10 powodów dla których nie warto kupować telewizorów 3D do domu .

Kampaj

New member
Bez reklam
Okularki w moim sklepie mają to do siebie, że często się rozładowują. Może akumulator jest już wysłużony, może zawilgotniały. Jeden z telewizorów nie wysyła sygnału o 3G do okoluarów, tak więc musimy je włączać na drugim modelu.
 

Carexpert

New member
Oto 10 powodów dlaczego telewizja 3 D może się nie rozwinąć ? :

1.Okulary - wiele osób męczy się siedząc kilka godzin w okularach przed telewizorem.
2.Zdrowie - osoby które już podczas seansu miały mdłości z uwagi na oszukiwanie błędnika
z trudnością akceptują nową formę telewizji czy kina.Prezentacje 3 D mogą powodować bóle
głowy, dezorientacje, nudności lub problemy z oczami .Nikt też nie wie jeszcze, ponieważ nie ma
żadnych poważnych badań, czy ewentualne długoterminowe oglądanie 3 D w okularach może
spowodować problemy zdrowotne.
3.Koszty - dla rodziny wieloosobowej sam koszt okularów to dobrych kilka tysięcy złotych.
Specjalny telewizor kosztowny, specjalny BD 3 D, specjalny tuner telewizyjny , specjalne(drogie)
programy via satelita w 3D.
4.Filmy 3D - bardzo mała dostępność filmów w 3D szczególnie w języku polskim.
Na dziś brak takich filmów na BD.
5.Gry w 3D - jak na lekarstwo.
6.Programy satelitarne z językiem polskimi 3D - kiedyś ...............
7.Kompatybilność - aby oglądać programy 3D należy uaktualnić wymianę telewizora i nawet kabli.
8.Brak możliwości nagrywania materiałów w 3D z obecnych urządzeń nagrywających.
9.Brak możliwości magazynowania materiałów 3D.
10. Czas - wprowadzenie HDTV we właściwej proporcji zajęło rynkowi 20 lat.[/QUOTE]

Pozwole sie nie zgodzic!
1. Nie znam zadnej osoby co by nie mogla ogladac tv w okularach a nikt nie oglada obrazu 3D po kilka godzin.
2.patrz p 1
3.Koszty nie sa tak wielkie w porównaniu do zwyklej HDTV. Kazdy producent dodaje do tv okulary jedna badz dwie pary. Dodatkowe sa w okolicach 400-500zl tv od 3 tys BD 3D okolo 2500 specjalny tuner tv pierwsze slysze, drogie programy sat? W N ce mam za darmo!
4.Ja mam osobiscie 6 filmow na BD w 3D a zbieram zaledwie 2 tygodnie i wszystkie po polsku!
5.Tu nie wiem nie bawia mnie gry
6.Nie kiedys tylk w ofercie N jest kanał 3D i jest VOD 3D.
7. Fakt trzeba zmienic kabel z HDMI na HDMI High speed w zasadzie w tej samej cenie okolo 100 zl wielki wydatek!
8. Ja mam nagrywarke i tuner z dyskiem i jakos sie nagrywaja...
9. patrz p 8
10. ....
 

amigo1313

New member
W Polsce ba w Europie nie ma nawet 1 kanału 3D i w przeciągu kilku lat nie będzie. Ponieważ nie ma treści na taki kanał.

To tak samo upadnie jak tv w komórce :)
 

bluray

Banned
Dodam cztery jeszcze:
- zajawka 3D bez okularów od TOSHIBY - wszystkie przekatne
- właśnie rozpoczęta krwawa wojna nowej wersji 3D od VISIO i LG ; FPR jest znacznie lepsza i tańsza (film-type patterned retarder w skrócie FPR)
- konieczność wymiany ampa na 3D lub zakup BD playera z 2 x HDMI pod groźbą utraty HD AUDIO !
- zapowiedź LG: OLED 2012 i to 4k !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

