1rtv.pl

sornat

Member
Ktoś u nich kupował?? niby nowy sklep a mają wyprzedaż poświąteczną np. 40w4500 za 2,5 tys.... cena atrakcyjna...
 

rychu

New member
Właśnie oglądam ich stronkę i też chciałem o to zapytać. Ale coś mi się wydaje że to taka chwilowa firma, dużo reklam w prasie, atrakcyjne ceny. telefon tylko komórkowy a potem znikamy. Ceny mają za niskie, już 2500 za panasa 42py80 jeszcze bym uwierzył ale za nowość canona aparat sx1 - 899 zamiast 1699 to już niemożliwe....
 
Ostatnia edycja:

rychu

New member
no właśnie w pierwszej chwili nie widziałem możliwości płatności za pobraniem ale w regulaminie jest przewidziana, jeśli natomiast kliknę w zamawiam wyskakuje prośba o certyfikaty a później jak go pobrałem to napisało że witryna się podszywa pod inna.... podejrzane to jednak strasznie, czekamy na opinie pierwszych odważnych:)
 

sornat

Member
w regulaminie jest ale nie da sie wybrać opcji płatności przy odbiorze - jest tylko wpłata na konto i płatność kartą...
także przekręt tak na 98% :hmm:
 

trakerr

New member
UWAGA!! Wałek na Maxa

Dzwonilem na nr z ich stronki i co uslyszalem? -abonent nie przyjmuje polaczen przychodzacych na 2 tel automatyczne przekierowanie poszukalem po adresie znalazlem tel stacjonarny i dzwonie odbiera jakas Pani i mowi ze to wydawnictwo Albatros i ze mnostwo maja takich telefonow i wlasnie sprawe wyjasniaja.

Czyli najprosciej na swiecie podszyli sie pod inna firme
 

Lyland

New member
UWAGA WYDAWNICTWO ALBATROS OSTRZEGA !!!!!!​

Wszystkie podejrzenia okazały się prawdziwe !!!! Sprawa jest już na policji.Jeśli zostaliście oszukani albo znacie kogoś kto padł ofiarą oszusta Pana "Roberta Kozitaka" prosimy o zgloszenie sie na policje.

Nr sprawy KW-27109 KP Warszawa-Wilanów.​
 
Ostatnia edycja:

batoux

New member
witam, sklep ma mase reklam w gazetach, takze "firma" musiala troszke zainwestowac..sam sie zainteresowalem, bo maja rewelacyjne ceny.. praktycznie na wszystko.. skoro sprawa jest zgloszona na policji, dlaczego stronka wciaz funkcjonuje.. jesli to walek, kolejni naiwni ludzie moga wlasnie wplacac swoje pieniazki na konta..
 

Lyland

New member
Z tym pytaniem należy się zgłosić na policję.
Wg. uzyskanych informacji od policji procedura zawieszenia domeny wymaga "czasu", muszą wszystko dokładnie sprawdzić. Oby szybko!
 

chris99

New member
Przyznam że zastanawiałem się poważnie nad kupnem w 1RTV LCD Sony KDL40W4500. Cena tak niska, że aż bardzo mocno podejrzana.
Pisałem do nich o możliwość kupna za pobraniem, ale taka możliwość będzie dopiero w przyszłym tygodniu. Dostałem również informację że zainteresowanie promocją jest olbrzymie i nie gwarantują że TV będzie do tego czasu dostępny.
Prawdopodobnie na 99% PRZEKRĘT z tą firmą, ale może...najbliższe dni wszystko wyjaśnią.
TV Sony tańszy o ponad 1500 zł od najlepszej oferty internetowego sklepu (a od ceny w tradycyjnym sklepie o 2500 zł)

Ta oferta wymaga dużego zastanowienia

Czy ktoś orientuje się dokładnie jak to jest z płatnością PRZELEWY 24 lub PŁATNOŚCI PL ? Czy wtedy jest większa szansa na odzyskanie pieniędzy od nieuczciwego kontrahenta?

