1rtv.pl

stereoman

New member
A najbardziej wkur...zające jest to, że strona jest wciąż czynna i łapie jeleni.
Mimo, że sprawa jest już POWSZECHNIE znana!!!

Jakie walnięte prawo u nas obowiązuje?
Policja czeka na poszkodowanych???
To straż pożarna też ma czekać na poszkodowanych zamiast np usunąć rozlany olej z jezdni.

Gdzie my żyjemy?

A podobno istnieje komórka w policji, która monitoruje sieć, ale pewnie oni wolą łapać małolatów za ściągnięcie kilku empetrójek.

pzdr
 

Slaphead

New member
Oszusci

Witam,

Problem takich sklepów chyba rozrósł się na duzą skalę. Sam zostałem oszukany przez inny sklep w grudniu zeszłego roku. Na stronie ceneo jest dużo podobnych sklepów, których opinie tworzone są w tym samym okresie, wiem bo sprawdziłem, regulaminy niemal są kopiowane i wklejane tylko pod inna nazwą sklepu, uwagę zwraca także niski koszt dostawy, można sprawdzić, czy to możliwe zeby otrzymac przesyłkę za taka niska cene na stronie firmy kurierskiej, to wszystko rzuca podejrzenie na tego tupu sklepy, a policja nic nie robi, oszukuja kolejnych ludzi, co się jeszcze rzuca w oczy to fakt iz przy drogich artykułach trzeba wplacić 10% zaliczki, podobnie było w przypadku innych oszustów internetowych.Sposob działani jest podobny, adresy mailowe sie nie zgadzaja, wyswietlane jest kilka mozliwych, a po kliknieciu zawsze pojwia sie tylko jeden, sami sprawdzcie, zwłaszcza sklepy z mała ilościa komentarzy a zobaczycie podobieństow ich tworzenia, czasami ich nawet nie zmieniaja.Ale takich rzeczy nie powinnismy my robic, tylko policja i prokuratura, a oni jak narazie siedza z założonymi rekami.
 

debeef

New member
Bez reklam
stereoman napisał:
Pewnie przeczytali mój post:-D

Jednego przekręta mniej

pzdr

Na pewno twój post sprawił, że policja czym prędzej wzięła się do pracy, schowali pączki i zaczęli zajmować się tą sprawą. rzucili w kąt rozboje, zgwałcenia, pobicia, zabójstwa, a jeśli chodzi o sam internet to wszystkie przestępstwa na tle seksualnym w internecie i rzucili się na tą sprawę...a wszystko po twoim poscie:hmm:
 

davidian

New member
Jak czytam niektóre posty to zgadzam się ze stwierdzeniem
Ze dwie rzeczy są nieograniczone wszechświat i ludzka głupota.

W dobie kryzysu, słabego złotego i ostatnich przewałów ktoś wam da 70% taniej :twisted:.
Powodzenia w bieganiu na komisariat:-D:-D

Aktualnie kupuję tylko za pobraniem lub odbiór osobisty brak tych opcji eliminuje sklep natychmiastowo z kręgu moich zainteresowań
 

marcins737

New member
jeśli info GW są prawdziwe to w tym przypadku oszukani mają dużego farta - podobno oszust wypłacił kasę pochodzącą tylko z 8 zamówień a reszta leży sobie na zablokowanym koncie - domyślam się że po długich bataliach prawnych poszkodowani dostaną zwrot tej zablokowanej kasy w sposób solidarny (czyli że każdy poniesie stratę proporcjonalną - jeśli z 250 wpłat zniknęła kasa tylko z 8 wpłat - to naprawdę nie będzie duża strata)
 

Klisman1987

New member
Zawsze jest jakieś ryzyko. Rok temu kupiłem grę na allegro wpłaciłem 100zl i zero kontaktu ze sprzedającym itd. A koles mial 300pozytywnych komentarzy. Po interwencji allegro oddał kase. W tym roku bylem na policji składać wyjaśnienia. Okazało sie ze oszukał ponad 200osób i sprawa w prokuraturze.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Jest jednak różnica - na allegro liczę, że płacąc 50 czy 100PLN na allegro mogę je stracić i kalkuluję, czy warto dać 8-10 PLN więcej za pobranie. Natomiast przy sprzęcie wartym kilka tys. PLN wydanie 20-30PLN za pobranie nie jest kosmiczną kwotą - szczególnie, jak sklep oferuje towary za podejrzanie niską cenę (niższą niż hurt) i nie pozwala na wysyłkę za pobraniem... Chodzi o to, by chciwość nie przyćmiła zdrowego rozsądku...
 

Klisman1987

New member
Oczywiście ze jest różnica jesli chodzi o pieniądze. W dzisiejszych czasach trzeba uważać na wszystko. Juz napewno nie wpłacać kilku tys zl na konto.
 

Mumin6666

New member
Klisman1987 napisał:
Juz napewno nie wpłacać kilku tys zl na konto.

W przypadku tego konkretnego sklepu,sorki,ale trzeba bylo byc idiota zeby wplacic im kase.Tv Sony kosztowal u nich nawet nie polowe tego co u konkurencji.I dziwnym trafem mieli w sprzedazy tylko bestsellery,modele najbardziej poszukiwane,a niektore w owej chwili niedostepne w innych miejscach.
Rozumiem ze jakis sklep robi promocje i obniza cene o kilka procent[chociaz akurat w przypadku najlepiej sprzedajacyh sie modeli,dobry handlowiec trzyma cene a nie ja obniza]ale zeby najlepsze,najlepiej sprzedajace sie modele sprzedawac po 30-40% rynkowej ceny???Takich numerow to nawet w Erze nie ma:)
W takich przypadkach zawsze nalezy ochlonac i pomyslec...
W przypadku normalnego sklepu ja osobiscie nie mam obaw w wyslaniu kasy na konto,kupilem tak wiele rzeczy i nigdy sie jeszcze nie zawiodlem.
Jesli firma istnieje juz jakis czas,podaje swoje dane na stronie,do tego ma jeszcze siedzibe stacjonarna - moge wplacic kase na konto.W razie czego mozna ja odzyskac.
 
Do góry