37LH4000 i tylko 50 Hz

robiz

New member
Cześć

Kumpel zakupił ten sprzęcik ale nie możemy ustawić wyswietlania 100 Hz. Jest on podpiety do dekodera HD cyfry ( philips ) przez hdmi oczywiście.
Kiedy wlączymy funkcje info o wyswietlanym obrazie pokazuje 1080i ale tylko 50 Hz. A gdzie te 100 Hz. W menu nie mozna tego ustawić.
Dajcie jakieś rozwiązania. Dzięki.
 

VANT

New member
Cześć

Kumpel zakupił ten sprzęcik ale nie możemy ustawić wyswietlania 100 Hz. Jest on podpiety do dekodera HD cyfry ( philips ) przez hdmi oczywiście.
Kiedy wlączymy funkcje info o wyswietlanym obrazie pokazuje 1080i ale tylko 50 Hz. A gdzie te 100 Hz. W menu nie mozna tego ustawić.
Dajcie jakieś rozwiązania. Dzięki.
Nie ma rozwiązania bo ten TV nie wyświetli sygnału 100 i więcej Hz, tylko max 50/60Hz.
mechanizm True Motion czyli 100 i więcej Hz to tylko wewnętrzne przetwarzanie sygnału 50/60Hz nic więcej.....tzw. marketing który jak widać skutecznie robi wodę z mózgu....
 

dsky

New member
Nie ma rozwiązania bo ten TV nie wyświetli sygnału 100 i więcej Hz, tylko max 50/60Hz.
mechanizm True Motion czyli 100 i więcej Hz to tylko wewnętrzne przetwarzanie sygnału 50/60Hz nic więcej.....tzw. marketing który jak widać skutecznie robi wodę z mózgu....

nie panowie kazdy tuner podaje 50 hz zeby mozna bylo ogladac na kazdym telewizorze a pozniej kazdy telewizor wyswietla swoje hz a to co wam wyswietla 50hz to jest info z tunera
 
Ostatnia edycja:

VANT

New member
nie panowie kazdy tuner podaje 50 hz zeby mozna bylo ogladac na kazdym telewizorze a pozniej kazdy telewizor wyswietla swoje hz a to co wam wyswietla 50hz to jest info z tunera
Na wejściu TV możesz max podać 50Hz (pal) lub 60Hz (ntsc) (w rozdzielczości xxxxi)...TV nie obsłuży sygnału np. z komputera o parametrach powiedzmy 1080i 120Hz.

Odświeżanie 100/200Hz w TV to tylko obróbka sygnału 50/60Hz jak pisałem wcześniej.
A jeśli chodzi o to że z tunera c+ nie ma 100Hz to przecież normalne...standard PAL to 50Hz, więc skąd niby miało by się wziąść 100Hz??
 
Ostatnia edycja:

robiz

New member
Ok. , tak sie tez domyślałem, ze to co wyswietla info. to parametry z tunka cyfry.
A to 100 czy 200 Hz , to faktycznie tylko marketing, czy rzezywiscie daje to bardziej płynny obraz ? Da sie tą róznice zobaczyć miedzy " zwykłym " 50 Hz a tymi cudami ze 100 lub wiecej Hz ?
 

dsky

New member
Ok. , tak sie tez domyślałem, ze to co wyswietla info. to parametry z tunka cyfry.
A to 100 czy 200 Hz , to faktycznie tylko marketing, czy rzezywiscie daje to bardziej płynny obraz ? Da sie tą róznice zobaczyć miedzy " zwykłym " 50 Hz a tymi cudami ze 100 lub wiecej Hz ?
No własnie ? mi się wydaje, ze ta obróbka jednak ma jakieś efekty...nawet nie widzialne dla oczu moze tak odrazu
 

VANT

New member
ależ efety TruE Motion widać bardzo dobrze...tyle ze nie da sę wtedy oglądać filmów bo wyglądają jak teatr...
 

dsky

New member
ależ efety TruE Motion widać bardzo dobrze...tyle ze nie da sę wtedy oglądać filmów bo wyglądają jak teatr...
ja mam true 200 Hz i wlasnie lubię kiedy tak plynnie teatrowo jest
btw: truemotion ustawiony musibyc na wysoki zeby dzialalo w 200 hz ? jak jest ustawiony na niski to jest co ? 100 hz ?
 

robiz

New member
To znaczy do kitu z tym 100 czy 200 Hz. Myslałem , że to wygładza obraz , a tu słysze że obraz jest lekko sztuczny. Pamietam w w moim starym kineskopie SONY było 100 Hz i obraz był fajny, dużo lepszy niz w zwykłm 50 Hz.
Wychodzi na to , że oglądając materiał 1080 p , należałoby wyłączyc to odświeżanie , tylko jak ?
 

