37X20E a 37B20E jakie sa roznice ?

it24

New member
dzięki Four40 za to info, teraz wszydtko jasne, szkoda tylko, że na stronach sharpa, tak wprowadzają w błąd
 

szy

New member
four40 napisał:
Witam wszystkich
Eee...żadne filtry, matryce i kontrasty. Po prostu obudowa :)
Napisłem do SHARP`a oto co mi odpisała "Pani Infolinia Sharp" ;)

-------------------
Szanowny Panie,

dziekujemy za Pana zapytanie E-Mailowe.

Roznica polega jedynie na kolorze obudowy: X20 to kolor czarny blyszczacy,
B20 to kolor czarny matowy.

Jesli ma Pan dalsze pytania...........

Z powazaniem
Infolinia Sharp
--------------------

tez dostalem odpowiedz :)

"
Parametry tych modeli X20 i B20 sa identycne.32 i 37 cale maja 6ms czasu
reakcji a 42, 46, 52 maja 4ms.Prawidlowy kontrast panelu jest 2000:1.Tak
te
4ms przy 32" i 37" jest bledem na naszej stronie."
 

robczar

New member
pytanie ...

Witam , serdecznie , kupilem B20E i mam pytanie dlaczego w nim pisze HDredy 1080i , a nie pisze FullHD ? skoro jest fullHD ? :) , czy teraz juz nie beda pisac przy tv FullHD tylko HDRedy 1080i ? czy telewizor nie jest do konca FullHD ? :) dziekuje za odpowiedz pozdrawiam ....
 

sokar007

New member
jesli mozna wiedziec to gdzie kupiles i za ile ??
szukam go od paru dni i niegdzie nie maja i nie wiedza kiedy beda miec :/

hmm a gdzie masz napisane to hdready 1080i ??
 

robczar

New member
sokar007 napisał:
jesli mozna wiedziec to gdzie kupiles i za ile ??
szukam go od paru dni i niegdzie nie maja i nie wiedza kiedy beda miec :/

hmm a gdzie masz napisane to hdready 1080i ??

kupilem na allegro , jest iles ofert do wyboru , a HDready 1080p (blednie podalem poprzednio) pisze chocby na ksiazce INSTRUKCJA OBSLUGI....
i nie ma napisu FullHD nigdzie , aby HDready 1080p , w samej instrukcji jest podane ze: Liczba pikseli 6220800 pikseli (1920 x 1080 x 3 piksele)
ale nie bardzo to wszystko rozumiem dlaczego nie napisza poprostu FullHD ?
 

MJot

Member
piszą HDready 1080p a nie FullHD, bo może się okazać, że wkrótce FullHD będzie oznaczać coś innego, np. jeszcze większą rozdzielczość

producenci będą się w ten sposób uniezależniać od zamieszania na wypadek wprowadzenia powszechnej międzynarodowej standaryzacji nazewnictwa w dziedzinie HD

jak znam życie to magicy z IEC, ISO, Cenelec, ETSI, itd... już wkrótce wypłodzą odpowiednią normę na temat tv HD,
i jakby się okazało, że terminem FullHD określą coś innego niż obecnie przyjęta rozdzielczość, to kto przeklei nalepki na niesprzedanych telewizorach?,

to, co napisałem to oczywiście duże uproszczenie, ale niestety biurokratyzacja idzie w stronę utrudnień a nie uproszczeń

oczywiście wszystko dla dobra użytkowników tv...
 
Ostatnia edycja:

robczar

New member
sokar007 napisał:
@robczar i jak sprawdza sie ten tv ??
kiki pisal, ze katy sa slaba strona, jak to z tym jest,mocno uciazliwe??

Witam , no to moj pierwszy TV LCD wiec co ja moge powiedziec , jestem zadowolony jak narazie , nie wiem co to jest "katy sa slaba strona" przepraszam ale nie rozumiem , narazie zmieniam DVD z hdmi po niedzieli podlacze zobacze jak jest no i pozniej moze tuner sat na HD , narazie mam humaxa 5400 i obraz zalezy duzo od nadawcy u jednych jest super u innych kiepski - polaczony przez euro RGB, napewno spodobala mi sie funkcja oszczedzania energi , ale wiadomo oszczednosc energi i obraz ciemnieje automatycznie do oswietlenia , wyglad brdzo mi sie podoba , nadal nie rozumiem HDready 1080p , chcociaz czytalem wypowiedz poprzedniaka na ten temat ..., nie wiem co mam jeszcze opsiac spytajcie to opisze jak to jest , dzwiek moge dodac jest tez super ..., obraz z kablowki jest gorszej jakosci ...

pozdrawiam ...
 

kubackiw

New member
Sharp X20

mam zapytanie do ROBCZAR, oglądalem TV LCD X20 w Saturnie i wydawalo mi sie ze kolory na ekranie sa bardzo blade, pozbawione intensywności i soczystości jak np na Philipsie czy panasonicu. Bylem zdecydowany na ten TV ale teraz sie waham bo wyraznie te kolory nie podobaja mi sie. Moiżliwe ze to kwestia ustawienia bo leciala akurat reklamowka Samsunga . Prośz e opisac jak jest z obrazem na tym TV jaka jest biel , niebieski , blękitny, czy sa problemy z ostrością, jak pracuja glosniki.
Dziękuje bardzo
 

sokar007

New member
hmm to jakas pomylka musi byc, najnizsza cena na ceneo 3650 a oni za 3

inne tv tez maja w dziwnie niskich cenach

ps.
nie da sie do nich dodzwonic, moze zbijaja fortune na ludzich dzwoniacych na ta infolinie :p np 50zl za minute :p

niezle te ich super promocje SHARP LC-52HD1E HDD 160GB za 9tysiow najtanszy na ceneo 13 tysiow
 
Ostatnia edycja:

robczar

New member
mmdl napisał:
Przeglądałem Allegro i znalazłem niezłą ofertę http://allegro.pl/item366563580_super_promocja_sharp_lc_37b20e.html
czyli 37b20e za 3000zł. Tak jakby ktoś się zastanawiał i szukał.

