Sony KDL V2000

niezabitowski

New member
Sony KDL-32V2000 czy KDL-32S2000?

Proszę o pomoc. Czym różnią się te telewizory? Dane techniczne ze stronki sony są identyczne choć funkcje nie. Co to jest Podświetlenie WCG-CCFL? Znalazłem to w sklepie inteernetowym.
 

JACEK2

New member
:D
niezabitowski napisał:
Proszę o pomoc. Czym różnią się te telewizory? Dane techniczne ze stronki sony są identyczne choć funkcje nie. Co to jest Podświetlenie WCG-CCFL? Znalazłem to w sklepie inteernetowym.[/q
Idz do sklepu i kaz sobie podlaczyc te dwa modele do DVD z wyjsciem HDMI i porownaj dwa modele !!! :cool:
PS Seria V ma lepsza jakosc obrazu .
 

Kerhold

New member
niezabitowski napisał:
Proszę o pomoc. Czym różnią się te telewizory? Dane techniczne ze stronki sony są identyczne choć funkcje nie. Co to jest Podświetlenie WCG-CCFL? Znalazłem to w sklepie inteernetowym.

Seria V posiada właśnie to, co wypisałeś, czyli lepiej odwzorowuje kolory. Niektórzy są w stanie zauważyć różnicę, inni nie, a niektórzy, jeśli nawet widzą, to nie ma dla nich to aż takiego znaczenia. :lol:

Ogólnie, przyjmuje się, że po prostu to lepszy model, ale jeśli nie odpowiada Ci różnica cenowa, to lepiej kup z serii S, a przyoszczędzone pieniądze przeznacz np. na zestaw kina domowego.

Pozdrawiam.
K.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
prowadząc testy - widać wyraźne różnice po stronie serii V
Zdecydowanie lepsza czerwień i czerń , brak drgań we fragmentach statycznych, większa głębia .Ale decyzja należy do Ciebie.
Sprawdź też 1080 i bo nie chciał współpracować z tunerem HD po złączu HDMI ./chciaż wszystkie inne grały /
pozdrawiam
 

Kerhold

New member
kiki napisał:
witam
prowadząc testy - widać wyraźne różnice po stronie serii V
Zdecydowanie lepsza czerwień i czerń , brak drgań we fragmentach statycznych, większa głębia .

Nie wątpie, ale trzeba na to być "uczulonym". Pewnie dla dużej liczby osób nie byłoby
to aż tak ważne. No a u mnie nie drga na fragmentach statycznych.

Sprawdź też 1080 i bo nie chciał współpracować z tunerem HD po złączu HDMI ./chciaż wszystkie inne grały /
pozdrawiam

Dużo kosztują chyba jeszcze 1080, a czy mógłbyś rozwinąć, przy jakich tunerach HD Sony serii S nie chciało współpracować i z czego to mogło wynikać?

Pozdrawiam.
K.
 

Centosz

New member
A ja mam pytanie z innej beczki.Mam zamiar kupić SONY KDL-32V2000.Czy warto wydac na niego te ponad 6tys?Czy może jest jakiś inny model w tej samej cenie lub nawet tańszy godny polecenia o tych samych,a moze nawet lepszych parametrach?Był bym wdzięczny za porade.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Sony v2000

Czy ten model ma wiatraczek, który słychac wieczorem? Tak wyczytałem w jednym z postów co mnie mocno zaskoczyło i chciałbym to zweryfikować.
 

Kerhold

New member
kiki napisał:
witam

Sprawdź też 1080 i bo nie chciał współpracować z tunerem HD po złączu HDMI ./chciaż wszystkie inne grały /
pozdrawiam

Aha. Z tego, co doczytałem, nie chciał współpracować z jednym tunerem, a z innym już tak. Nie jest to więc regułą, chociaż pewnie trzeba być ostrożnym.

Pozdrawiam.
K.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Tam raczej wszystko napisałem. Jeśli masz wątpliwosci pisz na priv.

