TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

patryklen

New member
Witam serdecznie!

Dziś dzień stałem się posiadaczem owego modelu [ szczęśliwym wypadałoby również dodać ]. Kolory bomba. Jakość obrazu w SD na satelicie CP to po prostu super. 3D jako tako nie sprawdzałem - brak okularów. Filmy z pendrive fajnie się odtwarzają - divx , rmvb - bez żadnych zająknięć, mkv nie sprawdzałem, ale jutro się jeszcze pobawię. TV podłączałem pod PC i jest fajnie - gra przy takim "monitorze" daję wiele frajdy; ew... dając tici poprawka na input lag.. - nie jest zbyt wielki, ale tici odczuwalny co jednak nie przeszkadza w super grze. Głośniki grają spoko, nie charczą jak to inni tam byli skłonni zauważyć, no przynajmniej przy takich głośnościach jakich ja używam. Może jeszcze ktoś TV słucha [boosted] na 90% wartości VOLUME to na pewno zaczną charczeć, lecz póki co ja tego nie odczułem.
Ogólnie TV zasługuje na mocno 8,79 [hihi... lol] / 10 pkt - z uwagi na mało multimedialność, co jest raczej równoznaczne i oczywiste z posiadam internetu w TV (ale warto także zauważyć, iż odpłaca się nam za to pięknym obrazem, designem oraz 3D - ponadto cena jest równoznaczna z brakiem kilku, aczkolwiek, nie którym osobom przydatnych funkcji TV. Brak Skype - jest głównym powodem mego ubolewania - i TUTAJ TAKŻE MOJE PYTANIE. Czy Skype Jest Do Zrobienia Na Owy TV - powiedzmy przez jakichś undergroundowych ludzi zajmujący się programmingiem ? Bo może za wcześnie panikuje, od czego są ruscy :p - oni wszystko zrobią jeśli można :)

I kolejne pytanko chciałbym ukierunkować do ludzi, którzy wgrali soft 6.4 [final version]. Jakie zmiany zachodzą w tym sofcie, czy warto go instalować ? Obecnie posiadam 6.3 z grudnia .11r.

P.S VIOLATOR74 - powiem tak - nigdzie nigdy nie słyszałem, że to niewskazane, ale ja nakładałem okulary 3D typu [od jakiegoś nowszego 46'' LED Sharpa Aquos] na okulary korekcyjne i efekt był taki sam jak bez, ale więc nie sądzę, iż okulary korekcyjne wpływałyby negatywnie na to jakoś. Na temat tego panasonic'a mogę powiedzieć Ci tyle. iż kolory , płynność i jakość obrazu w HD 3D[ film - sport - puszczany w ELDOMIE - sklepie ] normalnie kosmos.... [ pozytywnie znaczy ], co do tej Tośki.... to wiesz różnica między nim, a panasiem na pewno nie byłaby znacznie wielka, ponadto Tośka po kalibracji go na 200% przebija [pod względem kolorów], a jest prawie 2x tańsza :D

Dziękuję ślicznie i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
P.S VIOLATOR74 - powiem tak - nigdzie nigdy nie słyszałem, że to niewskazane, ale ja nakładałem okulary 3D typu [od jakiegoś nowszego 46'' LED Sharpa Aquos] na okulary korekcyjne i efekt był taki sam jak bez, ale więc nie sądzę, iż okulary korekcyjne wpływałyby negatywnie na to jakoś. Na temat tego panasonic'a mogę powiedzieć Ci tyle. iż kolory , płynność i jakość obrazu w HD 3D[ film - sport - puszczany w ELDOMIE - sklepie ] normalnie kosmos.... [ pozytywnie znaczy ], co do tej Tośki.... to wiesz różnica między nim, a panasiem na pewno nie byłaby znacznie wielka, ponadto Tośka po kalibracji go na 200% przebija [pod względem kolorów], a jest prawie 2x tańsza.



