TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

keisfot

New member
kukes1 pewnie masz w ps3 opcje full rgb włączoną na ograniczony i dlatego masz wyblakłą czerń..A żeby wyłączyć efekt teatru to trzeba pewnie wyłączyć wogóle ocje active vision i bedzie po kłopocie :)
 
Ostatnia edycja:

keisfot

New member
W instrukcji przy opisie pilota jest napisane, ze przycisk play/pauza w trybie TV to stopklatka
Czy to błąd? Bo według spec TL838 nie posiada żadnych funkcji PVR

Czy też ta funkcja jest i zatrzymuje obraz bez zapisywania na pamięć USB?



Tak ta funkcja jest i zatrzymuje obraz bez zapisywania na pamięć usb :)Zresztą dziwne ,że o to pytasz przecież chyba masz ten tv i możesz sam to sprawdzić co nie ?:-o
 

keisfot

New member
Dlaczego kiki nie zmierzył input laga i nie dodał go do testu, pomimo wielu obietnic? Targi już dawno się zakończyły a ludzie nadal czekają... profesjonalizm spadł na łeb, na szyję. :-?

Dla mnie to bardzo istotny parametr, a opinie z zewnątrz są skrajne: jedni piszą o 40ms, w jakimś teście wyszło z kolei ponad 60ms... jaka jest prawda? CZY TEN TV NADAJE SIĘ DO GIER?

Ja co prawda zbyt długo na tym tv nie grałem(mam ps3)bo raptem ze 2 godziny ale wydaje mi sie ,że taki jakby lekki lag jednak jest wyczuwalny... Dokładnie sie jeszcze na temat wypowiem jak znajde czas i odpale jeszcze raz moją ps3 na tym tv:)
 
Ostatnia edycja:

keisfot

New member
Ktoś mi może napisać dlaczego po podłączeniu zwykłej anteny niechce mi wyszukać żadnych programów dvbt i analogowych i wyskakuje mi komunikat na dole ekranu ,że niby jest brak sygnału?Jeszcze to,że mi programów w dvbt nie znalazło to jestem wstanie zrozumieć bo może mam źle ustawioną antene ale żeby niemogło znaleźć żadnego kanału na anologu to jest dla mnie bardzo dziwne:confused:Jak ktoś wie w czym może tkwić problem to niech da znać,pozdro:)
 

fatis

New member
CIEKAWOSTKA!
Wbrew temu co pisała Toshiba na swoim fanpage na facebooku, dziś w TV wyskoczył komunikat o aktualizacji i się zaaktualizował! Czyli jednak działa update przez lan. No w końcu jakieś dobre wieści :)
Dla zainteresowanych dodam że sam zaaktualizowałem wcześniej do wersji 6.4.0. Teraz TV dossał sobie 6.4.0J.
Pozdrawiam
 

kudys11

Member
Było już pisane wcześniej (czytać temat od początku zamiast pytać w kółko o to samo)
literka na końcu oznacza kraj na który był produkowany
 

Pavel79

New member
Witam,

Mam pytanie do wszystkich posiadaczy tego telewizora. Otóż w ubiegły piątek, zachęcony pozytywnymi opiniami z tego forum, nabyłem go dla mojego dziadka. Dziadek lubi oglądać sport, przede wszystkim boks i piłkę nożną. Niestety podczas oglądania spotkań piłkarskich i siatkarskich - głównie na kanałach Polsat Sport HD i Eurosport HD ale nie tylko, na zwykłych kanałach cyfrowych też jest to widoczne, zauważyłem bardzo wyraźny efekt smużenia dookoła zawodników, tak jakby najbliższe ich otoczenie stawało się bardzo rozmyte. Wygląda to naprawdę kiepsko. Efekt ten występuje tylko przy dynamicznych scenach, przy statycznych tego efektu nie ma a obraz jest bardzo dobry. Bawiłem się chyba wszystkimi ustawieniami obrazu ale efekt pozostał bez zmian.

Dodamy tylko, że sygnał pochodzi z telewizji cyfrowej UPC, jednak dekoder cyfrowy jest jeszcze z Astera, bo dziadek był wcześniej ich abonentem.

