Odsłuch kabli głośnikowych

siamer

New member
ale tak naprawde raz podlaczone glosniki u mnie nie beda odlanczane... wiec nie potrzebuje bananow wogole ? sorry za glupie pytania ale to bedzie moj pierwszy zestaw i chce sie dowiedziec wiecej... do amplitunera podepne kable bez zakonczen (tzn. bez bananow i bez tych "chaczykow") ? czy potrzebuje jakiegos zakonczenia ?

a kabel QED Silver Anniversary XT bedzie dobry ? czytalem dobre opinie i jest w miare nie drogi ale bez zakonczen wlasnie...

pozdrawiam i dzieki za pomoc :)
 

lukasz420

New member
ale tak naprawde raz podlaczone glosniki u mnie nie beda odlanczane... wiec nie potrzebuje bananow wogole ? sorry za glupie pytania ale to bedzie moj pierwszy zestaw i chce sie dowiedziec wiecej... do amplitunera podepne kable bez zakonczen (tzn. bez bananow i bez tych "chaczykow") ? czy potrzebuje jakiegos zakonczenia ?

a kabel QED Silver Anniversary XT bedzie dobry ? czytalem dobre opinie i jest w miare nie drogi ale bez zakonczen wlasnie...

pozdrawiam i dzieki za pomoc :)
jak szukasz w budżetowych cenach do budżetowego systemu,to kup jak najtaniej miedz OFC,a jak ma być firmowy to dobry kabel to QED RUBY-u kolegi w systemie wygryzł Albedo Air One za 2 koła..35 pln -1 m.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
skoro na razie nie potrzebujesz bananów to nie musisz ich od razu zakupywać, jak by nie było masz połączone bezpośrednio :), z czasem jak stwierdzisz że by się przydały to sobie takowe sprawisz :), tak jak ja to zrobiłem
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Qed Silver Anniversary to bardzo dobry kabel ,jeden z faworytów w swoim przedziale cenowym
Niezły jest też Inakustik z serii Premium otwarty skoczny dźwięk ,dobrą propozycją są Real Cable

Najtańsza sensowna propozycja to Atlas Cables Element (przekrój 2mm) - 9zł /metr ,jest też wersja bi-wire tego kabla z dodatkową żyłą solid core dla wysokich częstotliwości 1,1 mm - 16zł /metr
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A ja chciałem poinformować, że wybrałem Tellurium Q Black, nie będę się silił na jakieś amatorskie recenzje bo zaraz mnie ktoś opieprzy. Wiec krótko jakby ktoś chciał wiedzieć dlaczego: bo są najlepsze do moich preferencji.Pozdrawiam i wszystkiego naj w Nowym Roku, kilometrów ekskluzywnych kabli w systemach...
Tak myślałem. Naczytałem się o nim przez weekend. Koniecznie wezmę go na odsłuch.
a kabel QED Silver Anniversary XT bedzie dobry ? czytalem dobre opinie i jest w miare nie drogi ale bez zakonczen wlasnie...:)
Qed to dobry w miarę żywy kabel. Do Zensorów się nada.
Jeśli nie zamierzasz bawić się kablami, to niekoniecznie potrzebujesz bananów, Twój wybór.
Co do gniazdka - te ze sprężynką nie przyjmą 2.5 mm2, a nawet 1.5 wejdzie na styk. Jeśli już koniecznie chcesz gniazdka to wybieraj z zakręcanymi gniazdami pod banany. Nawet bez banaów podłączysz tam kable tradycyjnie.
 
Ostatnia edycja:

siamer

New member
kilka pytan bo nie rozumiem do konca...

nie widzialem ze tam nie wejdzie kabel 2,5mm :| te
jezeli nie uzyje koncowek (czyli tych bananow itp) to mam ocynowac koncowki przed podlaczeniem do aplitunera i do do glosnika tak ?

jak beda mogl to sprawdz inny kabel i dam znac czy widze roznice i jak bede widzial to pytani czy kabel QED Silver Anniversary XT jest w 2x1,88mm czy 1,88 zylka to nie za cienka ? myslalem ze powinna byc minumum 2,5mm czy zle mysle ? 1,88mm wystarczy jak cos do tego zestawu ?

pozdrawiam...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Uważam, ze teoria spiskowa, że mają być 2.5 mm2 jest na wyrost. Owszem, z punktu widzenia właściwości kabla i fizyki lepiej mieć grubsze, ale dla mnie najważniesze jest brzmienie. Słuchałem już kabli, gdzie przewodnikiem był cienki drucik, prawie jak włos ( :) ) i wiele grubszych kabli niż 4 mm2 i ich grubość nie świadczy o lepszym brzmieniu. Ten QED na prawdę będzie OK.

Co do cynkowania - nie wiem, używam bananów, ale to chyba dobry zabieg, zabezpieczy odkryte końcówki przed przedwczesnym utlenieniem oraz przed rozwarstwianiem (choć w przypadku QEDa tu nie ma tego problemu).

