37LH4000 i tylko 50 Hz

VANT

New member
Witam kupiłem LG 37LH4000 mam go podpiętego pod PS3 i wyświetla 1080p 60HZ. Jak to w końcu jest ?? Ten TV jest 100-tu hercowy czy nie ??
pisałem na początku tego wątku....TV nie przyjmuje sygnału 100Hz i więcej, max jaki może pojawić się na wejściu to 60Hz (ntsc), a całe 100Hz czy 200Hz to tylko wewnętrzny postprocesing sygnału wejściowego, tak więc nie możesz sobie odpalić gier 3D które np. wymagają 120Hz, bo TV poprostu nie akceptuje nic ponad 60Hz.
 

kapsell

New member
Bez reklam
nie mieszaj watku 3d bo to inna sprawa. same hz to nie wszystko mozna miec 200 czy wiecej i nic nie bedzie z obrazu 3D.
 

VANT

New member
nie mieszaj watku 3d bo to inna sprawa. same hz to nie wszystko mozna miec 200 czy wiecej i nic nie bedzie z obrazu 3D.
kolego jak nie wiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj....niedługo wejdzie uaktualnienie dla ps3 wprowadzające mozliwość odtwarzania filmów BD i gier w 3D i do tego potrzebny jest wyswietlacz który obsługuje min 120Hz.
Więc ja nic nei mieszam tylko Ty, pon,. kol. który o to pytał ma ps3....
 

kapsell

New member
Bez reklam
Owszem wyjdzie uaktualnienie dla ps3.
Ale nie mieszaj ludziom w glowach bo nie wszystkie tv ktore beda mialy 100 czy 120 hz beda sie nadawaly do obrobki sygnalu 3D.
Wiec jak nie wiesz o co chodzi to sie nie wypowiadaj tylko poczytaj troche...
 

VANT

New member
Owszem wyjdzie uaktualnienie dla ps3.
Ale nie mieszaj ludziom w glowach bo nie wszystkie tv ktore beda mialy 100 czy 120 hz beda sie nadawaly do obrobki sygnalu 3D.
Wiec jak nie wiesz o co chodzi to sie nie wypowiadaj tylko poczytaj troche...
jak pisałem wcześniej nie wiesz nie pisz....
każdy TV 100/120Hz (prawdziwe 100/120Hz nie żadne True Motion) będzie kompatybilny z 3D z PS3, żadna filozofia...zresztą już dawno temu kiineskopowce też były kompatybilne z 3D wystarczyło tylko załozyć okulary...tak okulary i tu jest sekret całego obecnego 3D, a to że jakaś firma prezentuje 3D bez okularów to się nie łudź...upłynie jeszcze duuużo wody zanim co kolwiek z tego wyjdzie.
Nie ma też żadnej obróbki "sygnału 3D" jak to ująłeś...bo sygnał niczym się nie różni od normalnego tylko na przemian nadawane są obrazy dla lewego i prawego oka, a okularki mają za zadanie zasłaniać raz jedno a raz 2gie oko...a dla czego 100/120Hz ?? aby mniej męczyć wzrok....ot cały sekret 3D.
Na dzień dzisiejszy i najbliższą przyszłość 3D będzie w okularkach.
 
Ostatnia edycja:

Logoton

New member
Drodzy koledzy, jako nowy na forum witam wszystkich bardzo serdecznie.
Od razu dziekuje Wam za pomoc w kilku sprawach - z tego wątku dowiedzialem sie o kilku rzeczach ktore mnie bardzo nurtowaly, jako nowego posiadacza telewizora LG.
Jest jednak jeszcze cos co nie daje mi spokoju. Pozwolicie ze opisze to po swojemu ;). Po kupieniu telewizora i po podlaczeniu go wszystko chodzilo bardzo dobrze - dzwiek, obraz (programy normale i HD). Na Eurozłączu sygnal 576i, na kablu HDMI1080p, dodam jeszcze ze sygnaly puszczane przez dekoder. Minely 3 tygodnie i na euro jak bylo tak jest a HDMI spadlo mi do 576p - moje pytanie brzmi dlaczego?, jaki jest powod?. Czy to wina sygnalu czy przyczyna tkwi w ustawieniach. Bede bardzo wdzieczny za pomoc. Dodam jeszcze ze model jaki posiadam to LG 42LW650T
 
Do góry