Sam posiadam "starego" sharpa LC-32D44, też z sygnałem cyfrowym z UPC i na sporcie smużenia też się zdarzają ale nie są aż tak duże i wyraźne.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim zjawiskiem?
 

patryklen

New member
Witam!

Właśnie otrzymałem okularki 3D - FPT-AG02G - model. Efekty są naprawdę supeer.. Ktoś kto widział 3D tylko jeszcze za czasów technologi red/cyan niech liczy na wielkie pozytywne zdziwienie. Tzw.. crosstalkingu póki co nie zauważyłem wielkiego, a już za Sobą mam Transformers 3D oraz Avatara obejrzanego. Chociaż w demku 3D w momencie, gdy skaczą o tyczce, tyczka "wychodząc" z telewizora pozostawia obok tyci duszka, ale poza tym nie zarejestrowałem większych problemów. Z jasnością też nie jest tak najgorzej jak to kolorują ludzie, choć nie powiem prawdą jest to, że obraz jest ciemniejszy, ale to jest spowodowane tym, że takie są soczewki.

A tak już poza moją opinią posiadam kilka pytań do posiadaczy już okularków:

- Ile czasu mniej więcej je ładować ? [książkowo niby 23h, a jak to w rzeczywistości wygląda?]

- Czy stan naładowania okularków wpływa na jakość efektu 3D ? [Moim zdaniem nie, gdyż np. poziom naładowania baterii w telefonie nie wpływa na jakość rozmów telefonicznych lub słuchania muzyki. - tak ja to odbieram, a jak jest z tym ?]

Dzięki bardzo z góry.. :)
Pozdrawiam.
 

bif4

New member
smużenie

Witam
U mnie występuje dokładnie ten sam efekt "bardzo wyraźny efekt smużenia". Posiadam Cyfrę+.
Generalnie nie jestem zadowolony z tego tv. Uważam że, na moim starym Panasoniku 32lx60 maiałem dużo lepszy obraz. Tu na forum dużo ludzi pisze o potrzebie wprowadzenia odpowiednich ustawień, ale nikt takich nie zrobił.... Generalnie telewizorek piękny z wyglądu ale bardzo kulawy obraz... Wiem że cudów w takiej cenie nie ma ale....

Witam,

Mam pytanie do wszystkich posiadaczy tego telewizora. Otóż w ubiegły piątek, zachęcony pozytywnymi opiniami z tego forum, nabyłem go dla mojego dziadka. Dziadek lubi oglądać sport, przede wszystkim boks i piłkę nożną. Niestety podczas oglądania spotkań piłkarskich i siatkarskich - głównie na kanałach Polsat Sport HD i Eurosport HD ale nie tylko, na zwykłych kanałach cyfrowych też jest to widoczne, zauważyłem bardzo wyraźny efekt smużenia dookoła zawodników, tak jakby najbliższe ich otoczenie stawało się bardzo rozmyte. Wygląda to naprawdę kiepsko. Efekt ten występuje tylko przy dynamicznych scenach, przy statycznych tego efektu nie ma a obraz jest bardzo dobry. Bawiłem się chyba wszystkimi ustawieniami obrazu ale efekt pozostał bez zmian.

Dodamy tylko, że sygnał pochodzi z telewizji cyfrowej UPC, jednak dekoder cyfrowy jest jeszcze z Astera, bo dziadek był wcześniej ich abonentem.

Sam posiadam "starego" sharpa LC-32D44, też z sygnałem cyfrowym z UPC i na sporcie smużenia też się zdarzają ale nie są aż tak duże i wyraźne.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim zjawiskiem?
 

patryklen

New member
Witam
U mnie występuje dokładnie ten sam efekt "bardzo wyraźny efekt smużenia". Posiadam Cyfrę+.
Generalnie nie jestem zadowolony z tego tv. Uważam że, na moim starym Panasoniku 32lx60 maiałem dużo lepszy obraz. Tu na forum dużo ludzi pisze o potrzebie wprowadzenia odpowiednich ustawień, ale nikt takich nie zrobił.... Generalnie telewizorek piękny z wyglądu ale bardzo kulawy obraz... Wiem że cudów w takiej cenie nie ma ale....


