TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

Neuron8

Member
Ok, to chyba i wrócę do v252. Bo oczy bolą :) (chyba ze może warto 322 przetestować?)
Dwa pytania, prośby. Może koś linka do tego softu (252) podesłać? chyba ze v258 będzie ok, taki ma plik ściągnięty kiedyś.

I proszę o potwierdzanie - bo nigdy tego nie robiłem - czy ten opis wgrania softu jest ok?

"Ściągasz soft na sformatowany pendrive (bez rozpakowywania).
Wyłączasz tv i wyciągasz wtyczkę z gniazdka na kilka sekund. Wkładasz pendrive do USB w telewizorze. Wkładasz wtyczkę do gniazdka i wciskasz przycisk włącznika z tyłu obudowy przytrzymując go do czasu aż na ekranie pojawi się plansza z takimi zielonymi paskami postępu.
Reszta dzieje się sama.
Po instalacji zrób przywracanie ustawień fabrycznych z poziomu Androida.
Po tym pomiń wszelkie możliwe konfiguracje (są bez sensu bo i tak zaraz wszystko zresetujesz) i po włączeniu się TV robisz reset sklepu tak jak napisałem kilka postów temu.
Potem już tylko konfiguracji i można cieszyć się normalnym telewizorem (co ostatnimi czasy wcale nie było takie oczywiste).

Ustawienia- Obraz- Ustawienia Zaawansowane- Podświetlasz Kontrast( bez klikania OK) i wpisujesz 6452 (lub 1950 )
Pojawia się okno z którego wybierasz Reset Shop ( lub coś o tym znaczeniu- nie pamiętam dokładnie) i dalej już jak leci.
Po tym zabiegu od nowa konfigurujesz TV."

Z góry dziekuję
 

firefl

Active member
Bez reklam
Co rozpakowania - nie wiem co ściagasz a bez tego trudno powiedzieć. Podaj co i gdzie znalazłeś to może się uda podpowiedzieć...
Zwykle właściwy do boot update był plik Update rozszerzenia nie pamiętam.
 

Neuron8

Member
No właśnie. Kiedyś z forum z linku ociągnąłem - plik ma taką nazwę: V8-R851T02-LF1V258.012041.zip

A może ktoś podesłać sprawdzony link i instrukcje jeśli powyższa jest zła?
 

firefl

Active member
Bez reklam
instrukcja jest dobra jeśli to plik to boot update.
Miałeś też podać skąd ściągnąłęś - bez tego trudno stwierdzić co ktoś gdzieś umieścił.
Spróbuj zrobić zgodnie z instrukcją, jak nie pójdzie to rozpakuj.
Da sie sprawdzić szybciej niż pytać na forum.
Tv nie przyjmie niewłaściwego pliku.
 

Tinkas

New member
FW już masz. Procedury powyżej nie próbowałem - ja robię update z poziomu menu, a potem przywrócenie do ustawień fabrycznych i reset shop z menu serwisowego.
 

Neuron8

Member
Ściągnąłem 252, aktualizacja prosta i sprawna.
Nie pomogło;(

Moze kalibracja pomoże? Sam nie wiem. Tylko czy na tym sofcie, a może 321 lub 322?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
Przestaję rozumieć o co chodzi.
Na ból oczu to przede wszystkim okulista bo tyle znalazłem w jednym z poprzednich postów.

A poważnie: jeśli chcesz pomocy to napisz dokładnie na czym polega Twój problem i nie zakładaj, że jak kiedyś coś napisałeś to wszyscy pamiętają o co chodzi.
 

Neuron8

Member
Przestaję rozumieć o co chodzi.
Na ból oczu to przede wszystkim okulista bo tyle znalazłem w jednym z poprzednich postów.

A poważnie: jeśli chcesz pomocy to napisz dokładnie na czym polega Twój problem i nie zakładaj, że jak kiedyś coś napisałeś to wszyscy pamiętają o co chodzi.

Wczoraj zrobiłem aktualizację OTA.321 - tą od producenta, oficjalną. Dekoder Cyfry 4K - no i jest dramy z kolorami.

Na Xboxie - bajer - lekkie modyfikacje ustawień "Gra" i dla mnie bomba

Na Netflix, YT materiał HD, i 4K - bajer aż miło oglądać (nie liczę synchro na YT - ale to oddzielny temat)

A cyfra+ - 4K - masakra. Na wcześniejszym dekoderze (HD) było ok - tu nie da się oglądać - kombinowałem rożne ustawienia, nasycenie, game, kolory ciepłe, zimnie nic. - lekkie zmiany. Jak jest np biała reklama - proszku to nawet nie widać rozwieszonego prania bo zlewa sie wszytko w białą plamę. Twarze ludzi to wszyscy jak po Menelowym+ na na kalane 4K - wszytko blade

Gdzie szukać przyczyny. Gdzieś przeczytałem, że przy 4K trzeba schemat kolorów przestawić na (2020 - czy jakoś tak) nie wiem gdzie tego szukać.
Powrót do fabrycznego softu dużo nie zmienił.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Lechu1956

New member
Podłącz kabel do tunera dvb-s w telewizorze i porównaj jak jest z obrazem na kanałach FTA.
U mnie też obraz z dekodera ICU 100 jest gorszy niż z poprzez moduł cam. Sprawdzone na trzech telewizorach różnych firm.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Producent zaleca reset all I reset shop. Kasowane nvm to raczej w sytuacjach specjalnych....

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Tinkas

New member
Producent zaleca reset all I reset shop. Kasowane nvm to raczej w sytuacjach specjalnych....

Wysłane przy użyciu Tapatalka
U mnie Reset All resetuje też NVM.


@Neuron8 - a w dekoderze nie masz dostępnych jakiś opcji odnośnie kolorów itp.? Ja na swojej starej Arivie też musiałem zmienić ustawienia względem poprzedniego TV.
 

kerm85

New member
I gdy otwierasz nagranie z HDR to dalej masz te ustawienia ? U mnie w 65ec780 ustawienia przestrzeni kolorow sa dostepne tylko dla sdr. Gdy otwieram nagrania z HDR, DV, niezaleznie od trybu w tv (smart hdr, film, etc..), przestrzen kolorów jest niedostępna.
 
Do góry