Toshiba 46SV685 - test , wszystko o serii SV

maku626

New member
zakupiłem w zeszłym tygodniu 46SV685 i zacząłem się bawić kalibracją, ćwiczę różne opcje zaczerpnięte z netu i swoje własne i im więcej ćwiczę tym większy mam mętlik w głowie, podzielcie się proszę swoimi ustawieniami - jestem ciekaw co się Wam udało osiągnąć,

Mariusz
 

Alexxxxx

New member
Witam

Zakupilem pare dni temu 46 sv. Mam pytanie dlaczego nie widzi mojego zewnetrznego dysku? pendrajwa widzi :?

Robil ktos kalibracje juz?
 
Ostatnia edycja:

karnos

New member
witam
mam goraca prosbe zastanwiam sie na dwoma modelami: tosiba 46sv685 albo sharpem 46LE705 ktory kupic? odwieczny dylemat. prosze od podpowiedz z gory dziekuje
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
model 46SV 685 nie jest produkowany już od dwóch miesięcy.
Sharpy są z bieżącej produkcji .
Ale podaj proszę jakie masz warunki ?
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka max klasa cenowa ?
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Nie ma następcy. Seria SV jest najwyższa(w nowym katalogu po serii WL). Z tego co przedstawiciel handlowy mi w zeszłtym tygodniu powiedział seria SV685 JEST NADAL PRODUKOWANA! I będzie nadal. Służy do tego specjalne pomieszczenie w fabryce, tak więc nie jest składany na zwykłym Chassis. Ciekawostką jest pełny panel 10bitowy, a nie 8bit+FRC. Tak więc mamy najlepszy system 1mld kolorów stosowany na rynku. W razie pytań na priv:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie taką informację otrzymałem z fabryki.
Następcą SV 685 będzie CELL Regza - ale cena projektowana w listopadzie 20.000 zł . To i tak nie źle bo na świecie kosztuje dziś 10.000 $
 

Hartson

New member
Bez reklam
Dokładnie taką informację otrzymałem z fabryki.
Następcą SV 685 będzie CELL Regza - ale cena projektowana w listopadzie 20.000 zł . To i tak nie źle bo na świecie kosztuje dziś 10.000 $

W listopadzie 20.000 zł, to pewnie w marcu/kwietniu 2011 r. gdzieś z 15.000 zł
 

karnos

New member
co kupic cdn. :)

kiki dziękuje za szybka reakcje i zainteresowanie.
jeśli chodzi o specyfikacje i moje warunki wygląda to następująco:
- tv w salonie 24m2 odległość od ekranu 4m (max 4,5m)
- z nasłonecznieniem rożnie, ale ta sprawę załatwiają rolety wiec w tym temacie będzie ok
nawet w słoneczny dzień promienie nie dochodzą dalej jak na pól metra od okna,
wiec w tv nie ma mowy o odbijających sie promieniach słonecznych
- jeśli chodzi o programy nie jestem tv maniakiem i nie siedzę godzinami przed tv, za dnia
sporadycznie częściej wieczorem,
zależy mi na dobrym obrazie jak będzie jakiś meczyk albo jakiś dobry film akcji,
ale tu juz z góry ograniczone możliwości bo na dzień dzisiejszy to tylko telewizja
cyfrowa hd z kablówki, kanały hd występują ale przewaga zwykłych wszystko zależny od
wykupionych pakietów
- telewizor ma wisieć
- co do marki nie jest sprecyzowana wybierałbym raczej po jakości i specyfikacji jaka prezentuje dany producent
zainteresowanie moje przykuły sharpa full led serii le705, toshiba, i lg le8500,
3d to jeszcze nie ten czas wiec nie zależy mi na tym, priorytet to obraz do tej nieszczęsnej kablówki:)
- prog cenowy to raczej nie ma az takiego kolosalnego znaczenia wole dopłacić za jakości niż potem
żałować ale nie lubię płacić tylko za to ze cos w nazwie ma "mercedes"
- naturalnie podobają mi sie cienkie tv ale w związku z sygnałem jaki będzie to wszystkie krawędziówki odpadają,
boje się ze sobie nie poradzą (prócz nowego lg le8500), dlatego wygląd tez stawiam na dalszy plan
- jeśli chodzi o podłączane urządzenia sporadycznie laptop, ps3 to ma być głownie tv ale jak będzie
uniwersalny to na plus (i tu toshiba albo nowy lg le8500)
- wielkość tv 46", 47"

mam nadziej te informacje są wystarczające żebyś mógł mi coś doradzić, rozważę każda sugestie i propozycje
z góry dziękuje ze włączenie sie do dyskusji
 

karnos

New member
witam

wymienione przezemnie telewizory chodza na necie aktualnie max po 8500zl i ta cena to max
(nie biore tez pod uwage zadnych plazm tylko full led)

ale jak napisalem nie lubie placic za marke tylko za to co dany tv ma i jakie sa jego mozliwosci,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to wystarczy prawie na 55 SV 685 przy tej odległości . I ja byłbym za takim rozwiazaniem
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jak jest możliwe 200 Hz skoro ma 6 ms reakcji ?

Jeśli reakcja GTG wynosi 6ms, to w ciągu sekundy takich reakcji może być co najwyżej 163. Zatem to nic innego jak maksymalna częstotliwość odświeżania. Czym zatem jest 200 Hz ? Ściema czy mylę pojęcia ? W Filipku piszą o 1 ms zatem każdy obraz ma szanse poświecić przez kolejne 4 ms. A może po prostu w Tośce są wyświetlane 2 obrazy jednocześnie ? Tylko co wtedy z ostrością ?
 
Do góry