120" 4,7m problem z doborem projektora

Stratoss

Member
Bez reklam
Panowie, przyznam,że nie pomyślałem o kwestii odległości montażu od ekranu, bo miałem ważniejsze sprawy budując dom, ale teraz to się odbija. Projektor to zapewne produkcja chińska, ponieważ zależało mi na tym, aby posiadal androida... Dream S1- to jego nazwa. Kwestia zoomu, nie ma nic w ustawieniach. Jedynie moliwosc wyostrzania przy kreceniu obiektywem lampy. Zmniejsza obraz, ale traci ostrość. Przyznam, że naprawdę ładnie wyświetla i ma funkcje, na których mi zależało, ale wielkość obrazu go przekreśla.
Dodałbym link do sklepu, ale jestem świeża k i jeszcze nie mogę.
Pierwsza pozycja z Google wyświetla ten projektor. Z czarnym okręgiem na obudowie.

Mógłbyś podać jakieś modele, które na 100% wyświetla 120" z tej odległości?

Czyżby jakiś obojniak się tu trafił, który nie może się zdecydować na płeć?
 
Ostatnia edycja:

ralfik77

Member
Bez reklam
Dobrze Koledzy podpowiadają. Kup Epsona, który ma duże możliwości regulacji i zamontuj na tych 4,7m. Opuść ekran na rządaną wysokość i ustaw krańcówkę dolnego zatrzymania. Włącz projektor na obrazie kalibracyjnym i zgraj lewy, prawy i dolny czarny pas ekranu (dopasuj ekran). Następnie flamastrem zaznacz górną linię obrazu kalibracyjnego i od tego miejsca w górę przyklej welur. Ważne aby welur zakrył cały biały nieużywany ekran.
Dokładnie tak.
 
Do góry