37X20E a 37B20E jakie sa roznice ?

MarKo_wawa

New member
Sharp (37B20E) jest sliczny :eek:k: (spodoba sie kazdej zonie/dziewczynie ;) ) , obraz bez zarzutu (nawet na zwyklej antenie zbiorczej), menu - powala iloscia informacji (czesc nawet nie wiem do czego :rolleyes: ) ale ... aleeee ... szlag mnie jasny trafia jak mam go uruchomic :twisted: , wlaczenie tylko za pomoca "power" (jestem przyzwyczajony do wlaczania klawiszem kanalow ), baaardzo dlugi czas do momentu pojawienia sie obrazu (to samo przy przelaczaniu kanalow ) czasem zastanawiam sie czy cos nadaja czy zapadla ciemnosc :hmm:
Pierwsze uruchomienie - wyszukanie kanalow trwalo 15 min :twisted: (Pioneer 6 min.)
Narazie odpuscilem sobie dalsze testowanie i czekam na podlaczenie Satelity HD.
Niemniej nie zaluje zakupu - dziala w sypialni ;)

pozdrawiam :roll:
 

sokar007

New member
szy napisał:
kupilem 37b20 i pierwsze wrazenia slabe. po componencie mam jakies zaklocenia. jak dvd jest interlaced to sa ledwo widzialne, jak prograsivescan to juz bardziej. jak wogole wylacze dnr to jest kipesko. dvd raczej mam dobre (harman kardon dvd 27), kabel tez (Bandridge Premium - 1m).
nie mialem czasu zeby dzisiaj z tym walczyc, kompa bo hdmi i componencie podlacze w weekend i napisze jak to wyglada. w weekend tez sprawdze to dvd i kabel na innym lcd.
takie same zaklocenia widzialem w media i saturnie, ale wtedy myslalem ze sa bo maja jakies dlugie i lipne kable, ale widac ze to tv jakas kiszka.

DVD mam podlaczone przez HDMI i gra super - nie probowalem przez component.
Zdjecia ogladam przez dvd przez usb i jak pierwszy raz odpalilem to szczeka mi opadla !!!

@MarKo_wawa
hmm czy ja wiem czy dlugo przelaczaja sie kanaly tak z 2 sekundy
 

szy

New member
podlaczylem kompa po hdmi. obraz wyglada swietnie. sprawdzalem 720p, 1080i, 1080p. w 1080i jest jakas dziwna sprawa, co pare sekund kiedy na ekranie jest jakis ruch w tle to ekran traci ostrosc na jedna klatke. ale to chyba jakis problem karty graficznej. jak ktos by byl zainteresowany jak to wyglada to wrzucilem tutaj filmik filefactory.com/file/75f05b/
w 1080p obraz bez zarzutu.
niestety jak przenioslem kompa do pokoju gdzie mam tv to po komponencie jest jeszcze wiecej zaklocen (doczytalem sie na necie ze jest to ground loop problem, postaram sie z tym powalczyc jak bede mial czas)

minusy:
- zaklocenia na komponencie
- dlugo sie wlacza
- dlugo zmienia kanaly
- ekran sie odbija na brzegach obudowy
- glosniki to pierdziawki ala pc speaker

plusy:
- super jakos obrazu
- 1:1 pixel mapping
- wyswietla czarny kolor
- super wyglada
 
Ostatnia edycja:

mari007

New member
No teraz to już nic nie wiem:) Specjalnie się zarejestrowałem, aby coś o tym TV się dowiedzieć. Mam zamiar go kupić. To moja pierwsza przygoda z TV LCD, także nie za bardzo jestem w stanie coś do czegoś porównywać, może poza monitorem LCD, który posiadam i jestem zadowolony. No nic zobaczę jak to wygląda i gra w salonie. Do chwili obecnej sugerowałe się opiniami znajomych i infami z netu.

A dodam jeszcze, że będę korzystać na razie tylko z sygnału TV kablowej. No i z normalnego odtwarzacza DVD.
 
