Odsłuch kabli głośnikowych

eddielublin

New member
No cóż, matematycznie to Green-y powinny być jakieś 3 razy lepsze od Black-a :). A tak na poważnie to w przypadku mojego zestawu Black jest głosem rozsądku i nie próbuję nic więcej...Jak tak popatrzę z perspektywy roku na rozwój Twojego systemu od Atolla100 i RX8 do obecnego to jestem pełen uznania ;-), tylko co z kablami? Green?

Ja wczoraj dostałem głośnikowe i XLR-a z serii Black. Wpięte w zestaw i się "grzeje". Głośnikowe nówki, XLR-a udało mi się dostać używanego w "atrakcyjnej" cenie.
Pierwsze wrażenia: wrzuciłem do CD-ka płytę którą posiadam ale za bardzo jej nie lubiłem tj Daft Pank "RAM" - i co? polubiłem, nawet Get Lucky który irytował mnie totalnie - tak a propo posłuchaj sobie ten utwór w wykonaniu Dauther...
Posłucham trochę i przyjdzie czas na jakieś porównania, obecnie myślę, że za wcześnie
PS w "The Wait" jest bas na razie "nieśmiały" ale już wyraźny...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Taa, najbardziej drastyczne kolory to ma chyba Nordost - rózowe, pomarańczowe, fiolet, choć i Melodika Purple Rain nie odstaje ;) Chociaz, zawsze można samemu dołozycmniej inwazyjny oplot ;)
 

MarcinGD

New member
To jest bardzo ciemny zielony. Nie rzuca sie w oczy :) Tylko troche szeroka jest ta tasma. Niestety ja juz bede musial zostac przy Green, poniewaz szkoda by mi bylo tlumic taki potencjal zestawu.
 

Attachments

  • IMG_4487.JPG
    IMG_4487.JPG
    244,2 KB · Wyś: 62
  • IMG_4488.JPG
    IMG_4488.JPG
    149,3 KB · Wyś: 83

MarcinGD

New member
XLR-a udało mi się dostać używanego w "atrakcyjnej" cenie.

Zgaduje, ze lyknales tego z allegro.

Ogolnie umowilem sie, ze jeszcze wezme do odsluchu ultra black i graphite z glosnikowych. Takze za miesiac bede testowal green, ultra black i graphite. Ale tutaj juz raczej bede kierowal sie rozsadkiem biorac pod uwage roznice cenowe.
 

bronx99

Member
Zgaduje, ze lyknales tego z allegro.

Ogolnie umowilem sie, ze jeszcze wezme do odsluchu ultra black i graphite z glosnikowych. Takze za miesiac bede testowal green, ultra black i graphite. Ale tutaj juz raczej bede kierowal sie rozsadkiem biorac pod uwage roznice cenowe.

I jak tam wypadły testy?
Pozdr.
 

MarcinGD

New member
I jak tam wypadły testy?
Pozdr.

Dzisiaj na testy wzialem TQ Ultra Black i Cardas Clear Light.

Cardas ma przepiekna srednice. I w sumie na tym koniec zalet. O Ultra Black napisze cos wiecej jak dostane jutro Greena do porownania, niestety ktos wypozyczyl i moze jutro przyniesie. Jeszcze zadzwonie jutro do innego sklepu, zeby wziasc Chorda Signature.
 

Attachments

  • IMG_4501.JPG
    IMG_4501.JPG
    138,6 KB · Wyś: 65

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Narobiłes mi ochoty na Tellurium. Jak na razie moje typy to Cardas, Albedo i Vovox. Musze kiedyś wziąć wszystkie do porownnia, razem z Tellurium. Słuchaem ich, ale nigdy wszystkich czterech razem.
 

MarcinGD

New member
Miales na odsluchu ktorys z Albedo serii Air ? Jesli tak czy nazwal bys ich granie jako cieple ?