O wszystkim czytajcie w związku z CES 2011 na stronach portalu
LG Display thinks it can fix 3DTV with passive glasses & FPR -- Engadget

Więcej o FPR:

Jak widać, producenci zdają sobie sprawę z głównych wad obecnych na rynku odbiorników 3DTV. Najbardziej krytykowanym elementem są okulary. Niewygodne, ciężkie, wymagające częstego ładowania, do tego męczące wzrok, a jakby tego było mało także z licznymi wadami prezentowanego przez nie obrazu. Trudno przekonać klientów do nowej technologii, gdy napotyka na takie ograniczenia i problemy związane z działaniem typowego odbiornika 3D wykorzystującego migawkowe (aktywne) okulary. LG dostrzegając problem, postanowiło coś z tym zrobić. Tym czymś jest nowa technologia FPR, radykalnie poprawiająca komfort korzystania z telewizora 3D. Nadal konieczne jest korzystanie z okularów (aktywnych), ale Film-type Patterned Retarder 3D pozwala zlikwidowanie migotania, redukuje niekorzystny efekt przenikania (duszki) oraz oferuje wyższą jasność obrazu. To wszystko pozwala na znaczne ograniczenie zmęczenia użytkownika, korzystającego z telewizora 3D wyposażonego w omawianą technologię. Z FPR skorzystają oprócz LG inni producenci TV, tacy jak: Haier, Vizio czy Toshiba. Prawdziwym demonstratorem technologii będzie 84" ekran Ultra High Definition o rozdz. 3840x2160 pikseli. Oczywiście 3D, z FPR, oferujący czterokrotnie bardziej szczegółowy obraz niż to ma miejsce w przypadku wyświetlacza fullHD 1080p.
 
Ostatnia edycja:

Sdolas

New member
...
3.Koszty nie sa tak wielkie w porównaniu do zwyklej HDTV. Kazdy producent dodaje do tv okulary jedna badz dwie pary. Dodatkowe sa w okolicach 400-500zl tv od 3 tys BD 3D okolo 2500 specjalny tuner tv pierwsze slysze, drogie programy sat? W N ce mam za darmo!...
Co do kosztów to się zgodzę, jeśli ktoś kupuje obecnie nowy TV i zakłada że decyduje się na wysokie i drogie serie najnowszych TV to dopłata do 3D jest akceptowalna w pełni.
Nie zgodzę się natomiast z podaną ceną BD 3D bo obecnie taki śmiało można kupić poniżej 1000 zł :)
 

amigo1313

New member
Zanim cos chlapniesz wpierw sprawdz. Sa i to sporo np. SKY 3D. A sa i za free. Pozdro


Nie gadaj głupot. Nie ma kanału, który dostarcza codziennie 16-18h treści 7 dni w tygodniu 30 dni w miesiącu itd.

Chyba że 90% to będą powtórki to tak będzie.

W Polsce mamy inne problemy niż kanały 3D. Nam brakuje w nie których przypadkach dobrych kanałów SD o HD nie wspomnę, a tu bujanie o 3D
 

marcus1968

New member
Swego czasu (jakies 3 lata temu ?) kiki krytycznie odnosil sie do wbudowanego tunera DVB-T z obsluga MPEG4 - argumentujac, ze cyfrowa TV naziemna jest piesnia przyszlosci. Generalnie dla wiekszosci z nas ta przyszlosc juz jest lub bedzie za kilka(nascie) miesiecy - a kto wymienia odbiorniki co 4 lata ??
I nikt normalny nie bedzie ogladal 3d przez kilka godzin - sadze, ze 1 pozycja dziennie to szczyt - kto z Was codziennie oglada wiecej niz 1 film z BR ?
Jak kogos kreci mozliwosc obejrzenia okazjonalnie 3d - niech sobie zafunduje, dla tych co nie chca/nie moga pozostaja tansze o ten tysiac modele bez obslugi 3D - z identycznymi pozostalymi parametrami/mozliwosciami.
 

Antałek

New member
ja przy oglądaniu 3d mam pewien problem:

mam w 100% ostry obraz tylko w centrum kadru, po bokach wydaje mi sie "plywać" ... wlasciwie to jesli byc precyzyjnym maksymalnie to nalezy to nazwac inaczej, ostro na 100% jest tylko w centrum pola widzenia a po bokach juz nie ... ledwo to rozplywanie sie widac ale widac ...

Nie wiem na jakim sprzęcie oglądasz 3D i skąd czerpiesz sygnał 3D, że masz takie wady obrazu. Być może chodzi o Samsunga z transformacją obrazu 2D na 3D. Normalny obraz jest prawidłowo wyostrzony na całej klatce, nie tylko w centrum i nic nie "pływa" po bokach. Można oglądać także siedząc z boku nie tylko w centrum i wad nie ma.

Jam mam Pansonica 3D w 50vt20E. Mam 4 pary okularów (2 pary były w komplecie).
Kupiłem także oryginalny odtwarzacz Pansonica 3D za jedyne 740 zł (w sklepie firmowym Pansonica). Mam zebrane 3 filmy 3D (na razie wystarczy) oraz otrzymałem do odtwarzacza 3D w promocji Avatara w wersji 3D (sam film kosztuje conajmniej 199 zł).

Film trwa 3 godziny i nikt kto go oglądał u mnie nie narzekał na bóle głowy, na kłopoty z błędnikiem i inne problemy z oczami. Niczego takiego nie ma. Okulary 3D Panasonica umożliwiają także oglądanie w okularach korekcyjnych, jak kto potrzebuje.

Obraz jest doskonały i efekty 3D zwalają z z nóg. Zwłaszcza gdy obraz "wychodzi" z telewizora. Rzeczywiście efekt jest nieporónywalny z tym z kina. O wadach obrazu i bólach głowy piszą najczęściej Ci co nie mają telewizora i nie oglądali filmów w 3D.

Jeżeli chodzi o systemy 3D to w Anglii nadawany jest już sygnał 3D przez jedną ze stacji.

Dalej, obecnie w Polsce (w tym roku) National Geographic uruchamia nowe biuro specjalnie do obróbki i produkcji filmów w wersji HD 3D. Zatem system rozwija się bardzo szybko.

Powoli powstaną nowe wytwórnie i system zacznie szybko się rozpowszechniać. Z czasem system będzie tańszy - jak wszystko co nowe jest obecnie drogie - ale będzie taniej, jak zawsze.

Mam także płyty reklamowe w 3D firm Samsung, Sony i Panasonic i muszę powiedzieć, że Sony na swoich płytach ma najsłabszy efekt 3D. Niezły jest efeket samsunga, ale Panasonic ma najlepsze materiały w 3D.

Nie widzę potrzeby chodzenia do kina na 3D bo tam system okularów 3D może powodować ból głowy (inne sterowanie okularów) przynajmniej tak wynika z opisów a okulary nie są wygodne i tylko z tego tytułu może boleć głowa. Byłem i nie było najlepiej (mogę porównać z tym co mam w domu). Raczej do kina już nie pójdę bo efekty 3D są tam gorsze.

Z nagrywaniem materiałow nie ma problemów, zwykła nagrywarka z dekodera nagrywa i jest dobrze.

W domu to w domu. Ja sądzę, że system bardzo szybko się upowszechni, tak jak stereo i inne, i to bardzo szybko.
W Polsce bardzo dobrze sprzedają się telewizory 3D. Firma Panasonic musiał zwiększyć dostawy, bo wszystko z 3D sprzedało się na pniu. Obecnie trudno dostać 50VT (w zasadzie brak w sprzedaży) bo idzie jak woda. Inne firmy także sprzedają dużo sprzętu 3D, zatem ktoś to jednak kupuje.