Pozdrawiam wszystkich, a zwłaszcza tych którzy zdecydowali się zrobić zakupy w 1RTV.pl (mimo wszystko trzymam kciuki za powodzenie transakcji).
 

Lyland

New member
Ta sprawa jest bardzo podejrzana

Ale jeśli poszperać po internecie, nazwisko tego Pana Koziteka występuje wielokrotnie, zawsze łącząc się ze sprawami różnego rodzaju oszustw

Natomiast jeśli ktoś ma jakiekolwiek informacje, może również zgłaszać się do dziennikarzy, którzy już zaiteresowali się tą sprawą, np, pan Przemysław Mugeński w Dzienniku Internautów

Artykuł na stronie dziennika: pod tytułem :podejrzanie tanie telewizory online

Proszę edytować posty
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PrzemekDI

New member
Witam serdecznie,

zapraszam wszystkich zainteresowanych do lektury:

di.com.pl/news/25298,0,1rtvpl_-_podejrzanie_tanie_telewizory_online.html

@Lyland: może mieliśmy dziś przyjemność rozmawiać? :)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Biorąc pod uwagę tempo zamówień, to za tydzień, najdalej dwa pojawi się wątek: straciłem X kPLN, oszustwo w biały dzień... Pazerność ludzka, gdy wyczuwa okazję, nie zna granic (za to znika zupełnie instynkt zachowawczy)... A że okazja okaże się szybko lisem, który czeka na kuropatwy...

"Cheat me once, shame on you. Cheat me twice, shame on me"...


P.S.
Przekręt z Oscarmedia nosił na początku znamiona realnej sprzedaży: niektórzy klienci dostawali to, za co zapłacili. Ceny też nie były aż tak niskie (może z 10-15% mniej niż konkurencja z netu). Za to brak możliwości kupna za pobraniem powinien być sporym ostrzeżeniem...
 

zbyszko74

New member
Kolejny Oskarmedia

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6128815,Wirtualny_sklep_i_prawdziwe_oszustwo.html


a zwiną się zapewne dnia 08.01.2008 zgodnie z opisem na ich stronie (przynajmniej ja tak to odczytałem między wierszami):

"2009-01-05
Z powodu olbrzymiego zainteresowania promocją, mogą wystąpić problemy z kontaktem z obsługą sklepu, za co najmocniej przepraszamy. Wszystkie zamówienia są realizowane na bieżąco. Jednocześnie informujemy, że czwartek 8 stycznia jest ostatnim dniem promocji.

Obsługa sklepu"


Jak naiwni są kupujący w takich sklepach - masakra.

Domena zarejestrowana 20.12.2008 na Albatros bo z takich dokumentów korzystają. Bez analizy ruchu na serwerze nie będzie można nawet ustalić adresów IP z których się łączyli do panelu administracyjnego, serwer stoi w serwerowniach home.pl. Ale jeśli ktoś na reklamą wydał blisko 700 tyś zł to zapewne wie jak korzystać z proxy i jak się ukryć. Ale zapewne też nic nie zapłacił za reklamę bo faktura zostanie wystawiona na prawdziwe wydawnictwo Albatros z terminem płatności 14 dni. W home.pl za domenę i serwer płatność również na fakturę z terminem 14 dni, więc to by tak było do dnia 03.01.2009 jeszcze 5 dni funkcjonowania i czas się zwijać. Gdzieś (nie pamiętam gdzie) czytałem artykuł opisujący krok po kroku jak taki biznes założyć i jak w ciągu 7 dni stać się milionerem.

PS.Być może aktualna komórka do Roberta Kozitak to 790608759 - taka widnieje przy ogłoszeniach o sprowadzaniu samochodów z USA w ogłoszeniu:

http://74.125.77.132/search?q=cache:1saURPRfrzoJ:motogielda.interia.pl/index.php%3Fsect%3Dshow%26id%3DC7177639+robert+kozitak&hl=pl&ct=clnk&cd=4&gl=pl&lr=lang_en|lang_pl

sory za tak długo adres ale to jest kopia zrobiona przez google.

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry