać :)

co do gier i okularów polaryzacyjnych/migawkowych - pomijająć naprawde dawne czasy, to raczej większym ograniczeniem nawet niż cena monitora 100-120 Hz była cena komputera, który umożliwiłby wyrenderowanie podwójnej liczby klatek w rozsądnej rozdzielczości. Ale kiedyś jak odpaliłem na takim systemie Quake2 to prawie spadłem z krzesła :)

druga dygresja, o tym, że z znanej technologii można wycisnąć kasę:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/55622-sony-3-obrazy-w-jednym-tv-w-tym-samym-czasie.html
dokładnie ten sam patent co od bardzo dawna znany w 3d, aż cholera szkoda, że żaden z nas tego nie opatentował :D
 

lysy25

New member
He he a ja czytałem na necie ze kiedyś nakladano na czarno-biały tv kolorowa taka ramię i ludziska myśleli ze maja kolorowy telewizor
Pozdro
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,Tak to był czeski Tv TESLA z nakladana z trojkolorową "RGB"plastikową szybką na kineskop.!!!Widzialem to na wlasne oczy (tesciowa miała)
 
Do góry