Dziękuję ślicznie i pozdrawiam.[/QUOTE]


Dzieki za info :) odnosnie panasonica o ktorym pisze to jest w tej samej praktycznie cenie co toshiba :). Obecnie wlasnie mysle nad tym Panasoniciem albo Toshiba lub plazma samsunga D6900 :D . Zobaczymy na wiosne bo wiosna planuje zakup :D
 

patryklen

New member
Witam!

Dziś dzień jest dniem drugim od zakupu Tośki. I szczerze powiem, że po dzisiejszym seansie kinowym : Avatar [1080p - BluRay] - jestem w szoku jakości obrazu jakiego doświadczyłem w obcowaniu z tym TV. Kolory boskie. Igiełka obraz. Oj.. niech tylko kupię okulary do 3D - to będzie dopiero coś. Póki co jestem bardzo zadowolony z zakupu. Ludzie, którzy kupią/kupili lub zamierzają kupić - na pewno nie wydadzą pieniążków w błoto. Po indywidualnej zabawie z kalibracją obrazu, można wyciągnąć bardzo piękne możliwości ponad standardowe ustawienia owego TV - które warto nadmienić i tak są cudne. Warto się naprawdę pobawić z kalibracją, nic nas to nie boli, a możemy wiele zyskać ponadto w razie niepowodzeń lub uzyskaniu odwrotnej do zamierzonej jakości obrazu ustawień można je po prostu zresetować do fabrycznych, a więc problemu nie ma. Do dzieła, bo naprawdę - WARTO!!

P.S Ludziska będę taki dobry i nie każę Wam szukać oraz zapodam gotowy linczek do super poradnika na temat kalibracji TV : http://www.komputerswiat.pl/poradni...3-kalibracja-z-uzyciem-obrazow-testowych.aspx

Aczkolwiek zastanawiam się nad odpowiednią do owego modelu pod względem jakości obrazu alternatywą o dużo bardziej wzbogaconej gamie funkcji internetowych [bo nie oszukujmy się są one naprawdę, że tak krótko, ale rzeczowo ocenie - do dupy] tj. Skype, przeglądarka, YouTube [ w znośnej wersji ] oraz ew.. Ipla. Przy zachowaniu budżetu w granicach 2500zł. Jakie firmy proponują owe funkcje internetowe w dobrej jakości podczas ich użytkowania. Jaki model jesteście w stanie podsunąć ?

Wracając jeszcze na chwilkę do Tośki. Dziś dzwoniłem do Toshiba Polska - właśnie z zapytaniem o ewaluację ich oprogramowania pod kątem funkcji, aplikacki internetowych - pracownik odpowiedział na to tak, iż wszelkie prace będą / już trwają, w najbliższych miesiącach można się spodziewać poszerzenia o aplikacje Ipla. Ewaluacja będzie trochę trwała z uwagi na to, iż Toshiba podpisuje [ dopiero ?? - wtf ?] umowy z korporacjami, by móc bez żadnych problemów przerabiać i wykorzystywać je na własne potrzeby, w ich produktach.
Ogólnie myślę, że TV jest naprawdę super, jednakże Toshiba ma jeszcze dość sporo do dopracowywanie w swojej ofercie multimedialnej[internetowej], chociaż obraz jaki oferują ich produkty są naprawdę bardzo dobrej jakości przy zachowaniu odpowiednio wygórowanych cen, które na pewno będą świetnie przypadać ludziom, których portfele niestety nie są grubsze niż grubość obudowy matrycy naszych Tosiek.

Dzięki piękne i pozdrawiam. :)
 
Ostatnia edycja:

patryklen

New member
@keniol91 - wynik w trybie GRA oscyluje się w granicach - 38ms. To jest świetnym wynikiem. Na pewno sprawi wieleee przyjemności gra na tym TV.
 

Rocq

New member
W weekend zajrzal do mnie instalator kablówki no i trafilismy na mały problem z kartą CAM do dekodowania sygnalu cyfrowego.

Po pierwsze to sam moduł siedzi w złączu bardzo kiepsko, bardzo płytko (od frontu jest na równi z ramką :|, to chyba lekkie niedopatrzenie projektantów Tośki)
Po drugie, po włożeniu karty do modułu TV pokazał kilka razy informację, że odłączono moduł CAM.