Ja wybrałem w 3D system Panasonica, a oglądałem i 3D na Samsungu i na Sony. Raczej system 3D w telewizorze LCD to nieporozumienie. Po porównanaich, uważam, że efekt 3D jest najlepiej pokazany przez Panasonica na plazmach.
Muszę jednak się zastrzeć, że to mój wybór oraz moje oceny i zdanie. Jak ktoś uważa, że jest inaczej, niech sobie kupi system jego zdaniem lepszy i tyle. Z każdego będzie zadowolony, bo to inny wymiar telewizji.
Nie sądzę jednak, aby system 3D był do oglądania przez cały czas (nie ma nawet takiej potrzeby), ale po dobrym obiedzie ciastko z kremem każdy zje z przyjemnością.

Kto się zastanawia niech rozważy to co napisałem.

P.S Pan Hoffman nakręcił bitwę warszawską w 3D (jest w obróbce), telewizja N także nadaje kanał 3D itd. jest tego materiału w 3D sporo i będzie lawinowo przyrastać.
 
Ostatnia edycja:

darecki74

New member
czy ja wiem..

przez krótką chwilę miałem brać Panasa serii gt 42 ' ale jak pooglądałem te 3D to myślę że jednak wolę na dobry film 3D iść do kina...jakoś w domku to bez sensu...niby fajnie...ale...coś mi brakowało.
Nie jestem mega specem , to tylko moje subiektywne odczucia. Chcący mieć frajdę trza by mieć z 60 ' a to już koszt...
 

kliczek

New member
Mam podobnie tyle że...

przez krótką chwilę miałem brać Panasa serii gt 42 ' ale jak pooglądałem te 3D to myślę że jednak wolę na dobry film 3D iść do kina...jakoś w domku to bez sensu...niby fajnie...ale...coś mi brakowało.
Nie jestem mega specem , to tylko moje subiektywne odczucia. Chcący mieć frajdę trza by mieć z 60 ' a to już koszt...


Mam podobne odczucia, tylko biorąc pod uwagę klasyczne 2D też dochodzi się do takich wniosków. Dobre film tylko w dobrym kinie, a z tym też różnie bywa- dźwięk, kopia, miejsce przed ekranem, cholernie drogi popcorn a w seansach późno wieczornych 2/3 to odpady.:popcorn:
Powiem że jestem zapaleńcem dobrego obrazu jak i dźwięku - więc zostaje kino a to dlatego że koszt takiego fanu w domu przekracza wielkim krokiem przegrody mojego portfela:-o. Przyszedł jednak czas, który zmierza ku wielkiej radości zobowiązań ratalny w kupno tv no i właśnie, 3D czy klasyk bez tej funkcji. Tak jak juz z kolegą wyżej sie zgodziłem kino będzie kinem i żadne TV - (budżetówka, czy nawet raty) nie oddadzą frajdy z oglądania na dużym ekranie.
Za kupnem Tv3D bedzie przemawiać klasyczna kablówka ,która będzie bardzo prężnie się rozwijana aby napędzić rynek tv3D, no i zmierzając do setna moich wypocin:p produkcja własna -zdjecia, jak i filmy. Tu sytuacja zmienia się diametralnie w wyborze tv. Dostępność do aparatów3D nie jest może powalająca ale sam tworze trzeci wymiar za pomoca jednej lustrzanki a i film za pomocą dwóch identycznych kamer też będzie możliwa. Reasumują , zastanawiam się nad tym Panasem i w sezonie ogórkowym zapadnie decyzja czy wybór pod kątem domowych zastosowań 3D taki tv bedzię dobrym zakupem.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Carexpert

New member
Sdolas sorry masz racje ponizej 1000 zl kupi sie odtwarzacz BD 3D ja podałem cene zestawu kina domowego BD 3D bo musiałem zmienić gdyz stary zestaw nie miał odpowiednich wejsc.
 
Ostatnia edycja:

Redundantor

New member
Chciałbym Wam zadać trochę laickie pytanie. Czy ktoś próbował puścić sygnał 3d (np. z gry na PS3, odtwarzacza BluRay itp) na telewizorze 2 d. Chodzi o oszukanie tego odtwarzacza, że to jest 3d.