Ostatnia edycja:

maxiu21

New member
Problem z włączeniem

Siema wszystkim,

Zamówiłem sobie telewizor w sklepie internetowym. Dzis przyszedł, próbuje go podłączyć, wkładam kabel zasilania, kabel antenowy, naciskam power iiiii ...... no własnie .... i nic ... wiecie o co tu chodzi ? nie spodziewam sie zebym cos źle robił, bo przecież chyba nic wiecej nie trzeba zrobić zeby sie chociaż menu instalacyjne pojawiło ? na mój przycisk POWER nic sie nie dzieje :(

Powiedzcie mi czy ja jestem kretynem czy bede musiał odesłać telewizor spowrotem ?:(
 

szy

New member
maxiu21 napisał:
Siema wszystkim,

Zamówiłem sobie telewizor w sklepie internetowym. Dzis przyszedł, próbuje go podłączyć, wkładam kabel zasilania, kabel antenowy, naciskam power iiiii ...... no własnie .... i nic ... wiecie o co tu chodzi ? nie spodziewam sie zebym cos źle robił, bo przecież chyba nic wiecej nie trzeba zrobić zeby sie chociaż menu instalacyjne pojawiło ? na mój przycisk POWER nic sie nie dzieje :(

Powiedzcie mi czy ja jestem kretynem czy bede musiał odesłać telewizor spowrotem ?:(
tez tak mialem, myslalem ze padniety. musisz troche poczekac. jak sie nic nie stanie to jeszcze raz go wlaczyc i po jakis 5sek powinen pojawic sie obraz z automatycznym strojeniem.

a ja mam inny problem. czy przeplot na analogowej antenie to normalka? myslalem ze tv powinen go usuwac.
 
Ostatnia edycja:

clark_kent

New member
Pomocy

szy napisał:
kupilem 37b20 i pierwsze wrazenia slabe. po componencie mam jakies zaklocenia. jak dvd jest interlaced to sa ledwo widzialne, jak prograsivescan to juz bardziej. jak wogole wylacze dnr to jest kipesko. dvd raczej mam dobre (harman kardon dvd 27), kabel tez (Bandridge Premium - 1m).
nie mialem czasu zeby dzisiaj z tym walczyc, kompa bo hdmi i componencie podlacze w weekend i napisze jak to wyglada. w weekend tez sprawdze to dvd i kabel na innym lcd.
takie same zaklocenia widzialem w media i saturnie, ale wtedy myslalem ze sa bo maja jakies dlugie i lipne kable, ale widac ze to tv jakas kiszka.

Wydaje mi się że mam podobny problem.
Kupiłem 37x20e w ubiegłym tygodniu i od tego czasu walcze z z jakimiś dziwnymi zakłóceniami. Niby obraz ok ale podłaczony do cyfry+ przez euro daje na obrazie widoczne na ciemnych tłach poziome prążki. Wczoraj pożyczyłem od szwagra n-boxa i połaczyłem przez component prązków brak ale jak sie przypatrzyć z bliska to jakieś szumy-cienie na ekranie się pojawiaja (widoczne gdy na ekranie ciemno z bliskiej odległosci) niby nie przeszkadza to w oglądaniu ale tak byc nie powinno. Kiedy włacze DNR na max to tych zakłócen prawie w ogóle nie widać ale w zamian pojawia się smużenie. podłaczyłem zwykłe dvd taka jak powyżej z progressive scan i tez coś tam szumi. czy to może być wspomniany ground loop problem czy coś innego? czy ktoś się z tym spotkał? dodam jeszcze że miałem wcześniej tv CRT Sharpa 100hz i przy wyłaczonym dnr tez podobne zakłócenia były widzialne choć mniej bo to był 28".
niestety nie moge dodac zdjęcia które zrobilem ponieważ jestem nowy na forum i mam na razie zablokowaną tą możliwość.

dodam jeszcze że obraz żyleta :eek:k: w wysokiej rozdzielczoći na programach mgm hd i discovery hd przez component na n-boxie
 
Ostatnia edycja:

artmal

New member
Zakłucenia, falowanie obrazu

clark_kent napisał:
Wydaje mi się że mam podobny problem.
Kupiłem 37x20e w ubiegłym tygodniu i od tego czasu walcze z z jakimiś dziwnymi zakłóceniami. Niby obraz ok ale podłaczony do cyfry+ przez euro daje na obrazie widoczne na ciemnych tłach poziome prążki. Wczoraj pożyczyłem od szwagra n-boxa i połaczyłem przez component prązków brak ale jak sie przypatrzyć z bliska to jakieś szumy-cienie na ekranie się pojawiaja (widoczne gdy na ekranie ciemno z bliskiej odległosci) niby nie przeszkadza to w oglądaniu ale tak byc nie powinno. Kiedy włacze DNR na max to tych zakłócen prawie w ogóle nie widać ale w zamian pojawia się smużenie. podłaczyłem zwykłe dvd taka jak powyżej z progressive scan i tez coś tam szumi. czy to może być wspomniany ground loop problem czy coś innego? czy ktoś się z tym spotkał? dodam jeszcze że miałem wcześniej tv CRT Sharpa 100hz i przy wyłaczonym dnr tez podobne zakłócenia były widzialne choć mniej bo to był 28".
niestety nie moge dodac zdjęcia które zrobilem ponieważ jestem nowy na forum i mam na razie zablokowaną tą możliwość.

dodam jeszcze że obraz żyleta :eek:k: w wysokiej rozdzielczoći na programach mgm hd i discovery hd przez component na n-boxie


Mam ten sam problem co koledzy na 37X20E , tzn. falowanie, smuzenie obrazu. Najbardzej to widzac na podłączonym DVD ( dwa rózne modele, podł. po EURO lub component), na SD z kablowki też to jest, ale juz mniej to widać. Jak wyłącze DNR to juz tragedia.
Moje pytanie to, czy ten typ tak ma, czy też jest to usterka TV?
 
