TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

arko07

New member
Mam tą wersję softu i MFC ,jedynie Mboot mam fabryczny 00480288. Szarpnięć brak za to pasków jest nieporównywalnie więcej niż na sofcie Z6.1.

Spróbuję jeszcze zmienić Mboot ale to chyba nic nie pomoże :(
 

voy2

New member
Co to może być, że TV gubi kanał? tzn. po strojeniu mam pałną listę kanałów (107 - kablówka), i czasem po godzinie, czasem następnego dnia jest ich tylko 96 i zawsze brakuje tych samych (NatGeo, TV4, Planet, AleKino itd).
Czy ktoś spotkał się już z czymś takim? Dodam, że nie ma żadnych pasków, szarpnięć, obraz jest super.
Mam soft: 6.4.0J.1-55.4.02.0
MBOOT: 00518742
MFC : 240226
 

sprokciu

New member
Co to może być, że TV gubi kanał? tzn. po strojeniu mam pałną listę kanałów (107 - kablówka), i czasem po godzinie, czasem następnego dnia jest ich tylko 96 i zawsze brakuje tych samych (NatGeo, TV4, Planet, AleKino itd).
Czy ktoś spotkał się już z czymś takim? Dodam, że nie ma żadnych pasków, szarpnięć, obraz jest super.
Mam soft: 6.4.0J.1-55.4.02.0
MBOOT: 00518742
MFC : 240226


A sprawdzałeś szarpnięcia na sygnale tv hd ? np. naziemnej , bo u mnie na analogu i cyfrowej kablówie też nie ma, a na hd są ....,,,,

dlatego oddaję do serwisu, a tytuł wątku w którym piszemy wydaje mi się średnio aktualny,,,,,, u mnie nastąpiło niemiłe rozczarowanie ,
pozdrawiam
 

kudys11

Member
Co to może być, że TV gubi kanał? tzn. po strojeniu mam pałną listę kanałów (107 - kablówka), i czasem po godzinie, czasem następnego dnia jest ich tylko 96 i zawsze brakuje tych samych (NatGeo, TV4, Planet, AleKino itd).
Czy ktoś spotkał się już z czymś takim? Dodam, że nie ma żadnych pasków, szarpnięć, obraz jest super.
Mam soft: 6.4.0J.1-55.4.02.0
MBOOT: 00518742
MFC : 240226

Jeśli korzystasz z tunera DVB-C to tak się dzieje na starszym sofcie
Zainstaluj najnowszy soft z botem i MCF
Szarpania i pasów nie powinno być.
 

kudys11

Member
A sprawdzałeś szarpnięcia na sygnale tv hd ? np. naziemnej , bo u mnie na analogu i cyfrowej kablówie też nie ma, a na hd są ....,,,,

dlatego oddaję do serwisu, a tytuł wątku w którym piszemy wydaje mi się średnio aktualny,,,,,, u mnie nastąpiło niemiłe rozczarowanie ,
pozdrawiam


Przed oddaniem do serwisu nie zapomnij wgrać softu "J" bo to jest oficjalnie ostatnia wersja softu na polske.
Ja też oddałem swój do serwisu na DVB-T, HHB i paski. Serwis w bydgoszczy przetrzymał mi TV tydzień wgrali soft "S" i oddali bezczelnie twierdząc że jest wszystko OK. Zgłosiłem im reklamację naprawy i mają odesłać mój przypadek do Toshiba Polska w Biskupicach jako towar niezgodny z opisem. Pożyjemy zobaczymy co z tego wyjdzie.
 

sprokciu

New member
Przed oddaniem do serwisu nie zapomnij wgrać softu "J" bo to jest oficjalnie ostatnia wersja softu na polske.
Ja też oddałem swój do serwisu na DVB-T, HHB i paski. Serwis w bydgoszczy przetrzymał mi TV tydzień wgrali soft "S" i oddali bezczelnie twierdząc że jest wszystko OK. Zgłosiłem im reklamację naprawy i mają odesłać mój przypadek do Toshiba Polska w Biskupicach jako towar niezgodny z opisem. Pożyjemy zobaczymy co z tego wyjdzie.

Witaj,
tak też zrobiłem jest soft J. wgrany przez serwis, myślę że nagram im kamerą i wypalę płytkę, żeby wiedzieli czego szukać. Nie po to kupiłem tv żeby oglądać pasek....
zobaczymy co u mnie z tego wyjdzie,.....
ale nie odpuszczę
pozdrawiam
 

Calibretti

New member
film 3D

Witam
kupiłem dopiero co wersję 47" pow. TV. Mam nagrany na pendrivie film 3D (obraz góra-dół), wkładam do USB, odpalam, na nosie okulary Toshiby włączone i widzę dalej obraz podzielony. Kombinuję w ustawieniach, ale to nic nie daje, tak jakby tv nie rozpoznawał sygnału 3D.
Czy mogę liczyć na pomoc w tej kwestii, dlaczego tak się dzieje ?
Pozdrawiam
Krzysiek
 

kudys11

Member
Wciskasz mute na piloci (trzymając wciśnięty) wciskasz na panelu bocznym w TV drugi guzik od dołu.
Pojawia się meni TV na USB a strzałką obok OK przełanczasz na USB na TV.
Wybierasz interesującą cię pozycję i zatwierdzasz OK.

Dla ciekawostki:
Mute + pierwszy guzik - tryb serwisowy
Mute + drugi guzik - ustawieniu trybu hotelowego
Mute + trzeci guzik - kopiowanie ustawień
 

kudys11

Member
Witam
kupiłem dopiero co wersję 47" pow. TV. Mam nagrany na pendrivie film 3D (obraz góra-dół), wkładam do USB, odpalam, na nosie okulary Toshiby włączone i widzę dalej obraz podzielony. Kombinuję w ustawieniach, ale to nic nie daje, tak jakby tv nie rozpoznawał sygnału 3D.
Czy mogę liczyć na pomoc w tej kwestii, dlaczego tak się dzieje ?
Pozdrawiam
Krzysiek

Na pilocie jest przycisk 3D i nim włączasz, a jaki masz soft w wersji sklepowej, bo dopiero od softu (bodajże) 6.3 było można oglądać 3D z pendrive
 

paeru

New member
Bez reklam
Witam
kupiłem dopiero co wersję 47" pow. TV. Mam nagrany na pendrivie film 3D (obraz góra-dół), wkładam do USB, odpalam, na nosie okulary Toshiby włączone i widzę dalej obraz podzielony. Kombinuję w ustawieniach, ale to nic nie daje, tak jakby tv nie rozpoznawał sygnału 3D.
Czy mogę liczyć na pomoc w tej kwestii, dlaczego tak się dzieje ?
Pozdrawiam
Krzysiek

3D na pilocie, opcja bok do boku. Jeśli przycisk 3D nie działa, podłącz TV do internetu i zaktualizuj. W początkowych softach TV nie obsługiwał 3D poprzez USB.
 

frez

Member
U mnie:
- pierwszy od góry - ustawienia hotelowe
- drugi - kopiowanie ustawień
- trzeci - pokazuje jakieś informacje w lewym górnym rogu

Czy podczas kopiowania ustawień kopiuje się też lista kanałów?
 
Do góry