Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E)

Robert (prezes)

New member
Jestem znów ze swoim soniakiem. Telewizor znalazł się w srewisie, serwisant odwiedził mój dom i stwierdził, iź prawdopodobnie uszkodzony jest tuner i można to naprawić. Z początku chciałem wymiany na nowy, ale serwisant powiedział, że trzeba telewizor odesłać do sprzedawcy i w tym momencie zrezygnowałem z nowego telewizora i zdecydowałem się na naprawę. Podjąłem taką decyzję, ponieważ jestem przekonany, że ta procedura wymiany na nowy była by nie udana, a dodatkowo naraziłbym się na dodatkowe koszty związane z wysyłką. W Polsce system sprzedaży nie jest na korzyść klienta, to tysko w Stanach można oddać towar używany po kilku tygadniach do sklepu, a sprzedawca z uśmiechem na twarzy go przyjmie. Mam nadzieje, że po wizycie w serwisie będzie wszystko ok. Obawiam się jednego, iź jest to nowy model na rynku a serwis może być "zielony". Pozdrawiam i do usłyszenia.
 

Jarek5_7

New member
a gdzie kupowales?
jesli wysylkowo to masz na oddanie 10 dni. jesli nie poinformowal Cie o takim prawie sprzedawca to masz na to 3 miesiace.
 

Jarek5_7

New member
ja dzis kupilem 50". mniej wiecej w takiej odleglosci ogladam. telewizja wyglada duzo lepiej niz w sklepie gdzie ogladalem. dvd rowniez. hd jeszcze nie sprawdzalem, dopiero kabel zamowilem to sobie cos puszcze. narazie nie mam za wiele tego:/
wiekszy opis moze zamieszcze jak troche pouzywam ten tv.
 

hawk70

New member
To jak ci się podoba telewizja to jak zobaczysz HDTV to wymiękniesz. Ja nie chciałem odejść od telewizora. Po prostu genialnie.
 

doton

New member
Byłem dziś obejrzeć ten telewizorek 50" w MM, jest naprawdę niezły.
Czytając posty na forach prawie byłem przekonany do kupna, ale teraz jak widziałem go na żywo jestem zdecydowany.

W MM mają lichy sygnał i zastanawiam się jak będzie odbierała Cyfra+, będę oglądał z odległości ok 3 m, może ktoś ma podłączonego, proszę o obiektywne wypowiedzi.
 

GUMIS

New member
sony kdf e50a11e

Przyjechał do mnie ten telewizor w czwartek w piętek odjechał. W mojej ocenie 4 m to dla tego ekranu absolutne minimum. Z 3 m widać wszystkie niedoskonałości nadawanego sygnału z cyfry+. Tak naprawdę dobry obraz telewizyjny daje odległość 5-6m. Z dvd można ogląać z 3,5 - 4 m jednak jeżeli ekran ma służyć również do tv takiej odległości nie polecam, chociaż są również inne głosy na forum. Jeżeli chodzi o inne cechy odbiornika potwierdzam wszystkie entuzjastyczne opinie. Wspaniałe kolory, obraz z cyfry przypomina bardziej to co można ujrzeć z crt niż często nienaturalne obrazy wyświetlane przy słabej jakości sygnału na plazmach czy lcd. Z dvd obraz b. dobry nawet po podłączniu zwykłym kablem scart. Dlatego zamówiłem 42" i jestem przekonany że jest to alternatywa dla plazm lub lcd dużo droższych w tym rozmiarze. Ponadto odpada problem wypalania ekranu czy braku czerni. Trzeba jednak uważać na rozmiar. Według mnie 50" to ekran do bardzo dużych salonów, na pewno nie do mieszkania w bloku.
 

q

New member
dlatego ponawiam moje pytanie czy odległość 3,5 m w jakiej będę siedział od tego tv ( 50 " ) nie będzie za mała. źródło to cyfra+ i dvd
jco sdzą inni użytkownicy tego soniacza ? z jakiej odległości oglądają ?
 

tom

New member
Witam, ta odległość jest optymalna, będziesz na pewno zadowolony. Pisałem o ty modbiorniku bardzo dużo i bardzo dobrze.
Ale tylko ja (chyba) zauwazyłem problem nirównomierności swiecenia ekranu. Olimpiada już się kończy, ale będą jeszcze relacje ze sportów zimowych. Proszę ocenić kolor biały na ekranie lub ewentualnie szary - u mnie niestety na środku był jasny wpadający w żółty, z lewej i prawej wpadający w niebieski. Uważam te zjawisko za ogromny mankament telewizorów z tylną projekcją, ale może to moja subiektywna ocena. Mam na tym punkcie bzika!

Pozdrawiam
 

GUMIS

New member
Telewizor stał w salonie o dł 8 m, tak że miałem możliwość ogladania z różnych odległości. Dla sygnału z c+ tak naprawdę im dalej tym lepiej. Z 3,5m da sie obejrzeć TVN, ale inne programy np TVP1 to tragedia. Dla dvd jest to odległóść wystarczajaca. Masz przed sobą wielki ekran, wrażenia są wspaniałe z tym że ekran świeci dość mocno i mnie bolały oczy, dlatego odsuwałem sie na 5 m i wtedy było wspaniale. Ponieważ jednak meble mam tak ustawione, że kanapy stoją docelowo w odległości ok. 3,5m od ekranu, zdecydowałem się wymienić telewizor na 42", co jest tańsze niż przemeblowywanie całego salonu :) . Jeżeli zatem ekran ma służyć głównie do dvd to 3,5 m od biedy starczy. Jeżeli jednak ma to być głównie telewizja, obraz z tej odległości jest kiepski, trzeba się odsunąć jeszcze o co najmniej metr. Piszę gdyż kupiłem ten telewizor pod wpływem głównie opinii z tego forum i niestety opinie użytkowników, którzy twierdzą iż oglądają ten telewizor z 3m trochę mnie zmyliły. Taka odległość to w mojej ocenie zdecydowanie za mało. Święte słowa mówi Pan KIKI , że najlepiej sprawdzić w domu przed zakupem, tylko że nie zawsze jest taka możliwość.
Pozdrawiam wszystkich
 

doton

New member
Ja miałem ochotę na 50" ale z tego co czytam to 3-3,5m to za mała odległość dla tego telewizora więc chyba zakupię 42" by nie mieć później problemów z wymianą na mniejszy, jak to ktoś wcześniej napisał oglądanie w sklepie to co innego jak oglądanie we własnym mieszkaniu.

Jeszcze jedno:
wie ktoś może jak wygląda sprawa lampy, a mianowicie: gdyby zdarzyła się taka sytuacja, że lampa spaliłaby się w 1-2 tygodniu użytkowania, czy w takiej sytuacji nie podlega ona gwarancji?

Pozdrawiam
 

P.C.

Banned
GUMIS napisał:
Święte słowa mówi Pan KIKI , że najlepiej sprawdzić w domu przed zakupem, tylko że nie zawsze jest taka możliwość.
Pozdrawiam wszystkich

Od dłuższego już czasu czytam o tych "pokazach w domu" i generalnie-jestem za.
Z użytkowego punktu widzenia nurtuje mnie jedynie drobny szczegół:
-czy nie obawiacie się kupując tv "po pokazach" że zamiast otrzymacnowy produkt,dostajecie de facto sprzęt używany [ile i jak - tego NIKT nie wie],dodatkowo wzrasta przy wielokrotnym rozpakowywaniu i transportowaniu ryzyko uszkodzenia matrycy.
Warunki transportowe można zapewnic idealne,a matryca może uszkodzic się przez przypadek.
Nad tym nalezy pomyslec,bo jesli klientowi nie robi roznicy czy dostanie nowy tv czy uzywany po demosntracji,to jestem sklonny w kazdej chwili wprowadzic i u nas taka usluge-pokaz kilku modeli w domowych pieleszach.
I zebym zostal dobrze zrozumiany,nie jest moja intencja krytykowanie tej metody,jedynie zastanawia mnie kwestia o ktorej napisalem.
 

doton

New member
Do Jarek5_7

Jak nowy zakup, powiedz coś ciekawego.
Z jakiej odległości oglądasz.
Zadowolnony jesteś z zakupu?.
 

kiler68

New member
problem z głosem przy zewnętrzym sprzęcie

Witam wszystkich użytkowników SONY 3 LCD mam problem i myślę że Wy mi pomożecie.Do projektora mam podłączoną wieżę zewnętrzą abym mógł słuchać lepsze efekty kina domowego ale nastąpił wielki problem jeżeli mam projektor ściszony to nie mogę podgłośnić samej wieży daję wieżę na maxa a gra dość cicho jeżeli podgłośnię telewizor to i wieża gra głośniej to samo jest jak wyłącze głośniki dosyć to jest uciążliwe proszę o pomoc sprawcie to u Siebie proszę o pomoc Tomek
 

buster

New member
W menu jest opcja wylaczenia glosnikow - wylacz je a potem regulujesz glasnosc za pomoca telewizora i wiezy. Troche to dziwne i tez chwile do tego dochodzilem, ale na wyjsciu do zew. systemu audio nie ma sygnalu o stalej mocy, tylko o takiej jak ustawisz w TV ...
Mam nadzieje ze pomoglem

pozdrawiam
Buster
 

subzer0

New member
Doczekaliśmy się w końcu własnego miejsca na forum:D
Proszę Moderatora o przeniesienie wątka do Tylnej Projekcji.
Pozdrawiam
 
Do góry