Niestety nie dostalem Greena dzisiaj, dopiero w poniedzialek bedzie. Za to dostalem na weekend Equilibrium Sun Ray i Cardas Clear Sky. Equilibrium myslalem ze bedzie slaby, poniewaz interkonekt mialem kiedys na testach i mnie nie zachwycil. Natomiast glosnikowego wlasnie slucham i coraz bardziej mi sie zaczyna podobac jego granie. Ciesze sie, ze wcisneli mi go do odsluchu.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Miałem Blue oraz Air I.
Akurat Air I opisałem z poscie 98, ale wcześniej tez wiele opisów. Do cieplych bym go raczej nie zaliczył, ale na pewno nie do ostrych. Ciepło np. zagrał Vovox, z tym, że była to "ciepłota" akuratna. :D
 

MarcinGD

New member
TQ Ultra Black to kabel z super dolem. Ogarnia najdrobniejsze wybrzmienia w dolnym pasmie, szczegolowa gora, w niektorych systemach moze byc ostro. Wycofana srednica jest powaznym minusem tego kabla. Na dlozsza mete jest meczacy.

Equilibrium Sun Ray, kabel na starcie juz skreslielm i podlaczylem tylko po to zeby szybko go spakowac. Jestem pozytywnie zaskoczony jak ten kabel wpasowal sie w system. Gra bardzo muzykalnie, rowno w kazdym pasmie, brak ostrosci na gorze, troche gorszy na dole od Ultra Black, ale nie na tyle zeby go deklasowac, scena lepsza od Ultra Black. Sun Ray jest kolejnym po Green pretendentem do pozostania w systemie.

Jeszcze zamowilem do odsluchu Albedo Air II. Cardasa Clear Sky jeszcze nie podlaczalem.
 

eddielublin

New member
TQ Ultra Black to kabel z super dolem. Ogarnia najdrobniejsze wybrzmienia w dolnym pasmie, szczegolowa gora, w niektorych systemach moze byc ostro. Wycofana srednica jest powaznym minusem tego kabla. Na dlozsza mete jest meczacy.

A grany był trochę ten TQ ? Z własnego doświadczenia wiem, że "surowy" potrafi być męczący. Gdybym nie posłuchał u mnie granego to raczej bym się nie zdecydował. Mój nowy potrzebował sporo czasu na "uszlachetnienie" brzmienia.
 

MarcinGD

New member
A grany był trochę ten TQ ? Z własnego doświadczenia wiem, że "surowy" potrafi być męczący. Gdybym nie posłuchał u mnie granego to raczej bym się nie zdecydował. Mój nowy potrzebował sporo czasu na "uszlachetnienie" brzmienia.

Tak juz wygrzany, w sklepie maja go od jakichs 3 tygodni. Nie jest to tylko moja opinia z meczacym na dluzsza mete graniem. Scena i srednica nie powala w tym kablu.
 

neron3

New member
Wytłumacz mi jak można wygrzać przewód? Robisz to w piekarniku?

Wysłane za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

MarcinGD

New member
OT: Kury mi wygrzewaja 1 dzien przed odsluchem, w nocy podrzucam jak spia.

A teraz wracajac do tematu. Cardas Clear Sky jest kolejnym, ktory bede bral pod uwage, mialem wczoraj model drozszy ktory nie wpasowal sie w system. Bardziej jasny od Sun Ray, ale nie ostry. Kabel posiada to czego brakuje Equilibrium czyli scena w glab. Bardzo dobry dol i srednica. Zarowno dzisiejszy model Cardasa jak i ten ktory mialem wczoraj maja waskie banany, we wzmacniaczu siedza idealnie, natomiast w glosnikach sa luzne.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z fizycznego punktu widzenia - wygrzewanie polega na mechanicznych i elektrycznych zmianach właściwości materiałów
W przypadku kabli zostaje "ustabilizowana" struktura wewnętrzna przewodnika co ma znaczenie szczególnie przy bardzo słabych sygnałach
 

neron3

New member
W jakim temperaturze się to odbywa?
Tylko temperatur do tego wystarczy? W jakim temperaturze się to odbywa?
Może to nie chodzi o temperaturę, bo piszesz o jakiś zmianach mechanicznych?

Wysłane za pomocą Tapatalk
 
Do góry