LUPO78

Banned
robiz ja osobiście nic nie oglądałem jeszcze w swoim tv w jakości hd lub full hd ale oglądając cały czas sygnał SD z kablówki przy włączonych 100hz nie zauważyłem żadnego teatru,no chyba że faktycznie teatr leci w tv-druga sprawa to 100hz w crt to nie ma nic wspólnego ze 100hz w lcd ;)
 

jsbuba

New member
oczywiście że 100 Hz TrueMotion włączone powoduje że film wygląda jak teatr TV (jednym się to podoba -innym mniej nad gustami dyskutować się nie da)Różnica z włączonym i wyłączonym 100 Hz TrueMotion jest bardzo zauważalna .W odstępie niespelna 4 dni mialem możliwość oglądać w tych samych warunkach domowych obraz na 32LG7000 (50 Hz)
a po 4 dniach jak dali mi nowy 32LH7000 bylem zaskoczony (i przyznam lekko zdegustowany) tymi 100 Hz TrueMotion- filmy te nadawane w SD (mam pakiet platynowy Vectry z dekodera cyfrowego HD po HDMI)
więc większość filmów wygląda wtedy jak "Moda na sukces" :) lub sitcom .Trzeba sporo poustawiać ,żeby oglądać sygnal SD bez tej "teatralności" za to kanały HD (Discovery,National Geographic czy Animal Planet) przy TrueMotion 100 Hz i sygnale 1080i ogląda się z 1,5-2 metrów rewelacyjnie bez "teatralności" i innych nieprzewidzianych efektów
 

VANT

New member
Wychodzi na to , że oglądając materiał 1080 p , należałoby wyłączyc to odświeżanie , tylko jak ?
ależ LG oferuje przecież tryb Real Cinema 24p (1080p 24Hz) który jest standardem w kinematorgafi cyfrowej i tylko w tym trybie filmy wyglądają tak jak życzy sobie tego rezyser czy producent.
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
i tu poruszyłeś dobry temat,ja mam tv ustawiony na intelligent sensor i przy 100 hz brak jakich kolwiek teatrów itp jak tu co niektórzy piszą
 

robiz

New member
Jeżeli faktcznie w Lg jest ten tryb do oglądania filmów , to ok. Niestety , jak widac , ja mam tv tylko hd ready ( ma juz kilka lat ) i nie mam za duzo sposobnosci aby pobawic sie tym nowym LG lh 4000. Ale sprawdze czy mozna tam ustawic ten tryb. Wydaje sie to naturalne , że materiał filmowy hd powinien byc odtwarzany bez tych 100 czy 200 Hz, tylko przy 24 klatkach . A te dodatkowe Hz powinny byc aktywne przy rozdzielczości SD. Przy standardowej rozdzileczości wydaje sie naturalne zwiekszenie odświeżania obrazu.
 

dsky

New member
Ten tryb jest w ustawieniach obrazu - zaawansowane - Realne Kino - Włączone. Wtedy jest ustawione. Do tego musi być ustawione TrueMotion na - Wyłączone. Inaczej nie zadziała.

Ogolnei duzo hz sie przydaje...np gry, czy programy przyrodnicze itp..a nie wiem czy ma to jakies znaczenie w SD
 

VANT

New member
Ten tryb jest w ustawieniach obrazu - zaawansowane - Realne Kino - Włączone. Wtedy jest ustawione. Do tego musi być ustawione TrueMotion na - Wyłączone. Inaczej nie zadziała.

Ogolnei duzo hz sie przydaje...np gry, czy programy przyrodnicze itp..a nie wiem czy ma to jakies znaczenie w SD
nie jest tak jak piszesz...

Tryb Realne Kino w ustawieniach zaawansowanych jest dostepny tylko dla sygnału antenowego i ma wygładzać obraz...coś jak True Motion. Natomiast Tryb Real Cinama 24 aktywuje się tylko jak na wejściu dostaje sygnał w standardzie 1080p 24Hz.
 

dsky

New member
no nie wiem ...Realne Kino to inaczej Real Cinema. Proste. Ten tryb mam dostepny nie tylko z anteny. Z resztą napisałem to w oparciu o intrukcje hmmm
 

JonnyWoo

New member
Witam kupiłem LG 37LH4000 mam go podpiętego pod PS3 i wyświetla 1080p 60HZ. Jak to w końcu jest ?? Ten TV jest 100-tu hercowy czy nie ??
 

LUPO78

Banned
jest w stu hz,a sygnał 1080p 60HZ plejka narzuca,druga sprawa to zauważ że 100hz w lcd to nie to samo 100hz w crt (100hz w lcd ma za zadanie zmniejszenie tzw efektu smużenia przy szybkich scenach,a nie odświeżanie obrazu jak w crt )
 
Do góry