Ferguson Ariva 150DVD

pawel_71

New member
I faktycznie dziala Ci ten dzwiek na analogu 5.1?
Bo u mnie niestety na tym wyjsciu slysze wyraznie stereo rozrzucone na wszystkie glosniki.

Moglbys to sprawdzic u siebie? Podepnij pare chinchow do SR i SL i podczas testu glosnikow sprawdz czy sa odseparowane od reszty i nie ma w nich dzwieku gdy testowane np FL i FR. To samo z centralnym - dzwiek powinien pojawiac sie tylko we wlasciwym momencie testu. A obecnie wyglada na to, ze w Arivie dzwiek stereo jest wrzucany jednoczesnie na tyl i suma do centralnego. W Setupie powinna byc jakas opcja czy dekodowac 5.1, ale jej nie ma totez player pewnie zawsze wyrzuca 2.0 tyle, ze na wszystkie glosniki.
To sa na razie moje przypuszczenia. Podobnie bylo z pierwszymi wersjami Snazio. Jesli jednak okaze sie, ze to problem sprzetowy (choc to byloby dziwne), to musialbym odeslac sprzet do serwisu.
TechSupport Fergusona milczy i nie odpisuje na emaile.

Wrzucam na rapida najkrotszy (3MB) test glosnikow jaki posiadam. Moze ktos jeszcze moglby to przetestowac u siebie. Jesli sie potwierdzi moje przypuszczenie o blednym fw nalezaloby zarzucic Fergusona emailami/telefonami.
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

Poza tym sprzecik niezly. Szczegolnie, jak sie wlaczy Voole z GIECa lub SDK (bo Ferdek nie wycial tego z plikow RSS) - mozna wtedy ogladac po sieci filmy w HD z Chin :)
 
Ostatnia edycja:

pawel_71

New member
Mozna sciagnac fw ze Chin (dla GIEC GK-908 ):
??????DVD???????????DVD??????DVD????????
Albo prosciej:
1. wrzucic na pendrive'a katalog /usr/local/bin z oryginalnego firmware'u (albo go rozpakowac, albo latwiej przekopiowac na dzialajacym systemie 'cp -r /usr/local/bin /tmp/usbmounts/sda1'
2. przeedytowac plik scripts/ariva.rss
3. odkomentowac sekcje z Voole (i inne ciekawe):

<item>
<title>Voole</title>
<link>rss_file://./IMS_Modules/Voole/scripts/voole_menu.rss</link>
<media:thumbnail url="./IMS_Modules/Voole/image/voole_logo.jpg" />
</item>

Do komentowania sluza "<!--" i zamykajacy "-->"
4. Uruchomic ./DvdPlayer z pena
5. Jak ktos chce to poprawki mozna naniesc na stale w oryginalnym fw i przeflashowac


Wracajac do ostatniego tematu - dziala Wam to wyjscie 5.1?
Pewnie nie, bo to wina braku opcji w fw - po testach proponuje atakowac Fergusona.
 

reaper1

New member
Odnośnie dźwięku 5.1 wygląda to u mnie tak:

Lewy przód gra wraz z centralnym i lewym tyłem
Prawy przód gra z prawym tyłem (bez centralnego)
Prawy tył gra z prawym przodem i z centralnym
Lewy tył gra z lewym przodem i centralnym

Test centralnego: grają wszystkie

edit: Po upgrade'dzie do najnowszego softu działa youtube, ale nie działa wyszukiwanie - więc lipa.
Dźwięk 5.1 po analogu działa dokładnie tak samo jak wyżej.

Niestety jest mały problem z odtwarzaniem MOV'ów w full HD - przerywa i leci jakby trochę za szybko :(
 
Ostatnia edycja:

pawel_71

New member
reaper1: W takim razie zglos to do supportu. Moze wreszcie cos z tym zrobia.
Jesli ktos kupowal model 150 glownie dla dzwieku 5.1 to otrzymal bubla ze stereo rozrzuconym po 5 kanalach. Sam sie zastanawiam, czy nie odeslac im Arivy do serwisu. Jak tego nie beda w stanie "naprawic", czyli poprawic fw to powinni oddac kase.
W kazdym razie trzeba ich atakowac ze wszystkich stron, bo przegieli z tym 5.1
 

reaper1

New member
Jest jakaś możliwość aby do filmu wczytać napisy, które mają inna nazwę niż plik z filmem ? PS. Odnośnie dźwięku 5.1 zero odzewu ze strony supportu.
 

pawel_71

New member
Na moj email z zeszlego tygodnia tez nie odpowiedzieli. Ale dzis udalo mi sie zadzwonic do ich R&D do Poznania i twierdza, ze sie tym zajma. Pewnie lepiej zaatakowac ich z kilku zrodel totez sugeruje dzwonienie, bo tego nie naprawia.

