Odsłuch kabli głośnikowych

MarcinGD

New member
Warto sie zainteresowac Albedo. Rozmawialem z panem Grzegorzem, naprawde wiedza co robia, maja koncepcje dzwieku i to slychac. Air II gra przyjemnie, do tego nie brakuje mu detalu jak w Ultra Black, przy czym Green przez zbytnia cieplote troche z detali gubi.

Tak mi sie spodobal ten kabel, ze bede bral na odsluchy interkonekty Albedo. Bedzie duzo zabawy, poniewaz dorwalem super DAC, ktory musze kupic. Jest to malo znana u nas firma z wloch Aqua, dac nazywa sie La Voce. Piekny dzwiek plynie przez ta skrzynke, zero cyfrowego nalotu.
 

MarcinGD

New member
No panowie kable sie zmienily. tym razem moimi faworytami, przy ktorych juz ostatecznie zostaje jest okablowanie Acoustic Zen. Pozyczylem Hologram'a, ktory troszke wiecej na srednicy pokazal niz Air II od Albedo. Do tego interkonekt Matrix Reference II i jest juz idealnie. Juz wiecej nic nie psuje :)
 

MarcinGD

New member
Warto posluchac. Kable graja z wszystkim, sa bardzo rowne, wczesniej na H200 teraz na lampie. Glosniki tez mam w planie zmieniac, bo te Amphiony nie nadaja sie do lampy, a wybor padl na Audiosolutions Rhapsody 80. Wiem, ze jakis sklep w Krakowie ostatnio pozyczal od dystrybutora te glosniki na odsluchy. Przesluchalem duzo paczek do 30 tys. i te byly na moje ucho rewelacyjne.
 

eddielublin

New member
Warto posluchac. Kable graja z wszystkim, sa bardzo rowne, wczesniej na H200 teraz na lampie. Glosniki tez mam w planie zmieniac, bo te Amphiony nie nadaja sie do lampy, a wybor padl na Audiosolutions Rhapsody 80. Wiem, ze jakis sklep w Krakowie ostatnio pozyczal od dystrybutora te glosniki na odsluchy. Przesluchalem duzo paczek do 30 tys. i te byly na moje ucho rewelacyjne.
Wybieram się jutro do pewnego salonu w Gdańsku jak będą mogli podpiąć to "rzucę uchem". Niemiej jednak nie chciałbym aby moja wakacyjna przygoda na pomorzu zakończyła się koncepcją na zmianę sprzętu :)
Troszkę poważniej zaczynam się zastanawiać nad jakimś przenośnym playerem. Chętnie też odświerzyłbym brzmienie Studia 16hertz w bardziej komfortowych warunkach. Tobie z lampą się nie zgrały?
 

MarcinGD

New member
Niestety studio 16hz to nie moje granie. Minasy nie znikaja tak jak powinny. Dzwiek jest przyjemny, ale nie do konca prawdziwy. Jesli bedziesz w PS popros o podlaczenie trenner and friedl art. To jest wzor znikania glosnikow w pomieszczeniu. Bedziesz w szoku, gwarantuje. No i audiosolutions to jest to co tygryski lubia najbardziej.
 

eddielublin

New member
Niestety studio 16hz to nie moje granie. Minasy nie znikaja tak jak powinny. Dzwiek jest przyjemny, ale nie do konca prawdziwy. Jesli bedziesz w PS popros o podlaczenie trenner and friedl art. To jest wzor znikania glosnikow w pomieszczeniu. Bedziesz w szoku, gwarantuje. No i audiosolutions to jest to co tygryski lubia najbardziej.
Byłem w PS, niestety miałem niedużo czasu więc posłuchałem gotowych zestawów. Jako, że szukam jakiegoś przenośnego grajka to Panowie zaproponowali mi do posłuchania bez zobowiązań A&K AK 120II ze słuchawkami Final Audio Pandora Hope. Zestaw za 10 tys. to trochę sporo ale granie naprawdę efektowne.
Natomiast jeśli chodzi o kolumny to posłuchałem tego co było gotowe w sali odsłuchowej - były to trenner and friendl ale model Pharoah. Scena, detal, stereofonia naprawdę nieprawdopodobna. Ale w zestawie grało kilka elementów po ok 30 tys. więc zobowiązująco. To to już prawdziwe highend-owe granie. Audiosolutions nie udało mi się posłuchać, może innym razem...
 

MarcinGD

New member
Pharaoh tak to jest poezja. I wcale nie trzeba laczyc tego z droga elektronika. Laczylismy to z Lavardinem tym najtanszym. Poprostu rozplywasz sie na kanapie. Tam na wysokotonowce jest tuba. Sam sie nad nimi zastanawialem ale sa to za duze kloce do mojego salonu. Jutro maja byc juz moje Rhapsody 80, jak ustawie wszystko to daj znac na priv zapraszam na odsluch.

Final Audio Pandora tez sa super. Jako zwolennik otwartych konstrukcji po dluzszym czasie bylo dla mnie juz za cieplo, ale detal na tych sluchawkach jest niesamowity. Sprawdz sobie jeszcze te douszne od Final Audio, to co sie dzieje jest poprostu nieprawdopodobne. Ale cena zabija, 4 tys za te co mi sie bardzo podobaly. Buduja scene niesamowicie, w Alo Panam mam teraz lampy Mularda poprostu bajka. Nawet te za 180zl plastikowe douszne graja ciekawie na tyle ze szkoda ich laczyc z telefonem.
 

MarcinGD

New member
Najpierw zagoscily u mnie Rhapsody 80. Teraz wzialem na test malutkie monitory Guimbarde.