Czy w takim wypadku nic się nie stanie? Poleci film (gra) w 2 d? Czy coś innego? Pytam bo zastanawiam się czym różni się TV 2d (z dużym odświeżaniem) od TV 3d.

Bo wychodzi mi, że to właściwie zwykły tv z dodatkiem obsługującym okulary 3d.

A jeżeli tak, to być może będzie się dało połączyć okulary z np. PS3 (które pewnie by to wszystko uciągnęło) - co pozwoli ominąć wymianę TV.
 
Ostatnia edycja:

banker_2

New member
Dzis zupełnie przypadkiem znalazłem ten wątek i zacząłem od kluczowej argumentacji KIKI-ego :). Mamy niemal równo dwa lata po pierwszym wpisie, anno domini 2012 i to pokazuje jak cięzko być prorokiem nawet w krótkim okresie czasu i to dysponując tak dobrym przeglądem rynku jak KIKI! Dziś juz chyba niewielu zaryzykuje że trend 3D jest jedynie chwilową modą i zgaśnie zanim rozwinie skrzydła. Większość argumentów z listy nie wytrzymało próby czasu z powodów:
- technologia Cinema 3D od LG jako używalna w praktyce zmieniła istotnie podejście rynku do technologii aktywnej dając remedium na niemal wszystkie jej wady: wysokie koszty, migotanie, szybkie zmeczenie widza,
- wiekszość modeli TV na rynku ma mozliwość wyświetlania materiałow 3D, choć ciągle jeszcze głownie w technologii okularów aktywnych,
- w konsekwencji upowszechnienia spadły ceny samych TV i odtwarzaczy BluRay 3D do poziomu gdzie taki zakup staje się racjonalny wobec odbiornika TV 2D,
- tytuły 3D w oficjalnej dytybucji nadal nie są liczne, niemniej przy korzystaniu z internetu ilość materiałów 3D diamatralnie rosnie :)

Mimo skoku jakościowego przy próbach korzystabnia 3D (technologia LG) jak dla mnie ujawnił się również dość nieoczekwianie nowy kierunek wzrostu kosztów -> wrażenia 3D niesamowiecie buduje duuuuży rozmiar matrycy. Niezaleznie od tego, że przy ogląadniu 1080p w 2D rozmiar TV wydaje się dobrze dobrany, to przejście na 3D ujawnia, ze przy tej samej odległości np. 46-47 cali to absolutne minimum. Moim zdaniem 3D aby dobrze, wręcz sugestywnie działało wymaga np. oglądania 47 cali z 1,5 m. Juz przy 2m od TV to tak nie działa. Przy większej odległości warto pomyśleć o rozmiarze 55 lub więcej. Niestety ;-) ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cenne uwagi aczkolwiek nie do końca.
Wątek nie był wizją rozwoju kierunku ale wstępem do szerokiej dyskusji o 3D.
I jako taki spełnił swoje zadanie.

Co do rozwoju technologii to nie zastąpiła tradycyjnego systemu oglądania i nie zastąpi.
Ja dalej obecny system traktuje jako gadżet podobny np z telegazetą z której korzystam raz na miesiąc albo na rok.
Dla producentów ma to duże znacznie marketingowe, wiec trzymają linię.
Faktycznie dopiero duże telewizory - np. Sharp 70LE 835 daje radość oglądania 3D np 1, 5 metra. Coś niebywałego. Oczywiście kilka minut oglądania takiego 3D wystarcza.
 
Ostatnia edycja:

KolejowyGłos

New member
Jestem zdania, że od wpisów z 2010 niewiele się zmieniło. Jest sobie jakiś C+3d test, na którym raz na miesiąc poleci mecz w tej technologii, poza tym powszechnie kanałów brak(chociaż nawet ten canal ciężko nazwać powszechnym) i nie widać szans w ciągu najbliższych lat nawet na małą poprawę sytuacji. Kupować całej rodzinie zestawy okularów albo dopłacać do takiego TV po to żeby raz na x czasu kupić płytę z filmem 3d(najczęściej familijna kreskówka lub wyjątkowo jakiś film) to wszystko mija się z celem.

