Sharp 2013-Jako pierwsi na rynku widzicie zdjęcia nowych serii Sharpa-LE 650 i LE750

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teraz gra.
Poprzednio ktoś tak robił jak Ty.
Ale od tego jest forum ....
 

Dudziek

New member
Bardzo proszę o szybką pomoc. Gdzie w opcjach telewizora (50LE750V) ustawić, żeby dźwięk nie szedł przez głośniki tylko przez te cinche z tyłu?
Podłączyłem do niego soundbar Samsunga (HW-H355) przez dołączony kabel (nie optyczny, tylko właśnie z jednej strony cinche biały i czerwony, z drugiej minijack) a telewizor ciągle gra z własnych głośników.

Pytanie dodatkowe czy dużo zyskam na jakości dźwięku podłączając TV z soundbarem kablem optycznym i czy można kupić najtańszy (jak np. hdmi bo jest cyfrowy) czy też ich na ich jakoś też trzeba patrzeć.
Bo mój telewizor Sharpa raczej nie obsługuje bluetooth? :p
 

paeru

New member
Bez reklam
Bardzo proszę o szybką pomoc. Gdzie w opcjach telewizora (50LE750V) ustawić, żeby dźwięk nie szedł przez głośniki tylko przez te cinche z tyłu?
Podłączyłem do niego soundbar Samsunga (HW-H355) przez dołączony kabel (nie optyczny, tylko właśnie z jednej strony cinche biały i czerwony, z drugiej minijack) a telewizor ciągle gra z własnych głośników.

Pytanie dodatkowe czy dużo zyskam na jakości dźwięku podłączając TV z soundbarem kablem optycznym i czy można kupić najtańszy (jak np. hdmi bo jest cyfrowy) czy też ich na ich jakoś też trzeba patrzeć.
Bo mój telewizor Sharpa raczej nie obsługuje bluetooth? :p

Nowe telewizory nie mają wyjścia dźwiękowego po Chinch, zostaje tylko słuchawkowe (to, gdzie podłączyłeś kable, to wejścia).

Ten TV nie posiada wyjścia optycznego.
 

Dudziek

New member
A czy dźwięk puszczony wyjściem słuchawkowym nie będzie "biedny", w sensie uda mi się po nim wycisnąć możliwie max możliwości soundbara Samsunga za 500zł? Bo póki co podłączyłem ten soundbar bezpośrednio optykiem do mediaBOX+ (dekoder nc+), ale w ten sposób nie odpalę dźwięku z Blu-ray ani smarta...
 

paeru

New member
Bez reklam
Szału na pewno nie będzie, to tylko wyjście słuchawkowe.

Ten Sharp ma jeszcze coaxial, ewentualnie, ale podejrzewam, że ten soundbar nie będzie go miał. Są konwertery coaxial-optyk, ale nie wiem jak to działa, bo nie sprawdzałem osobiście.
 

dargor1

New member
Pytanie do posiadaczy odnośnie odtwarzania formatów video
Próby robiłem na MPEG2, MPEG4, mkv, AVC/H.264, problem leży w tym że po zrobieniu filmu np. 1920/1080 50i i bitrate powyżej 12000 kbps obraz zaczyna klatkować .
12000 kbps jest to zbyt mały bitrate na taka rozdzielczość, przy np. 20000 kbps telewizor nie wyrabia i na ekranie tworzą się różne defekty, nie wspomnę o odtworzeniu video o 1920/1080 lub 1280/720 50p pada już przy 6000 kbps. Podobnie jest z innymi formatami. Pamięć USB była zmieniana więc nie stanowi problemu.
Jakie macie doświadczenia z formatami video odnośnie najwyższego bitrate. Obawiam się że to g..... nie wyrabia przez słaby procesor albo wadliwy egzemplarz gdzie obecnie takie parametry odtwarza wszystko co jest produkowane.:blagam: pzdr
 

Dudziek

New member
Czy ktoś może polecić jakieś ustawienia obrazu pod grę na konsoli? Póki co jadę na wyłączonych wszystkich wyostrzaczach, upłynniaczach itp. ale obraz jest jakiś taki... rozmazany? W filmach na "standardowy" wszystko wygląda wyraźniej i jaśniej :D
Chodzi mi o tv Sharp 50LE750V.
 
Do góry