Co do napisow to musza miec przynajmniej poczatek nazwy taki jak filmu, tzn. bez problemu lapia sie takie:
nazwa filmu: Film.mkv
napisy: Film.txt, Film - Pol.sub, Film - Eng.sub, itd.
Nie jest wiec tak zle, bo mozna sobie przelaczac napisy w locie.
 

reaper1

New member
Mam czasem problem z połączeniem WiFi - zwyczajnie nie łączy. Muszę wyłączyć odtwarzacz guzikiem Power na odtwarzaczu i włączyć ponownie, wtedy jest ok.

Czasem tacka sama się otwiera - nie używam żadnego pilota w tym czasie.

Pięknie wyglądają filmy w Full HD (mkv), np. Avatar - super. Nic nie tnie, wszystko płynnie chodzi z dodatkowymi napisami.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Wyszukiwanie wideo

Napiszcie mi proszę, czy działa na Waszych playerach wyszukiwanie wideo. Zainstalowałem ostatni firmware w celu użytkowania YouTube, tenże działa jak złoto, ale nie działa opcja poniżej, czyli wyszukiwanie wideo.

Jest też drugi problem. Po włączeniu streamingu jakiegoś materiału z YouTube, gdy tenże się skończy, w głośnikach telewizora pojawia się dokuczliwy brum. Można to zlikwidować poprzez ustawienie audio na opcję "HDMI dźwięk wielokanałowy" zamiast "HDMI stereo", ale... Czy ktoś zauważył taką przypadłość?
 

wawer1

New member
Witam,
To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich

Jestem zainteresowany tym odtwarzaczem przede wszytskim z powodu analogowego wyjścia 5.1, więc bardzo proszę o informajcę, czy support Fergusona wypowiedział się na temat jego wadliwego działania u niektórych z Was

Pozdrawiam
 

Ciutnik

New member
Witam. Dziś (wcześniej nie zauważyłem tego), po włączeniu odtwarzacza pojawił się napis "Naciśnij PLAY aby rozpocząć aktualizację online". Oczywiście nacisnąłem PLAY, na pytanie "Czy zaktualizować? Obecne 1.11.000000U / Nowe: 1.12.000000U" odpowiedziałem twierdząco, po czym zaczęło się ściąganie pliku (56312 Kbytes). Po dojechaniu do końca (no może prawie do końca) pojawiło się okienko "Ponów po sprawdzeniu stanu sieci". Oczywiście nie ma co sprawdzać bo sieć jest OK. Dodam, że mam jakiś stary firmware z czasów gdy jeszcze działało wyszukiwanie na YouTube :)

Druga sprawa to denerwujące przerwy między kolejnymi odgrywanymi MP3, powodujące, że każdy utwór jest obcinany z przodu o jakąś sekundę-dwie. Mam wrażenie, że zanim zacząłem instalować kolejno publikowane wersje firmware (mam już ich 4) a następnie powracać do starszych wersji nie było tego problemu.

Też tak macie?
 

pkomp

New member
firmware także w arivie 210 nie dociąga się do końca - ciekawe co to za wersja bo nawet ostatni ze strony zgłasza 1.11xxxx
nie znalazłem adresu w oprogramowaniu co player ściąga i skąd to bym to ręcznie zassał....
 

jaco23

New member
Witam
Nie mam tego sprzetu ale kolega sobie zakupil i pokusilo nas zeby wgrac ostatni firm.. ze strony fergusona , oczywiscie wszystko chodzi poza pilotem ktory co chwile sie blokuje i restart.Moje pytanie brzmi skąd mozna sciagnac stary firmware bo nigdzie na ferg... nie ma oprocz wer. beta oraz jaki zainstalowac w/g was. Pozdrawiam
 

reaper1

New member
Mnie najbardziej denerwuje to, że film lubi się sam wyłączyć (zaSTOPować lub zPAUSE'ować) i tacka mi się notorycznie sama otwiera. Ma ktoś podobnie ?
 

Ciutnik

New member
jaco23 napisał:
skąd mozna sciagnac stary firmware bo nigdzie na ferg... nie ma oprocz wer. beta oraz jaki zainstalowac w/g was
Jak na razie jedyny firmware, który wg mnie nie stwarza większych problemów to v20100802. Nie ma on co prawda zaimplementowanej zaawansowanej obsługi audio, ale zdaje się, że w późniejszych wersjach również nie jest z tym zbyt dobrze. Plik z tym firmwarem wrzuciłem tu:
przeklej.pl - hdplayer 150dvd v20100802 .zip. Wrzucaj i ściągaj filmy, muzykę, obrazki i inne pliki z przeklej.pl

reaper1 napisał:
Mnie najbardziej denerwuje to, że film lubi się sam wyłączyć (zaSTOPować lub zPAUSE'ować) i tacka mi się notorycznie sama otwiera. Ma ktoś podobnie ?
Na szczęście mój egzemplarz pozbawiony jest takiej przypadłości. Myślę, że powinieneś ze swoim zgłosić się do serwisu :(
 
Do góry