Jeśli teraz bierzemy telewizor 3d to tylko ze względu na lepszą matrycę/odświeżanie które serwuje nam ta technologia co przyda się w 2d, ale gwarantuję Wam, że niewiele się zmieni nim obecne modele wyjdą z mody/popsują się :)

Jak na razie zbędny bajer, osobiście mam znajomego który chwali się pięciocyfrową wypłatą i telewizorem 3d na pół pokoju, a zapytany ile razy korzystał z tej technologii, zająknął się właśnie o meczu Real-Barca na canalu a później dziwnie skończył temat :) To na tyle
 

Carexpert

New member
Ja mam juz kolejny telewizor 3D w domu i pomimo nnie za duzych zarobków dziecku kredycie na mieszkanie mam ze 30 filmów 3D na płytach a sporo jest jeszcze takich których nie kupiłem. Jakies 5 razy tyle jest dostepne poza naszym krajem bo niestety nasz rynek jest nadal traktowany jak 3 świat i pomimo sporej liczby filmów na 3D u nas jest ich mało. Kanały tv 3D faktycznie prawie nie istnieja C+ i N-ka czasem coś nada ale to nie jest stały program moze poza kanałem erotycznym Hustler 3D HD czy oferta VOD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz proszę razy w tygodniu oglądasz 3D ?

Policzyłem że skoro masz już drugi telewizor to masz go około rok czasu.
Podzielić to na 30 filmów - wychodzi jeden film na dziesięć dni ?
Chyba że masz częste powtórki ?
 

janusz

New member
Bez reklam
Dziwne wyliczenie. Może rok temu faktycznie nie było filmów 3D i wtedy nie było co oglądać. W ostatnich 2-3 miesiącach pojawia się więcej filmów niż człowiek jest w stanie obejrzeć, obojętnie czy jest to 3D, czy 2D nie oglądam częściej niż 3-4 filmy w miesiącu. W ostatnich tygodniach zastanawiam się co wybrać bo oferta 3D jest większa niż 3-4 filmy w miesiącu (zarówno na płytach jak i w plikach SBS). Do tego dochodzą koncerty (tu może przesadziłem, bo jest ich niewiele np. Gabriel czy Kylie). Dzieci oglądają bajki często po kilka razy, a ofert bajek jest ogromna (Tu nawet mini-HD SBS szokuje jakością, na 42 calach zbliżoną do multikina Helios).
Telewizor 3D pasywny nie męczy wzroku, osoby z okularami mogą tanio nabyć nakładki, a co równie ważne 3D to wydatek około 200 zł (2400 zł za 42 cale LED 100 HZ i 7 par okularów) wyższy od zwykłego LED-a.

Nawet przy 30 filmach rocznie i 4-osobowej rodzinie to oszczędność 30*40zł=1200 zł (50 zł cena biletów do kina minus 10 zł za wypożyczenie płyty).
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
W ostatnich 2-3 miesiącach pojawia się więcej filmów niż człowiek jest w stanie obejrzeć, obojętnie czy jest to 3D, czy 2D nie oglądam częściej niż 3-4 filmy w miesiącu. W ostatnich tygodniach zastanawiam się co wybrać bo oferta 3D jest większa niż 3-4 filmy w miesiącu (zarówno na płytach jak i w plikach SBS).


Podzielam ten pogląd w całej rozciągłości ...mam już około ..200 pozycji w takich formatach :
SBS czy OU ..wliczając w to koncerty i dokumenty...

Widać masowy wysyp tej produkcji...coraz większy rozmach..tej fali nic i nikt nie powstrzyma
a jak wejdą TV bez okularów..to zdominują rynek..po uzyskaniu ekonomicznej ceny :)
 
Do góry