Thomson 55UA9806 czyli świat w zupełnie nowych kolorach. Quantum Dot czyli kropki kwantowe w roli głównej. Test otwarty !

gislantychy

New member
Jak ma grac w 4K, skoro sygnał nie jest w 4K. Dekoder podaje sygnał HD, to tak go rozpoznaje TV a że potem próbuje go skalować (lepiej, lub gorzej) do wyższej rozdzielczości, to już inna historia...


Właśnie o to mi chodzi - o skalowanie. Źle się może wyraziłem wcześniej.
Chodzi o to czy to jest domyślnie uruchomione - skalowanie do 4k - bo w ustawieniach nic takiego nie widzę.

Gislantychy...a jak wygląda sytuacja z dzwiękiem,czy faktycznie jest tak dobry ? Zamówiłem ten tv,we wtorek będzie juz u mnie☺

Dźwięk jest bardzo dobry. Porównuje go to mojego Philipsa kineskopowego - który miał nawet suba wbudowanego - jest słyszalna dynamika i efekt jakby surround - mimo iż ma tylko dwa głośniki. Ale to moja subiektywna opinia.
 

gislantychy

New member
Tak. TV 4K automatycznie skaluje do swojej rozdzielczości i nie da się tego włączyć/wyłączyć

Dziękuję - jutro na spokojnie będę poznawał TV od strony ustawień obrazu - sporo różnych filtrów - nie wiem co wnoszą. Ale wszystkiego na spokojnie się pewnie dowiem.

PS.
Skorzystałem z promocji i kupiłem za 4490 zł

Pozdrawiam
 

cezary69

New member
Bez reklam
Cena dobra tylko co z tym grzaniem? Przy takich temperaturach to długo nie wytrzyma, ale chyba tak te chińczyki mają bo podobnie grzeją się tcl czy qilive sprzedawane w auchan. Jeden bok czy góra jest tak gorąca, że ręki długo się nie da trzymać.
 

gislantychy

New member
Cena dobra tylko co z tym grzaniem? Przy takich temperaturach to długo nie wytrzyma, ale chyba tak te chińczyki mają bo podobnie grzeją się tcl czy qilive sprzedawane w auchan. Jeden bok czy góra jest tak gorąca, że ręki długo się nie da trzymać.

Jestem po ok 5 godzin użytkowania - góra jest ciepła ale nie gorąca. Można trzymać rękę i nic.
Zastanawiam się na podświetleniem matrycy - widać jakby z kątów do środka szło podświetlenie. Nie ma pełnej czerni na całym ekranie. Jest ustawienie podświetlenia - ale tak jak pisałem - potrzeba trochę czasu aby się tym pobawić. Ustawiłem obraz pod siebie - czyli zszedłem z ostrością i kontrastem (bo wręcz oślepiało:), jasność też zmniejszyłem. Kolory rzeczywiście są soczyste. Przy szybkiej akcji nie ma żadnych problemów.
 
Ostatnia edycja:

Edek661

New member
Jestem po ok 5 godzin użytkowania - góra jest ciepła ale nie gorąca. Można trzymać rękę i nic.
Zastanawiam się na podświetleniem matrycy - widać jakby z kątów do środka szło podświetlenie. Nie ma pełnej czerni na całym ekranie. Jest ustawienie podświetlenia - ale tak jak pisałem - potrzeba trochę czasu aby się tym pobawić. Ustawiłem obraz pod siebie - czyli zszedłem z ostrością i kontrastem (bo wręcz oślepiało:), jasność też zmniejszyłem. Kolory rzeczywiście są soczyste. Przy szybkiej akcji nie ma żadnych problemów.

Ja wczoraj telewizorek zamówiłem, ma być we wtorek u mnie, jeśli kolega będzie miał jakieś rady odnośnie kalibracji chętnie poczytam,
pozdrawiam.
 

gislantychy

New member
Ja wczoraj telewizorek zamówiłem, ma być we wtorek u mnie, jeśli kolega będzie miał jakieś rady odnośnie kalibracji chętnie poczytam,
pozdrawiam.