Kolego... i tu się mylisz.. Bo niestety tak jest na tych programach u mnie Polsat Cyfrowy tak samo potrafi może nie tyle przy smużyć co jedynie troszeczkę zaszumić i stracić na ostrości przy oglądaniu na przykład Polsat Sport HD, ale dzieje się to tylko wtedy kiedy kamera z daleko co jest dosyć normalnym efektem, bo jeśli na przykład leci boks to wszystko pięknie elegancko odbiera... Full HD, że się tak wyrażę. Poza tym to nie jest wina TV, a jedynie providera czyli usługodawcy. Jeśli obraz odtwarzany powiedzmy z dysku w jakości 720p nie posiada takiego efektu, a nie posiada to jest to wina usługodawcy lub tj.. także mogą problemy stać po stronie anteny, dekodera, a w tym jakość sygnału i moc sygnału. Prawdę powiedziawszy nie narzekaj na owy TV, bo jest on świetny w owej klasie cenowej.

Dzisiaj podłączałem kompa przez HDMI->TV, grałem w gre Crysis 2 z włączonym efektem 3D SBS i pięknie działa... tj.. warto zauważyć, że input lag jest na tyle niski, że spokojnie można grać w takie FPS'y. Nasze Tośki moim zdaniem to cudka, a nie TV jak w takiej cenie i z taką jakością obrazu - oczywiście wymaga on kalibracji, ale to już indywidualna kwestia - orzech, który każdy musi na swój sposób rozgryźć.

Pozdro. :)
 

bif4

New member
Tylko dlaczego nie miałem tego efektu smużenia na starym tv a teraz mam ???
Wraz ze zmianą telewizora zepsół mi się dekoder, lub pogorszył się sygnał z anteny ??? :D

Pozdrawiam ;)

Kolego... i tu się mylisz.. Bo niestety tak jest na tych programach u mnie Polsat Cyfrowy tak samo potrafi może nie tyle przy smużyć co jedynie troszeczkę zaszumić i stracić na ostrości przy oglądaniu na przykład Polsat Sport HD, ale dzieje się to tylko wtedy kiedy kamera z daleko co jest dosyć normalnym efektem, bo jeśli na przykład leci boks to wszystko pięknie elegancko odbiera... Full HD, że się tak wyrażę. Poza tym to nie jest wina TV, a jedynie providera czyli usługodawcy. Jeśli obraz odtwarzany powiedzmy z dysku w jakości 720p nie posiada takiego efektu, a nie posiada to jest to wina usługodawcy lub tj.. także mogą problemy stać po stronie anteny, dekodera, a w tym jakość sygnału i moc sygnału. Prawdę powiedziawszy nie narzekaj na owy TV, bo jest on świetny w owej klasie cenowej.

Dzisiaj podłączałem kompa przez HDMI->TV, grałem w gre Crysis 2 z włączonym efektem 3D SBS i pięknie działa... tj.. warto zauważyć, że input lag jest na tyle niski, że spokojnie można grać w takie FPS'y. Nasze Tośki moim zdaniem to cudka, a nie TV jak w takiej cenie i z taką jakością obrazu - oczywiście wymaga on kalibracji, ale to już indywidualna kwestia - orzech, który każdy musi na swój sposób rozgryźć.

Pozdro. :)
 

Pavel79

New member
kudys11 i bif4 - dzięki za info i opinie
Wizyta technika z UPC zamówiona, choć podejrzewam że wiele to nie pomoże.
Ostateczny test wykonam sam, po prostu sprawdzę jak ten telewizor odbiera u mnie.
Jak dalej będzie taka lipa na sporcie to zwracam i biorę Sharpa LC-40LE630E albo Panasonica TX-L42E30E.

