Toshiba 40 TL 838

witgit

New member
Ja miałem podobnie na lcd LG jak na tunerze ustawiłem 60hz , też czasami obraz skakał . Przestawiłem na 50 i grało dobrze. Zobacz w ustawieniach obrazu na dekoderze. Może cos pomorze.
 

adri991

New member
Wogóle nie ma ustawień na herca. Są jakieś inne pomysły??
Nieraz jak za szybko ruszy głową to obraz miga:(
Poradźcie coś
 

Danszy

New member
Kilka słów o obrazie

Witam,

Też przymierzam się do zakupu tego telewizorka. Proszę napiszcie jak wrażenia
ogólne z wyświetlanego obrazu. Przede wszystkim chodzi mi o odbiór sygnału SD,
bo HD to praktycznie na każdym TV jest extra wyświetlany. U mnie będzie podpięty
pod UPC.
Drugie pytanko to czy ten TV ma możliwość konwersji obrazu 2D -> 3D, tak jak to jest
np. w Samsungu lub LG?

pozdr.
 

adri991

New member
Danszy o tym telewizorze powiem ci tak:
- ja mam Cyfre + i że by sygnał SD dobrze odbierał to musiałem zmienić odbieranie sygnału na 1080p i jakoś daje radę ale np. na TVP 1 albo na polsacie występuja lekkie i rzadkie migania obrazu.
- facet w sklepie powiedzial mi że ten telewizor ma konwersję z 2D do 3D to aż mi gały wyszły na wierzch a czytałem na forach to inni powiedzieli że nie ma konwersji. Ale jak włączam 3D na normalnym programie to obraz się miesza że strasznie jest podwójny ale to strasznie ale nie wiem czy to 3D jest. W środę bede mieć okulary więc sprawde.

Pozdrawiam
 

paeru

New member
Bez reklam
Ale jak włączam 3D na normalnym programie to obraz się miesza że strasznie jest podwójny ale to strasznie ale nie wiem czy to 3D jest. W środę bede mieć okulary więc sprawde.

To nie jest konwersja, to tylko nałożenie na siebie obrazu, który nie jest nadawany w 3D. Ten model nie posiada konwersji.

Co masz na myśli pisząc "miganie obrazu"?
 

Adi75

New member
.mkv i inne

Witam,
jestem od kilku dni szczęśliwym jak na razie użytkownikiem i posiadaczem Toshiby 40tl838 i mam pytanie co do odtwarzania filmów w systemie .mkv, .264 itp, otóż część filmów z takimi rozszerzeniami jest odtwarzana a część niestety nie i zastanawiam się o co w tym chodzi. Kiedy wrzucam filmy to pojawiła mi się folder z obrazkiem taśmy filmowej, tytułem itp ale gdy chcę go odtworzyć okazuje się, że brak kodeka. Sprawdziłem soft jest z października 2011 roku. Liczę, że ktoś mi pomoże to rozwiązać. Z góry dziękuję.
 

paeru

New member
Bez reklam
Toshiba (jak i wiele innych producentów) nie obsługuję dźwięku w formacie DTS, który znajduje się w dużej części MKVów. Niestety, wykupienie DTS'a to droga impreza, i chyba tylko Samsung (i Panasonic?) mają je w swoich TV.

Najlepiej zaopatrzać się w filmy z dźwiękiem AC3. Do sprawdzenia, jaki format dźwięku ma nasz film, polecam program MediaInfo.
 

Adi75

New member
Dzięki za informację, sprawdziłem jeden z plików wskazanym programem i mam takie oto informacje:
- strumień video: AVC
- 2 strumienie audio: MPEG Audio (MP3)/DTS, polski 192 Kb/s, 48kHz, 2 kanały MPEG (MP3),
- strumień video: Anielski, 8,003 Kb/s, 1920*1080 (16:9) przy 25,000 k/s, AVC (High@L4.1)(CABAC /12Ref Frames

i o co tu chodzi?
 

Marrio33

New member
Adi75, przeczytaj raz jeszcze notkę paeru a potem informacje o Twoim filmie ( szczególnie w części '2 strumienie audio' ).

Wydaje mi się, że wniosek jest dość oczywisty ?
 

ilarios

New member
Witam,
Czy problem migania obrazu został rozwiązany? Mam ten sam model tv i również cyfrę+ (dekoder sagemcom HD) i również częste migotania obrazu w szczególności na TVP1 są obecne
 

Adi75

New member
No jak dla mnie nie, skoro jest MP3 i DTS to mogę sobie wybrać i chcę MP3 ale nic z tego, po prostu nie obsługiwany format i nic nie można z tym zrobić :(.
Mam tez coś jeszcze:
- strumień video: AVC,
- strumień audio: AC3,

i też plik nie jest obsługiwany, o co tu w końcu chodzi????
 

adri991

New member
ilarios napisał:
Witam,
Czy problem migania obrazu został rozwiązany? Mam ten sam model tv i również cyfrę+ (dekoder sagemcom HD) i również częste migotania obrazu w szczególności na TVP1 są obecne

U mnie nadal to występuje. Myślę że to wszystko przez Cyfrę +. Muszą niskiej jakości nadawać te programy. Chociaż zasięg anteny mam ponad 4 to i tak występuje miganie i zacinanie sięobrazu. Na jedynce zauważyłem to na serialu Plebania a na 2 na serialu Rodzina.pl jest ładny czysty obraz.
 

paeru

New member
Bez reklam
No jak dla mnie nie, skoro jest MP3 i DTS to mogę sobie wybrać i chcę MP3 ale nic z tego, po prostu nie obsługiwany format i nic nie można z tym zrobić :(.
Mam tez coś jeszcze:
- strumień video: AVC,
- strumień audio: AC3,

i też plik nie jest obsługiwany, o co tu w końcu chodzi????

W przypadku dwóch ścieżek, TV też może sobie nie radzić... Pewien nie jestem, bo nie znam dokładniej specyfiki tego urządzenia, ale wiem że Philipsy tak miały, że w przypadku dwóch ścieżek, gdzie jedną był format DTS, plik nie działał w ogóle (nia miały też opcji wyboru ścieżki), trzeba było usunąć ścieżkę DTS lub przekonwerterować ją na AC3.

Dziwi mnie druga sytuacja, bo zarówno AVC jak i MP3 sa obsługiwanymi formatami... Z tym plikiem wszystko OK? Jeśli tak, to ja nie mam pomysłów dlaczego to nie działa, naprawdę...
 

Adi75

New member
Dzięki, a już tak się ciszyłem z tv a tu klops a może pomoże nowy soft, widziałem, że jest z 12.01.2012r. tylko czy później można się cofnąc do aktualnego?
 
Do góry