Właśnie znalazłem stronę w której są podane parametry aby uzyskać jak najlepszy obraz:

Podświetlenie: 45
- Jasność: 50
- Kontrast: 80
- Nasycenie: 50
- Kolor: 50
- Ostrość: 2
- Ton: Ciepłe
- Przeskanuj: Off
- Przestrzeń barw: Tak
- Gamma: 2

Ja dodatkowo zwiększyłem ostrość oraz dałem naturalne barwy - nie pracuje w Trybie Film - no i powiem tak - suuuper. Teraz czerń jest fantastyczna i nie ma tych śladów podświetleń matrycy. Stronę mogę podać na priv aby nie reklamować tutaj innej strony - to obcojęzyczna strona ale tłumaczenie chrome robi swoje:)

Pozdrawiam
 

ricou

New member
Very good thank you!

Właśnie znalazłem stronę w której są podane parametry aby uzyskać jak najlepszy obraz:

Podświetlenie: 45
- Jasność: 50
- Kontrast: 80
- Nasycenie: 50
- Kolor: 50
- Ostrość: 2
- Ton: Ciepłe
- Przeskanuj: Off
- Przestrzeń barw: Tak
- Gamma: 2

Ja dodatkowo zwiększyłem ostrość oraz dałem naturalne barwy - nie pracuje w Trybie Film - no i powiem tak - suuuper. Teraz czerń jest fantastyczna i nie ma tych śladów podświetleń matrycy. Stronę mogę podać na priv aby nie reklamować tutaj innej strony - to obcojęzyczna strona ale tłumaczenie chrome robi swoje:)

Pozdrawiam

Hi :popcorn:
If you can I would like to have the link in a private message please.
Thank you.
 

ricou

New member
Ma Calibration

Les réglages donnés par gislantychy et le site français ne me conviennent pas. Alors pour ceux que cela intéresse je donne les miens:
A partir du mode Film:

- Rétroéclairage : 30
- Luminosité : 48
- Contraste : 90
- Saturation : 35
- Teinte : 35
- Netteté : 25
- Tonalité : Chaude2 (warm2)
- Surbalayage : Arrêt
- Gamma : 1
Dynamic contrast: on
Black strech: on
Flesh tone: on
Color Extender: off
10p: off
Color space: Native
RGB mode: off
Game mode: off
MPEG NR: off
Noise reduction: Low
Film mode: off
Motion clarity: clear(off...)

La luminosité et le rétro éclairage à ajuster selon la luminosité de votre pièce.
Bonne soirée. : Hihi:: Shock:
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Właśnie znalazłem stronę w której są podane parametry aby uzyskać jak najlepszy obraz:

Podświetlenie: 45
- Jasność: 50
- Kontrast: 80
- Nasycenie: 50
- Kolor: 50
- Ostrość: 2
- Ton: Ciepłe
- Przeskanuj: Off
- Przestrzeń barw: Tak
- Gamma: 2

Sorki ale podawanie takich parametrów nie ma sensu z co najmniej 2-ch powodów. Po pierwsze wszystko zależy od fabrycznej kalibracji. Nawet takie samo ustawienie parametrów w menu nie musi skutkować takim samym efektem końcowym na obrazie. Druga sprawa to osobiste preferencje. Ja np nie wyobrażam sobie oglądania na odcieniu ciepłym. O ile kazdy TV ustawiam na neutral to już w monitorach komputerowych wolę odcienie chłodne.
 

heniumon

New member
Thomson A9/TCL H 9700

200W sporo ,w ciągu kilku dni zrobie pomiary Będzie dodatkowe ogrzewanie pokoju. Ciekawe czy zastosowali podzespoły elektroniczne SGS Thomson? No cóz chińczyk do przetestowania
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Temperaturę sprawdzę jutro, zakładam że będzie znacznie więcej.
Pobór również sprawdzimy.
 

heniumon

New member
Własnie wypakowałem z kartonu i obraz rewelacyjny ,owszem grzeje gorna listwa ekranu.Jutro sprawdze ile pobiera pradu przy różnych ustawieniach obrazu. Ale obraz jest znakomity zobaczymy jak długo ten Quantum Dot będzie grał?
 
Do góry