Mimo wszystko polecam banany. Jest tego multum. Zawsze to schludniej wygląda, tym bardziej, że planujesz gniazdka. Nie sądzę, że dodanie banana czy gniazdka jest do wykrycia na ucho (oczywiście zgadzam się, że im mniej połączeń tym lepiej).
Polecam te największe z fotki, są masywne i maja gumkę na wtyczce. Ostatnio zaopatrzyłem się w Prolink TBC 057 - nic nie trzeba lutować, skręcane na dwie śruby i zakręcane, ładna połyskująca czerń, do Zensorów będą pasować ;)
 

Attachments

  • Banany.jpg
    Banany.jpg
    32,2 KB · Wyś: 738
  • small_TBC057_201.jpg
    small_TBC057_201.jpg
    10,1 KB · Wyś: 822
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ostatnio zaopatrzyłem się w Prolink TBC 057 - nic nie trzeba lutować, skręcane na dwie śruby i zakręcane, ładna połyskująca czerń, do Zensorów będą pasować ;)

Tez je mam, no i jednego ukrecilem ;) Tzn. wyciagajac, banan zostal w gniezdzie, a czarny polysk w rece :D Mimo to polecam, sa bardzo ok i do tego ladnie wygladaja.
Natomiast najlepiej wykonane sa Prolinki Premium TB50.
 

phil7008

New member
Bez reklam
wlasnie krzysiek kabel moze miec nawet jadna zylke jak wlos byle mial odpowiednia rezystancje przy tej samej dlugosci co przewod zalecany ,co do kabla 2,5mm nikt nie powiedzial za taki ma byc i tyle ;)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tez je mam, no i jednego ukrecilem ;) Tzn. wyciagajac, banan zostal w gniezdzie, a czarny polysk w rece :D Mimo to polecam, sa bardzo ok i do tego ladnie wygladaja.
Natomiast najlepiej wykonane sa Prolinki Premium TB50.
Chodzi Ci o TBC 050. Wiem, zawsze o nich wspominasz ;) Ich zaletą jest to ,że maja zakręcaną belkę co równocześnie może być ich wadą. Zaleta - większa powierzchnia styku (choć trzeba wspomnieć ,że w przypadku gniazdek ściennych banan zazwyczaj nie wchodzi cały do końca), a wadą - np. biegające dzieci. Takiego rozporowego banana już nie wyciągniesz, bez uprzedniego poluzowania belki. Dziecko po prostu albo urwie kabel, albo wyrwie cale gniazdko ze sciany albo zrzuci sprzet lub przewróci kolumnę :D W przypadku zwykłego banana wyrwie wtyczkę z gniazdka i tyle. No ale to raczej sytuacje Extreme :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
wlasnie krzysiek kabel moze miec nawet jadna zylke jak wlos byle mial odpowiednia rezystancje przy tej samej dlugosci co przewod zalecany

Nie może być kabel o jednej żyłce cienkiej jak włos

Rezystancja obok indukcyjności jest jednym z głównych parametrów .Rezystancja powinna być stosunkowo niska głównie zależy od geometrii przewodu .Kable płaskie (taśmowe) mają mniejszą rezystancje niż skrętki .Skutkiem wysokiej rezystancji przewodu jest zaburzenie charakterystyki częstotliwościowej ,gorsza reakcja na stany nieustalone , gorsza separacja kanałów ,zmniejszenie dynamiki
Druga sprawa to tzw. stany nie ustalone gdy głośnik zostanie pobudzony sygnałem gwałtownie zmieniającego się napięcia ma tendencję do tzw ."dzwonienia" wytwarzając sygnał wyjściowy ,który nie ma nic wspólnego z sygnałem wejściowym .Stany nieustalone mają większą wartość w kablu o wysokiej rezystancji niż w kablu o niskiej rezystancji - To taka ciekawostka naukowa dla zainteresowanych :)
 

eddielublin

New member
Panowie
Na jednym z wiodących portali aukcyjnych są dostępne Furutech U2T w atrakcyjnej cenie wywoławczej gdyby ktoś był zainteresowany...
 

robiz

New member
Panowie, tak czytam ten watek i nasunęło się pytanie. Dla jasności, nie jestem wyznawcą " kablarskiego voodoo ", choć uważam, że jakieś druty z Castoramy lub podobne, to aż nadto skąpstwo..

Do rzeczy. Patrząc od strony czysto techniczno-elektrycznej, jak myślicie, które połączenie ma strategiczne znaczenie dla przenoszenia tych , niezbyt dużych " prądów " : IC pomiędzy sprzętami, czy właśnie kabel głośnikowy ?
Chodzi rzecz jasna o max. możliwość wydostania wszystkiego co najlepsze z posiadanych " klocków "

robiz
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
to poobcinasz "konfekcję" i akurat będziesz miał po 2x 2m :)

Dobre:) Ja tak szukam do 100zł/m bez konfekcji. Ciekaw jestem tych kabli co testowałeś TQ Blue, czy faktycznie gdyby były wygrzane to zagrało by to lepiej? Cena jak najbardziej ok., a podejrzewam że jeszcze do utargowania. TQ Black nie spotkałem ze szpuli, a i cenowo wychodzi 2 razy drożej. Przy tym sprzęcie co mam nie będę się porywał na taki przedział cenowy kabli.
 

eddielublin

New member
Dobre:) Ja tak szukam do 100zł/m bez konfekcji. Ciekaw jestem tych kabli co testowałeś TQ Blue, czy faktycznie gdyby były wygrzane to zagrało by to lepiej? Cena jak najbardziej ok., a podejrzewam że jeszcze do utargowania.
jeden z "wiodących" salonów audio w okolicach Łodzi jest dystrybutorem, spróbuj - przekonasz się, nie mają w cenniku 2m ale na ebay UK 2x2m z konfekją za 78 funtów, czyli u nas będzie jakieś 400 pln, na metry 16,5 funta...
 
Do góry