20% właścicieli HDTV nie odróżnia HD od SD

rafal11998

New member
TVN HD to jedna wielka żenada. Zupełnie niedawno leciał "Władca pierścieni powrót króla" który nagrali jakieś 2-3 lata temu jakośc gorzej niż zła. Dla porównania na TVP HD leci nasz "Janosik" który powstał jakieś 35 lat temu i tu o dziwo moim skromnym zdaniem obraz całkiem całkiem mimo ze te dwa filmy są jakby z innej ery. Nie chwalę tutaj oczywiście TVP HD bo i oni tez sobie lecą ale jeśli takiego Janosika da się puścic w przyzwoitej jakości to moje pytanie jest co oni robią z tym TVN niby HD? jak można tak mydlic ludziom oczy? czy takie praktyki w ogóle powinny miec miejsce i czy dany kanał można nazywac HD? czy w ogółe spełnia standardy HD bo jesli nie to nie powiniem sie tak nazywac!!!
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Myślę, że nie do końca. Gdyby TVN miał materiał "Powrótu króla" w odpowiedniej jakości to zobaczylibyśmy to (tę jakość) na TVN HD. A tak to jakieś pasy, upscale i inne tralalale. Natomiast Janosik HD to fakt, też go oglądałem :)

Pozdrowienia!
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Tak nawiasem pisząc, ciekawe czy jakiś standard TV HD określa oprócz rozdzielczości także minimalny bitrate?

Jeśli tak, i jeśli dostawca treści HD go nie zapewnia, to jest powód do zerwania umowy z tytułu niezgodności. Gdyby ktoś chciał...
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
A widział ktoś z was panowie takiego kwiatka jak tv5hd na cyfrze+ które po jakichś dwóch miesiącach dopiero przemianowali na zwykłe tv5? No to dopiero była paranoja- hd w nazwie kanału a obraz to jakieś 480x200 i bitrate coś na poziomie 300, mega makrobloki , szumy i wogóle nędza jak na youtube...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Sierżancie no to świetne....
Krótko mówiąc świadczy o podejściu do klienta!!!

Jak to powiedział jeden polityk z pewnej partii "Ciemny lud wszystko kupi"

Pozdrawiam fanów HD!!!
 

rafal11998

New member
bogdan_bronowice napisał:
Myślę, że nie do końca. Gdyby TVN miał materiał "Powrótu króla" w odpowiedniej jakości to zobaczylibyśmy to (tę jakość) na TVN HD. A tak to jakieś pasy, upscale i inne tralalale. Natomiast Janosik HD to fakt, też go oglądałem :)

Pozdrowienia!
Może TVN nie ma Powrotu Króla w najlepszej jakości ale nie wmówisz mi, że ta jakość jest gorsza od Janosika z przed 35 lat i jak sam napisałeś, że też oglądałeś:smile:, w takim razie jeżeli można pięknie przeskalować film któremu blisko do 40-tki to wniosek z tego, że ten pierwszy chyba w ogóle nie był skalowany. Jak będą nadal tak oszczędzać to tylko patrzeć jak zaczną puszczać z VHS :x
 
J

Judash

Guest
SierzantHarris napisał:
A widział ktoś z was panowie takiego kwiatka jak tv5hd na cyfrze+ które po jakichś dwóch miesiącach dopiero przemianowali na zwykłe tv5? No to dopiero była paranoja- hd w nazwie kanału a obraz to jakieś 480x200 i bitrate coś na poziomie 300, mega makrobloki , szumy i wogóle nędza jak na youtube...

O jakim programie piszesz? TV5 HD i Canal +Sam usunal z logo HD?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
przeczytałem

No tak to jest w naszym pięknym kraju. Złapać klienta, który będzie płacił a potem niech się buja....

I te wszystkie późniejsze stwierdzenia na infolinii, albo w BOK

".... Z naszej strony wszystko jest w porządku...":D
 

a4tech

New member
Więc jest tak jak było zawsze w naszym kraju...

Klient, odbiorca, podatnik, obywatel jest nie istotny i niech się cieszy, że wogule coś może oglądać.

A, że jeszcze za to płaci, to znaczy, że frajer i biznes się kręci... Naszym kosztem :(
 

Wiśl@k

New member
Polska druga w Europie pod względem liczby kanałów HD ! :eek:k:

W Europie Polska jest na drugim miejscu pod względem ilość kanałów w wysokiej rozdzielczości z 16 kanałami HD, zaraz po Wielkiej Brytanii, która posiada 27 kanałów w tym formacie. Pierwsze kanały HD zostały wprowadzone na polski rynek przez platformę n i mimo stwierdzenia, iż jest na to za wcześniej w naszym kraju, inne platformy cyfrowe zdecydowały się na podobny krok.

W Wielkiej Brytanii wiele kanałów HD oferuje tamtejsza platforma satelitarna Sky Digital. Co warto podkreślić - wprowadzenie stacji w wysokiej rozdzielczości przez platformy cyfrowe pobudziło działanie w tym kierunku u operatorów sieci kablowych, którzy również zaczęli oferować pakiety z kanałami HD.

Według ekspertów prawdziwa rewolucja dopiero nas czeka, ponieważ nadawcy nie posiadają obecnie na tyle obszernego archiwum materiałów w HD, aby prowadzić całodobowe własne kanały.

Według instytutu badawczego Northern Sky Research w 2012 roku w Europie będzie 900 kanałów HD. Jednak konkurencyjne zestawienie Euroconsult zakłada dużo skromniejsze prognozy, że w 2012 roku w Europie będzie ich 200.
 
Dopisać do każdej nazwy kanału litery HD i będziemy pierwsi w Świecie. Obecny stan to krótko mówiąc okres dezinformacji. Ludzie kupują dostęp do kanałów rzekomo HD, okazuje się że to "nibyHD", "HDpodobne" itp. itd. W Polsce nie ma kanałów HD, są takie na których emituje się częściej lub rzadziej materiały w HD. Można by poddać to standaryzacji. Czyli kanał może chełpić się HD w swoim logo, warunek materiał w 100% HD. To normalny tryb ewolucji TV. Transparentność w tym zakresie mogłaby otworzyć oczy ludziom, którzy w dobrej wierze kupują sygnał HD a potem okazuje się że na kanale rzekomo HD sygnał jest w formacie 4:3 itp. itd. Taka standaryzacja mogłaby wymusić na sprzedawcach sygnału HD elementarną rzetelność handlową. Obecnie sprzedawcy ci w ofertach podają liczbę kanałów ze znaczkiem HD, milczą na temat zawartości w kontekście jakości sygnału.
 

techmar

New member
To jeszcze nic w porównaniu kiedy mój kolega przyszedł do mnie na sylwesta.Postanowiłem zaprezentować mu mój nowy telewizor
Panasonic Py-80.Panas został poruwnany do jego Lcd "No Name":)37 cal i stwierdził ze jego Dekoder z Multimedia daje to samo Hd co telewizja n.A kiedy włączyłem mu koncert Tiesto na ps3 powiedział,że "może być".Może niektórzy z ludzi nie odrózniają takich rzeczy z prostego powodu a mianowićie z zazdrości.
 
Do góry