Wrażenia z odsłuchu stereo do 2500 PLN

lm648

Banned
... to też nie jest odpowiedź :) .... skoro się migasz :) ... to zasugeruję, że max do 12500 Hz z tolerancją na in ( - ) ok. 1500 Hz :)
 

Lemil

Banned
Hehe, ja sobie sprawdzam słuch na tej stronce Sprawdź swój słuch, zbadaj, ile lat mają twoje uszy - TEST i wydaje mi się, że ten test jest dość dobry.

No cóż, ile ja słyszę? Według tego testu zrobionego na słuchawkach i karcie muzycznej na płycie głównej kompa, a więc żadne tam wypasione sprzęcicho, mogę powiedzieć, a w zasadzie oświadczyć, że słyszę przy ogólnej głośności ustawionej na taką raczej pokojową 16 kHz. Przy większym poziomie głośności, że posłuchałbym tak może jednej płyty, no i jeszcze po pogdłośnieniu dźwięku na stronie tym suwaczkiem, to jestem w stanie posłyszeć 17 kHz. Ale gdybym się upierał, że tyle słyszę, to nie było by to fair. Więc dobrze słyszę do 16 kHz.

Pewna kwestia jest do sprawdzenia. Mianowicie co by było, gdyby karta muzyczna była jakaś lepsza, no i lepsze słuchawki.:lol: No i jest kwestia samych tonów testowych.

Można się wypowiadać i podzielić wrażeniami. Zapraszam wszystkich, zwłaszcza kazia. No i żeby powiedział na co zwracał uwagę oceniając te średnie tony. Bo gdyż zakres szerokim jest, a sprawa wysoce zdradliwą również okazać się potrafi.
 

lm648

Banned
Sprawdziłem :) ... słyszę do 18 kHz bez problemu, natomiast 19 kHz nie słyszę a z kolei 20 kHz słyszę, pozostałe wartości 21 i 22 kHz już ni hu hu :)
"Sprzęt odsłuchowy" zwykły laptop Lenovo + słuchawki Sennhaiser HD201, czyli nic szczególnego, .... no może przy wypasowym sprzęcie przeszedłbym całą skalę :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Człowiek słyszy dźwięki z zakresu 20hz - 20khz ,chociaż przeprowadzone badania wykazały że u niektórych osób dolna granica wynosi 16hz . Z wiekiem czułość słuchu dla wyższego zakresu pogarsza się sprzyja temu też przebywanie w hałasie .Jest przedmiot psychoakustyka który zajmuje się tymi zagadnieniami
 

Lemil

Banned
Sprawdziłem :) ... słyszę do 18 kHz bez problemu, natomiast 19 kHz nie słyszę a z kolei 20 kHz słyszę, pozostałe wartości 21 i 22 kHz już ni hu hu :)
Czyli słyszysz 18 kHz. Jeśli nie słyszysz 19 kHz i słyszysz 20, to znaczy, że to nie jest 20 kHz, które słyszysz, tylko jakieś harmoniczne (zniekształcenia) z karty muzycznej. Czyli co? Masz 20 lat? ;)

@przemko77 16 kHz to górna granica dla wielu osób. Dolna to 16 Hz.
 

Lemil

Banned
Czyli określanie wielu metrykalnego przy pomocy badania słuchu jest bardzo nieprecyzyjne. Tak 10 lat tolerancji pewnie będzie, oczywiście w przypadku unikania koncertów heavy metal i niesłuchania na słuchawkach na full.

PS. A gdzie się podział kaziu?
 

kaziu106

Member
Jestem jestem;-) Test przeprowadzony - górna granica 16 kHz czyli w normie jak dla mojej klasy wiekowej!!! ( Test na komputerze PC + słuchawki KOSS UR40 )
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Tak wszystkie były na 0. Ale być może, ze na wrażenia dźwiękowe wpływ miało wiele czynników. Po pierwsze głośniki stały na półce blisko tylnej ściany, po drugie były od siebie oddalone o około 3m., po trzecie płyta naprawdę była marnej jakości, po czwarte być może głośniki nie były dobrze wygrzane. Pamiętam, ze klika lat temu słuchałem tego Harmana z podłogowymi JBL-ami serii Northridge E60 i wtedy Harmanik zagrał jak dla mnie o wiele lepiej. Być może Magnaty 673 dla mojego ucha nie są zgrane z tym amplitunerem co nie oznacza, że komuś innemu to nie będzie pasować. Nic nie zastąpi odsłuchu gdyż " jeden woli blondynki, a drugi brunetki;-) ".
Czyli rezonowały tez między sobą, to mało miarodajne było niestety.
 

kaziu106

Member
Jutro jak uda mi się podjechać do tego sklepu to dam znać czy one stały na jednej długiej półce, czy ta półka była przedzielona na środku. Jak uda mi się zrobić foto to zamieszczę je tu na wątku. Ps. jeśli głośniki dojadą do sklepu, w którym je zamówiłem ( obsuwa noworoczno-inwentaryzacyjno-dostawowa itp. ) poproszę o podpięcie ich z kilkoma wzmacniaczami i odsłucham je w lepszych warunkach na standach i dam znać jakie wrażenia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry