Sony Kdf 50 E 2010 Aep

jarwisz

New member
Bez reklam
fotki super
na pewno przyczynisz się do popularności tego odbiornika
a ja za parę dni mam zadecydować czy podobny /55AA2000/ czy 37GE1 - jak na razie byłem pewny że wygra Sharp ale teraz to już nie jestem taki pewien /ta wielkosc/

pozd
 

sly

New member
Witam.Moze ma ktos informacje jak wywolac "ukryta menu" w tym projektorze np. ile godz, juz pracuje lampa lub jakies inne.Wiem,ze w starszym modelu bylo cos takiego mozliwe.
 

czaki

New member
niewiem wlansie u mnie np kombinacja



Hi again.
If there's anybody else interested in the service menu of the KDFE50A11E, just found that it is as follows:
[i+]
[5]
[Vol Up]
[Analog]


nie dziala dzila na e11 a na 2010 nie
 

sly

New member
Moze i gra znacznie lepiej,ale i jest znacznie drozszy.Jak kogos stac to go sobie kupi,ale pewnie od tego modelu sony jest jeszcze inny tv ktory gra jeszcze lepiej i jest jeszcze drozszy(i tak to juz jest).Sprawy trzeba rozpatrywac w kategoriach cenowych,a nie tylko jakosciowych (mysle,ze w cenie ok 5000 aep 2010 nie jest najgorszym wyborem).Ja mam opal corse,i wiem,ze bmw jest znacznie lepsze,ale go nie kupie bo mnie nie stac.Pozdrawiam
 

spaceman

New member
KFG + n

Hej
Podłączyłem wczoraj tego KDFa do nboxa. Czy ktoś już ma takie podłączenie?
Mam kilka problemów i nie wiem gdzie szukać pomocy.
Szczegóły:
Połączenie: HDMI
Siła sygnału sat: 89
Jakość sygnału sat: 38-40%

Kanały HD (np Discovery HD) wyglądają rewelacyjnie, natomiast większość pozostałych (tvp1, 2, axn, cinemax) wyglądają wprost tragicznie. Pikseloza i nieostrość. Czy jakość sygnału może mieć z tym związek? na 21" TV te kanały wyglądały rewelacyjnie, poza tym kanały HD wyglądają dobrze...

Drugi problem:
Co jakiś czas wygląda jakby znikał na ułamek sekundy sygnał hdmi z dekodera. Objawia się to czarnym ekranem przez ułamek sekundy (czasem nawet tego nie widać) i pojawieniem się OSD z telewizora (takie jak przy przełączaniu programów - widać napis HDMI, na dole Wide i dd).
Z czym to może być związane? Po euroscart na 21 tv tego nie zaobserwowałem.

Bardzo proszę o odpowiedzi ludzi posiadających taki tandem, może uda się coś wymyślić.

Karol
 

paulb

New member
witam:) ja wczoraj też pierwszy raz zoabczyłem hd na moim tv. na pewno nie mam problemów z zanikaniem obrazu. kabel hdmi fimry HAMA za 50zł. luxe tv i discovwery HD bez problemu przy 720 i 1080, żadnych zacięć, ale mam dużo lepszą siłę 92% i jakość prawie na maxa. talerz 90 cm, ale HB idzie z zeza. myślę, że u Ciebie problemem jest kabel. gorzej, że nie mam wszystkich kanałów, świecą tylko tvn-y i wczoraj właśnie discovery HD i wszystkie niekodowane, na reszcie z paczki - komunikat : brak sygnału. Infolinia zbyła mnie, że jest awaria i po prau godzianch wszystko ma działać ?? Rano nic się nie poprawiło :( nadal mam tylko tvn-y + fta :cry:
 

spaceman

New member
talerz 90 cm, ale HB idzie z zeza. myślę, że u Ciebie problemem jest kabel.

Mozliwe, ale dziwne by to bylo, bo kabel nowy ze sklepu o wartosci w tym sklepie 160pln (ja dalem 90), vivanco czy cos takiego.
Jak rozumiesz piszesz o telewizorze o ktorym jest ten watek?
 

spaceman

New member
Ze tak sam sobie odpowiem - moze innym sie przyda.
Dzwonilem do 'n'. Powiedzieli, ze moje problemy z HDMI wystepuja, bo maja jakis problem techniczny i za kilka dni max zostanie rozwiazany.
Co do jakosci doradzono mi zmienic czasze na wieksza (mam ta z c+).

Pozdrawiam, lekko uspokojony.
 

paulb

New member
spaceman napisał:
talerz 90 cm, ale HB idzie z zeza.
a właśnie tak, co w tym dziwnego ??? główny konwenter idzie na 19,2E po lewej mam konwenter na astrę 28.2E i po prawej na Hotbird oraz jeszcze jeden na Syriusza 4.8E.
aha. TAK, piszę o KDF2010, odnośnie kabli, już wiele razy czytałem tutaj i forum hdtvPL o takich właśnie problemach, kabel może byc uszkodzony: złamany, zgnieciony, może wtyczka, może coś przy pinach, podpowiadam : sprawdź to połączenie innym kablem hdmi. po prostu.
 

spaceman

New member
Nic w tym dziwnego ;-) to byl cytat
A co do znikania sygnalu babka w n-line powiedziala, ze problem jest u nich i ze poprawia za kilka dni. Jesli za tydzien bedzie to samo to zmienie kabel, bo szkoda mi narazie drugich 160plnow na nowy kabel, a jakis tanich nie chce.
 

helcik

New member
spaceman napisał:
Ze tak sam sobie odpowiem - moze innym sie przyda.
Dzwonilem do 'n'. Powiedzieli, ze moje problemy z HDMI wystepuja, bo maja jakis problem techniczny i za kilka dni max zostanie rozwiazany.
Co do jakosci doradzono mi zmienic czasze na wieksza (mam ta z c+).

Pozdrawiam, lekko uspokojony.

poczytaj wątki o "n". część ludzi ma problemy z HDMI, które znikają po przejściu na component.

spróbuj.

pozdrawiam,
helcik
 

spaceman

New member
jesli w przeciagu tygodnia nie ustana te zaniki to tak zrobie, ale wolalbym jednak zostawic HDMI, bo po component chce podlaczyc xboxa, a tam nie ma opcji hdmi.
 

adamclio

New member
doradźcie

Prosze o pomoc, mam KDFa 50E2010 i kiedy wlaczam FIFE 2006 to pokazuje mi sie czarne tlo i tylko restart pomaga. Zmienialem juz rozdzielczosci i na telewizorze i na grze przechodzac z kompem na monitor i dalej to samo. Moze ktos wie jak to sprawnie zrobic a ja tylko sie trudze. Dodam tylko ze inne gry mi sie uruchamiaja. POdlaczenie kompa z tv jest przez kabel dvi-hdmi. Dzieki za ewentualna pomoc
 

sly

New member
Ja ma pytanie do "kikiego" o ile pamietam obiecal napisac cos o KDF 2010 tzn. jak wypadl podczas testow ktore przeprowadza.A jak do tej pory nic nie napisal.Zastanawiam sie czy wypadl tak zle,ze nie chce zniechecic ludzi do tych telewizorow,czy moze przeciwnie? Bylbym wdzieczny za pare slow od 'kikiego"
 
Do góry