Ostatnia edycja:

artmal

New member
Dzisiaj był u mnie gość z serwisu SHARP'a, podłączył sie pod TV jakimś dziwnym urządzeniem, wyswietlił parę obrazów kontrolnych i stwierdził, że TV jest OKi. Na koniec podpiął swoje DVD po HDMI i obraz był też OKi :( A jak ja się podpinam po EURO lub Component (bo tylko takie mam) to mam jakieś prążki (paski falujące).
Poradźcie, czy mam kupić jakieś "super drogie" kable, aby nie było już tch zakłuceń??? Jeśli tak, to może jakieś mi polecicie, które u was się sprawdziły.

Pozdrawiam.
 

żona

Banned
artmal napisał:
Dzisiaj był u mnie gość z serwisu SHARP'a, podłączył sie pod TV jakimś dziwnym urządzeniem, wyswietlił parę obrazów kontrolnych i stwierdził, że TV jest OKi. Na koniec podpiął swoje DVD po HDMI i obraz był też OKi :( A jak ja się podpinam po EURO lub Component (bo tylko takie mam) to mam jakieś prążki (paski falujące).
Poradźcie, czy mam kupić jakieś "super drogie" kable, aby nie było już tch zakłuceń??? Jeśli tak, to może jakieś mi polecicie, które u was się sprawdziły.

Pozdrawiam.
Też miałem problemy.Pierwszy B20 miał uszkodzony panel sterowania na telewizorze-oddałem,drugi na sygnale cyfrowym ukośne jasne prążki,na kablu bezpośrednio-cienie,odbicia-oddałem.Za trzecim podejściem jest wszystko ok.,więc niech Ci serwis nie wciska kitu,że tak ma być,bo na sygnale serwisowym to oni mogą sobie oglądać,a telewizor ma odbierać bez zakłóceń normalny sygnał antenowy,oddaj i wymień na następny.W moim sklepie sprzedawca stwierdził,że jest zaskoczony problemami z tym modelem,ale powiedział,że telewizor ma być sprawny i będzie wymieniał mi do skutku.Jak pisałem wyżej za trzecim razem się udało,choć ten z uszkodzonymi wyłącznikami też miał obraz idealny.
 
Ostatnia edycja:

artmal

New member
Dzięki ŻONA za odpowiedz. Z tego co napisałeś, to jednak miałem rację, że mój TV jest prawdopodobnie uszkodzony. A co do wymiany, to nie wiem czy nie bedzie problemu, bo telewizorek kupiłem prawie miesiąc temu w Electro World i boje się że po takim czasie powiedą że mam kontaktować się z serwisem SHARPa?
 

aliusz

New member
Aż żal doopę ściska jak się słyszy takie rzeczy! To macie "prawdziwie japoński tv" - moje kondolencje. Nie wiem czy bym kogoś nie "uszkodził" jeśli po wykartkowaniu 2,5 tyś na tv musiał bym go 2 razy wymieniać bo ma wady. Strach pomyśleć co będzie po 2-3 latach użytkowania... :confused:
 

clark_kent

New member
Ja jednak uważam że to nie wada telewizora bo od ok miesiąca mam n-box recorder i zarówno podłączony pod HDMI jak i pod component zakłóceń brak a obraz żyleta. wczesniej jak wspominałem miałem podpięty kilkuletni zwykły dekoder cyfry przez scarta i zakłócenia były. stąd wniosek że wina jest po stronie sygnału źródłowego (dekodera). 8)
 

artmal

New member
Tak w kwestii formalnej, to podpinałem się DVD, a nie dekoderem. Sprawdzałem to na Pioneer, Yamaha, Philips i na każdym było to samo ( pozime, jasne paski przelatywały z dołu ekranu do gory, lub czasami lekko po skosie z lewej na prawa strone). Sprawdzałem na trzech roznych kablach (co prawda nie był to Tech+Link, ani Profigold), i jedno co zauwazyłem to, że zaraz po włączeniu TV zakłucenia są minimalne, a gdy telewizor pochodzi tak z 15min. wtedy zakłucenia sa duże. :(
 