Jeszcze raz dzięki.
 

patryklen

New member
Tylko dlaczego nie miałem tego efektu smużenia na starym tv a teraz mam ???
Wraz ze zmianą telewizora zepsół mi się dekoder, lub pogorszył się sygnał z anteny ??? :D

Pozdrawiam ;)

Nie chodzi mi o to, że coś masz zepsute, a o to, że jakość sygnału może być nie za niska, przez co na większym ekranie bardziej widoczny jest owy efekt. Różnica między 40'' vs 32'' to 20cm w przekątnej ekranu, jest to już sporo :p Ja po przesiadce z 29'' na 40'' przez jakiś czas nie mogłem się przyzwyczaić. :p Trochę dziwne uczucie, ale teraz już jest OK. :D I naprawdę jeśli masz możliwość to ogarnij okularki 3D do Tośki i obejrzyj powiedzmy Sb film IMAX'owy pt. "Ocean przygód" najlepiej BR. No cośś pięęknego. :D naprawdę xdd. Tak żeby wesprzeć Cię na duchu także dodam, że u mnie też występuje efekt zaszumienia i braku ostrości, ale jedynie na Polsat Sport HD w czasie meczów, ale nie zawsze, niekiedy jest ostro jak na real, a czasami jak jakość SD z kablówki, no niestety.. konwersja robi swoje.

Dodam, że dekoder mam podłączony przez HDMI, a jak Ty masz ? Może problem leży po stronie połączenia z dekoderem.
===========================================================================
Jeszcze dzisiaj sprawdzę InputLag, wrzucę fotki dla potwierdzenia. :D
Aby wszyscy mogli Sb zobaczyć i uwierzyć :)


Pozdrawiam
 

kudys11

Member
kudys11 i bif4 - dzięki za info i opinie
Wizyta technika z UPC zamówiona, choć podejrzewam że wiele to nie pomoże.
Ostateczny test wykonam sam, po prostu sprawdzę jak ten telewizor odbiera u mnie.
Jak dalej będzie taka lipa na sporcie to zwracam i biorę Sharpa LC-40LE630E albo Panasonica TX-L42E30E.

Jeszcze raz dzięki.

Upieraj się o tuner z wyjściem HDMI. W końcu masz u nich zamówioną usługę w jakości cyfrowej, a taki sygnał puszczając po kablu euro generuje wielkie straty jakości. Sprawdź różnice przy podłączeniu na innym urządzeniu które jest wyposażone w HDMI i jakieś inne wyjście video.
Też miałem cyfrę podłączoną przez euro i nie widziałem wielkiej różnicy w stosunku do analogowe kablówki. Od kumpla pożyczyłem tunerek z HDMI i przejrzałem na oczy, zobaczyłem co to znaczy jakość cyfrowa, jeszcze tego samego dnia zamawiałem nowy tuner z HDMI (ponieważ cyfra dawała tuner na własność taki, jaki sam sobie wybrałem podczas zawierania umowy, więc nie było mowy o wymianie tunera w cyfrze)
 

bif4

New member
Dekoder do tv oczywiście mam podłączony kabelkiem HDMI 1.4
Okularki mam od momentu zakupu Tośki, gram w 3D na PS3 oraz zakupiłem "Perła Oceanów 3D".
3D to bardzio fajny dodatek.

Nie chodzi mi o to, że coś masz zepsute, a o to, że jakość sygnału może być nie za niska, przez co na większym ekranie bardziej widoczny jest owy efekt. Różnica między 40'' vs 32'' to 20cm w przekątnej ekranu, jest to już sporo :p Ja po przesiadce z 29'' na 40'' przez jakiś czas nie mogłem się
 

bif4

New member
Dekoder do tv oczywiście mam podłączony kabelkiem HDMI 1.4
Okularki mam od momentu zakupu Tośki, gram w 3D na PS3, ogladam filmy 3D na Cyfra+ oraz zakupiłem "Perła Oceanów 3D".
3D to bardzio fajny dodatek.
W sobote idę po nowy dekoder PACE PVR HD - obadam czy obraz się poprawi. Dam znać.
Pozdrawiam
 

plik

New member
A ja mam takie proste pytanie. Zakupiłem sobie okularki, naładowałem, ściągnąłem "Bitwę pod Grunwaldem" w 3D aby zobaczyć efekt i w momencie odpalenia z pendrive nie mogę przejść w tryb 3D, czemu?
 
Do góry