Firma Sony prezentuje serię telewizorów OLED , A1 linia 2017 r.

olakoma

New member
I wjechał wczoraj 65 A1 na salon z Sony Center (po promocyjnej cenie z Saturna). Po podłączeniu nc+ doznałem pierwszego szoku. Spodziewałem się, że sygnał z satelity może pozostawiać wiele do życzenia, ale na kanałach HD jest pięknie, wspaniale, niewiarygodnie, itd. Na SD gorzej ale do zaakceptowania. Natomiast treści 4 k z internetu to bajka o której nie ma co pisać. Na PS4 nie gram- nie powiem. Jak ktoś ma wątpliwości co do zakupu Sony niech je porzuci. Obra TV jest tak piękny, że spokojnie przyjmę; jego wypalanie, podwidoki, nierówność podświetlenia matrycy, itd. I love Sony.
 

accu

New member
Bez reklam
I wjechał wczoraj 65 A1 na salon z Sony Center (po promocyjnej cenie z Saturna). Po podłączeniu nc+ doznałem pierwszego szoku. Spodziewałem się, że sygnał z satelity może pozostawiać wiele do życzenia, ale na kanałach HD jest pięknie, wspaniale, niewiarygodnie, itd. Na SD gorzej ale do zaakceptowania. Natomiast treści 4 k z internetu to bajka o której nie ma co pisać. Na PS4 nie gram- nie powiem. Jak ktoś ma wątpliwości co do zakupu Sony niech je porzuci. Obra TV jest tak piękny, że spokojnie przyjmę; jego wypalanie, podwidoki, nierówność podświetlenia matrycy, itd. I love Sony.

Witam uprzejmie,

Moim skromnym zdaniem wybór telewizora Ultra HD OLED firmy Sony KD-65A1 , którego wyselekcjonowałeś spośród innych telewizorów Ultra HD OLED jest jak najbardziej trafny . :-|
Kolorystyka obrazu , jaki jest wyświetlany na ekranie telewizora firmy Sony KD-65A1 , moim
zdaniem ma to "coś" , że taki obraz chce się po prostu oglądać bez dwóch zdań . :-|
Gratuluję wyboru i zakupu telewizora firmy Sony KD-65A1 . :wink:
Jak znajdziesz trochę wolnego czasu , zrób może parę "fotek" swojego , nowego telewizora .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

olakoma

New member
Dziękuję ACCU za post. Jednocześnie chciałem Ci bardzo podziękować za Twoje wpisy na forum, ponieważ byłeś osobą na której opinie/wpisy/linki zawsze najbardziej czekałem. I nie ukrywam, że Twoje posty najbardziej pomogły mi w dokonaniu wyboru mojego TV. Chciałem podziękować także innym forumowiczom; Kiki, Barburian, Lolek 126, Pepka, RHJG, Jaro0508, Lech, WuMike, i wielu innym za ich opinie i porady. Zanim kupiłem TV śledziłem forum przez ponad rok czasu, świetnie się tu zawsze czułem. Chciałem wstrzymać się jeszcze z wyborem i doczekać CES 2018 i Philipsa OLED 65, ale ta cena w Saturnie była tak atrakcyjna i rodzina napierała, że nie wytrzymałem i kupiłem. Jeszcze raz dzieki.
 

Darud

New member
Witam. Mam pytanie, czy Sony wypuściło jakaś aktualizacje do tego TV??. Piszę że ostatnia w sierpniu i dalej nic.
 

Darud

New member
Trochę szkoda, bo menu troszkę sprawniej działało na 65xe9305. Android niby 7.0 jest. Ktoś wie jak aktualizować aplikacje na tym TV. Nie mogę wybrać rozdzielczości materiału na YouTube i chciałbym zaktualizować aplikacje, ale po wejściu w aplikacje nie ma takiej opcji. TV mimo takiego samego procesora działa wyraźnie wolniej. Chodzi o poruszanie się po menu TV. TV z 12/2017 sprawdzony w menu serwisowym i jest nowy.
 

accu

New member
Bez reklam
Czekają bo Android 7,0 jeszcze nie całkiem gotowy.
Witam uprzejmie,

Na pewno nie czekają na system Android 7 w telewizorze Ultra HD OLED firmy Sony KD-65A1. :neutral:
Aktualizacja do wersji Nougat jest dostępna od 31 maja 2017 r. , była wprowadzona etapami latem 2017 r .
Natomiast nie wiadomo co z pełną aktualizacją Dolby Vision ( trwają prace nad tą aktualizacją) . W USA została wydana w styczniu 2018 r . niepełna aktualizacja Dolby Vision . Wiadomo ,
że termin tej aktualizacji , która miała być wydana od 31 stycznia 2018 r. etapami dla różnych
krajów europejskich , został wstrzymany (zawieszony). Na dzień dzisiejszy nie wiadomo , kiedy
będzie wydana . Być może , stanie się to , kiedy na rynku pojawią się telewizory Ultra HD firmy
Sony linia - 2018 , czyli kwiecień , maj 2018 r.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam. Mam pytanie, czy Sony wypuściło jakaś aktualizacje do tego TV??. Piszę że ostatnia w sierpniu i dalej nic.
Witam uprzejmie,
Czy masz wersję aktualizacji oprogramowania układowego :v 6.2671 ?

