Sony 40W705C pierwsze wrażenie

Nfsfan83

New member
To jeszcze jedna kwestia, jak pisałem rogi z prawej strony, góra i dół trochę ciemne ale tylko przy jasnych scenach, ale wieczorem jak oglądam ciemne sceny, 2 cm jaśniejsza poświata lekka taka, od lewej krawędź, a prawa prawie nie? jako, że to podświetlenie krawędziowe, nie powinno być równomiernie (lewa i prawa) i jakie ma moja matryca odświeżanie, upłynniacz mam 200 Hz, ale ile ma matryca 50hz? Sorry za ogrom pytań ale to mój pierwszy LED :)
 

Nfsfan83

New member
Pytanie jedno, czy ktoś wie bo zamierzam przedłużyć gwarancję na 3 lata czyli razem 5 (2 standardowo i 3 lata przedłużone) ale mówiono mi, że ona obejmuje też uszkodzenia mechaniczne (jak się matryca zbije) w Sony Center będzie kupione??? A gdzieś wyczytałem, że niekoniecznie, czy nie będzie potem, że na mechaniczne nie???
 

accu

New member
Bez reklam
To jeszcze jedna kwestia, jak pisałem rogi z prawej strony, góra i dół trochę ciemne ale tylko przy jasnych scenach, ale wieczorem jak oglądam ciemne sceny, 2 cm jaśniejsza poświata lekka taka, od lewej krawędź, a prawa prawie nie? jako, że to podświetlenie krawędziowe, nie powinno być równomiernie (lewa i prawa) i jakie ma moja matryca odświeżanie, upłynniacz mam 200 Hz, ale ile ma matryca 50hz? Sorry za ogrom pytań ale to mój pierwszy LED :)

Witam uprzejmie,
Tak jak myślisz , ma 50 Hz .
Nie wymagasz czasem za wiele , to nie "Ferrari" wśród telewizorów :neutral:. Napisałem tak dlatego , aby
"pokrzepić" Ciebie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Nfsfan83

New member
Witam uprzejmie,
Tak jak myślisz , ma 50 Hz .
Nie wymagasz czasem za wiele , to nie "Ferrari" wśród telewizorów :neutral:. Napisałem tak dlatego , aby
"pokrzepić" Ciebie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Wiem Accu, model średni, ale mam prawo wymagać żeby była jakość na 4, czy nie. Te 200 hz mam, jak dla mnie, dla moich potrzeb super. Na razie jest bardzo dobrze ( skalowanie SD ) Sopot festiwal bajka :D a ktoś wie jak z gwarancją tą co pisałem??? Muszę w poniedziałek zadzwonić i spytać się, dlatego robią takie chwiejne podstawy. Kiedyś pomyślałem aby zrobić jakiś ochraniacz jak ramka aluminiowa i plexia :D ale to by ważyło z 20 kg. Oglądam to i mnie krew zalewa:

https://www.youtube.com/watch?v=96GFI6Mk7kE

Najgorsze, że nic nie możemy z tym zrobić nie wygramy z koncernami :( Ale najśmieszniejsze jest to, że ja czasami przywiązuję się do urządzenia bo mi się podoba jego wygląd, obsługa itp a trzeba wymieniać. Rozumiem jak ktoś, chce ciągle coś nowego, to dla niego 2 lata i luzik.
 
Ostatnia edycja:

Nfsfan83

New member
Taka ciekawostka, zdjęcie pilota do mojego TV, nie wiem jak Wam drodzy koledzy, ale mi bardzo odpowiada ułożenie klawiszy-numerów, gdzie są u góry, a na dole mam szybki dostęp do funkcji odtwarzania :)

DSC08757.JPG


Oraz porównanie ze starym pilotem od Sony Wega 29XL71K:

DSC08758.JPG
 

krystian0707

New member
Cześć. Od dzisiaj jestem użytkownikiem tego modelu tv sony. Jednak mam małe problemy. Powiedzcie mi jak najłatwiej z pilota włączyć youtube? Bo za cholere nie wiem :-D
 

Nfsfan83

New member
Mam pytanie odnośnie innego modelu ale nie wiem czy jest sens tworzenie nowego tematu to napiszę tutaj, jakby co proszę przenieść :)

Znajoma kupiła Sony KDL-43WD750 i dziś testowałem u niej pendrive i filmy i dziwna sprawa, w moim 40W705C jak podłącze pendrive mam podgląd miniaturek obrazów każdego z pliku czy avi czy mkv, u niej sam plik i siwy ciemny plik, jak najedziesz to jest nazwa pliku. Druga sprawa w moim mam listwę czasową filmu taki pasek, że jak dam mogę trzymając lewo albo prawo przewijać u niej napis "na tym wejściu ta funkcja jest niedostępna" pen drive podpięty pod usb 1 i 2. Pytanie czy Sony dało dupy i tak obcięło z funkcji takiej ten model :( Druga sprawa kupowała w Media Expert i dziś pytałem o matrycę, w moim 40W705C mam fajną chyba mva a teraz podobno same IPS :( czy to prawda.
 
Do góry