Co do 32 V 2000. - to telewizor otrzymał nagrodę Eisa . Więc z cała pewnoscią jakość bardzo wysoka.
Cena dla członków forum - niższa niż ta zaczepiona w linku.
Konkurencja bardzo mocna.
TV Loewe Concept Digital
TV JVC 32 x 70
TV Sharp 32 GD 9
TV Loewe Xelos

pozdrawiam
 

musti

Banned
Poszperałem i znalazłem: WCG-CCFL - podświetlenie ekranu lampą fluorescencyjną z zimną katodą - dzięki temu uzyskuje się głębszą zieleń i czerwień - marketingowo jest to równiez nazywane Live Colour Creation.
 

krzyżak

New member
Witam
Różnice można dostrzec, tak jak napisał Kiki - podczas testów :) ... tylko trzeba mieć jeszcze oko i doświadcznie Kikiego :) Ja ogladając te dwa modele obok siebie różnicy nie dostrzegłem i podejrzewam że lwia część populacji również.
--
Pozdrawiam, krzyżak
 

JACEK2

New member
krzyżak napisał:
Witam
Różnice można dostrzec, tak jak napisał Kiki - podczas testów :) ... tylko trzeba mieć jeszcze oko i doświadcznie Kikiego :) Ja ogladając te dwa modele obok siebie różnicy nie dostrzegłem i podejrzewam że lwia część populacji również.
--
Pozdrawiam, krzyżak[/quote
Jesli bedziesz ogladal TV kablowa i naziemna analogowa to rzeczywiscie nie zauwazysz roznicy pomiedzy tymi 2 modelami V i S .
Natomiast jesli bedziesz mial dobry odtwarzacz DVD z wyjsciem HDMI to roznica bedzie widoczna na korzysc serii V ..... Wszystko zalezy jakosci sygnalu , jesli bedziesz ogladal TV z anteny analogowej i kiepskiej kablowki to nie ma sensu przeplacac kupujac model V .
Pzdr
 

krzyżak

New member
JACEK2 napisał:
Jesli bedziesz ogladal TV kablowa i naziemna analogowa to rzeczywiscie nie zauwazysz roznicy pomiedzy tymi 2 modelami V i S .
Natomiast jesli bedziesz mial dobry odtwarzacz DVD z wyjsciem HDMI to roznica bedzie widoczna na korzysc serii V .....Pzdr
Nie wiem czy odtwarzacz w MM z którego był sygnał był dostatecznie dobry, ale swoją opinię oparłem na dłuższym oglądaniu dema HD Sony Bravia po HDMI z tegoż odtwarzacza.
--
Pozdrawiam, krzyżak
 

imalas

New member
W formacie 32 cale nie widziałem żadnej różnicy! (może jestem niedowidzący?:shock: )
Sygnał był super przez HDMI z dysku (demka) w ..."sklepie dla idiotów", ale w
40 calach wersja V miała ostrzejsze detale drugoplanowe...była głębia! Kolor jednak bez zmian.:bober: Ciekawe jakby to porównanie wyszło na C+, ale taki teścik w MM jest niemożliwy, jak w większości sklepów!.:-o
 

JACEK2

New member
krzyżak napisał:
Nie wiem czy odtwarzacz w MM z którego był sygnał był dostatecznie dobry, ale swoją opinię oparłem na dłuższym oglądaniu dema HD Sony Bravia po HDMI z tegoż odtwarzacza.
--
Pozdrawiam, krzyżak
Tym lepiej dla Ciebie jesli nie widzisz roznicy pomiedzy seria S i V ...
Seria S jest troche tansza ....;)
 

miguel

New member
Kdl32s2000 - 2010 - 2020

O ile różnice pomiędzy SONY KDL32S2000 a KDL32V2000 są oczywiste to czy ktoś wie na czym polega różnica pomiędzy telewizorami SONY KDL32S2000 - 2010 i 2020 ??
Porównując te 3 modele na stronie producenta nie zauważyłem żadnych różnic pomiędzy nimi. Jedyną różnicą wydaje się być kolorystyka pudła. Czy ktoś potrafi wskazać mi inne różnice ? Jest to dla mnie dość istotne.
Dzieki !

(załączam link porównania tych 3 modeli)

http://www.sony.pl/product/CompareP...32S2000&models=KDL-32S2010&models=KDL-32S2020
 

musti

Banned
Dokładnie tak jest - roznią się wyłacznie kolorem obudowy. Aby Ci jeszcze bardziej namącić dodam, ze pojawi się jeszcze wersja 2030 - cała czarna.
 
Do góry