Te malutkie paczuszki sa niesamowite. W nocy zjechalem gale do minimum, a instrumenty nadal byly wyraziste. Bardzo przyjemnie ich sie slucha. Na tyle wypelniaja muzyka pomieszczenie, ze zaczalem sie zastanawiac czy Rhapsody 80 nie sa za duze :) Wyslalem moje AZ Hologram do zmiany z bi-wire na single-wire, bo juz widly byly dojechane. Na monitorach slucham na Monster XP HP. Zaczalem sie zastanawiac po co mi tak drogie kable :) tak wciagajaco graja te malutkie monitory. Polecam wszystkim przekonac sie na wlasne uszy.
 

Attachments

  • CAM00020.jpg
    CAM00020.jpg
    40,3 KB · Wyś: 490
  • 20140813_080049.jpg
    20140813_080049.jpg
    34,7 KB · Wyś: 221

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
postanowiłem jednak napisać i cofnąć to co dotychczas pisałem o kablach, że dla mnie ciężko wyczuć różnicę, jednak nigdy nie mów nigdy. Po wymianie moich klocków dostałem od kolegi do przetestowania interkonekty RCA-RCA nieznanej mi firmy. I tu nastąpiło małe zaskoczenie. W dźwięku wielokanałowym rzeczywiście nie mogłem wyłapać różnicy jednak w stereo jak najbardziej a w szczególności w bezpośrednim połączeniu blu ze wzmakiem. Podejrzewam, że przy lepszym wzmaku i głośnikach mogłoby być pewno jeszcze lepiej. Główną różnicę słychać przede wszystkim w wysokich. Kabel idealnie się wkomponował w dość ostre połączenie denona z JBL. Wysokie są mniej ostre, brzmią trochę inaczej i przez to brzmienie jakby miało większy "oddech". Mając na uwadze brzmienie oraz "rasowy" hiendowy wygląd, gruby jak palec, myślałem że kabel pewno kosztuje ze 2 tysia a tu miłe zaskoczenie i metrowy kabelek dwie stówki. Biorąc pod uwagę powyższe, cena wydaje się uczciwa. W załączeniu fotki kabla oraz link do strony gdzie można dopytać o szczegóły kornobis-design-audiomod
 

Attachments

  • P1010287.jpg
    P1010287.jpg
    63,6 KB · Wyś: 127
  • P1010288.jpg
    P1010288.jpg
    67,1 KB · Wyś: 108
  • P1010289.jpg
    P1010289.jpg
    68,1 KB · Wyś: 107

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jasna sprawa. Tylko przy 200zł/m już bym się zastanawiał czy nie lepiej dołożyć tych pieniędzy do lepszych kolumn czy elektroniki. Przyjmując średnio ok. 2,5m na stronę daje to Nam 1k więcej. Przy drogich sprzętach ma to sens, ale przy kolumnach wartych 2-2,5k wywalać połowę na kable...:niewiem:
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Jasna sprawa. Tylko przy 200zł/m już bym się zastanawiał czy nie lepiej dołożyć tych pieniędzy do lepszych kolumn czy elektroniki. Przyjmując średnio ok. 2,5m na stronę daje to Nam 1k więcej. Przy drogich sprzętach ma to sens, ale przy kolumnach wartych 2-2,5k wywalać połowę na kable...:niewiem:

Akurat w temacie o głośnikowych ale jak wspomniałem jest to kabel RCA-RCA
 

jaco.37

Member
Bez reklam
witam,
postanowiłem jednak napisać i cofnąć to co dotychczas pisałem o kablach, że dla mnie ciężko wyczuć różnicę, jednak nigdy nie mów nigdy. Po wymianie moich klocków dostałem od kolegi do przetestowania interkonekty rca-rca nieznanej mi firmy. I tu nastąpiło małe zaskoczenie. W dźwięku wielokanałowym rzeczywiście nie mogłem wyłapać różnicy jednak w stereo jak najbardziej a w szczególności w bezpośrednim połączeniu blu ze wzmakiem. Podejrzewam, że przy lepszym wzmaku i głośnikach mogłoby być pewno jeszcze lepiej. Główną różnicę słychać przede wszystkim w wysokich. Kabel idealnie się wkomponował w dość ostre połączenie denona z jbl. Wysokie są mniej ostre, brzmią trochę inaczej i przez to brzmienie jakby miało większy "oddech". Mając na uwadze brzmienie oraz "rasowy" hiendowy wygląd, gruby jak palec, myślałem że kabel pewno kosztuje ze 2 tysia a tu miłe zaskoczenie i metrowy kabelek dwie stówki. Biorąc pod uwagę powyższe, cena wydaje się uczciwa. W załączeniu fotki kabla oraz link do strony gdzie można dopytać o szczegóły kornobis-design-audiomod

matko boska!
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Deebass, a czemu masz w sygnaturze link do strony?
Wygląda to tak jakbyś był producentem, lub przedstawicielem ww. kabelka ;)
 

collider

New member
Bez reklam
Przecież to jakaś kpina jest. Nie to, że ten kabel wygląda jakby go ktoś na kolanie lepił (zarobienie końcówek) to jeszcze jakaś kryptoreklama.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie wygląd zewnętrzny nie świadczy jeszcze o jakości kabla ,może mieliście okazję widzieć kable Stereovox wyglądają niepozornie ,ale brzmienie czapki z głów !

Jest taki gość na tym słynnym portalu i sprzedaje interkonekty zrobione w oparciu o druty niemieckiego producenta .Pod spodem zamieszcza całą litanie zadowolonych klientów którzy to wypisują jak to ten kabel rozwala Audioquest ,Van den Hull....itp
 
Ostatnia edycja:
Do góry