Pytanie, czy to wina TV, że ma takie kiepskie gniazdo, że sama grawitacja rozłącza moduł, czy może dostawca TV cyfrowej ma kiepskie moduły ?

Oczywiście finalnie mam dekoder stacjonarny :/ co mi nie z w ząb nie pasuje, bo to dodatkowe zbędne ustrojstwo na szafce :/
Fakt , że dekoder ma więcej funkcji niż TV, ale teraz muszę używać dwóch pilotów ...

Jakby ktoś miał ten moduł w TV, to poproszę o jakieś foto i info czy to w ogóle działa .
 

mariusz7801

New member
Cytat:
Napisał mariusz7801
witam mam podobny problem . 3 tyg temu kupiłem Tv Tl 838 oraz dekoder sagemcom hd cyfra + .
Zauważyłem że przy kanałach sd co jakiś czas się obraz przycina ( chwilowa stop klatka ). czy to wina dekodera ?
filmy z usb podpięte do tv idą płynnie.

Mam małą czaszę anteny ( chyba to jest 60cm ) w salonie cyfry twierdzili że do oglądania programów hd muszę mieć duży talerz . Kanały hd chodzą dobrze tylko niekiedy z sd jest gorzej .Może to wina małego talerza ?
siła sygnały 76 % , jakość 75 %


"To chyba nie wina talerza. Mam 85 cm i jest to samo, a na poprzednim telewizorku 32 lg3000 to przycinanie nie występowało. A tak na marginesie to przy mniejszej czaszy powinno być gorzej na kanałach HD. Nie jest to wina dekodera, bo też testowałem inne. Wymieniałem już ten tv na inny tego samego producenta i ten sam model i jest to samo. Najdziwniejsze jest to, że po podłączeniu anteny szerokopasmowej i odpaleniu telewizji cyfrowej naziemnej jest to praktycznie niezauważalne. Aktualizowałem nawet soft do najnowszego, ale nie ma zmiany w tej kwestii.
Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?"
 

heniok

New member
Witam

jestem szczęśliwym posiadaczem tej toshiby, w tej cenie obraz naprawdę niezły aczolwiek mam jeden mały problem z odtwarzaniem filmów *.mp4 przez usb. Telewizor zacina plik przy ok. 2h 08 minut, krótsze filmy śmigają bez problemu, wie ktoś może czy można temu jakoś zaradzić?
 

mariusz7801

New member
Cytat:
Napisał mariusz7801
witam mam podobny problem . 3 tyg temu kupiłem Tv Tl 838 oraz dekoder sagemcom hd cyfra + .
Zauważyłem że przy kanałach sd co jakiś czas się obraz przycina ( chwilowa stop klatka ). czy to wina dekodera ?
filmy z usb podpięte do tv idą płynnie.

Mam małą czaszę anteny ( chyba to jest 60cm ) w salonie cyfry twierdzili że do oglądania programów hd muszę mieć duży talerz . Kanały hd chodzą dobrze tylko niekiedy z sd jest gorzej .Może to wina małego talerza ?
siła sygnały 76 % , jakość 75 %


"To chyba nie wina talerza. Mam 85 cm i jest to samo, a na poprzednim telewizorku 32 lg3000 to przycinanie nie występowało. A tak na marginesie to przy mniejszej czaszy powinno być gorzej na kanałach HD. Nie jest to wina dekodera, bo też testowałem inne. Wymieniałem już ten tv na inny tego samego producenta i ten sam model i jest to samo. Najdziwniejsze jest to, że po podłączeniu anteny szerokopasmowej i odpaleniu telewizji cyfrowej naziemnej jest to praktycznie niezauważalne. Aktualizowałem nawet soft do najnowszego, ale nie ma zmiany w tej kwestii.
Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?"


na starym dekoderze philipsa sd którego podłączyłem na kilka dni (przez EURO złącze ) również zacinania .Wcześniej pisałem że na kanałach hd jest wszystko dobrze ( występują również zacięcia ale bardzo rzadko)
na kanałach SD zacięcia są bardziej nasilone . Głównie jak oglądam TVP wiadomości ,teleexpress również, eurosport, discovery .( wszystko cyfra + przez hdmi ).

