ASUS O!Play HDP-R

Alwin

New member
z informacji ze strony w w w.frazpc.pl/news/27175-Asus_OPlay_HDPR1_HD_w_koncu_w_sklepach podobno dostępne w cenie 100$.

Na allegro także było 7 sztuk i rozeszło się w cenie 390 w w w.allegro.pl/item753040119_asus_o_play_hdp_r1_fullhd_mkv_od_pc_projekt.html

Nikt nic nie pisze, tylko WD i Xtreamer, ma ktoś tego Asusa ?
 

qqlek

New member
asus

spokojnie
jak przejrzycie kupujących
to zauważycie że ten co sprzedaje po 480 (jeszcze zerżnął pół opisu aukcji :evil:)
kupił po 390 i ma w sumie 2 szt.
trzeba poczekać aż poprzedni sprzedawca wystawi (nie podaję linków bo nie chcę nikomu reklamy robić)
z tego co wiem asus ma na razie problem z PL znaczkami w napisach,
tak że trzeba poczekać na nowy FW albo zaryzykować
 

muszyna2

New member
Panowie pojawiły się na allegro po 410zł co myślicie o tym urządzonku? Cena niższa od xtreamera tylko czy to będzie na takim samym poziomie i ciekawy jestem jak później ze wsparciem technicznym. Co myślicie? Pozdrawiam
 

martinezo

New member
Witam

ASUS HDR-R1 : HDMI : Samsung LE40A656A
ASUS HDR-R1 : S/PDIF optikal : PIONEER VSX-915

Na razie testuje AUDIO i PHOTO

AUDIO:
1 - nie odtwarza folderu (np. całego folderu z uporządkowanymi podfolderami zawierającymi dla przykładu pojedyńczych wykonawców) - trzeba wejść w konkretny i pozostanie już tylko w nim :(
2 - brak zajęcia dla TV - jak np. wizualizacja w Winamp'ie :(
3 - tragedia - po ustawieniu S/PDIF RAV (aby puszczał na amplituner światłem wielokanałowy dzwięk (np. AC3) mp.3 już nie ma na wyjściu !! - trzeba zmieniać S/PDIF na LPCM !!
4 - początek odtwarzania każdego formatu: mp3, wav, czy filmu z dowolnym dźwiękiem - na "dzień dobry" trzask w lewym kanale, nawet jak sam przechodzi do kolejnego pliku...
5 - pomimo braku polskich znaków w ID3 plików mp3 w opisie ze znaczników utworów w 90% mam same krzaczki lub... "domki" dalekowschodnie
6 - brak SHOUTcast... :twisted:

PHOTO:
na razie zauważone
1 - przy ładowaniu zdjęcia fotka zauważalnie "wchodzi" na ekran z góry jakby dużymi prostokątami na całej szerokości zdjęcia
2 - tak jak w AUDIO nie można uruchomić przeglądu całego uporządkowanego katalogu z podkatalogami...
3 - miło, że można włączyć muzykę i przejść do przeglądania zdjęć...

Ma może ktoś wiedzę o dobrym forum z tym ASUS'em ?
 

martinezo

New member
Nie napisałem poprzednio:
- orginalnie był soft 1.07P
- zmieniłem na 1.17P
Zmieniło się menu - "ładniejsze" jest i dodatkowe opcje się pojawiły

Odtwarzane przez nie zajęty domowy LAN

Sprawdziłem do tej pory:
1 - AVCHD H264 24Mps ze swojego camvida - bez problemów - jak z kamery (audio pojawia się około 1s po rozpoczęciu odtwarzania ale jest zsynchronizowane)
2 - pliki BlueRay'owe (MPEG2) z nich zrobione też odtwarza bez problemu
3 - DVD - potrzebuje pliku obrazu - *.iso - bez problemu, czyta idealnie wraz z menu itd.
4 - mkv - na jednym filmie mi się synchro z dźwiękiem po przewijaniu rozjechało (napisy z kontenera czyta)
5 - normalne divx'y - nie ma problemu
6 - 19 plików testowych do odtwarzaczy (nie pamiętam do nich linku... :( );
- pierwszy 19Mps - "ptaki" pojawiają się kwadraty, przebarwienia i się tnie
- DTS TrueHD - nie
- DTS MA - nie
- "koszykarze" w HD 60Hz - klatkuje
7 - "invalid file" melduje na moich starych plikach *.avi z kamery DV :(
8 - plików *.txt nie czyta
9 - istnieje podobno "lekarstwo" na polskie znaki w plikach tekstowych - jutro je poznam... - należy ponoć się magicznym kodem dostać do player'a

AUDIO:
Nie napisałem poprzednio, że brak mi "RANDOM" przy odtwarzaniu muzyki - jest - to magiczny przycisk z nutkami ;)

Dzięki za linka !!
 
Ostatnia edycja:

martinezo

New member
Pół roku temu nie było nowej wersji Live.
Brak sieci go wyeliminował.
Dodatkowo chciałbym mieć SHOUTcast'a a bez sieci - niemożliwe...

Przeszedłem na DELL GX280 (z ATIHD4350 i Audigi) z najlepszym moim zdaniem interface XBMC (teraz ma się pojawić nowy play'er z tą właśnie aplikacją http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=48076) ale już mam dość tego, że komputer pomimo swoich małych rozmiarów nie ma pilota, wymaga conajmniej myszy i do tego cholernie się grzeje przy mocniejszych filmach co powoduje włączenie dwóch wentylatorów na maxa i hałas - dlatego idę znowu w stronę dedykowanych urządzeń...
 
Ostatnia edycja:

martinezo

New member
Dzieki. A co Ci teraz nie odpowiada w WD Live (bo widze, ze wolisz xtreamera)?
Dysk wewnętrzny (a ja nie lubie bajzlu w sprzęcie ;) ) i to, że WD to potentat i z rozwojem softu i elastycznością będzie chyba słabo....
Poza tym nie wiem jak jest w nowym WD z cyfrowymi wyjściami - z tego co pamiętam w WD wybierało się wyjście - ja chce mieć dwa aktywne - optyka i HDMI - dzieciak do bajek amplitunera nie musi włączać....

Miałem napisać o polskich znakach. :D
Otrzymałem od Kolegi opis ale chyba u mnie w O!Play' nie zagra - nie znajduje pliku. Być może to kwestia tego, że zmieniłem soft z 1.07P na 1.17P

Opis "lekarstwa":
Windows Menu Start >> Uruchom >> wpisujemy cmd >> klikamy OK
potem
telnet 192.168.1.10
gdzie 192.168.1.10 to adres ip naszego O!Play'a w sieci lokalnej ( adres może się różnić w zależności od ustawień sieci )
O!Play zapyta nas o login i hasło:
login: root
hasła defaultowo nie ma więc wciskamy Enter i jesteśmy zalogowani
teraz
mount / -o remount,rw
cd /usr/local/bin/Resource/

cp arial.ttf WenQuanYiZH.ttf

mount / -o remount,ro
reboot


Te
raz tylko ustawiamy Central European lub Unicode w Settings >> System >> Text encoding i możemy cieszyć się polskimi znakami :)

Niestety u mnie jak widać na screan'ie pliku nie znalazł..
.
U kolegi od którego mam ww "lekarstwo" - działa
 

Attachments

  • telnet.jpg
    telnet.jpg
    46,7 KB · Wyś: 126
Ostatnia edycja:

pabloo1033

New member
Pytanko

Witam.Chcialbym sie dowiedziec o funkcjonalnosici tego odtwarzacza po najnowszej aktualizacji.Czy czyta on polskie napisy i txt,czy kolor czcionki mozna zmieniac i pozycje napisow w pionie jak np w ARIVIE 110 czy plynnie odtwarza bluray iso,MKV1080,jak wyglada sprawa z zewnetrznymi napisami do MKV.Z gory dziekuje!
 

morzin123

New member
Mnie też to inreresuje, ponieważ gdy w nowym oprogramowaniu pojawią się takie funkcje to Asus stanie sie wysoce konkurencyjny w stosunku do Xtreamera dodatkowo biorąc pod uwagę cene tych dwóch produktów
 

martinezo

New member
Witam.Chcialbym sie dowiedziec o funkcjonalnosici tego odtwarzacza po najnowszej aktualizacji.Czy czyta on polskie napisy i txt
Gdybyś tylko przeczytał moje ostatnie posty w tym wątku to byś wiedział, że:
- nie czyta *.txt - trzeba przerabiać...
- nie ma polskich znaków (przynajmniej lekarstwo nie działa na najnowszy soft - patrz mój post o "lekarstwie")
czy kolor czcionki mozna zmieniac
- można (białe, żółte i chyba szare albo białe w ramce)
... pozycje napisow w pionie
- można zmieniać wielkość czcionki (pozycja - nie pamiętam)

Niestety już go "utleniłem" i nie mogę więcej pomóc "X" już leci... ;)
 
Ostatnia edycja:

Zbilas

New member
Gdybyś tylko przeczytał moje ostatnie posty w tym wątku to byś wiedział, że:
- nie czyta *.txt - trzeba przerabiać...
- nie ma polskich znaków (przynajmniej lekarstwo nie działa na najnowszy soft - patrz mój post o "lekarstwie")

- można (białe, żółte i chyba szare albo białe w ramce)

- można zmieniać wielkość czcionki (pozycja - nie pamiętam)

Niestety już go "utleniłem" i nie mogę więcej pomóc "X" już leci... ;)

W najnowszym (Firmware Wersja 1.18P) jest polska czcionka,
wysokość napisów regulowana w dużym zakresie, wielkość czcionki regulacja duży zakres, kolor czcionki biały, czarny, zielony, niebieski, czerwony, żółty.Odtwarzacz ogólnie jest super, jestem bardzo zadowolony, sprzedałem WD TV HD Media Player i to była najlepsza decyzja.:)
 
Do góry