20% właścicieli HDTV nie odróżnia HD od SD

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
u nas dzięki portalom Hd / / czyli dzięki WAM :D / świadomość kupjących po takiej lekturze jest duża.
Ale wcale nie wykluczone że zamęt w sklepach nie dla idiotów - powoduje że nasz odsetek jest zbliżony.........
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No ja powiem tak - w naszym kraju w którym stacje sd nadają z tak żenującą jakością obrazu, nawet Stevie Wonder rozróżni co jest co. Ale jeśli w stanach najgorsze kanały sd odbierają tak jak u nas np. tvn (w porywach) to wierzę że ktoś może się pomylić. Ale ja nigdy:p
 

eragonn14

New member
Czytałem już o tym....
Wiecie dlaczego nie rozróżniają HD od SD ?
ponieważ oni nie mają SD tylko zamiast SD mają taką ulepszoną wersję chyba CD (coś pomiędzy HD i SD).
Jedzcie sobie do stanów i porównajcie normalny sygnał PAL w porównaniu do HD to dużo różnicy nie zobaczycie ;)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie, poza tym nasz sygnał SD to porażka. Wszyscy obcinają jak mogą rozdzielczość i bitrate, nadawca, operator / satelitarny, bądź kablowy/ i efekt końcowy jest taki jak widać.
 

andee

New member
W oczekiwaniu na HD

Od 3 dni cieszę sie TV sony Bravia 40W4710 i czekam na dekoder 'n". Mieszkam w W-wie i na tunerze cyfrowym złapałem 3 programy cyfrowe - TVN, Polsat i TV4 i mysłałem, że to chyba jest HD, bo obraz żyleta. Ale dzisiaj poszukałem jeszcze raz i znalałem Polsat Sport HD test i dobrze, że miałem blisko fotel, bo usiadłem z wrażenia. Tego się nie da opisać, to trzeba zobaczyć. Do tej pory oglądałem TV na 21' solidnym 18-letnim japończyku i nie wiedziałem co to HD. I nie ważne co leci, ogladam,żeby podziwiać technologie XXI wieku.
 

a4tech

New member
Zazdroszczę Ci @andee...

Ja na swoim LCD z MPEG4, mogę jedynie przeczytać "W tej sieci nie ma usług telewizyjnych" :( :( :(
Więc zostaje mi tylko archaiczny, dupny, Polski sygnał SD :???:


Pozdro z zapyziałego Olsztyna ;)
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Ciekawe bo według mnie i kilku znajomych, którzy mają N-ke tvn i tvn HD niczym sie nie rózni. Wychodzi wiec ze albo jestem slepy albo cos tu jest nie tak z tym naszym hd. Zresztą HBO i HBO hd jest podobnie.
 
J

Judash

Guest
Tomek Koko napisał:
Ciekawe bo według mnie i kilku znajomych, którzy mają N-ke tvn i tvn HD niczym sie nie rózni. Wychodzi wiec ze albo jestem slepy albo cos tu jest nie tak z tym naszym hd. Zresztą HBO i HBO hd jest podobnie.

Skor nie widzisz roznicy miedzy HBO i HBO HD, to faktycznie musisz udac sie do okulisty.Bez urazy, ale roznica jest na plus HBO HD.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
No kurcze nie ma. A co z tvn , też widzisz??? A tak na marginesie to jak sie czujesz w takie świeta ;) To oczywisice głupi żarcik. Pozdrawiam i życzę Tobie oraz pozostałym członkom forum spokojnej końcówki Świąt.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Tomek Koko napisał:
Ciekawe bo według mnie i kilku znajomych, którzy mają N-ke tvn i tvn HD niczym sie nie rózni. Wychodzi wiec ze albo jestem slepy albo cos tu jest nie tak z tym naszym hd. Zresztą HBO i HBO hd jest podobnie.




no i prawda. Dzisiaj bylem u znajomych, ktorzy maja TV LCD Sony40W4500 oraz telewizje n podlaczona po hdmi, jakosc 100 %, sygnal 82 %, no i co????
Obraz na TVN film "Vinci" ok, prawie pelen ekran, ustawione wide screen, jakosc dobra. A na TVN HD w tej samej chwili niby HD, ale JAKIE???? ZENADA. OBRAZ ZJECHANY O KILKADZIESIAT LADNYCH PIKSELI!!!! TO BYL JAKIS TZW. RIP Z HD. Ta sama jakosc co na zwyklym TVN, z tym, ze w mniejszym formacie obrazu. Tragedia!!!
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Duża ilość pozycji nadawanych na TVN HD nie dorasta do miana HD w ogóle. Część dorasta może do pięt ale różnicę w stosunku do zwykłego TVN widać na tej części. Zwłaszcza seriale kręcone dla/przez TVN czy programy rozrywkowe typu "Mam talent" lub "Szymon Majewski Show" - tam różnica jest widoczna. Gdy są nadawane przełączam na TVH HD, właśnie po to by widzieć tę różnicę. Na plazmie.

Pozdrowienia!
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
TVN HD nie posiadam, wypowiedzieć się nie mogę.
Ale dla przykładu jakość meczy na Canal+ HD jest bardzo dobra i widać różnice w stosunku do SD.
 

SEBA65310

Member
Ja zauważyłem , że dużo osób nie wie co to kabel HDMI , i jak mogą zobaczyć coś w HD , jak podłączą pod SCARTA . Oglądałem gdzieś testy kabli tzn. scart , hdmi , componentowe i chyba compozytowe i obraz nadawny przez hdmi był wyśmienity , a z inych kabli to było dno .
 

Kaldish

New member
Potwierdzam stwierdzenie marcinaiozo. W kanałach Canal+ Film HD, Canal+ Sport HD i National Geographic HD jakość nadawanych programów oraz transmisji meczowych jest znacznie lepsza w porównaniu z sygnałem SD:eek:k:
 

a4tech

New member
@SEBA65310

Wybacz, ale jezeli chodzi o puszczenie sygnalu video "sensownymi" kablami COMPONENT to herezje wygadujesz :???:
Uwazajac, ze tego typu przekaz sygnalu to dno...

Wielu uzytkownikow obydwu standartow (HDMI jak i Component) uwaza, ze jakosc obrazu jest porownywalna a co ciekawe w wielu przypadkach lepsza na korzysc wlasnie kabli Component.
Wszystko zalezy od zrodla sygnalu (nadajnika).
Przyklad, chociazby dekodery nbox HDTV recorder :mrgreen:

Z kolei porownanie kabli compozytowych (chinch) z reszta standartow jest nie na miejscu bo to przeciez inna epoka :p


Co do reszty Waszych refleksji na temat jakosci sygnalu, to widac dobitnie co o Nas uzytkownikach sadza nadawcy :( :( :(


Czytajac Wasze wypowiedzi to ciesze sie, ze nie skusilem sie na pakiet pseudo HD :twisted:

Uwazam poprostu, ze placac nie male pieniadze za kazdy kanal nadawany w HD, nie powinno byc zadnych watpiwosci ktory sygnal ma lepszy obraz.
A z tego co czytam to jedak sa :(
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Mnie tylko zastanawia fakt że komuś udało się odpalić kanały hd po kablu scart lub przez czincze bo według mnie jest to niemożliwe. Przecież przy takim połączeniu na kanale hd zobaczymy czarny ekran... Jeśli chodzi zaś o jakość np hbo hd to radzę upewnić się przed porównaniem czy dany film na pewno leci w hd.
 
Do góry