Powrót do stereo

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Potwierdzam bo kupowałem u BN Atolla :) Dobre cenki i najważniejsze, że ze sprawdzonego źródła. Nie patrz na ich stronę, bo nie ma tam wszystkiego co mają w ofercie.
 

lobos

New member
Bez reklam
Widzę, że na Atolla jesteś napalony :)
Jak będą mieli na stanie coś innego przy okazji odsłuchu to dawaj na ruszt.
Im więcej uszy usłyszą tym lepiej.
Może okazać się, że mniej znana firma a dźwięk wpadnie Ci tak w ucho, że to na ten wzmak się zdecydujesz ;-)
 

palusik

Member
Genralnie to tak, bo sie naczytałem ze super fajny sprzęt o bardziej rasowym brzmieniu. Nie taki sterylny Hebel H80 - bardziej radosne i energiczne granie. To mi pasuje, ale jak coś innego w tej cenie o podobnym graniu to chętnie posłucham.

Z tym że na innym forum mnie odwodzą***od Atoll bo podobno pada często jeden kanał :/
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Hebel do drewna to raczej ostry powinien być :p
Sprawdź Arcam A38, Roksan K3.
One intetesują mnie najbardziej ;-)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tym że na innym forum mnie odwodzą***od Atoll bo podobno pada często jeden kanał :/

numik pierdoły opowiada. Ostatnio Atolla wychwalał. Jest jak chorągiewka .Awaryjność Atoll nie jest duża. Pewnie i awarie się zdarzają, ale nie ma idealnych klocków. Zawsze może się trafić wadliwy egzemplarz lub zajechana używka. Znam kilka osób z Atollami i nic się nie dzieje. Czasem tylko wywala korki przy włączaniu pstryczkiem z tyłu. Kwestia jaki masz bezpiecznik. Ale i tak Atolle się trzyma w standby.
 
Ostatnia edycja:

palusik

Member
Też***tak podejrzewam że gadają głupoty, pare osób miało jakiś problem ale tak naprawdę nie znamy kontekstu - ilości urządzeń sprzedawanych, aby oceniać awaryjność.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na pewno jeśli szukasz dynamiki to Atoll IN100SE się sprawdzi. Ma dobry głęboki bas (w tej cenie to jeden z lepszych wzmacniaczy pod tym względem) Co ważne bas jest dobrze kontrolowany. Nie jest to efekciarskie podbicie w wyższym zakresie. Fajna średnica lekko cofnięta, ale niewiele. Barwa ciekawa, trochę ciepełka jest. Wysokie są dobrze zaznaczone. Na pewno z kolumnami typu Klipsch (budżetowe) by było za ostro. Końcówka AM100 sama w sobie jest spokojniejsza. Dobrze ułożone brzmienie. Integra to bardziej petarda :) Posłuchaj z kilkoma kolumnami i będzie wiedział co i jak :)
 

palusik

Member
@Pawel_Sz85 a co myślisz o miksie PR100SE z AM200SE ? Szalony przedwzmacniacz z setki i końcówka z dwusetki, może być ciekawie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie miałem okazji posłuchać takiego zestawienia. Jeśli dobrze pamiętam dystrybutor kiedyś pisał żeby łączyć na krzyż czyli pre 100 z końcówką 200 i odwrotnie. Nie wiem jak gra PR100SE. Miałem nawet pomysł, żeby pójść w dzielony system Atoll-a, ale na razie poszedłem inną drogą. Na pewno to ciekawe zestawienie. Ciekawe czy do PR100SE można podpiąć dwie końcówki (biamping). Jeśli tak to w przyszłości mógłbyś wzbogacić swój system :)
 

palusik

Member
No Atoll MS100/ST100 jest jakaś opcją, tylko kto to ma i jak to gra :p
Przy czym ST 100 jest drogi...
 
Ostatnia edycja:

palusik

Member
Cena to nie jest TO :p Przyjmując, że zdecyduję się na IN200 to mówimy o 6000 zł za wzmacniacz, a tu DAC trzeba jeszcze kupić...

Czytałem o tym ST200, podobno gra super - połączenie ST200 i AM200 SE może być piękne brzmienie.
 

palusik

Member
Cały wątek na bierząco śledzę

A powiedzcie mi może takie coś, używany Hegel H100 - ktoś coś wie na ten temat ? Prócz tego że to Hegel i same "och ach" ;-)
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Zajedź sobie na Roździeńskiego (koło Ikea) w Katowicach. Mają tam Hegel-a i inne ciekawe wzmacniacze (polecam test Creek-a :) i Primare ) oraz kolumny. Potem do Mega Hz i również posłuchaj tego co mają na stanie (mają duży wybór). Dobierzesz pod siebie a nie pod nas. Na koniec zasiądź w domku, przed SWOIM WYBOREM i napisz kilka słów, dlaczego ten, a nie inny. :)
 

palusik

Member
Dzięki rabit, będę musiał ale Audiostyl jest dla mnie średnim sklepem - traktują klienta z góry, szczególnie jak ma mały budżet.

Dobra to jestem po pierwszym odsłuchu IN100SE + CD100 + XT6F. Ciekawostkę się dowiedziałem, do Atoll CD ma wejście cyfrowe. To jest kierunek w jakim trzeba pójść, CD + cyfrowe wejście.

Co do odsłuchu to tak. Na początku bardzo pozytywne wrażenie, od razu inaczej. Separacja instrumentów, dynamika, scena. Wokale zdecydowanie wysunięte przed kolumny, środek w końcu usłyszałem :) . Faktycznie efektowne granie i wysokie tony bardzo zarysowane, nawet w pewnym momencie przesadzone - stąd wiem ze IN200 wchodzi w grę, tam ten zakres utemperowano. Generalnie bardzo na plus, bas dynamiczny, szybki i zdecydowany ale "szczupły". Tutaj raczej wina kolumn bo bardzo skromnych rozmiarów. Przydałoby się bardziej dociążyć dół, ale nie stracić nic z jego zdecydowania i szybkości - tak samo aby nie wchodził na resztę zakresów.

Zatem coś się dowiedział, zestawienie Tannoy z Atoll nawet działa, tylko trzeba bardziej dociążyć dół i wysokie tony utemperować. Reszta fajnie brzmi, ciekawie i ekscytująco.

Pan w salonie zdecydowanie odradził KEF serii R, no ale to jego opinia. Natomiast zwrócił mi uwagę na akustykę pomieszczenia. Tutaj popracuje nad tym i prawdopodobnie będzie przemeblowanie :).
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
IN200 na pewno łagodniejszy na górze. Ja będzie miał okazję to posłuchaj też z XT8F w połączeniu z Atollem. Tu myślę, że z gorą będzie lepiej. Równowaga tonalna przesunięta będzie bardziej w dół. Jeśli będziesz chciał Kef-a R to lepszy będzie na pewno IN200 lub wersja z końcówkami lub inna barwniejsza elektronika.

Co do szczupłego basu to na pewno wina XT6F. Jak duży bym pokój odsłuchowy?

Posłuchaj też może coś z oferty Dynaudio.
 
Ostatnia edycja:

palusik

Member
IN200 na pewno łagodniejszy na górze. Ja będzie miał okazję to posłuchaj też z XT8F w połączeniu z Atollem. Tu myślę, że z gorą będzie lepiej. Równowaga tonalna przesunięta będzie bardziej w dół. Jeśli będziesz chciał Kef-a R to lepszy będzie na pewno IN200 lub wersja z końcówkami lub inna barwniejsza elektronika.

Co do szczupłego basu to na pewno wina XT6F. Jak duży bym pokój odsłuchowy?

Posłuchaj też może coś z oferty Dynaudio.

Na oko około 20 m2 może 25. Dobrze przygotowany akustycznie.
 
Do góry