hk3490 czy pm 6005 do stx 300

lm648

Banned
Ostatnia edycja:

julko

New member
To ja jeszcze dorzucę Za:

"W zbliżonej cenie do Roth możesz kupić znacznie lepsze STX FX-300 i nowe Tagi Platinum (szczególnie polecam te pierwsze).
Cena tych Roth jest znacznie zawyżona - chyba dają na nie bardzo duże upusty.
Nawet tańsze (testowane przez Audio Video) STX FS-250 wypadają od nich lepiej. "



"Maestro nie brał bym pod uwagę. Siesta podobała mi się ze względu na "średnicę" i niskie rejestry, pomimo, że głośniczki są 13cm (GDN 15/40/5 :D ). No i w sumie nie wymagają "mocnego" wzmacniacza. Ciekawostką w nich jest to, że elektrycznie jest to konstrukcja dwu-drożna, a każdy z dgn'ów pracuje w odrębnych, różnie strojonych objętościach. W tej klasie cenowej były moim faworytem.
FX300 odsłuchiwałem w Józefowie na dużym wzmacniaczu NAD 372. Jeśli mnie pamięć nie myli, za źródło robił NAD 521. Słuchałem między innymi najnowszą płytę Gorillaz "Plastic Beach", pierwszą płytę Rage Against The Machine, płytę "SMV" trzech mistrzów basu: Stanley Clarke, Marcus Miller Victor Wooten, oraz Aphex Twin "drukqs". Tak więc przetestowałem je na różne sposoby. Wysokie tony o niebo lepsze niż w siestach, niskie rejestry fenomenalne, niżej i równie szybko, muzyka odrywała się od zestawów, tworząc piękną scenę."

"FX 300 to konstrukcje "z o dwie półki wyższej" klasy od obydwu zaproponowanych wcześniej kolumn (Meastro II 180 i Roth Oli 40) - a kosztują niewiele więcej niż te Roth Oli..."
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zrobiłeś dobry interes kupując te kolumny ,jeszcze dobry wzmacniacz i masz hi-end :grin:

Może ja się skuszę :confused:
 

julko

New member
Nino, że głównym faworytem jest PM6005 w dalszym ciągu czytam opinie o wzmacniaczach z DAC.

Jak w moich warunkach zagrałby Rotel RA11.

Pozdrawiam.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem po ile teraz chodzą pm6005, ale jakiś czas temu cena detaliczna była koło 2,5k. Słyszałem poprzednika i grał on jaśniej od AA. Na pewno Xi90 będzie sporo mocniejszy.
 

julko

New member
Pm 6005 najniższa cena 1900zł. AA - 2850zł.

Pytanie laika, czy większa moc wzmacniacza (oraz kolumny) oznacza jedynie możliwość głośniejszego słuchania, czy też wpływa na jakość.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wpływa to na brzmienie. Nie jest to reguła, że mocniejszy wzmacniacz zagra lepiej. Na pewno mocniejszy wzmacniacz lepiej sobie poradzi z napędzeniem "trudniejszych" kolumn. Ja porównywałem AA Xi60 i Xi90 i słyszałem różnicę. Xi90 grał bardziej dynamicznie i miał trochę lepszy bas. Szczególnie przy niskiej głośności. Czy różnica jest warta dopłaty to już musiałbyś sam posłuchać. X-i90 kosztuje w detalu 2890zł. Potarguj się trochę. Jak ten jest za drogi to masz jeszcze Xi60. Z Marantz-em uważaj żeby był z Polskiej dystrybucji. Nie będzie problemu z gwarancją.
 

robix1

New member
Robiłem rozeznanie rynku odnośnie AA X-i60/90 spokojnie można około 15% zjechać z ceny, że dla mnie cena Xi-90 zaczyna robić się do przełknięcia.

Też zastanawiam się między tymi modelami AA, HK3770 i jeszcze biorę pod uwagę Yamahę r-n500.

Udało mi się sprzedać yamahę rx-v671, tak więc sprawa zakupu nabiera tempa, szkoda że jeszcze tego hk3770 nie ma na rynku. Ciekawe jakie będzie jego brzmienie w porównaniu do AA x-60/90. Na papierze wydaje się mocniejszy.
 
Ostatnia edycja:

robix1

New member
Tylko wirtualnie. Wszędzie oczekują na dostawę. Niby pod koniec marca ma być dostępny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Harman ogólnie to niezłe hi-fi .Z dobrych wzmacniaczy jeszcze w normalnej cenie to Vincent (ok.1700zł ) jeżeli chodzi o bas i dynamikę w zasadzie bezkonkurencyjny w tej cenie na dodatek bardzo dobrze zbudowany
 

julko

New member
Dalej szukam i się zastanawiam:
Może kupić wzmacniacz z DAC z wyższej półki cenowej (do 4000zł).
Czy Pionier A-70 lub Nad 356 zagrają wyraźnie lepiej niż pm6005.

Który z tych dwóch ( a może inny ) byście polecili.

Pozdrawiam.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nad 356 to wzmacniacz z wyższej półki niż PM6005. Jest znacznie mocniejszy. Odsłuchiwałem go (wersje bez dac). Świetnie nadaje się do dynamicznej muzyki. Ma dobrą podstawą basową. Oczywiście najlepiej odsłuchaj go z kolumnami jakimi ma grać, będziesz miał pewność czy Ci pasuje jego brzmienie. A-70 nie słyszałem.
 
A-70 u mnie sprawdza się w różnych rodzajach muzyki - dynamicznej jak i poważnej np.
Nie słuchałem PM6005, ale słuchałem PM7004. Według mojego gustu ten drugi zupełnie nie nadaje się do grania dynamicznego.
 
Ostatnia edycja:
Do góry