Może ktoś mnie poratuje gdzie jest problem czy to wadliwy tv czy coś innego ?
Z góry dzięki za pomoc .
 

fatis

New member
Witam serdecznie. Nabyłem w/w telewizor. Na razie jestem pod wrażeniem i faktycznie może po za tymi brakami funkcji internetowych jest super. Z drugiej strony z takiech serwisów jak ipla obejżałem jeden film wiec płakać za tym nie będę.

PYTANIE: Mogłby mi ktoś zapodać tutorial jak przez LDNA tv przeczyta filmy. Przez Serviio i WMP leci pięknie mp3 i jpg. Z filmami nie moge sobie poradzić.
 

keniol91

New member
Witam jestem od przed wczoraj posiadaczem tego TV i szczerze mówiąc obraz sredni jak z kompa odpalę film full HD to wcale rewelacji niema obraz piękny na hollywood czysty ale zamula na pc myszka z kolei w trybie PC brzydki obraz a myszka smiga
youtube HD obraz fatalny granie??? GTA IV fajnie nie powiem TV ??? srednio mam lcd panasonic i plazme panasonic i canal + wydaje mi się ładniejsze??? kalibracja ??? winna jest? niewiem ale szczerze mówiąc tylko 3D na Canal Plus zrobiło na mnie wrażenie.......
 

patryklen

New member

O właśnie. Apropos kalibracji. Kiki rozumiem, że nie chcesz podawać kalibracji, ze względu na to, że może ludzie tak zarabiają na chlebek, ale czy chociaż mógłbyś z łaski swojej jakoś nakierować lub podrzucić jakiś poradniczek, który będzie w stanie pokazać lub pokierować nami tak, abyśmy sami Sobie dali radę skalibrować.. ekranik, bo kalibracji w tym TV naprawdę daje fajne efekty, sam kalibrowałem, ale niestety jakoś i to nie przypadło mi do gustu i dlatego prosiłbym w swoim jak i imieniu wielu pewnie forumowiczów - user'ow o pomoc w tym kierunku :)

Dzięki piękne z góry.
Pozdrawiam.
 

tyrwe

New member
Przestawiłem na niemcy i w menu pojawił się wybór źródła (antena,kabel) ale pojawił sie inny problem,mianowicie wyszukuje mi wszystkie 47 kanałów i jest ok a jak chcem je posortowac to pokazuje mi tylko 7 kanałów a jak zmieniłem na danie to tez wyszukał 47 kanałów ale do sortowania mam tylko paczke tvn?Znacie jakie powinny być ustawienia bo trace juz głowe?
 

keniol91

New member
Kiki ale czy kalibracja daje tak duzo oglądam film MKV 1080p i widze duze piksele na ekranie obraz mało wyraźny wogóle nie ostry...;/ ja rozumiem ze mozna kaliborawć ale az tak sie da? jutro będe mial ps3 i film na bluray jezeli tam tez obraz będzie taki to szok :O:O jezeli chodzi o efekt 3D to naprawde jetem zadowolony juz pisalem na canal + 3d film dokumentalny o jaskini fantastyczny....i obraz takze ale juz np. cos z usb nawet 1080p dla mnie brzydki
 

kudys11

Member
Nie wiec co i jak puszczacie na tych swoich tośkach że narzekacie na jakość.
U mnie zarówno przez USb, HDMI i DLNA jest obraz kryształ, aż chce się oglądać.
Obraz nie kalibrowany przez firmę.
Sam dostroiłem sobie ustawienia pod swój gust i czerpię pełną satysfakcję z oglądania, że o 3D nie wspomnę bo wymiata po całości !!!
Nawet obraz ze zwykłego analogu jest przyzwoitej jakości (leprzy niż na Grundig 32'' LCD HDready)
 
Do góry