BTW , możesz spróbować odinstalować daną aplikację , a następnie ponownie ją zainstalować(jakąś wersję o ile jest wybór) .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Darud

New member
Accu, dzięki, to jest wyjście, nie pomyślałem o tym. Odinstaluje i na nowo zainstaluję więc pewnie zainstaluje się najnowsza wersja. Sprytny myk zamiast postawki oparcie z tyłu, tylko gdzie ja mam sundbar-a teraz postawić ������.
 

Darud

New member
Witam uprzejmie,
Czy masz wersję aktualizacji oprogramowania układowego :v 6.2671 ?

BTW , możesz spróbować odinstalować daną aplikację , a następnie ponownie ją zainstalować(jakąś wersję o ile jest wybór) .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Jak sprawdzić tą wersję oprogramowania układowego??
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,


Możesz np. nacisnąć przycisk : HELP na pilocie . W górnym , prawym rogu ekranu powinna
wyświetlić się informacja : 1. Model telewizora , 2 .Wersja oprogramowania .

BTW , natomiast co wersja PGK.6.2671 poprawia , tego dokładnie nie sprawdzałem . Wiem tyle , że wprowadza usprawnienia w działaniu telewizora takie jak ; poprawia czas reakcji telewizora na sygnały z pilota , rozwiązuje problem samoczynnego włączania się telewizora pozostającego w trybie czuwania , poprawia odtwarzanie materiałów 4K z serwisu YouTube. O szczegóły proszę pytać support firmy Sony .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Darud

New member
Witam uprzejmie,


Możesz np. nacisnąć przycisk : HELP na pilocie . W górnym , prawym rogu ekranu powinna
wyświetlić się informacja : 1. Model telewizora , 2 .Wersja oprogramowania .

BTW , natomiast co wersja PGK.6.2671 poprawia , tego dokładnie nie sprawdzałem . Wiem tyle , że wprowadza usprawnienia w działaniu telewizora takie jak ; poprawia czas reakcji telewizora na sygnały z pilota , rozwiązuje problem samoczynnego włączania się telewizora pozostającego w trybie czuwania , poprawia odtwarzanie materiałów 4K z serwisu YouTube. O szczegóły proszę pytać support firmy Sony .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Mam tą wersję oprogramowania i aż boję się pomyśleć jak działał you tube przed tą poprawką, jak dalej działa słabo.:cry:
 

accu

New member
Bez reklam
Mam tą wersję oprogramowania i aż boję się pomyśleć jak działał you tube przed tą poprawką, jak dalej działa słabo.:cry:

Witam uprzejmie,

Proszę może zapoznać się z treścią filmiku umieszczonego w aplikacji Youtube . Może coś pomoże , podaję link
do mojego starego postu , w którym umieściłem link do tego filmiku . Filmik trwa 9'53" .

www.hdtv.com.pl/forum/1402138-post497.html

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Darud

New member
Android chodzi w miarę dobrze, ale jak odtwarzam na YouTube tube materiały 4 K to tnie obraz i cały system chodzi wolno. Trzeba czekać na reakcję TV. Oczywiście nie cały czas. Może zrobią kiedyś jakaś łatkę. Napiszę do supportu Sony co oni na to.
 

piechu

Member
Bez reklam
A może to jednak problem z Twoją siecią a nie telewizorem czy też softwarem? Mój ojciec posiada 65A1 od ponad dwóch tygodni i nie ma żadnych przytaczanych przez Ciebie problemów.
Ewentualnie spróbuj przywrócić telewizor do ustawień fabrycznych.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

Darud

New member
Android 7. Jak oglądam kodi czy Google Play filmy, system chodzi płynnie. Na Youtube tube podczas oglądania materiałów 4K android się zacina. To nie sam transfer danych. Dzisiaj będę testował dobrej jakości android boxa. Bo zasoby systemowe tego TV są bardzo słabe. Nawet ramu poskąpili i dali tylko 1.5 Giga. Gdzie mój box ma 4 Giga. Mialem nadzieję że obędzie się bez boxa, ale widzę że nie da rady chyba. Internetowe porady nic nie zmieniły. Ale TV działa dobrze jak nie korzystam z youyuba. Jak już pisałem wcześniej xe9305 chodził o wiele sprawniej, obraz miał fenomenalny, tylko to podświetlenie mnie irytowało. Tutaj TV świeci słabiej, ale czerń piękna i aż miło ogląda się TV. Trzeba będzie się powoli rozejrzeć w necie za ustawieniami kalibracyjnymi.
 
Do góry