Jaki kabel?

broda1725

New member
Bez reklam
A ja mam takie pytanie : Czy to prawda ze na kablu HDMI pod piętym do LCD "HD READY" Samsung LE26R71 występują smużenia ?. Cytat ze strony gry online

"... To samo dotyczy posiadaczy telewizorów HD Ready nieobsługujących trybu 1080p. Tutaj jednak pojawia się pewien problem. Otóż dostępne na rynku odbiorniki tego typu mają rozdzielczość 1366x768, podczas gdy tryb 720p to 1280x720. Jeżeli podłączymy telewizor za pomocą HDMI lub kabla komponent, obraz w większości gier będzie charakterystycznie rozmywał się w dynamicznych scenach. Spowodowane jest to faktem, że telewizor musi przeskalować obraz z konsoli do swojej rozdzielczości i w przypadku większego tempa wyświetlania po prostu nie nadąża. Żeby tego uniknąć, wskazany jest zakup kabla VGA (w tym wypadku proponujemy oryginalny kabel Microsoftu za około 120 zł). Dzięki niemu otrzymamy możliwość wyboru rozdzielczości standardowych, wykorzystywanych przez dostępne na rynku monitory komputerowe..." http://www.gry-online.pl/S040.asp?ID=62&STR=4

czy to prawda?, bo już sam nie wiem jaki kabel brać.
 

nildur

New member
Przelotka VGA > DVI nastepnie przejsciowka DVI > HDMI

Poniewaz w mojej konsoli nie ma hdmi tak sie zastanawialem jak tu osiagnac jak najlepsza jakosc. Do karty graficznej czy monitora dostalem przejsciowke

VGA > DVI

Teraz nie mam mozliwosci przetestowania, ale strasznie mnie ciekawi jakbym podlaczyl teraz pod dvi w moim lcd 17" czy bylaby juz lepsza jakosc :)

Nastepnie sie zastanawialem nad kupnem na allegro firmy vivancko przejsciowke (kabel)

DVI > HDMI

Jednak czy jest sens wydawanie kasy na ten kabel? Tak czy siak chyba jest poniewaz bede podlaczal komputer pod lcd i najlepsza jakosc wlasnie uzyskam dvi > hdmi. Jednak czy takie kombinowanie z xboxem aby w koncu podlaczyc do hdmi w ogole ma sens i polepszy jakosc? Do hdmi w TV oczywiscie
 
Ostatnia edycja:

pawek

New member
Z xboxa vga-dvi i pozniej dvi-hdmi nic nieda nie zobaczysz obrazu .Xbox Podaje po vga sygnal analogowy a hdmi jest cyfrowe jakie kolwiek kombinacje przejsciowek sa bez sensu.
 

koven

New member
Podłącz Componentem (3 kolorowe wtyczki dla obrazu i 2 dla dźwięku). Jeśli Twój TV taką możliwość, wyświetlisz nawet 1080p (moja Tośka tak potrafi, Sharpy nie)
 

nildur

New member
Jaki ja głupi byłem. Tej przelotki co mam vga > dvi nawet nie da się podłączyć mój lcd. Temat głupi, dziękuje za info, na pewno spróbuję i vga i component. Spoko wodza.
 

czarny098

New member
witam wszystkich właśnie zakupilem xboxa360 z hdmi a posiadam plazme Panasonic pv70p i związku z tym mam pytanie jakiej firmy kablem hdmi powinienem podłączyć żeby uzyskać jak najlepszy obraz . Na Allegro kabli jest dużo dlamnie różni sie tylko cena , a tak pozatym czym one sie różnią od siebie . Dzienki wszystkim pozdrawiam
 

marcin0903

New member
Wg. sprzedających różnią się wbudowanymi tosterami, laserami... dla mnie kabel HDMI nie powinien być ten za 30 zł, ale też żeby nie szaleć z tymi za 200 zł, kup kabelek HDMI Microsoftu za ok. 100 zł, będziesz zadowolony.
 

maaax89

New member
Witam wszystkich. Dzisiaj kupiłem mojego xbox'a 360, ale mam dość "stary" telewizor lcd SAMSUNG LE-32T51B i jest on bez HDMI. Więc staje przed trudnym wyborem. Co będzie lepsze na tym telewizorz kabel VGA czy Component? Dodam że na kable nie chce wydać więcej niż 100zł. Mam nadzieje że mi pomożecie:D
 

klemens007

New member
Ja mam podpiętego dwuletniego x-a przez component. Gdy kolega kupił konsole z hdmi postawiliśmy jedną na drugą , odpaliliśmy te same gry i powiem szczerze że różnicy nie widziałem. Może to także kwestia tv. Tak że mogę component szczerze polecić (oryginalny MS).
PS.
PS3 mam podpięte tanim componentem cos za 25 pln i na kablu hdmi widać było różnice (niewielka ale wkrótce zakup kabelka:D ). Więc różnice w obrazie wynikają także z jakości kabli.
 

Paweł Dziuba

New member
Lepszy będzie VGA , szczególnie jeśli masz matrycę TV w rozdz. 1366x768 - można kupić taki kabel ( bardzo dobrej jakości ) za ok. 30zł na Allegro ( są też trochę tańsze , ale słabszej jakości ) , a najlepszy ,
" pozłacany " model za 40zł - oryg. MS wcale nie jest lepszy ; placisz tylko za logo .
Jeśli COMP. kupiłeś wysyłkowo to do 10 dni mozesz go zwrócić - zrób tak i kup VGA , a wyjdzie Ci znacznie taniej i lepiej .
Także tej samej jakości ( właściwie to taki sam ! ) COMP. co ORYG. MS , kupisz za połowę ceny !
 
Ostatnia edycja:

marcin0903

New member
Daje, daje. Sam go używam. Jak dla mnie jest dobrej jakości ten kabelek.
Pytanie może i głupie, ale dobrze, że spojrzałeś na temat przyklejony :), chwała Ci :krol: . Brać przykład z usera "enigma"!!!
 

enigma

New member
kurcze, no bo co za problem spojrzec jakie sa tematy przyklejone, by prostymi pytaniami nie powielac tematow? :D

elite kupiony, jutro sprawdze kabelek :) no ale mysle, ze bedzie dobrze i do moich potrzeb spokojnie wystarczy.
 

deha

New member
a ja mam pytanko odnośnie kabla ale audio.mam od wczoraj xboxa 360 z hdmi arcade połaczyłem go z moją plazmą kablem hdmi i wszystko śmiga ok,ale jak połaczyć konsolę z amplitunerem żeby uzyskać 5.1 ,ostanio mialem ps2 i kabel optyczny i wszystko chodziło super jednak wczoraj jak zobaczyłem że xbox nie ma wyjscia optycznego troche zbaraniałem,proszę o radę ewentualnie o link do jakiegoś sprawdzonego kabla.(czy można jednocześnie wpiąć dwa kable do konsoli -hdmi i ten taki av czy tam jest wystarczająco miejsca bo według mnie jeden kabel wyklucza drugi)
 

marcin0903

New member
enigma, będziesz zadowolony :krol:

deha, nie orientuję się w tematach audio, bo nie mam podłączonego Xa360 na 5.1, więc moje instrukcje mogą być nieprawidłowe albo i nie.

A więc musisz mieć Componenta pod piętego pod X360, wtedy wtyczka która wchodzi do 360tki ma wejście na kabel optyczny, z koleji możesz inaczej zrobić. Xboxa podłączyć przez HDMI do amplitunera, a z amplitunera również przez HDMI do TV.
 

Bobok

New member
Witam.
Mam pytanie odnośnie kabla do X360 .
Niewiem który będzie lepszy do podłączenia z TV LCD . Tivik bedzie miał napewno full hd , 100 h i z wyjściem hdmi . Narazie gram na CTR .

HDMI , component czy D-sub a może są jakieś inne ?
Prosze o pomoc w wyborze i o uzasadnienie dlaczego właśnie ten a nie inny.
W tej chwili mam podłączony standardowy kabelek z zestawu X360 premium i jest on o tyle dobry że mam do niego podłączone słuchawki Sharkoon X Tatic 5.1 .
Nie wiem jak bedzie z podłączeniem dzwięku DD w przypadku innych kabli bo niestety X360 nie posiada wyjścia optycznego.
Wiem tylko tyle że kabelek HDMI przesyła dane cyfrowo ale podobno nie można przy takim podłączeniu zmieniać ustawień w Toshibie (bo taki TV planuje kupić).
Natomiast w D-sub czy może componencie(bo nie mam pewności) sygnał jest podawany analogowo i tam podobno można zmienić ustawienia.
Jeśli jestem źle poinformowany i coś żle napisałem prosze mnie poprawić i uświadomić a nie odrazu linczować ;) .
Za odpowiedzi z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam .
 

jedrek_1

New member
Jaki kabel byscie polecili (rodzaj i najlepiej firma) do podpiecia XO (z HDMI) do monitora lcd (samsung 22'') monitor ma wejscia D-Sub i DVI.

Drugie pytanie:
Nie wiecie gdzie moge dostac taka przejsciowke (żeby podłączyc XO do komputerowych glosnikow logitecha 5.1) :arrow:
 

Attachments

  • 111.jpg
    111.jpg
    46,9 KB · Wyś: 1258
Do góry