TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

pioczel

New member
hej 3 dni temu kupiłem sobie okulary 3D, mecze się i męcze ale 3D z USB mi nie działa, przeczytałem całe forum wgyrwałem soft i nic czy ktos komu działa pomoze ?
musi działać.okulary oczywiście naładowałeś i włączyłeś?guzik 3d na pilocie też?póżniej tylko akceptujesz regulamin i położenie obrazu .....soft oczywiście nie jest jakiś stary?
 

oliner

New member
Mam soft 6.4.0J. MAr 05 2012-55.4.02.0
MBOT 00518742
MFC 240226
okulary naładowane
film 3 d mkv ponad 4gb
gdy właczam film biore quick ustawinia 3D -> i potem mam aktywna opcje tylko wybierz format 2D, niestety format 3 D nie działa pomocy??
 

oliner

New member
Mam soft 6.4.0J. MAr 05 2012-55.4.02.0
MBOT 00518742
MFC 240226
okulary naładowane
film 3 d mkv ponad 4gb
gdy właczam film biore quick ustawinia 3D -> i potem mam aktywna opcje tylko wybierz format 2D, niestety format 3 D nie działa pomocy??
 

lukpep

New member
takie pytanko - jaki dzwiek wypluwa z siebie optyk? Chodzi mi o format. Kabel podlaczony jest pod apli pioneera VSX-527 - w przypadku ogladania TV wiadomo jest to sygnal stereo ktory na ampli rozszerzam sobie rowniez na tyle kanaly. Gdy jednak puszczam film z USB ze sciezka 5.1 (AC3 bo DTSa oczywiscie TV nie lyka) to spodziewalbym sie jednak ze wszystkie kanaly pojda po optyku - otoz nie. - Graja tylko fronty tak jak w przypadku dzwieku z telewizora. Wiec czy optyk przesyla tylko stereo czy moze sam TV i tak robi downmix sygnalu 5.1 do stereo podczas ogladania?
 

kudys11

Member
Mam soft 6.4.0J. MAr 05 2012-55.4.02.0
MBOT 00518742
MFC 240226
okulary naładowane
film 3 d mkv ponad 4gb
gdy właczam film biore quick ustawinia 3D -> i potem mam aktywna opcje tylko wybierz format 2D, niestety format 3 D nie działa pomocy??

A jakie masz to 3D?
Tv obsługuje tylko SBS lub OU czyli obraz obok obrazu lub jeden pod drógim
 

kudys11

Member
A jak byś ocenił działanie 3d w tym tv w skali 1-10 (chodzi mi tylko o jakość obrazu) i porównał go do tego samsunga co masz w podpisie?

Przygotowyję się do porównania 3D
Ściągam (tą samą kopię) zachwalanego avatara, który na Tośce mnie nie poruszył, zobaczymy jak będzie na samsungu. Jek tylko będe miał odniesienie napewno naiszę.
 

accee

New member
w nawiązaniu do tematu "kompatybilność okularów 3d" czy ktoś może potwierdzić iż z tl838 działają okulary samsung ssg-4100gb, które są znacznie tańsze od dedykowanych toshiby

potwierdzam!! Okulary łączą się po bluetooth i działają bez problemu. Testowane z modelem tl938.
 

paeru

New member
Bez reklam
Jak wyglądał proces łączenia się okularów? Ja próbowałem je zgrać, ale mi się nie udało. Trzeba było przytrzymać przycisk, wykonać jakąś inną czynność?
 

kuncio

New member
również próbowałem w markecie połączyć się z tymi okularami niestety bez powodzenia, próbowałem poprzez przytrzymanie przycisku na okularach, testowane z tl838, powiedz jak to zrobiłeś :)?
 

accee

New member
również próbowałem w markecie połączyć się z tymi okularami niestety bez powodzenia, próbowałem poprzez przytrzymanie przycisku na okularach, testowane z tl838, powiedz jak to zrobiłeś :)?

Witam.

Małe sprosotwanie!!

Otóż okulary SSG-4100GB NIE DZIAŁAJĄ Z TOSHIBĄ!!! MÓJ BŁĄD!!!!!

testowałem to w sklepie gdzie obok Toshiby stał Samsung 3D. I to wprowadziło mnie w błąd, gdyż okulary parowały się z Samsungiem a działały wtedy poprawnie na Toshibie. Po wyłączeniu Samsunga okulary wyłączały się.

Przepraszam z wprowadzenie w błąd.
 

kudys11

Member
Napisał krzyyh
A jak byś ocenił działanie 3d w tym tv w skali 1-10 (chodzi mi tylko o jakość obrazu) i porównał go do tego samsunga co masz w podpisie?

Przygotowyję się do porównania 3D
Ściągam (tą samą kopię) zachwalanego avatara, który na Tośce mnie nie poruszył, zobaczymy jak będzie na samsungu. Jek tylko będe miał odniesienie napewno naiszę.

Witam jestem po teście 3D, pierwsze 30min filmu (było już puźno) rewelacyjne postrzeganie głębi obrazu, na tośce to wyglądało zwyczajnie. 3D bardziej mi się podoba na Samsungu choć to może być spowodowane formatem ektanu (Tośka 40", Samsung 46"). Okulary bez porównania lepsze od Tośki (stabilne, estetyczne i praktyczne w przechowywaniu) w Samsungu jest to plastik na baterie z dołączanymi zausznikami nie praktyczne w przechowywaniu
 

silver007

New member
A czy ktoś wie jak przewinąć film odtwarzany z usb szybciej niż na podglądzie? Bo przy uruchamianiu odtwarzania z pen drive'a mamy do wyboru 5 szybkości przewijania. Z tym, że nawet najszybsza nie jest zbyt wygodna, kiedy chcę przewinąć 2,5h filmu... Da się zrobić to jakoś skokowo?
 
Do góry