żona

Banned
artmal napisał:
Tak w kwestii formalnej, to podpinałem się DVD, a nie dekoderem. Sprawdzałem to na Pioneer, Yamaha, Philips i na każdym było to samo ( pozime, jasne paski przelatywały z dołu ekranu do gory, lub czasami lekko po skosie z lewej na prawa strone). Sprawdzałem na trzech roznych kablach (co prawda nie był to Tech+Link, ani Profigold), i jedno co zauwazyłem to, że zaraz po włączeniu TV zakłucenia są minimalne, a gdy telewizor pochodzi tak z 15min. wtedy zakłucenia sa duże. :(
U mnie było identycznie jeśli chodzi o zakłócenia w tym drugim,pojawiały się po kilku minutach od włączenia telewizora.Jak pisałem wcześniej nie było tych zakłóceń w dwóch odbiornikach,wszystkie podpięte były do tego samego sygnału-TV VECTRA przez t.cyfrowy i bezpośrednio.
Aby potwierdzić wadę odbiornika,a nie słuchać teorii o kablach,żródłach sygnału itp.,spróbuj podłączyć u siebie inny odbiornik i sprawdzić czy będą zakłócenia.
 
Ostatnia edycja:

żona

Banned
clark_kent napisał:
Ja jednak uważam że to nie wada telewizora bo od ok miesiąca mam n-box recorder i zarówno podłączony pod HDMI jak i pod component zakłóceń brak a obraz żyleta. wczesniej jak wspominałem miałem podpięty kilkuletni zwykły dekoder cyfry przez scarta i zakłócenia były. stąd wniosek że wina jest po stronie sygnału źródłowego (dekodera). 8)
Kolego błędnie wnioskujesz,u mnie na tym samym żródle sygnału na jednym były zakłócenia,a na dwóch obraz "żyleta" i jaki teraz wniosek:D
 

artmal

New member
żona napisał:
U mnie było identycznie jeśli chodzi o zakłócenia w tym drugim,pojawiały się po kilku minutach od włączenia telewizora.Jak pisałem wcześniej nie było tych zakłóceń w dwóch odbiornikach,wszystkie podpięte były do tego samego sygnału-TV VECTRA przez t.cyfrowy i bezpośrednio.
Aby potwierdzić wadę odbiornika,a nie słuchać teorii o kablach,żródłach sygnału itp.,spróbuj podłączyć u siebie inny odbiornik i sprawdzić czy będą zakłócenia.

Wcześniej miałem podpięte (na tych samych kablach) oba DVD pod TV SONY 21" i oczywiście nie było żadnych zakłóceń. Tak samo na kablówce obraz był dobry. Początkowo myślałem, że ten SHARP jest taki czuły na wszelkiego rodzaju zakłócenia, ale teraz sądze ze to jednak jest jakaś usterka odbiornika.
Wczoraj zresztą zgłosiłem ponownie usterke do serwisu i zaznaczyłem żeby serwisant zabrał ze sobą, swoje "dobre" kable oraz swój odtw. DVD i zobaczymy.
 
Ostatnia edycja:

clark_kent

New member
żona napisał:
Kolego błędnie wnioskujesz,u mnie na tym samym żródle sygnału na jednym były zakłócenia,a na dwóch obraz "żyleta" i jaki teraz wniosek:D

Zgodziłbym się z tą teorią jednak fakty mi na to nie pozwalają a są one następujące:

1. tego samego rodzaju zakłócenia pojawiaja się w moim poprzednim telewizorze po całkowitym wyłączeniu DNR (redukcji szumów) 3,5 letnim CRT 28" 100hz tez zresztą Sharpa.

2. Moja dziewczyna ma telewizor CRT 32" 100hz Philipsa i tez te zakłócenia ma po podpięciu scartem do dekodera, miała poprzednio dekoder polsatu teraz nbox recordera (minimalne zakłócenia)

Dlatego własnie uwazam że to nie wina telewizora, chyba że przyjmiemy że wszystkie telewizory które oglądam są zepsute.
Pytanie do fachowców- po co jest stosowany w telewizorach system DNR (co tak naprawde on redukuje)

A i jeszcze jedno, skoro to wina TV to w takim razie jak wytłumaczyc fakt że po podłaczeniu componentem i HDMI zakłócenia te znikają.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

żona

Banned
Witam,w moim przypadku system DNR nic nie zmieniał.Obraz miał ukośne "żaluzje",a szczególnie przy przesuwającym się kadrze np.podczas meczu jak kamera podążała za akcją na boisku-to było na sygnale z dekodera cyfrowego.
 
Do góry