PS. Nie jest ani tym sprzedawcą, ani znajomym itp :), po prostu szukam TV i znalazłem takie coś i się również zastanawiam :).
ten facio jest chyba raczej oszustem wystaczy poczytac opinie na jego temat pisalem do niego kilka listow przed kupnem w sprawie tego TV i na zaden mi nie odpisal widac dziwne ze sprzedajcemu nie zalezy na sprzedaniu towarow , pozatym wystaczy poczytac jakie ma opinie i miesiac czekana na oddanie kasy ciekawe co przez miesiac z kasa robi ?? ... niedajcie sie nabrac ...
 
Ostatnia edycja:

robczar

New member
kubackiw napisał:
mam zapytanie do ROBCZAR, oglądalem TV LCD X20 w Saturnie i wydawalo mi sie ze kolory na ekranie sa bardzo blade, pozbawione intensywności i soczystości jak np na Philipsie czy panasonicu. Bylem zdecydowany na ten TV ale teraz sie waham bo wyraznie te kolory nie podobaja mi sie. Moiżliwe ze to kwestia ustawienia bo leciala akurat reklamowka Samsunga . Prośz e opisac jak jest z obrazem na tym TV jaka jest biel , niebieski , blękitny, czy sa problemy z ostrością, jak pracuja glosniki.
Dziękuje bardzo
mam go w domu i kolory sa super soczyste lub nie wedle ustawienia i zyczenia , jednak gdy jest wlaczona funkcja oszczedzania energi OPC czyli na panelu swieca dwie diody to obraz jest blady i ciekie kolory ale w ciemnym pokoju jest to do przyjecia , inaczej gdy funkcje wylaczasz i widac spora roznice odrazu ...
ostrosc zalezy od jakosci nadawanego obrazu , na SAT to widac dokladnie sa ok do przyjecia, a na innych programamch masakra..., co do kolorow nie mam nic do dodania u mnie sa ok nie mam generatora aby sprawdzic poszczegolne barwy , ale na filmach widze jakie sa wyrazne i soczyste, dzwiek super wyszystko w menu do ustawienia ........
 
Ostatnia edycja:

luzak34

New member
a tuner zwykly do kablowki ma?

a tuner zwykly do kablowki ma? tzn czy na 37B20E da sie zwykla kablowke ogladac? na stornie o tunerze analogowym slowa nie ma...
a z 37" do ojca wejdzie tylko ten sharp albo toshiba 3030 (ale 1000 drozsza).
 

robczar

New member
luzak34 napisał:
a tuner zwykly do kablowki ma? tzn czy na 37B20E da sie zwykla kablowke ogladac? na stornie o tunerze analogowym slowa nie ma...
a z 37" do ojca wejdzie tylko ten sharp albo toshiba 3030 (ale 1000 drozsza).

mam 37B20E i jestem zadowolony z niego, tak ma zwykly tuner do kablowki tez , ogladam z tego tez da sie ogladac wszystko tez kwestia przyzwyczajenia bo mialem poprzednio stary kineskopowy tv z przed 10 lat i teraz po tygdoniu juz sie przyzwyczailem do nowego obrazu , DVD Bellwood 311U z HDMI podlaczylem , puscilem film DivX DVDRip przez USB i tez ladny obraz z tym ze w DVD ustawielm na calym ekranie...
 

fly.high

New member
a jak wyglada Toshiba 37x3000 w porównaniu z tym Sharpem 37B20E?
juz jestem "prawie" zdecydowany na Toshibe, ale na horyzoncie pokazala sie ta oferta 37B20E z allegro za 3000zl i zastanawiam sie... :) aha, ten Sharp na pewno jest w macie? nigdzie nie ma jego zdjec...
 

sokar007

New member
Zdecydowalem sie na 37b20e od wczoraj w domu. Nie mialem zbytnio czasu przetestowac ale np jakosc meczu Polska - Albania zrobila duzo lepsze wrazenie niz sie spodziewalem. Sygnal z kablowki aster i jest ok skalery w tym tv sa super.
Ktos gdzies narzekal na katy, ja nie widze problemu - na ciemnym obrazie pewnie tak super nie bedzie dzis sprawdze.
 

szy

New member
kupilem 37b20 i pierwsze wrazenia slabe. po componencie mam jakies zaklocenia. jak dvd jest interlaced to sa ledwo widzialne, jak prograsivescan to juz bardziej. jak wogole wylacze dnr to jest kipesko. dvd raczej mam dobre (harman kardon dvd 27), kabel tez (Bandridge Premium - 1m).
nie mialem czasu zeby dzisiaj z tym walczyc, kompa bo hdmi i componencie podlacze w weekend i napisze jak to wyglada. w weekend tez sprawdze to dvd i kabel na innym lcd.
takie same zaklocenia widzialem w media i saturnie, ale wtedy myslalem ze sa bo maja jakies dlugie i lipne kable, ale widac ze to tv jakas kiszka.
 
Do góry