Płyty cd w stereo

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To też kwestia jaka to jest płyta cd.. bo jedna nie równa jest drugiej, a szczególnie mowa o płytach w lepszych formatach Made in Japan czy też płytach SACD. Nie wspominając kto na czym tych płyt słucha.. ale najważniejsze jest to że każdy ma wybór :- ) i to jest fajne.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A do mnie doszła ta płytka





Powiem tylko tyle że STOCKFISH uważa że ma dwie płyty the best nagrane najlepiej jak potrafili to zrobić i ta płyta jest jedną z nich .. repertuar nie jest to mój target ale tak naprawde dwóch piosenek nie jeste w stanie słuchać - więc nie jest źle.
Ale tutaj nie chodzi o repertuar tylko o to jak ta płyta brzmi w SACD (nie wiem jak ona zagra w zwykłym formacie) ale w SACD gra fenomenalnie ... pomimo że to nie jest mój target to jak wybrzmiewa struna od gitary czy też głos męski/kobiecy to miód na serce.. wszystko czyściutko ,,, polecam na odsłuchy płyta the best. Od wewnątrz płyta jest w kolorze złotym.. :- )

A dzisiaj albo jutro skoczę do Gościa co ma olimpijki III i MF M6si i zobaczę jak to u niego zabrzmi... :)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Lolek to kupujesz płytę, która nie jest w repertuarze jaki lubisz a dlatego, że dobrze nagrana.. . masochistyczny audiofil czy jak...? :)
Ja ze Stokfischa mam płyty ale wykonawców, których Lubie słuchać. Niestety na składankach zawsze dadzą kogoś kogo nie da rady przesłuchać nawet po procentach.... :)
Ps. Ale spokojnie Ja też tak kilka razy zrobilem bo myslałem, że przekonam się do pewnego typu muzyki i kupiłem płytkę m.in.
Miles Davis kind of blues....
przesłuchałem raz i więcej nie dałem rady. Ten typ muzyki nie strawie . ... ;-)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak napisałem 2 piosenki nie daje rady słuchać a reszta spoko mogę słuchać raz na jakiś czas ... zobaczę jeszcze nad drugą cz. bo już odsłuchiwane niektóre kawałki .... ale na razie muszę zakupić kilka innych płytek, które są w 100% moim targetem.. Ale Bipo moze kawałki nie są w 100% moim targetem ale tak jak napisałem jak ona brzmi.. :) palce lizać..

Ps. mało jest płyt gdzie 100% zawartości odpowiada :)
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Lolek planuje tez kupić ta płytę. Muza średnio mi podchodzi ale skoro dobrze nagrana może warto. :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja uważam tak - to nie jest kwota żeby zbankrutował człowiek.. (ile wydaje sie na filmy które raz albo dwa razy się obejrzy i leżą ...) a warto mieć coś co troszkę inaczej brzmi :- ) a naprawdę oprócz tych dwóch piosenek da się słuchać... wiesz jak 10 lat temu ktoś by mi powiedział że będę słuchał np. A. Bocelli czy też S. Brightman to powiedziałbym że komuś się w głowie pomyliło, a dzisiaj słucham i sprawia mi to wielką radość.. a jak miałem okazję posłuchać ich na Accu i SF serafino tradytion to aż ciary miałem na ręce... coś pięknego.. Mi się wydaje że człowiek z wiekiem się zmienia.. i inaczej patrzy na muzykę ..

Jak to ktoś powiedział że audiofil będzie szukał w takiej płycie najlepszego brzmienia, a meloman będzie szukał najlepszej muzyki :- )
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bo to święte słowa (mam na myśli to ostatnie) ale niestety to nie moje zdanie tylko kogoś z forum o którym pisaliśmy.. a że z wiekiem otwieramy się na pewne inne gatunki to wydaje mi się bardzo ludzkie.. kiedyś również nie dałbym rady słuchać Sade czy K. Melua - dzisiaj słucham.. i mam chęć nawet na składankę tej pierwszej dwupłytową podobno jest całkiem całkiem nagrana .. coś jak W. Houston - tylko jest teraz tańsza do kupienia.. Kilka płyt ich mam i czasem sobie słucham. Oczywiście żeby słuchać takiej muzyki trzeba mieć odpowiedni nastrój bo jak człowiek zły to raczej włączam sobie np. Nightwish.. :- )
A osttanio n apewnego innego Gościa sie otworzyłem i właśnie sobie słucham tego Pana i podzielę się wrażeniami....
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Te płytki są fenomenalne. Mam bardzo wiele samplerów i składanek nie tylko ze Stockfisha. Bipo, tak. Ja np., wiele z nich kupiłem ze względu na jakość nagrań, nie koniecznie dla wykonawcy. Obojętne co by na nich nie było (no, może faktycznie jest część niestrawialna), to słucha się ich zdecydowanie lepiej niż "zwykłe".
Lolek, a ze zdjęcia myślałem, że kupiłeś dywan, a nie płytkę :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Z tel. tak jest jak się chce objąć całość płyty - opakowania .. :) Mi tak podoba się jakość tego brzmienia że jestem w stanie przeboleć fakt iż to nie jest 100% target.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Chciałem też się podzielić odnośnie płytki X (Deluxe Edition)
Sheeran Ed - tak jak Koledzy pisaliście pod względem audio naprawdę fajna płytka .. teraz będę polował na niebieską jego płytkę. :- ) mam nadzieję że również fajnie nagrana..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A ja dostałem potwierdzenie że zamówienie już jest w realizacji i prosto z Japonii otrzymam: Queen - 3 płytowe wydanie.. Drogie ale i tak taniej niz to co chcą na alle... ale patrząc jak nagrane są te płyty ,które można kupić u nas w marketach to jak się lubi ten zespół to warto..

 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Po 20 listopada...powinny już być... te co w marketach szkoda faktycznie czasu...mam 3 znajomych co mają to wydanie...każdy z nich ma oczywiście lepsze graty niż ja ale mówią, że to już daje się słuchać w sensie jest radość na pewnym poziomie.... ale jednak trzeba brać pod uwagę że to są stare nagrania tylko zremasterowane przez Japończyków. .. na ile jest to możliwe to zrobili... ale na pewno jest dużo lepiej niż marketowe. A które nie były tanie...
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Mi właśnie wpadła Lolek płytka ze Stockfisch taka jak Twoja. Zaraz siadam do słuchania.

Posłuchajcie płyty naszej rodaczki:

Kasia Lins - Take my teras. Uważam ze nagrana jest rewelacyjnie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry