Odsłuch kabli głośnikowych

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Rafa to wszystko zależy co rozumiesz pod pojęciem "normalny" sprzęt w kontrze do wyższej klasy kabli ... bo myślę, że o czym innym myślimy..
 

Kapusta7

Banned
osoba nie zauważy żadnej różnicy na tym co ma.. i mało tego taka osoba wszem i wobec będzie rozpisywać się jakie to lipne są te kable, bo przecież na "mega " swoim sprzęcie nie usłyszał żadnej różnicy.. i tu jest problem ludzi
I to jest dziwne dla Ciebie? Bo dla mnie nie, sprawdził i nie zauważył różnicy to się tego trzyma.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Rafa to wszystko zależy co rozumiesz pod pojęciem "normalny" sprzęt w kontrze do wyższej klasy kabli ... bo myślę, że o czym innym myślimy..

lolek bierzesz budżetowy wzmacniacz w rodzaju Denon PMA 720 , Pioneer A-30 podłączasz komplet kabli ze srebra i drugi z miedzi i 90% ludzi słyszy różnice .Nie ma w tym żadnej magii ani złudzenia gdyż różnice wychodzą już na samych pomiarach .Po pierwsze jest to przewodność ,po drugie naskórkowość, musi się to odbić na dźwięku

Naprawdę do takich porównań nie potrzeba Accu ,jeżeli dzisiaj budżetowy wzmacniacz za ok.1000zł osiąga na pomiarach odstęp od szumów -92db ,to 20 lat temu były to wartości z dobrej końcówki mocy - taki się dokonał przełom nawet w budżetowej elektronice
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I to jest dziwne dla Ciebie? Bo dla mnie nie, sprawdził i nie zauważył różnicy to się tego trzyma.

Nie byłoby dziwne, gdyby do tego dodał (dosadnie zaznaczył), że na tym konkretnym zestawie tak, a nie inaczej odczuł.. tylko to nie oznacza, że kable są do niczego.... bo każdy powinien mniej albo więcej zdawać sobie sprawę jakie kable jest sens zakupić do swojego zestawu, aby był sens wydania takich czy innych pieniędzy.. oczywiście po fakcie usłyszenia różnicy na porównywalnych do siebie kabli w czasie odsłuchu.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
lolek bierzesz budżetowy wzmacniacz w rodzaju Denon PMA 720 , Pioneer A-30 podłączasz komplet kabli ze srebra i drugi z miedzi i 90% ludzi słyszy różnice .Nie ma w tym żadnej magii ani złudzenia gdyż różnice wychodzą już na samych pomiarach .Po pierwsze jest to przewodność ,po drugie naskórkowość, musi się to odbić na dźwięku

Naprawdę do takich porównań nie potrzeba Accu ,jeżeli dzisiaj budżetowy wzmacniacz za ok.1000zł osiąga na pomiarach odstęp od szumów -92db ,to 20 lat temu były to wartości z dobrej końcówki mocy - taki się dokonał przełom nawet w budżetowej elektronice

Tylko nie to miałem na myśli... to o czym Ty napisałeś to ja we wcześniejszym poście napisałem podobnie.. zresztą z Krzysztofem podobnie myślimy.. wystarczy ze sobą porównać kable pewnych Producentów, którzy prezentują inną szkołę grania.. i każdy powinien usłyszeć różnice bez względu za ile się kopiło zestaw stereo.. tylko do budżetowego zestawu nikt nie kupi Silecha choćby jednej korony, bo nawet muzyk nie usłyszy różnicy.. co też nie oznacza, ze to musi być zestaw za xxx kasy, ale musi to być odpowiednia półka..
A mi chodzi o to, ze z samego założenia nie ma sensu np podpinać wspomnianego np. IC TQ BD do budżetowych zestawów, bo nie będzie czuć różnicy w stosunku do budżetowego kabla, który już w takim zestawie jest podłączony.. Ale każdy robi po swojemu.. I tyle w tym temacie z mojej strony.
 
Ostatnia edycja:

Kapusta7

Banned
Lolek, ale wiesz jak jest z ludźmi na tym świecie, niektóre rzeczy są dla nich dziwne, wywołują śmiech i ironię. Z resztą tez się temu nie dziwię.
Daleko nie musisz szukać :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ok jeszcze jedno zdanie dopiszę :) trzeba brać poprawkę na ludzi :) tylko , że czasem nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.. Taki najprostszy przykład - ktoś idzie i bierze sobie na odsłuch kolumny B&W seria 800 d3 i wstawia je do salonu 20 m.. i oczywiście takie kolumny w takim metrażu nie mają prawa zagrać, ale rozsądny Gość - napisze, że ma za mały salon, a głupiutki napisze, że te kolumny to g... warte.. i to jest właśnie ta różnica.. :) I to by było THE END.. :)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Rafa to wszystko zależy co rozumiesz pod pojęciem "normalny" sprzęt w kontrze do wyższej klasy kabli ... bo myślę, że o czym innym myślimy..

Ty uzyles slowa "normalny" jako pierwszy :)

Ja twierdze ze elegancko wszystko slychac na np najtanszych modelach Marantza, Denona, Cambridge Audio i dowolnym jakikolwiek tu sobie wymyslimy :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odświeżając temat :

BS.jpg
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak to te kable. Kupiłem na szybko używkę bo przez moją nieuwagę (porządki kablowe) mój zwierzak podgryzł mi tellurium.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Producent kabli dał po prostu plamę, bo obecnie do izolacji dodaje się kspsaicynę, żeby kable nie smakowały "gryzoniom" wszelkiej maści [emoji846]
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dzisiaj, dzięki Borixonowi mały test EQUILIBRIUM TUNE 33 LIGHT,
Od pierwszych dźwięków jest dobrze, aż nie chce się wierzyć jak kabelki mogą otworzyć scenę i oczyścić brzmienie.
Nawet Metallicę da się teraz słuchać ;)

equlib.jpg
 
Do góry